Yaratıcı Resim Çerçevesi Önerileri

, , Yaratıcı Resim Çerçevesi Önerileri için yorumlar kapalı

Resim çerçeveleri, çerçeveni,n içine yerleştirdiğiniz resmin havasını da etkiler. Doğru bir çerçeve resmin renkleriyle ya da doğasıyla da uyumlu olmalıdır. Bu katkısının yanı sıra çerçeveler ev dekorasyonunun tamamlanmasına da yardımcı olur. Antik ahşap çerçeveler rüstik ev dekorasyonunda tercih edilir. Modern evler için, cam ya da metal görünümlü minimalist çerçeveler daha uygun olur. Doğru seçilmiş yaratıcı resim çerçevelerinin dekoratif özelliklerinden pahalı aksesuarlardan kadar iyi sonuçlar verecek şekilde yararlanabilirsiniz.Foto: stylinghome.blogspot.com

Antika Görünümlü Ahşap Çerçeveler

Eskitilmiş görünümlü, henüz bitmemiş gibi görünen ahşap çerçevelerden faydalanarak evinize geçmiş zamanların nostaljik esintilerini taşıyabilirsiniz. Eski aile fotoğraflarıyla son derece uyumlu olacaktır. Eğer kendiniz bu çerçeveyi yapmak isterseniz, ham görünümlü ahşap malzemeyi yapı marketlerden ya da el işi mağazalarından temin edebilirsiniz. Basitçe birbirine çivileyeceğiniz ya da yapıştıracağınız bu parçalara cam ya da plastik kestirerek çerçevenizi hazır hale getirebilirsiniz. Eğer iyi bir çerçeve malzemesi elinize geçtiyse ama siz kendi el ustalığınıza hiç güvenemiyorsanız semtinizdeki marangoz ustasından ya da çerçeveciden yardım isteyebilirsiniz. Bu tip çalışmalar size pahalıya mal olmaz. Üstelik usta bir el size pürüzsüz bir çerçeve teslim edebilir.

Cam ÇerçevelerModern mekanlar için en uygun tercihlerden biri de resmin iki cam arasında sergilenmesidir. Bu durumda aslında bir çerçeve söz konusu değildir ve camlar birbirilerine klips yardımıyla tutturulur. Hazır olarak satılan bu cam çerçevelere artık pek çok mağazada rastlamak mümkün. Çerçeve olmadığı için duvarda bir negatif alan etkisi doğar ve resim sanki yerleştirildiği duvarın içine gömülüymüş görüntüsü doğar.

Foto: afewprettythings.blogspot.com

Temalı Çerçeveler

Banyo mutfak ya da çocuk odaları gibi odalar için kullanabileceğiniz çok özel çerçeveler oluşturmanın bir başka yolu. Birikmiş deniz kabuklarını, düğmeleri ya da bocukları ne yapacağınız bilmiyorsanız, bir resim çerçevesini süslemek için kullanabilirsiniz. Kırık ayna parçaları, mozaik seramikler ve aklınıza gelen pek çok parçayla basit bir ahşap ya da plastik çerçeveyi farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Çerçevenizi Kendiniz Boyayın

Ham ahşap görünümlü çerçeve satın alarak ahşap boyasıyla kendiniz renklendirebilirsiniz. Çocuk odaları için canlı renklerde çerçeveler oluşturabilirsiniz. Ya da mutfağınızdaki sandalye minderlerine uygun bir renkte çerçeve ile çarpıcı bir dekorasyon öğesi oluşturabilirsiniz. Canlı renkleri olan bir resim söz konusuysa resmin için seçtiğiniz bir renkle çerçevenizi boyayarak resim ve çerçeve uyumunu yakalayabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: