Vizon Rengi ile Ev Dekorasyonu

, , 70 Comments

Vizon rengi bir kahverengi tonudur ama kahverengi demeden önce ‘Yoksa gri mi?’ diye şöyle bir düşünürsünüz. Açık vizon rengin içinde belirgin şekilde gri renk de vardır. Koyu vizon rengi ise zaman zaman leylak rengine veya kızıla çalan bir kahverengi tonudur.



Vizon rengi parlak bir renk değildir ama ışığa göre farklı bir tona bürünen bu güzel renge ev dekorasyonunda sıkça rastlanır. Bu renk nötr renkler grubundandır. Dolayısıyla bej, kahverengi, gri benzeri diğer nötr renklerle bir araya gelebilir. Sade bir dekorasyon için bu yelpazeden seçim yapmak yeterlidir.



Eğer vizon rengin kullanıldığı daha renkli bir dekorasyon isterseniz bu rengi altın sarısı, hardal sarısı / yeşili, su yeşili / açık mavi, mor, bordo, turuncu veya pembe ile eşleştirebilirsiniz. Ancak vizon yanında hangi rengi kullanacağınız, seçtiğiniz vizon renginin tonuna, içindeki ağırlıklı renge göre değişecektir.

Geniş ve aydınlık evlerde vizon rengi duvar eve sade ama öte yandan lüks bir hava katacaktır. Açık renkte koltuk takımı ve koyu renk ahşap mobilyalarla tamamlanabilir. Eviniz yeterince geniş değilse koyu vizon rengi evinizi olduğundan karanlık gösterebilir.

Yukarıdaki fotoğrafta yer alan, Intema Mutfak‘ın lake mutfak modellerinden biri, koyu vizon renginde ve oldukça modern bir tasarıma sahip. Mutfağın geri kalanında açık renkler kullanılmış. Bütüne baktığımızda gözü yormayan, sade ama vizon rengiyle farkını ortaya koyan, şık bir mutfak tasarımı olmuş.

Banyo veya mutfak için fayans seçerken çok açık ya da çok koyu renkler fazlasıyla kir gösterir. Vizon rengi fayans banyoda kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yukarıda su yeşili ile bir araya getirilmiş duş fayansı hem temiz hem ferah görünüyor.

vizon-sari-aksesuar

Çeşitli sarı tonları da vizon rengini canlandıracak aksesuar renkleridir. Açık sarı, hardal sarısı ya da altın sarısı renkleri vzon renk salon takımlarıyla eşleştirebilirsiniz.

vizon-pembe-sari

Açık tondaki vizonlarla pembe, fuşya, mürdüm gibi canlı renkler bir araya gediğinde şık ve romantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu renklerin canlı, parlak tonları koyu tonda vizon koltuklarla da kullanılabilir.

Nötr bir renkten söz edip de bu rengi yatak odasında görmemek olmaz. Vizon renkte duvar rengi dışında yatak başlığı, yatak örtüsü,  yatak ucu pufu, halı veya perde benzeri aksesuarlarla yatak odanızda rengin doğal ve sade görünümünden faydalanabilirsiniz. Siyah, gümüş rengi veya venge rengi ile birlikte kullanarak yatak odanızda modern bir tasarım uygulayabilirsiniz.

Vizon rengi koltuk takımı kullandığınızda salonun fazla monoton görüneceğini düşünüyorsanız, tekli koltuklarınızı veya sadece kanepenizi bu renk seçip beyaz veya açık bej renkte koltuklarla tamamlayabilirsiniz. Farklı tonlar oturma odasına boyut kazandıracak ve yavanlığın önüne geçecektir.

vizon-mavi-gri-renk

Vizon renk mavi ve gri tonlarıyla bir araya geldiğinde mesafeli ancak enerjik bir görünüm kazanır. Vizon renginin tek düze görünmesini engellemek için mavi tonlarında desenli yastıklar ve halılar kullanılabilir.

Vizon Rengi Salonlar

Vizon renkte koltuk takımları ile hangi renkte aksesuar, perde ya da halı kullanabileceğinize dair örnekleri aşağıdagörebilirsiniz. Sarı, açık yeşil, mavi, fuşya, gri, açık kahve, bej, altın sarısı ve tabii vizonun koyuluğunu dengeleyecek krem ya da beyaz tonları karşınıza çıkacaktır. Ayrıca vizon rengi ile birlikte cam, metal, aynalı aksesuarlar ve parlak kumaşlar kullanılması da renge canlılık katar.

vizon-renk-ve-ahsap-uyumu

vizon-tekli-koltuk

vizon-renkte-kanepeler

vizon-acik-kahve-uyumu

vizon-yemek-odasi

vizon-yesil-uyumu

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

70 Responses

 1. Fatma

  16/02/2015 16:43

  Merhabalar koltuklarımın üçlüsü yeşil diğer üçlü ve berjerlerim vizon rengi halım patchwork ne renk perde önerirsiniz kırlentlerde ne renk önerebilirsiniz?

 2. yd360

  19/02/2015 22:41

  Koltuklarınızdan bir iki ton açık vizon renk perdeler ve yeşil, mor ve krem renk kırlentler önerebilirim.

 3. Şule35

  06/03/2015 15:03

  Merhaba, benim salonumda parkeler açık renk, mobilya takımı ceviz rengi, oturma takımı 2li ve berjerler hardal, 3lü koltuk krem renginde. Masanın sandalyelerinde de ikisi hardal dördü krem renk. Lambader başlığım da fuşya. Fon perdeleri turkuaz düşünüyorum. Sizce fon perde ve halı da ne renkleri kullanmalıyım? Şimdiden tşkrler..

 4. Sibel

  11/03/2015 13:42

  Merhabalar benim sandalye ve fonlarım vizon ama pembeye dönük bir vizon koltuklarım beyaz ama değiştirmek istiyorum ne renk yapabilirim? Halım da beyaz.

 5. yd360

  11/03/2015 19:47

  Sibel Hanım gri ya da bordo tonlarını kullanabilirsiniz.

 6. ilknur78

  12/03/2015 10:14

  Merhaba; benim kapılarım kayın rengi, parkeler daha açık bir kayın rengi, duvarlarım ise meltem. Koltukta vizon, fon perde ve halı üzerinde turkuaz (mavi de olabilir) tonlarını düşünüyorum. Salonun insana ferahlık ve huzur veren bir ortam olmasını istiyorum. Sizce bu renkler bir arada uygun mudur?

 7. Esma

  13/03/2015 15:16

  merhaba benim koltuk takımının vizon perdelerim koltukların biraz açık tonu halım beyaz ve vizon ve pembe çiçekleri var yemek odam vizon ve fildişi renginde salonuma biraz renk katmak istiyorum koltuk kırlentlerini değiştirmek istiyorum ne renk önerirsiniz ve nasıl değişiklikler yapabilirim, teşekkürler.

 8. yd360

  16/03/2015 20:23

  İlknur78 Hanım, vizon ile birlikte açık bir mavi öneririm, turkuaz koyu durabilir, yine de siz bilirsiniz. Renkler birbirine uygundur.

 9. yd360

  16/03/2015 20:42

  Esma Hanım yazımızda sözü geçen renk örneklerinden faydalanabilirsiniz. Pembe ve krem kırlentler olabilir. Parlak kumaşlı yastıklar da vizona yakışır.

 10. sevil

  27/03/2015 14:32

  Merhaba vizon rengi koltuk aldım krlentleri de vizon açık hardal sarılar koyu yaprakları var. Yan başlıkları koyu kahve deri başlıkların ön kısmında ise açık kahve koyu kahve mobilyadan bir ayrıntı var ve sehpasını da aynı aldım fakat evimi biraz canlandırmak istiyorum duvarımın tek tarafına kağıt yaptırmak nasıl bir renk seçmeliym duvarlarımı da boyatıcam ne renk yapmam gerek bana da yardımcı olursanız sevinirim.

 11. yd360

  28/03/2015 16:11

  Sevil Hanım çok açık krem duvar boyası ve yine krem üzeri hardal renk desenli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

 12. sevil

  06/04/2015 15:39

  Hali ve perde ne renk önerebilirsiniz sizin sitenizden çıkamıyorum süper resimler önerileriniz baktım vizon renk uyumuna, fakat sizin yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

 13. nur83

  07/04/2015 23:48

  Merhabalar oturma odasında vizon renkli koltuklarım var. Perdeler açık pembe büyük çiçekli zemini koyu sütlü kahve. Halıyı ne renk kullanabilirim teşekkürler.

 14. yd360

  08/04/2015 14:45

  Sevil Hanım güzel yorumunuza teşekkürler ama sorunuzu detaylandırmamışsınız. Biraz detay verebilirseniz, koltuk renginiz, duvar renginiz gibi, yardımcı olmaya çalışayım.

 15. yd360

  08/04/2015 15:12

  Nur83 Hanım yine vizon rengi bir halı öneririm. Koyu olmaması için koltuğunuzdan bir iki ton açık olabilir.

 16. seniha

  12/04/2015 13:57

  Merhabalar benim salonum çok küçük köşe takımım ve yemek odam vizon renginde salonumun ferah ve şık durmasını istiyorum bir duvarıma kağıt kullanmak istiyorum duvar boyası ve duvar kağıdı hangi renklerde seçebilirim yardımcı olur musunuz?

 17. yd360

  12/04/2015 16:40

  Seniha Hanım küçük salonlarda duvarlar açık renk olmalıdır. Beyaz, kırık beyaz ya da çok açık krem rengi gibi.

 18. hakkı haklı

  29/04/2015 00:14

  Merhabalar, kız kardeşim salonu için hangi ton fon perde uygulamalı? Hardal sarısı üçlü koltuk, sırt yastıkları çiçekli, çiçekler hardal kiremit kahve tonlarında yaprakları yeşil, 2 tekli berjerleri haki yeşil sizden ricam ne renk fon uygulanmalı? Bir de yatak odası mobilyaları beyaz başlığı leylak rengi mat bir renk bu odaya nasıl bir fon uygulanmalı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 19. yd360

  02/05/2015 22:11

  Sayın Hakkı Haklı, kız kardeşiniz salonu için kahve yatak odası içinse mor tonlarında fon kullanabilir.

 20. Pınar

  30/05/2015 19:13

  Merhaba, evlilik hazırlığı yapıyoruz koltukları galeyana gelip aldık ama daha sonra içime sinmedi, değişimde yapamadık. Koltuklar ağırlıklı açık vizon altları ve berjerleri koyu kahve. Salonu canlandırmak için ne yapabilirim, perde, halı, ünite ve yemek masası hangi renk önerirsiniz, yaşım 25 genç ve modern olmasını istiyorum. Lütfen yardımlarınızı rica ediyorum . tşk.

 21. Birsen

  04/06/2015 20:39

  Merhabalar. Vizon iki koltuk ve çam yeşili iki berjeri olan oturma grubu için hangi renk perde kullanmalıyım. Pudra toplarını çok seviyorum. Uygun bir renk önerir misiniz?

 22. yd360

  05/06/2015 19:50

  Pınar Hanım kusura bakmayın bu hafta cevaplarım gecikti. Sorunuza gelince, salon mobilyanız ne renkse yemek masasını da bu mobilya rengine uydurmanızı öneririm. Salonu canlandırmak için yastık ve diğer aksesuarlar kullanılabilir. Krem üzeri bebe mavisi desenler veya bal rengi, yeşil desenler gibi çeşitli modern tasarımlı yastıklar kullanılabilir. Ev bitkileri, modern görünümlü ahşap aksesuarlar olabilir. Yastıkta kullandığınız renge göre perde rengi belirleybilirsiniz. Halıda renkten ziyade açık zemin üzerine kahve-vizon desenli bir halı önerebilirim.

 23. yd360

  06/06/2015 01:10

  Birsen Hanım size bal rengi, koyu krem- sarımsı perdeler öneririm. Pudra ve çam yeşili de aslında uyumludur ancak salonun renkliliği bir anda kontrolden çıkabilir. Koltuklara pudra renk yastık koyduğunuzda nasıl duracağı önemli.

 24. merve

  13/06/2015 23:56

  Mhb koltuklarım kahve ve hardal sarısı berjeri hardal ne renk fon önerirsiniz halı da uyduramadım daha yardımcı olursanız sevinirim.

 25. berra

  16/06/2015 15:41

  Merhaba. Vizon köşe takımım pembe fon perde ve halım var sarı tasarım konsol düşünüyorum on mobilya sarı üst ve yan yüzeyler gri olsa uygun olur mu? Yoksa sarıya kombin yine vizon mu düşünmeliyim? Ayrıca eğer kumaş bulabilirsem vizon üzerine sarı puantiyeli berjer yaptırmayı düşünüyorum. Eğer bulmazsam berjer desenini nasıl seçmeliyim. köşe takımım düz vizon. çok memnun olurum yardımcı olursanız.

 26. yd360

  18/06/2015 23:32

  Berra Hanım şu an pembe ve vizon renkleriniz var, bir de sarı ve gri eklenince renkleri eşleştirmekte zorlanacağınızı düşünüyorum. Berjerinizi krem üzerine sarı ve vizon renklerde yaptırabilirsiniz. Konsol da sarı ve vizon ya da sarı ve krem olursa daha iyi.

 27. hatice

  30/06/2015 00:08

  Mrb. Önerilerinizi cok beğendim. Benim koltuklarım vizon. Bol yastıklı. Küçük kırlentler turkuvaz mavisi sırt yastıklarının rengini değiştirmek istiyorum canlanması için. Perdem krem. Parke ceviz. Sırt yastıkları ne renk olsun. Halı ne renk olsun.

 28. ilknur

  02/07/2015 01:22

  Merhaba benim ünite parlak beyaz arkasındaki duvar kağıdı beyaz krem griler hafif var duvar rengi de gri koltukları kaplatacağım rengi kahve vizon hardal sarısı düşünüyorum sizce uyar mı bir de nasıl bir halı kullanmalıyız teşekkürler.

 29. Gülten

  02/07/2015 05:41

  Merhaba ben yeni bir eve taşındım. Yerler açık kayın rengi. Benim koltuklarım vizon rengi. Uyumlu olmadı bence. Koltukları başka renge mi kaplatsam diyorum. Salon 30 m2 yani geniş. Duvarlar kum beji gibi. Odayı canlandırmak için neler yapabilirim acaba. Bu arada yastıklar beyaz, siyah ve koyu kahve. Teşekkürler.

 30. yd360

  03/07/2015 16:34

  Hatice Hanım bu yazımızda vizon renge yakışan renkler arasından sevdiğiniz bir tanesini seçebilirsiniz. Sonuçta pek çok renk seçeneğiniz var, kendi zevkinize göre seçmeniz çok önemli.

 31. yd360

  03/07/2015 18:02

  İlknur Hanım grisi baskın bir vizon renk öneririm. Vizon ve hardal renk koltuklarınızı krem ağırlıklı bir halıyla tamalayabilirsiniz. Dilerseniz halıda koltuk renklerinde desen olabilir.

 32. yd360

  03/07/2015 18:26

  Gülten Hanım bordo ve krem koltuklar kullanabilirsiniz. Yastıkları bal rengi, krem rengi, altın rengi gibi sıcak tonlarda olabilir. Yastıklarınız şu anda da pek enerji verecek gibi değil. Vizonla turkuaz, bronz gibi daha parlak renkler kullanılabilir.

 33. yasemin

  04/07/2015 20:19

  Ben koltukları gümüş rengi yaptırdım. Yastıkları gümüş ve vizon. Masam simli beyaz lake. Sandalyelerin 4 tanesi gümüş 2 tanesi vizon. Puf da vizon. Vizon renginden koltuk örtüsü yaptırıyorum. Halıyı ne renk almalıyım. Fon perdelerim ne renk olmalı? İyi günler.

 34. Sevil

  08/07/2015 10:45

  Tekrar merhaba sizin dediğiniz gibi vizon ve eskitme mobilyalarım vardı çok açık krem ve bir diğer duvara koltuklarıma yakın içinde açık krem çiçekleri olan duvar kâğıdını döşedik. Siz hardal çiçek demiştiniz bulamadım kremli uçuk pembeli büyük güllü yaptık. Şimdi ise hali ve perde önerinize ihtiyacım var acilen ben baktım ama çok kararsızım zebra perde ancak olur uzun perdeler evime olmuyor doğalgaz sobasından dolayı şimdiden teşekkürler biraz uzun oldu.

 35. yd360

  08/07/2015 14:09

  Sevil Hanım açık krem üzerine vizon desenli bir halı ile krem renk zebra perde kullanabilirsiniz. Halınızda dilerseniz vizona ek olarak az miktarda hardal renk desen olabilir.

 36. yd360

  08/07/2015 14:50

  Yasemin Hanım açık bej zemin üzerine vizon veya vizon-gri desenlerde bir halı olabilir. Yine açık bej bir fonla da tamamlayabilirsiniz.

 37. ayten

  20/07/2015 20:43

  Merhaba ben de sizden fikir almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Salonumun duvar rengi açık kum beji, koltuklarım vizon rengi tekli berjer ise koyu kahve, yemek masam ve sandalyelerim beyaz tv ünitesi beyaz ve kahverengi halılarım beyaza yakın krem şimdi perde yaptırmak istiyorum. Acaba fon perdem ve tülleri ne renk yaptırmalıyım? Teşekkürler.

 38. yd360

  23/07/2015 00:54

  Ayten Hanım salon renkleri arasında seçim yapabilirsiniz. Beyaz tül, açık vizon gibi.

 39. lütfiye subaşı

  04/09/2015 13:24

  Merhaba benim koltuklarım vizon rengi hangi renk yastıkla tamamlayabilirim bir de duvarı hangi renge boyatabilirim?

 40. Pınar

  11/09/2015 14:49

  Merhabalar; benim de salonum beyaz koltuk ve beyaz mobilyalardan oluşuyor yerler koyu renk duvarları vizon yapmak istiyorum süpürgelikleri de beyaz yapmak istiyorum perde ve kırlentleri önerir misiniz?

 41. asuman

  14/09/2015 16:07

  Merhaba size salonumun resmini gönderebilirmiyim. Duvar kağıdı ve aksesuar olarak ne kullanacağım bilemiyorum.

  Teşekkürler.

 42. yd360

  14/09/2015 23:53

  Asuman Hanım bu tip bir sistemim yok ama salonda şu an bulunan renkleri söylerseniz, yardımcı olabilirim belki..

 43. Armagan

  17/09/2015 22:41

  Meraba ben yeni vizyon rengi koltuk aldim. Hangi renk halı önerebilirsiniz?

 44. yd360

  18/09/2015 16:30

  Pınar Hanım vizon renge uyumu olacak şekilde bakır tonları, mavi ya da yeşil renkleri kullanabilirsiniz. Makalede geçen renkler arasından sevdiğiniz birini seçmenizi öneririm.

 45. yd360

  28/09/2015 18:28

  Krem üzeri farklı kahve tonlarını içeren bir halı olabilir. Bir diğer seçenek de farklı bir vizon tonu olabilir.

 46. ahsen

  13/10/2015 22:43

  Merhaba. Koltuklarım, halım ve mobilyalarım vizon ve krem renginde.Koltuklar vizon ağırlıklı. Şimdi perde yaptırmak istiyorum ama vizon ve tonlarında istemiyorum. Değişik bir renk katmak istiyorum salonuma. Fonlar turkuaz tülleri ise krem düşündüm. Sizce nasıl olur ya da sizin öneriniz nedir?

 47. yd360

  16/10/2015 23:31

  Ahsen Hanım turkuaz perde kullanabilirsiniz ama aynı renk kırlent de kullanmanızı öneririm.

 48. serap

  18/10/2015 00:39

  Şeker pembe duvarlar ve düz sütlü kahve ceviz ayaklı koltuk takımım var tülüm krem düz fon perde olarak ne kullanabilirim acaba bir de halı olarak ne tavsiye edersiniz? Konsol ve kitaplık duvarlarımız da nar çiçeğine benzeyen koyu pembe bir renk yani salonda çift renk var duvarlarda riskli renklerdi ama canlılık katsın istedik 🙂 yorumunuzu bekliyorum…

 49. yd360

  19/10/2015 00:30

  Serap Hanım perdede bir seçenek yine krem fon kullanmanız. Koyu krem, bal rengine dönük krem olabilir. Diğer seçenek de duvar renginde pembe bir perde olabilir. Dilerseniz örneğin krem üzerine duvar renginde deseni olan veya farklı pembe tonlarını içeren bir perde olabilir.

 50. Sura

  20/10/2015 01:30

  Merhaba benim bordo koltuk takımım var beyaz dolabım ama dolabın arkasını boyamak istiyorum hangi rengi tavsiye edersiniz bir de hangi renk halı gider acaba?

 51. Dilek

  22/10/2015 01:00

  Merhaba bnm koltuklarım krem berjerlerim ise gülkurusu/pudra tonları yemek masa beyaz konsolda beyaz acaba fon perde fuşyamı mor mu önerirsiniz?

 52. yd360

  29/10/2015 01:30

  Dilek Hanım her iki renk de kullanılabilir. Ancak mor tercih ederseniz mor yastıklar gibi aynı renk ek aksesuar da kullanmanız gerekir. Fuşya daha kolay uyum sağlar.

 53. filiz

  19/11/2015 13:58

  Koltuklarım kahveye dönük vizon kırlentler koyu kahve mobilyalar beyaz ne renk halı ve perde önerirsiniz sıcak bir ortam oluşsun istiyorum.

 54. Mavi

  25/11/2015 15:53

  Merhaba. Çok acil lütfen. Annemin koltukları altın tonu ve çok sıkıldı. Koltuk kenarları ise çok koyu kahve. Büyük yastıkları var koltukların. Ben de en azından yastık yüzlerini değiştirerek sürpriz yapmak istiyorum. Yastık rengiyle uyumlu aynı tonlarda fon perde yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ben turkuaz tonları düşünüyorum doğru olur mu?

 55. yd360

  30/11/2015 12:43

  Filiz Hanım salona kiremit ya da bakır rengi gibi sıcak renkler eklenebilir. Koyu gelirse altın rengi de olabilir. Perdede parlak kumaş seçebilirsiniz.

 56. yd360

  30/11/2015 16:11

  Sayın Mavi, kahverengi kolalrla birlikte turkuaz yastıklar koyu bir görünüm ortaya çıkartabilir. Kahve ve turkuaz normalde yakışır ama koltukta kullanacaksanız annenizin bu rengi çok çok sevdiğinden emin olmalısınız. Bana kalırsa kahve kollu koltuklarda çok açık vizon renk kumaş en sade ve şık görünümlerden birini veriyor.

 57. ilknur ceyhan

  02/12/2015 00:13

  Mrb yeni eve taşınacağım vizon ya da tiramisu rengini çok seviyorum. Komple evin her tarafını bu renklerden birine boyatmayı düşünüyorum. Herkes çok karanlık olur boğar diyor ama ben açık renk bej vs sevmiyorum. Salon koltuklarım krem yanları deri koltuklarımın. Yatak odam venge ve krem mobilyalarım. Ev 125 metrekare 3.kat çok mu kötü olur bilemedim. Hali ve perdeleri açık renk alsam yine de boğar mı. Bir de bu renkler insani daha hızlı hareket ettiriyormuş doğru mudur?

 58. Aleyna

  07/12/2015 21:43

  Ben de kiremit rengiyle açık vizon renginde oturma gurubu düşünüyorum nasıl olur sizce acil cevaplarsanız sevinirim.

 59. yd360

  11/12/2015 20:39

  İlknur Ceylan Hanım ne şanslısınız ki ne istediğinizi biliyorsunuz. Hazır bunu yakalamışken bence değerlendirin ve salonunuzu sevdiğiniz renge boyatın. Dediğiniz gibi açık renk halı perde ile de dengelerseniz. Zaten koltuklarınız da açık renk. Kime ne kadar koyu gelirse gelsin, önemli olan sizin sevmeniz, içinize sinmesidir. Koyu oldu diyene de, ben böyle seviyorum demeniz yeterli 🙂 Zaten hep bu başkaları nedeniyle tüm evler birbirinin aynısı oldu çıktı. Renklerin etkilerine gelince, bu toların içerisinde genellikle sıcak renkler vardır ve enerji vermeleri mümkündür.

 60. yd360

  14/12/2015 16:13

  Aleyna Hanım güzel duracaktır, ancak kiremit tonunun biraz canlı olması daha iyi olur. Turuncudan ziyade, kırmızıya dönük olmasını öneririm.

 61. GLdN

  22/12/2015 13:40

  Merhaba benim de koltuk takımım açık vizon rengi duvar boyam Sahra beji halım da açık vizon ve beyaz geçişleri var salonum çok geniş değil fon perde yaptırmak istiyorum ama renkte karar veremiyorum. Yardımcı olur musunuz? Ayrıca salonmu biraz daha canlı durmasını istiyorum hangi renk aksesuar tercih etmeliyim?

 62. Duygu

  03/01/2016 17:11

  Merhabalar benim yatak odam beyaz duvarlarım da beyaz karyolamın başlığı gül kurusu vizon ve yeşil renklerden oluşan çiçek desenleri var yatak örtümü vizon rengi aldım perdelerimi ne renk diktirsem uygun olur.

 63. yd360

  05/01/2016 11:48

  GLdN Hanım salonu canlandırmak için vizon renge uyumlu mavi, altın rengi, vişne rengi, kiremit rengi, bronz gibi renkleri aksesuarlarda ve tabii perdede kullanabilirsiniz. Örnekler arasından sevdiğiniz bir renge karar vermeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz bu renkler krem ya da bej açık renk zeminli bir perdede desen rengi olarak da tercih edilebilir.

 64. yd360

  12/01/2016 12:50

  Duygu Hanım yatak başlığınızdaki bir rengi seçmenizi öneririm, gül kurusu, yeşil ya da vizon renklerinden birini ya da birkaçını içerebilir. Dilerseniz bu renklerin farklı tonlarını, örneğin daha açık veya daha koyu bir yeşil gibi, kullanabilirsiniz.

 65. semra

  29/01/2016 21:47

  Mrb benim koltuklarım krem ama kırlentlerde kahverengi çiçek ve yaprak desenleri var halım krem perde stor ve tül yanlardan kumaş fon düşünüyorum ne renk yaptırmalıyım?

 66. yd360

  02/02/2016 00:16

  Semra Hanım krem tül ya da krem stor ve kahverengi fon yaptırabilirsiniz. Açık bej stor ile koyu bej fon da olabilir. Tül, stor, fon üçünü birden yaptıracakmışsınız gibi anladım, eğer öyleyse bunu önermem, stor ile fon ya da tül ile fon yeterlidir.

Comments are closed.