Yeşil Sarı Koltuk Takımları

, , Yeşil Sarı Koltuk Takımları için yorumlar kapalı

Renkli bir salon dekorasyonu istiyorsanız, seçeneklerinizde biri de yeşil – sarı koltuk takımları olacaktır. Özelliklerine baktığımızda yeşil soğuk, sarı ise sıcak bir renktir ve bu iki renk böylelikle hem kontrast oluşturur hem de salon atmosferine denge getirebilir. Sarı – yeşil koltuk takımlarını kiremit rengi, turuncu, vizon rengi, bej, gri veya kahverengi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.sari-yesil-dekor-ornekleri

Yeşil ve sarı dediğimizde bu iki rengin elbette pek çok farklı tonu var. Örneğin krem rengi sarı ailesindendir. Salonda ne kadar renk veya ne kadar yüksek enerji istediğinize bağlı olarak bu renklerin canlı tonlarını kullanabilirsiniz. Daha sakin bir ortam için açık ve pastel tonlara başvurulabilir.

aristo-yesil-takimÖrdek yeşili veya türbe yeşili gibi yeşilin koyu tonları şu ara yeşil-sarı koltuk takımlarında oldukça revaçta. Bu koyu renk hem az kirleniyor hem de salona bir ağırlık katıyor. Şahsi fikrim yeşilin bu tonunun pastel tonlarda hatta neredeyse krem sayılacak açık sarı tonuyla daha uygun olduğu yönünde. Diğer türlü yani parlak sarılarla yapılan kou yeşil kombinasyonları bana biraaz ağır geliyor ama renkler ve zevkler tartışılmaz diyoruz, değil mi?

bellona-senza

Koyu yeşil koltukları, içinde yeşili ağır basan sarı koltuklarla da tamamlayabilirsiniz. Birbirine oldukça uyumlu koltuklar olacaktır. Yeşilin koyuluğunu açık renk zemin ve halıyla dengeleyebilirsiniz. Gri hem yeşile hem sarıya yakışan nötr renklerden biridir. Grili, sarılı bir halı yeşil-sarı koltuk takımlarıyla kullanılabilir.

geleneksel-dekorasyon

Yeşil ve sarının birlikte yoğun bir enerji ortaya çıkardığı doğru. Bazen tek renk yerine desenli  koltuklar kullanmak havanın ağırlığını almak için faydalı olabilir.

lilyum-yesil-koltuklar

Yeşil sarı dekorasyona uygun duvar rengi de sıkça kafaya takılır. Açık bej, krem tonları, kırık beyaz benzeri duvar boyaları, renkli koltukları dengeleyecektir. Renklerinizi daha ön plana çıkarmak isterseniz tek duvarda farklı bir yeşil tonu ya da sarı duvar kağıdı gibi çeşitli tasarımlar da yapabilirsiniz.

lorenzo-yesil-sari-koltuk

Renkli oturma grupları için perde seçimi zor görünür ama aslında pek çok farklı seçenek sunar. Örneğin krem veya beyaz üzeri açık renk bir zemin üzerine yeşil ya da sarı desenli bir perde olabilir. Tek renk krem, beyaz, ekru veya daha koyu renklerde bej, vizon rengi, kahverengilerde kullanılabilir. Koyu yeşil koltuklar varsa açık yeşil perde, sarı koltuklara uygun krem renk perde kullanılabilir.

pastel-yesil-koltuklar

Sarının ve yeşilin farklı tonlarını içeren patch tarzı halılar sarı ve yeşil koltukları şık bir şekilde tamamlayacaktır. Ancak koltuklarınız desenliyse halıda biraz daha sade seçimlere yönelmekte fayda var.

sari-tekli-koltuklar

Renkli koltuklarınızı aldıktan sonra eğer halı ve perde rengini seçmek bir işkenceye dönüşmeye başlarsa hiç zorlanmayın. Açık bej veya koyu krem halı ve perdelerle salonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz perdenizde koltuk rengiyle uyumlu desen de olabilir.

sari-yesil-salonlar

Risk alacaksanız yani yeşil ve sarıya 3. bir renk ekleyecekseniz, sarı-yeşil koltukları olabildiğince pastel tonlarda seçmekte fayda var. Bu durumda mavi renk tamamlayıcı bir renk olacaktır.

yesil-dekorasyon

Daha koyu tondaki sarı ve yeşil koltuklara 3. bir renk eklenecekse kiremit rengi gibi turuncunun bazı tonları yine tabloyu yukarıdaki gibi uyumlu bir görüntü elde edebilirler.

yesil-koltuk-takimi

Hardal sarısı da bir sarı tonudur ve yeşil koltuklarla da rahatça kullanılabilir. Ancak bu ikili salonu biraz koyulaştıracağından zeminde ve perdede açık tonlara yönelmek faydalı olur.

fashion-istikbal

Yukarıda sarı ve yeşilin çarpıcı tonlarının bir arada olduğunu görebilirsiniz. Turuncu da eklenince epey göz alan bir dekorasyon ortaya çıkmış. Herkes için uygun bir kombinasyon değil çünkü renkler zamanla yorucu olabilir. Ancak fotoğraftaki gibi açık renklerle tamamlanırsa ve tabii salon böylesine aydınlıksa, renklerin tadını çıkarmak mümkün olabilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: