Yatak Odası Aksesuarları Neler Olabilir?

, , Yatak Odası Aksesuarları Neler Olabilir? için yorumlar kapalı

Yatak odası renklerine karar verdiniz ve yatak odası mobilyanızı yerleştirdiniz. Bu aşamada bırakırsanız aksesuarsız bir yatak odası büyük olasılıkla bir otel odasını andıracaktır. Oysa odanızın sizin kişiliğinizi yansıtmasını, sıcak ve huzur dolu bir yer olmasını istiyor olmalısınız. Yatak odası aksesuarları tam bu noktada devreye girer ve dekorasyonunuzu tamamlamanıza imkan verir.Genel olarak yatak odası aksesuarları halı, perde, aydınlatma ürünleri ve duvar süslemelerinden oluşur. Ancak odanıza kişilik katacak ürün yelpazesi bu kadarla sınırlı değildir elbette. Aynalar, vazolar, mumlar, ev bitkileri, yastıklar, yatak başı, puf ve yatak örtüsü gibi daha pek çok seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Yatak odanızın büyüklüğü kullanacağınız aksesuar sayısını etkileyecektir. Küçük bir yatak odasında çok sayıda aksesuar zamanla gözünüzde ‘ıvır zıvıra’ dönüşebilir. Küçük yatak odaları için az ama öz alışveriş yapmakta fayda var.Yatak odasına hoşunuza giden bir tablo veya duvar süsü asmak odanın havasını hemen etkiler. Bu süsleme ya da tabloda odanızda kullandığınız renkler yer alıyorsa dekorasyonu tamamlayan, hoş bir görüntü ortaya çıkar.

Yatak başının dayalı olduğu duvarda, yatak odasının ana öğesi yatağınızın başucunda bir aksesuar odayı zenginleştirecektir. Bu aksesuarın ne olacağı ise tamamen sizin zevkinize ve tarzınıza bağlı olarak değişir. Ancak duvarın büyüklüğüne göre orantılı bir ürün seçilmeli. Fazla küçük ya da çok büyük bir aksesuar asmamakta fayda var. Geniş bir yeriniz varsa birkaç küçük parça yan yana asılabilir ya da örneğin tek bir büyük tablo kullanılabilir.

Odanıza karakter katacak farklı aksesuarlardan biri de yatak ucu puflarıdır. Üstelik zaman içerisinde oldukça kullanışlı olduğuna da fark edebilirsiniz. Giysilerinizi bırakmak, yatak örtüsünü koymak ya da giyinirken oturmak gibi pek çok işe yarar. Bazalı bir pufa pek çok eşyanızı saklayabilirsiniz.

Lambalar evin her odasında ışıklı, sıcak ya da lüks bir atmosfer yaratmakta işe yarar. Yatak odasında tavan lambası dışında kullanacağınız abajurlar ya da duvar aplikleri ile ister romantik ister modern tarzda bir stil yaratabilirsiniz. Sayısız modeldeki aydınlatma ürünleri yatak odasını süslemeniz için oldukça elverişli aksesuarlardır.

Aydınlatma ürünleri kullanılarak kısık bir bütçeyle bile odaya oldukça şık bir ayrıntı eklenebilir. Yatak başına asacağınız bir okuma lambası bile yatak odasında göze çarpan bir aksesuar olabilir.

Yatak odası için halı seçerken çoğu kez odada göze çarpmayan sade bir renkte karar kılınır. Oysa halı hemen her oda için geçerli olmak üzere, önemli bir aksesuardır. Yavan bir oda halı sayesinde renklenebilir, canlanabilir. Halı sayesinde odada vurgulamak istediğiniz bir bölüme dikkat çekebilir ya da tarzınızı vurgulayabilirsiniz. Örneğin beyaz bir yatak odasında renkli kilim başka, siyah beyaz bir halı başka duracaktır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: