En Güzel Banyo Örnekleri

, , En Güzel Banyo Örnekleri için yorumlar kapalı

Ev dekorasyonuna meraklıysanız arada bir ödüllü tasarımlara  göz atmak dekorasyon alanında trendleri, yeni modelleri ve belki de daha önce gözden kaçırdığınız bir fikri keşfetmenizi sağlayabilir. Çok lüks ya da modern bir banyo kendi banyonuzda yapacağınız ufak bir değişiklik için ilham kaynağı olabilir. En güzel banyo örnekleri nasıl bir banyo istediğinize karar vermenizi kolaylaştırabilir.cagdas banyo

İdeal bir banyoda küvet, duş, banyo dolabı, pencere ve (apartmanlarda) çamaşır makinesi için ayrı ayrı yer ayrılmış olması beklenir. Müstakil evlerde çamaşır makinesi, kurutucu ve kirli sepeti daha çok çamaşır odası olarak belirlenen başka bir odada yer alır. Evlerin metrekaresi küçüldükçe banyolarda da yerden kazanılması gerekir. Bu durumda küvet ve duş bir arada planlanır. Banyo dolabı veya rafları, lavabo çevresinde düzenlenir. Banyoda pencerenin yerini havalandırma fanı alır.

buyuk banyolarDekorasyondan önce banyonun kolay temizlenmesi, çabuk kuruması, aydınlatmanın kullanışlı olması, banyo malzemelerini koyabilecek kadar dolap ve raf yerleştirilebilmesi önceliklidir. Tüm bu organizasyon yapıldıktan sonra banyo aksesuarları ve banyonun süslenmesi  için kollar sıvanabilir.

banyo renkleri desenli banyo

Banyo küçük bile olsa çoğu kez fayans seçimi veya banyoda duvar kağıdı uygulaması ya da vintage banyo mobilyaları gibi seçimlerle evin en şık, en göz alıcı odalarından biri olma özelliğini taşıyabilir. Malzeme pahalı bile olsa küçük banyoda az malzeme kullanılacağı için bütçeyi sarsmayacak bir harcama yeterli olabilir.

dar banyolar dus kuvet banyo

Banyoda genellikle bej, beyaz, gri gibi nötr renklerin yanı sıra yeşil ve mavi gibi doğayı çağrıştıran, suya yakışan renkler kullanılır. lavabo, küvet, klozet gibi ana parçaların beyaz olması nedeniyle banyo zaten çoğu kez ışığı yansıtan, açık rengin hakim olduğu bir oda olma özelliği taşır. Yine de zevkinize bağlı olarak renkli banyo dekorasyonu da yapabilirsiniz.

farkli banyolar kucuk banyo dekor

Banyoda aydınlatmanın çeşitli olması, tek bir ışık kaynağıyla yetinilmemesi daha işlevsel bir seçim olacaktır. LED aydınlatma sayesinde artık elektrik faturasını şişirmeden evlerde dekorasyon amaçlı aydınlatmalara da kolaylıkla yer verilebilmektedir. Banyolarda çoğu kez pencere ufaktır ya da hiç yoktur. Bu durumda aydınlatmanın önemi daha da öne çıkar. Özellikle banyo aynası çevresinde ekstra aydınlatma olması makyaj yaparken ya da tıraş olurken işinizi çok kolaylaştırır.

klasik banyolar gri banyo genis banyolar

Banyo genişledikçe banyo dolapları ya da makyaj masası gibi ekstra mobilyalar için de yer açılır. Tam tersi banyo küçüldüğünde yatak odasında ya da varsa giyinme odasında banyo havluları veya diğer banyo malzemeleri için yer açarak banyoda dolap kullanmak yerine küvet ya da lavabo için yer ayrılabilir.

111D07 GDECOR kuvet dekorasyon ornekleri banyo pencereleri

Çoğu lüks banyoda banyo küveti olmazsa olmazlardan biridir. Ancak günümüzde, modern evlerde yerden kazanmak amacıyla banyo küveti yerine duşakabinler tercih ediliyor. Açıkçası bizim kültürümüzde küvet keyfi de çok yaygınlaşmıştır diyemeyiz. Üstelik modern zamanlarda küvette keyif yapacak vakti bulmak da ayrı bir zorluk gibi gözüküyor.

banyo ornekler banyo onerileri

Çoğu kez kullanışlı bir banyonun sırrı, eldeki yerin en iyi biçimde kullanılmış olmasından geçer. Banyo mobilyalarının pratik şekilde az yer kaplayıp çok eşya alabilmesi, kapı üzeri, kapı arkası, duş bölümü gibi alanların raf, banyo nişleri, aksesuar ile değerlendirilmesi banyoyu kullanışlı yapar.

banyo kaplamalari banyo dekorasyon fikirleri banyo dekorasyon ornekleri

Burada incelediğiniz en güzel banyo örneklerinde:

  • Hangi banyo renkleri kullanılmış?
  • Banyo aydınlatılması nasıl yapılmış?
  • Raf ya da niş çözümleri neler olabilir?
  • Banyo aksesuarları olarak neler tercih edilmiş?
  • Hangi renkler banyoyu aydınlık ya da geniş göstermiş?
  • Banyo malzemelerinin ne gibi özellikleri var?

Ve benzeri sorularınıza cevap arayarak inceleme yapabilirsiniz. Ayrıca banyo kategorimizde yine banyo dekorasyonu ile ilgili olarak pek çok farklı başlığımız olduğunu da belirtelim. Yazı içerisinde işaretlenmiş olan bağlantılarda da, o konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

banyo dolaplari banyo fayanslari  banyo bej fayanslar acik renk banyolar bathroom interior tas duvar banyo sade banyo lavabo modelleri odullu banyo tasarimi ozel banyolar renkli fayans mermer banyo mermer banyo_1  sade banyo genis banyolar lavabolar luks banyo tasarimi luks banyolar