Yatak Odasında Renk Uyumu İpuçları

, , 79 Yorum

Yatak odası için renk seçmeye kalkıştığınızda bu süreç baş döndürücü olabilir. Hangi renkleri bir araya getirmeli, yatak odası için doğru bir renk paleti nasıl seçilir benzeri sorular aklınıza takılabilir. Hem kişisel zevkinizi yansıtacak hem de modern görünümlü bir yatak odası için uyumlu renkler konusunda biraz örnek görmeniz ve ipuçları edinmeniz size yardımcı olabilir.


Kendi zevkinizi biraz daha belirgin kılmak için beğendiğiniz yatak odası fotoğraflarını bir araya getirin. Dergiler ya da internet size bu konuda yardımcı olacaktır. Örneğin bu makalede en çok hoşunuza giden yatak odaları hangileri ve bu fotoğraflardaki ortak renkler hangileri not alabilirsiniz.


Renklerin insanlar üzerindeki farklı etkilerini de göz ardı etmeyin. Bazı renkler sakinleştirici bir etkiye sahipken bazı canlı renkler zaman içinde enerjiyi çekebilir. Örneğin duvar rengi olarak seçilen yeşilin dinlendirici bir etkisi vardır ancak tutkunun rengi kırmızı bir odayı ve içinizi daraltabilir.

 • Yatak odasının genelinde pastel tonlar kullanıp, sevdiğiniz canlı ve parlak tonları aksesuarlarınızda vurgulayabilirsiniz.
 • Sakinleştiren ve dinlendiren bir yatak odası için açık mavi, gri, yeşil ve kahverengiyi bir araya getirebilirsiniz.
 • Daha renkli bir görünüm için fuşya, siyah ve beyaz uyumlu ve odanızı hem renkli hem de sakin gösterebilecek bir renk paletidir.
 • Çikolata rengi, kahve-gri, bej ve krem rengi yatak odasında birlikte kullanıma uygun renklerdir. Yatak odasında yumuşak bir görüntü elde edersiniz.

Bu fotoğraflarda yatak odasındaki çeşitli ürünler duvar rengine uygun olarak seçilmiş. Sarı bir duvarı tamamlayan yatak örtüleri ya da mavi duvarın derinliğini artıran yine mavi bir tekli koltuk. Birbirine benzer tonlarda bu tip eşleştirmeler görsel olarak odayı zenginleştirecek ve renk uyumunu yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Koyu renk yatak odası mobilyanız varsa açık renk duvarları tercih etmeniz önerilir. Böylelikle oda karanlık ve küçük görünmez. Açık renk yatak örtüleri ve açık renk halıyla mobilyanın koyuluğunu da dengelemiş olursunuz.

Yatak odasında renk kullanmak isteyenler, canlı renkleri duvarlarında kullanmak yerine yatak takımlarında ya da yatak başı veya abajur gibi yan ürünlerde kullanırlarsa daha az risk almış olurlar. Üstelik zaman içerisinde eğer odanızda renk değişikliği yapmak isterseniz işiniz kolaylaşır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

79 Yorum

 1. Çağlar

  25/01/2012 02:44

  Gri ile kahverengi hangi mantık ile ele alınıyor? Açıklar mısınız? Bununla birlikte yeşille kahverengiyi kullanırken ağacın gövdesinden ve yapraklarınından ilham almak! üstelik yatak odası için.Tasarımda biraz tarz önemli. Düşünceye saygı duyarım ama mantıklı olursa eyvallah.

 2. admin

  26/01/2012 15:32

  Çağlar Bey, gri ve kahverengi uyumu konusunda ön yargılı ilk kişi değilsiniz. Ancak doğru tonların bir araya getirildiği ve örnek gösterilen şu yatak odalarına bakmanızı tavsiye ederim:
  http://bit.ly/wMSTc3
  http://bit.ly/Al0k8h
  http://bit.ly/qiQXja
  Biraz araştırmayla çok daha fazlasına da ulaşabilirsiniz.
  Ağaç gövdesi ve yapraklara gelince, doğada kendiliğinden ortaya çıkan renk uyumu tasarımcı olmayan pek çok kişinin işine yarıyor. Bunu uygulayan ve olumlu sonuçlar alan kişi sayısı da oldukça fazla. Buradaki yazılar ‘düşünce’ usulü değil, araştırılarak yazıldığından saygı duymakta zorlanmış olabilirsiniz, sevgiler..

 3. kübra

  02/05/2012 08:35

  Yatak odasında mobilyam siyah beyaz. Halımı ve perdemi mor olarak düşünüyorum. Uyumu nasıl olur söyler misiniz?

 4. admin

  02/05/2012 13:04

  Siyah ve beyaz ile hemen her aksesuar rengini rahatça kullanabilirsiniz. Mor da bunlardan biridir. Halı ve perde dışında yatak örtünüzde de aynı rengi kullanıp odada bütünlük sağlayabilirsiniz. Ürünlerin aynı tonda, aynı renkte olmaları da dağınık bir görüntüyü engelleyecektir.

 5. karmen

  21/05/2012 17:08

  Sitenizi bugün keşfettim, 4 saattir okuyorum, hala okumaya devam ediyorum. Müthiş fikirler veriyorsunuz bize, çok teşekkürler :)

 6. admin

  21/05/2012 17:31

  Sevgili Karmen, bu harika yorum için biz teşekkür ederiz, sitemizi beğendiyseniz ne mutlu bize…

 7. demet

  26/06/2012 03:29

  Gerçekten site çok güzel, evimin odalarından bazıları oldukça dar ve çok güzel fikirler aldım sağ olun.

 8. begg

  22/08/2012 13:27

  Salonum 6000×3000 yani uzun bir dikdörtgen şeklinde ve TV bağlantıları 6m’lik duvarda. Koltuklarımı ve masamı nasıl almalıyım ve nasıl yerleştirmeliyim? Kafam o kadar karışık ki. :(

 9. nur

  23/08/2012 11:08

  Yatak odamı komple değiştiriyorum, sadece yeni aldığım boydan boya halım haricinde. Kırmızı halıma uygun duvar rengi, perde ve yatak odası takımımı nasıl seçmeliyim? Kafam çok karışık bana yardımcı olur musunuz?

 10. admin

  23/08/2012 16:18

  Nur Hanım,

  Kırmızı halı ile birlikte açık renkte bir yatak odası takımı daha kullanışlı olabilir. Kırmızı enerjisi yüksek bir renk olduğundan odadaki diğer uygulamalarda beyaz, krem gibi nötr renkleri ya da pastel tonları seçin. Daha fazla parlak renk kullanmayın. Kırmızıyı abajur başlığı ya da yatak örtüsünde veya perde deseninde kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkte yer alan kırmızı yatak odası örneklerini inceleyerek uyumlu renkleri ve farklı tarzları inceleyebilirsiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/kirmizi-yatak-odasi-dekorasyonu/

 11. nurten polat

  19/11/2012 12:04

  Ya, benim yatak odası takımın siyah. Hangi renk yatak örtüsü ve hangi renk halı almalıyım? Duvarlarım açık renk. Yardımcı olur musunuz?

 12. admin

  19/11/2012 12:48

  Merhaba Nurten Hanım, halınızı krem rengi ya da açık bej almanızı öneririm. Böylece odanıza artık her renk yatak örtüsünü yakıştırabilirsiniz. Şarap rengi, pastel mavi, pastel yeşil, mor, kırmızı, turkuaz, sevdiğiniz bir rengi kullanabilirsiniz. Dilediğinizde yatak örtüsü rengini değiştirip odaya farklı bir hava katabilirsiniz. Ama halı ve yatak örtüsünü aynı renk düşünürseniz seçenekler sınırlanır. Yine üstte yazdığım renkleri kullanabilirsiniz tabii.

 13. arkas

  28/11/2012 14:04

  Benim yatak odam tamamen beyaz. Nasıl bir perde ve halı seçmeliyim, yardımlarınızı rica ederim.

 14. admin

  29/11/2012 18:44

  Eğer sade bir yatak odası olacaksa bej, krem, fildişi gibi açık bir tonda perde ve halı kullanabilirsiniz. Biraz renk katmak isterseniz halınızı yine açık bej rengi seçip pastel tonda uçuk renk bir perdeyle odayı renklendirebilirsiniz. Lila, mavi, şeftali gibi dinlendirici renkler olabilir. Beyaz yatak odasına tüm renkler yakışacaktır aslında ama parlak yerine daha yumuşak tonlar yatak odasına daha çok gider.

 15. gülten

  15/12/2012 23:07

  Yeni ev kuruyoruz, yaza düğünüm var. Evde tadilatlar devam ediyor. Spor bir ev düşlüyorum hep. Beyaz mutfak dolabı yaptırıyorum, alın taşı ne olabilir sizce? Açık mutfak duvar kağıdı da kullanacağım tek duvarda. Sizce ne renk olabilir. Buz dolabım siyah cam.

 16. admin

  16/12/2012 17:19

  Gülten Hanım evliliğiniz de yeni eviniz de hayırlı olsun. Beyaz mutfak dolaplarıyla zevkinize göre pek çok renk kullanabilirsiniz. Kontrast oluşturacak koyu renk fayanslar mutfağa modern bir görünüm verir. Buzdolabınız siyahsa, alın taşı koyu gri tonu olabilir mesela. Duvar kağıdını ise çok açık gri ya da koyu bej seçebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki linklerde yer alan beyaz dolaplı mutfaklara da bir göz atın.
  http://www.yapidekorasyon360.com/iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/beyaz-mutfak-dekorasyonu-ornekleri/

  İyi günler dileriz.

 17. emel

  22/12/2012 01:44

  İyi geceler. Yatak odamın duvarları fuşya renginde. Beyaz yatak odası takımı aldım, duvar rengini değiştirmeli miyim acaba ve hangi renk olmalı? Tülüm beyaz, simleri var üzerinde. Halı ve yatak örtüsünü ne renk almalıyım? Teşekkürler.

 18. admin

  22/12/2012 11:09

  Emel Hanım, siz fuşya deyince ben duvarların çingene pembesi olduğunu anlıyorum, doğru mudur? Yatak odası için enerjisi yüksek bir renk. Eğer pembe seviyorsanız duvarlarda pudra veya şeftali rengini tavsiye edebilirim. Beyaz yatak odası mobilyası ile bej rengi halı kullanmanızı ve yatak örtüsünü ise duvar rengine uygun seçmenizi önerebilirim.

 19. emel

  22/12/2012 12:43

  İyi günler. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu renk eşimin seçimi, maalesef ben boyandıktan sonra gördüm:)) Çok uçuk nasıl diyeyim, cırtlak bir pembe değil. Böyle bir renge nasıl yatak örtüsü, halı alacağım diye düşünürken sitenizle karşılaştım. Peki, bu rengi eşime değiştirtemezsem, ki hemen kurtulmak istiyorum aslında, yatak örtüsü ve halıyı sizin dediğiniz gibi mi almalıyım. Teşekkürler.

 20. admin

  22/12/2012 13:08

  Emel Hanım,
  Duvarla aynı renk halı eşleştirmek zor olacaktır. İleriyi de düşünerek (duvar rengi sonra da değişebilir) dediğim gibi çok açık bej ya da krem rengi halı tavsiye ederim. Modern tarz mobilyalarınız varsa siyah beyaz halı da pembe duvara çok yakışır. Bu renk halılarla her renk duvar ve yatak örtüsü kullanılabilir.
  Yatak örtüsü ise zevkinize göre beyaz, koyu tonda bir pembe veya gri olabilir. Evde farklı renklerdeki örtü, havlu, şal, giysi benzeri malzemeleri yatağa sererek duvarla nasıl durduğuna bakın. Bu yöntem odaya hangi renklerin yakıştığına dair size bir ipucu verebilir. İç sesinizi dinleyin, bir yol bulacağınıza eminim :)

 21. Miyase Yazıcı

  15/01/2013 09:59

  Merhaba,

  İlk olarak sizi tebrik ederim, siteniz gerçekten çok güzel ve çok güzel fikirler veriyorsunuz. Benim yatak odamdaki mobilyalarım ve duvarlarım beyaz. Yatak odası mobilyalarım klasik ve modern karışımı. Ben perde, halı ve aksesuar olarak mor ve vizon renklerini düşünüyorum. Ama dekorasyon fotoğraflarını gördükçe kafam karışıyor :) Turkuaz ve mor karışımı da düşündüm ama emin olamıyorum.
  Sizce bu dediğim renklerin uyumu nasıl olur? Bana ne önerebilirsiniz?

  Teşekkür ederim.

 22. admin

  15/01/2013 19:26

  Miyase Hanım merhaba, güzel yorumunuz için teşekkürler. Beyaz duvar ve mobilya ile söz ettiğiniz renkler uyumlu olacaktır. Benim önerim halıda vizon rengi kullanmanız olacaktır. Böylelikle aksesuarlarınızın, yatak örtünüzün rengini zaman içerisinde değiştirseniz de, halınızı yenilemeniz gerekmez. Vizon da beyaz gibi pek çok renkle uyumlu olur. Hem turkuaz hem de mor enerjisi yoğun renklerdir. İkisi bir arada zaman içerisinde yorucu olabilir. Birini tercih edip beyaz ve vizonun yanına eklemenizi tavsiye ederim. İyi günler.

 23. sezin

  28/04/2013 14:33

  Merhaba benim yatak odamın perdesi puantiyeli ip perde, pembe ve krem, dolabım krem kahve, yatağımın başlığı da krem kahve, halı ve yatak örtüsü ne renk olmalı yardımcı olursanız sevinirim.

 24. admin

  29/04/2013 18:40

  Sezin Hanım merhaba,

  Yatak örtünüzü perdenizdeki pembe tonunda kullanabilirsiniz. Aynı ton olacağı gibi söz konusu pembenin biraz açığı ya da koyusu da olabilir. Halınızı ise krem rengi ya da açık bej alabilirsiniz. Yatak odanızın şu anki renklerine yeşil yatak örtüsü de yakışabilir.

 25. Julide

  08/05/2013 17:17

  Merhabalar, ben de ufak bir tavsiye alabilir miyim? Evdeki tadilatta kendi payıma düşeni sonuna kadar kullanmak niyetindeyim :D Çok istememe rağmen maalesef gri boya bulamadım ve bende açık mavi bir duvar boyası aldım. Yatağım ve dolabım beyaz. Büyük ihtimalle alacağım makyaj masası da beyaz olacak. Bu kadar beyazın içine farklılık katmak lazım. Ve ben de koyu kahve ile açık mavinin uyumunu sevdiğim için perdemin kanatlarını koyu kahve seçtim. Dikimi henüz başlamadı. Yenileyeceğim komodinimi ne renk almamı tavsiye edersiniz? Daha doğrusu bu kadar çok beyaz mobilyanın içine hangi renkleri dahil edersem şık durur?

 26. admin

  08/05/2013 20:46

  Jülide Hanım merhaba,

  Yatak odanız için gayet uyumlu ve uygun renkler seçmişsiniz, güle güle kullanın. Komodin rengi genellikle yatağa uygun olarak seçilir ve bu durumda sizin yatağınızın yanına yine beyaz komodin yakışır gibi geliyor kulağa. Fakat renk katmak için, perdelerinizin tonunda kahve – beyaz bir ürün bulursanız, o da uyacaktır. Odanızı sadelikten kurtarmak için yatak örtüsü, lamba, puf veya tablo gibi aksesuarlardan yararlanmanızı tavsiye ederim. Mavi- yeşil, mavi-pembe renklerde ürünler olabilir. Gümüş rengi yastık, abajur gövdesi ve benzer aksesuarlar da odanıza yakışacaktır.

 27. ayşe

  30/05/2013 19:10

  Merhaba ben yatak odama çok beğendiğim mor bir halı aldım krem ve lila tonları da var; fakat bir türlü yatak örtüsü uyduramadım, yardım istiyorum.

 28. admin

  05/06/2013 13:29

  Ayşe Hanım merhaba, halınıza uygun tonda lila veya mor rengi bir yatak örtüsü bulamıyorsanız, düz krem rengi ya da düz siklamen gibi, fazla desenli olmayan yatak örtülerini değerlendirebilirsiniz.

 29. gulay vural

  16/06/2013 08:44

  Merhaba, benim yatak odamda koyu kahve zebra perde var. Yatağımın kasası krem ve kahve, elbise dolabım aynı odada değil. Sadece tuv. aynam var. Duvarları ne renk yapmalıyım? Küçük bir oda. Fikir verecek olursanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

 30. Alti

  20/06/2013 20:51

  Selam, evime yeni tadilata girdim, yatak odasına ne renk boya kullanabilirim? Çok kararsızım, yeni evlenecem yardımcı olursanız sevinirim. Ve salon için aynı şekilde sorum.

 31. admin

  21/06/2013 21:38

  Gülay Hanım odanıza pastel yeşil, pastel mavi veya açık gri duvar yakışacaktır. Renk sevmiyorsanız, açık bej veya krem rengi olabilir. İyi günler.

 32. admin

  21/06/2013 21:56

  Merhaba, Sayın Alti eğer kararsızsanız iddialı renklerden şimdilik uzak durun. Açık bej ya da beyaz gibi her mobilya rengine uyacak bir renk seçin. İyi günler.

 33. selver

  24/06/2013 13:05

  Merhaba benim yatak dolabım koyu kahve, duvarım ise fil dişi, halı ve yatak örtüsü alıcam, sizce fuşya kullansam olur mu ya da hangi renk? Perdem de beyaz acaba perdede nasıl bir renk kullanabilirim?

 34. admin

  01/07/2013 12:17

  Merhaba Sayın Selver, yatak odanızda fuşya rengi kullanabilirsiniz. Söz ettiğiniz renklere mürdüm rengi de yakışır. Perdenizi seçerken, odadaki renkleri düşünebilirsiniz – fildişi, kahve ya da fuşya gibi, sade renkli ya da bu renkte desenleri olan bir ürün kullanışlı olur. İyi günler.

 35. Selma Gezer

  13/07/2013 02:03

  Merhaba bir tarihte ördekbaşı yeşili gibi yatak odası mobilya almıştım. Yeni evimde başucuna içinde koyu kahve çiçekleri ve beyaz yaprakları olan duvar kağıdı yaptırdım, diğer duvarlarla birlikte perde, yatak örtüsü ve aksesuarları ne renk almalıyım? Yardımcımız olursanız sevinirim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

 36. admin

  15/07/2013 16:22

  Selma Hanım yatak odanızda yeşil, kahverengi ve beyaz renkler iyi bir üçlü olarak göze çarpıyor. Mobilyanız renkli olduğu ve desenli bir de duvar kağıdı seçtiğiniz için aksesuarlarda daha nötr seçimler yapmanız denge sağlar. Örneğin açık bej renk halı ve bej ya da beyaz duvar olabilir. Perdeniz yine açık renk zemin üzerine yeşil desenli olabilir. Yatak örtünüzde veya yastık benzeri küçük aksesuarlarda turuncu ya da turkuaz desenler kullanabilirsiniz. İyi günler.

 37. ozlem

  16/07/2013 18:51

  Merhaba yeni evleniyorum ve salonum için seçtiğim yemek masam, tv unitem ve orta sehpam beyaz. Üçlü ve ikili koltuklar krem rengi fakat beyaza çok yakın. İkı kırlenti mürdüm, orta kırlentinde ise beyazın içinde mürdüm tonlarında çiçekler var. İki berjer ise tamamen kırlentteki mürdüm çiçeklerden. Yemek masasının iki sandalyesi de berjerlerdeki gibi mürdüm çiçekli. Halımı ve perdelerimi hangi renk yapmam gerektiğini bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 38. admin

  17/07/2013 14:18

  Özlem Hanım merhaba, size koltuk rengine uygun krem rengi halı ve mürdüm rengi tül perdeler öneririm. Fon perde kullanmanız gerekiyorsa mürdüm fon, beyaz tül olabilir. Mobilyalarınız açık renk ağırlıklı olduğundan renkli perde kullanabilirsiniz. Berjerler desenli olduğu için halı ve perdeyi desensiz seçmekte fayda var. İyi günler.

 39. burcu

  24/07/2013 02:47

  Merhaba nasılsınız :) benim yatak odası takımım siyah beyaz lake. Dolabım beyaz ağırlıklı yatağımız siyah ve örtüsü de siyah ve gümüş rengi, komodinler de siyah sorum ise duvar rengi olarak acaba hangi rengi seçmeliyim? Şimdiden çoooook tesekür ederim…

 40. admin

  29/07/2013 00:45

  Merhaba Burcu Hanım, siyah beyaz bir yatak odası oldukça avantajlı çünkü hemen her vurgu rengi odaya yakışır. Yatak başının denk geldiği duvarı yeşil, turkuvaz, mürdüm, mor, lila gibi renkli kullanıp diğer duvarları beyaz yapabilirsiniz. Eğer renk istemiyorsanız açık bej odaya yumuşak bir hava katar. Yine tek duvarda siyah beyaz desenli bir duvar kağıdı da odayı hareketlendirebilir. Odanızı güle güle kullanın :)

 41. özlem

  24/10/2013 11:40

  Merhaba,

  Ben yatak odam ve salonum için bilgi almak istiyorum. Yatak odam ışık almıyor o yüzden yatak odası takımım beyaz, sizce duvarları ne renk yapmalıyım? Bir de salonda koltuk rengim deri krem ve pembe tonları duvarları nasıl olmalı? Tavanada görüntüsünden dolayı asma tavan yaptırdık onu da ne renge boyamalıyım?

 42. admin

  28/10/2013 00:24

  Özlem Hanım merhaba, yatak odası için açık bej, salon için beyaz ya da bal rengi ve tavan içinse çok açık bej ya da beyaz öneririm. Tabii yine farklı fotoğraflara bakın. Beyaz yatak odası, krem rengi koltuklar, bunlar ne renklerle eşleştirilmiş ve daha önemlisi hangisi hoşunuza gidiyor?

 43. deniz

  05/11/2013 21:32

  Merhaba benim yatak odam beyaz yatak örtüm de altın sarısı tonlarında nasıl bir perde bir de halıyla kombine edebilirim, sizden acil bilgi istiyorum.

 44. admin

  12/11/2013 09:26

  Deniz Hanım perdeniz beyaz üstüne altın rengi, fazla göze batmayan deseni veya sırmaları olan bir model olabilir, halı için de bej öneririm. İleride yatak örtüsü değişse bile halınız her renge uyabilir.

 45. gülderen korkmaz

  27/01/2014 22:19

  Merhaba yeni yatak odası aldım gri tonlarda. Duvar açık renkli. Halı ve perdede nasıl renkler kullanabilirim, acil yardımcı olur musunuz?

 46. admin

  29/01/2014 11:39

  Gülderen Hanım, gri renk ile ilgili hem fotoğraf hem de ipuçları bulabileceğiniz makalelerimize bir göz atabilirsiniz. Bunlar salon yazıları olsa da, griye yakışacak renk uyumu her oda için aynıdır. Sevdiğiniz bir aksesuar rengini perde ve nevresimde kullanıp çok açık bej halı da kullanabilirsiniz. Renk seviyorsanız halı da renkli olabilir. Gri ile uyumlu renkler için:

  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-fark-yaratan-uclu-yesil-mor-gri/
  http://www.yapidekorasyon360.com/ev-dekorasyonunda-gri-ve-pembe-uyumu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-gri-ve-beyaz-uyumu/

 47. Elif

  24/02/2014 02:52

  Mrb, yatak odamı yeniliyorum kahverengi ve krem tonlarında modern bir halım var mobilyalarımı beyaza boyamayı düşünüyorum, bunun dışında bir renk daha katmalıyım sanki odama ama hangi renk? Mor mu turkuaz mı turuncu mu bilemiyorum? Salon gibi olsun istemiyorum yatak odam, modern ve tarz bir şey olsun istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 48. admin

  28/02/2014 19:47

  Elif Hanım size pastel mavi, pastel yeşil ya da gri tonlarını önerebilirim. Canlı bir renk katarsanız hoşunuza gitmeyeceğini düşünüyorum.

 49. ANI

  23/03/2014 01:48

  Mrb yeni evlenicem yatak odamın mobilyaları beyaz, yatak örtümü pudra pembe almayı düşünüyorum ama perde ve halı rengine karar veremedim, yardımcı olur musunuz?

 50. nihal

  31/03/2014 14:49

  Merhaba yatak odam beyaz renk, fuşya rengi puflu sandığım var, halılarım açık gri beyaz karışımı, yatak örtü rengim koyu pembe fon perde yaptırmak istiyorum hangi renkler uyar yardımcı olbilir misiniz, teşekkürler?

 51. admin

  05/04/2014 10:41

  Nihal Hanım mürdüm rengi, pudra rengi, koyu ya da açık gri tonlarında veya yatak odasındaki pembelerin daha açık veya daha koyu tonunda fon perde kullanabilirsiniz.

 52. mukaddes

  10/04/2014 21:29

  Merhaba yatak odamın rengine karar veremiyoruz, mobilyamın rengi sütlü kahve ve kahve tonu içeriyor perdemin de tülü kırık beyaz, fonu yine kahve tonu pas pas da beyaz olacak, bir tek duvar rengini seçemedik yardımcı olur musunuz?

 53. ezgi

  23/04/2014 16:17

  Merhabalar, yatak odamda dolaplarım beyaz renkteler. Bir duvarı koyu somon rengine diğerlerini ise açık krem tonlarında boyamayı düşünüyorum. Duvarlarda bu renkleri kullandığım zaman halı ve perdelerin ne renk olacağına karar veremedim. Aksesuar olarak koyu turkuaz rengi kullanırsam yakışır mı yada daha uyumlu bir renk olabilir mi, yardımcı olur musunuz? Teşekkürler :)

 54. admin

  24/04/2014 21:56

  Ezgi Hanım duvarlarda kullanacağınız bu güzel renklere örneğin krem renk perde ve gri renk halı yakışabilir. Halıda örneğin beyaz üzeri füme desen gibi çeşitlendirmeler olabilir. Turkuaz aksesuarların koyu değil de daha çok su yeşili, cam göbeği gibi açık tonlarda olmasını tavsiye ederim. Ancak somon rengi dediğimizde tabii pembeye ya da turuncuya çalan farklı tonlar söz konusu. Duvarınıza koyu turkuaz yakışmışsa, gözünüze güvenin, koyu kullanın.

 55. Gülcan

  01/05/2014 16:23

  Merhaba, yatak odası dekorasyonu ile ilgili bilgi ararken sitenize rastladım ve çok beğendim :) Mobilyalarım açık krem yani beyaza yakın sayılır. Duvarlar biraz daha koyu. Parkeler açık duman, soft gri de diyebiliriz. Tül perde is ekru ve uzun makarna model. Perdelere kırmızı tonlarında fon yaptırmayı düşünüyorum. sizce uygun bir seçim olur mu? Halı için hangi renkleri önerirsiniz ve son olarak da abajurlar ne renk olmalı? Yorumlarınızı bekliyorum, iyi çalışmalar. Şimdiden teşekkür ederim :)

 56. admin

  01/05/2014 18:07

  Gülcan Hanım yatak odanızın geneli boş bir tuval gibi, yani hemen her renk aksesuar, perde, halı vb kullanabilirsiniz. Kırmızı tonlarında fon perde uygun olur. Kırmızı desenli krem bir halıyla tamamlayabilirsiniz. İleride perdede değişiklik yaparım derseniz açık bej veya gri bir halı da olabilir. Aşağıdaki makalemize de bir bakabilirsiniz:

  http://www.yapidekorasyon360.com/krem-rengi-yatak-odasi-ornekleri/

 57. Gülcan

  02/05/2014 13:34

  Teşekkür ederim yorumlarınız için. Duvar rengini değiştirmeye karar verdik. Sizce uygun olan renk nedir?

 58. pembe

  29/06/2014 11:23

  Merhaba, beyaz yatak odam var ama karyolamın kenarları ve başlığım mavi renk duvarı hangi renk boyamalıyım. teşekkürler.

 59. yd360

  29/06/2014 16:58

  Sayın Pembe mavi yatak başlığı ve karyola ile bej, çok açık gri, beyaz veya uçuk yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Yatak odası olduğu için duvar rengini adı geçen renklerin canlı tonları yerine daha soluk, gözü yormayan tonları arasından seçmenizi önerebilirim.

 60. Emre&Burcu

  04/07/2014 13:23

  Merhaba, sitenizi dün keşfettim. Tek kelime ile harika bilgiler ve fotoğraflara ulaştım. Sitedeki bilgileri okuduktan 1 saat sonra bütün evlenecek kız arkadaşlarımı arayıp alışverişten önce göz atmaları gerektiğini söyledim. Ellerinize sağlık.

 61. yd360

  04/07/2014 18:07

  Sayın Emre&Burcu, güzel yorumlarınız için teşekkürler.

 62. sema

  07/07/2014 03:34

  Merhaba. Beyaz renkli yatak odası takımı aldım. Dolapların kenarları gümüş renk. Ayrıca başlığı deri ve gümüş renk. Duvar boyam mum ışığı rengi. Zeminim de beyaz renkli. Sizce örtüm, perdem ve halım ne renk olmalı? Önerinizi bekliyorum. Saygılar.

 63. yd360

  07/07/2014 21:24

  Sema Hanım beyaz ve gümüş rengi ile hemen her rengi kullanabilme gibi bir avantajınız var. Burada önemli olan sevdiğiniz, görmekten hoşlanacağınız bir rengi aksesuar rengi olarak seçmek. Yeşil, mavi, kahverengi, bej, mor, gri, bu liste bu şekilde uzayacaktır. Bu rengin çeşitli tonlarını halıda, perdede ya da örtülerinizde kullanabilirsiniz. Yalnızca zemin de mobilya da beyaz olduğu için kontrast yaratacak daha koyu renk bir halı öneririm. Aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/beyaz-yatak-odasina-ne-renk-hali-sermeli/

 64. ebru

  19/07/2014 17:04

  Yatak odamin mobilyasi beyaz hangi renk boya hali ve perde kullanmaliyim ?

 65. merve

  26/07/2014 17:31

  Yatak odamin rengi beyaz ve vişne çürüğü. Buna göre nasıl yatak örtüsü olur, hangi renk?

 66. PAMUK

  02/08/2014 14:15

  Mrb benimde 3 ay sonra düğünüm var yatak odam çatı katında olcak mobilyaları nasıl yerleştirsem bir de renk uyumu hakkında yardımcı olursanır sevinirim. Açık şeffaf renkler tercihim.

 67. yd360

  02/08/2014 21:07

  Merve Hanım altın rengi, bej, çok açık mavi ya da uçuk yeşil tonlarında yatak örtülerini kullanabilirsiniz.

 68. yeliz

  05/08/2014 00:33

  Merhabalar, fikirlerinizi okuyunca gözümde renk uyumlarını canlandırmaya başladım, ve gayet hoş gözükebileceği kanısına vardım. Yatak odam beyaz lake dolabın orta kısmında sadece siyah 30-40 cm ebadında kalın çizgi var yatak başında ise üç boyutlu taş desenli kağıt bulunmakta perde fonu ve halı için renk karar veremiyorum. Lila, fuşya ve mor arasında gidip geliyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler….

 69. yd360

  07/08/2014 12:27

  Yeliz Hanım beyaz yatak odası için hemen her rengi perde ve halıda kullanabilirsiniz. Eğer mor tonlarını seviyorsanız uygulayabilirsiniz.

 70. mehmet

  12/08/2014 10:57

  Merhabalar, yatak odası mobilyamızı beyaz renk göz yorucu olmasın diye düşünerek bej yaptırmaya karar verdik. Yatak odasında bej rengi mobilya doğru bir tercih midir kullanışlı olur mu?

 71. yd360

  13/08/2014 13:21

  Mehmet Bey bej renk yatak odasında gayet kullanışlı olur. Nötr bir renktir, gözü yormaz ve üstelik pek çok farklı aksesuar rengi ile uyumludur.

 72. belgin

  13/08/2014 14:11

  Mrb lar evimin rengi buz mavisi koltuk takımım da mavi buna uygun perde ya da halı ne renk olursa güzel olur?

 73. yd360

  13/08/2014 15:37

  Belgin Hanım beyaz, bal / altın rengi, bej, turuncu / kiremit rengi perde veya halılar mavi tonlarıyla çok şık durabilir.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak