Vizon Rengi ile Ev Dekorasyonu

, , 2 Yorum

Vizon rengi bir kahverengi tonudur ama kahverengi demeden önce ‘Yoksa gri mi?’ diye şöyle bir düşünürsünüz. Açık vizon rengin içinde belirgin şekilde gri renk de vardır. Koyu vizon rengi ise zaman zaman leylak rengine veya kızıla çalan bir kahverengi tonudur.Vizon rengi parlak bir renk değildir ama ışığa göre farklı bir tona bürünen bu güzel renge ev dekorasyonunda sıkça rastlanır. Bu renk nötr renkler grubundandır. Dolayısıyla bej, kahverengi, gri benzeri diğer nötr renklerle bir araya gelebilir. Sade bir dekorasyon için bu yelpazeden seçim yapmak yeterlidir.Eğer vizon rengin kullanıldığı daha renkli bir dekorasyon isterseniz bu rengi altın sarısı, hardal sarısı / yeşili, su yeşili / açık mavi, mor, bordo, turuncu veya pembe ile eşleştirebilirsiniz. Ancak vizon yanında hangi rengi kullanacağınız, seçtiğiniz vizon renginin tonuna, içindeki ağırlıklı renge göre değişecektir.

Geniş ve aydınlık evlerde vizon rengi duvar eve sade ama öte yandan lüks bir hava katacaktır. Açık renkte koltuk takımı ve koyu renk ahşap mobilyalarla tamamlanabilir. Eviniz yeterince geniş değilse koyu vizon rengi evinizi olduğundan karanlık gösterebilir.

Yukarıdaki fotoğrafta yer alan, Intema Mutfak‘ın lake mutfak modellerinden biri, koyu vizon renginde ve oldukça modern bir tasarıma sahip. Mutfağın geri kalanında açık renkler kullanılmış. Bütüne baktığımızda gözü yormayan, sade ama vizon rengiyle farkını ortaya koyan, şık bir mutfak tasarımı olmuş.

Banyo veya mutfak için fayans seçerken çok açık ya da çok koyu renkler fazlasıyla kir gösterir. Vizon rengi fayans banyoda kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yukarıda su yeşili ile bir araya getirilmiş duş fayansı hem temiz hem ferah görünüyor.

vizon-sari-aksesuar

Çeşitli sarı tonları da vizon rengini canlandıracak aksesuar renkleridir. Açık sarı, hardal sarısı ya da altın sarısı renkleri vzon renk salon takımlarıyla eşleştirebilirsiniz.

vizon-pembe-sari

Açık tondaki vizonlarla pembe, fuşya, mürdüm gibi canlı renkler bir araya gediğinde şık ve romantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu renklerin canlı, parlak tonları koyu tonda vizon koltuklarla da kullanılabilir.

Nötr bir renkten söz edip de bu rengi yatak odasında görmemek olmaz. Vizon renkte duvar rengi dışında yatak başlığı, yatak örtüsü,  yatak ucu pufu, halı veya perde benzeri aksesuarlarla yatak odanızda rengin doğal ve sade görünümünden faydalanabilirsiniz. Siyah, gümüş rengi veya venge rengi ile birlikte kullanarak yatak odanızda modern bir tasarım uygulayabilirsiniz.

Vizon rengi koltuk takımı kullandığınızda salonun fazla monoton görüneceğini düşünüyorsanız, tekli koltuklarınızı veya sadece kanepenizi bu renk seçip beyaz veya açık bej renkte koltuklarla tamamlayabilirsiniz. Farklı tonlar oturma odasına boyut kazandıracak ve yavanlığın önüne geçecektir.

vizon-mavi-gri-renk

Vizon renk mavi ve gri tonlarıyla bir araya geldiğinde mesafeli ancak enerjik bir görünüm kazanır. Vizon renginin tek düze görünmesini engellemek için mavi tonlarında desenli yastıklar ve halılar kullanılabilir.

Vizon Rengi Salonlar

Vizon renkte koltuk takımları ile hangi renkte aksesuar, perde ya da halı kullanabileceğinize dair örnekleri aşağıdagörebilirsiniz. Sarı, açık yeşil, mavi, fuşya, gri, açık kahve, bej, altın sarısı ve tabii vizonun koyuluğunu dengeleyecek krem ya da beyaz tonları karşınıza çıkacaktır. Ayrıca vizon rengi ile birlikte cam, metal, aynalı aksesuarlar ve parlak kumaşlar kullanılması da renge canlılık katar.

vizon-renk-ve-ahsap-uyumu vizon-tekli-koltuk vizon-renkte-kanepeler vizon-acik-kahve-uyumu vizon-yemek-odasi vizon-yesil-uyumu

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

2 Yorum

  1. Fatma

    16/02/2015 16:43

    Merhabalar koltuklarımın üçlüsü yeşil diğer üçlü ve berjerlerim vizon rengi halım patchwork ne renk perde önerirsiniz kırlentlerde ne renk önerebilirsiniz?

  2. yd360

    19/02/2015 22:41

    Koltuklarınızdan bir iki ton açık vizon renk perdeler ve yeşil, mor ve krem renk kırlentler önerebilirim.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak