Tepe Mobilya Koltuk Takımları

, , 4 Comments

Koltuk takımlarınızı seçerken sadece görsel olarak beğendiğiniz bir takıma yönelmek yerine, neye ihtiyacınız olduğunu da iyice gözden geçirmelisiniz. Misafiri çok olan bir ev sahibi iseniz, kanepenin yatak olma özelliği varsa sizin için daha kullanışlı olabilir. Televizyon önünde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir modele bakabilirsiniz. Eğer yeterince titiz davranamayacaksanız açık renk kumaşlardan uzak durmalısınız. Tepe Mobilya koltuk takımları pek çok seçenek sunuyor ve bunlar arasında  sizin tarzınıza ve şartlarınıza uyacak bir takım bulma olasılığınız çok yüksek.Renkleriyle kontrast yaratmayı başaran berjer ve kanepe son derece iyi bir takım oluşturuyor. Alinda üçlü koltuğun romantik deseni, bu tarzdan hoşlananlar için son derece uygun bir ürün. Bu takımı ev bitkileriyle ve zenginleştirebilirsiniz. Şömineli bir evde rahatça bu takımı kullanabilirsiniz. Ayna, seramik ve kristal aksesuarlar da bu takımı şık bir şekilde tamamlayabilir.Enzo koltuk modelleri metal ayaklı ve ikili koltukla beraber alabileceğiniz Enzo tekli koltuklarla takımınızı oluşturabilirsiniz. Küçük salonlar için oldukça uygun bir takım olabilir. Derli toplu ama rahat bir takım, ufak da olsa salonunuzun keyfine varmanızı sağlar. Cam sehpa ve metal aksesuarlarla takımınızı tamamlayabilirsiniz. Bu sütlü kahve renkteki takımla birlikte açık mavi, pembe ve turuncu gibi aksesuarlar kullanarak salon dekorasyonuna canlılık katabilirsiniz.

Köşe koltuğunda kullanılan açık renk, tekli koltuk ve pufun canlı rengiyle kontrast oluşturuyor. Açık renk mobilyaya aksesuar ya da yardımcı ürünler aracılığıyla bu şekilde renk katılmazsa steril ve ruhsuz bir atmosferle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bembeyaz bir ev fikir olarak kulağa hoş gelir ama uygulamada olumsuz sonuçlar alınabilir. Evinizin size pozitif enerji vermesini istiyorsanız renkleri doğru kullanmalısınız. Bu fotoğrafta Venezia ayak uzatmalı koltuk kırmızı yastıklarla tekli koltuk ve pufa göre dekore edilmiş.

Barton büyük ikili koltuk ve Lorca tekli koltuğu bir araya getirerek son derece hoş bir koltuk takımı oluşturmak mümkün. Özellikle sandalye formundaki bu tekli koltuk benim en hoşuma giden parçalardan biri oldu. Yine dar salonlarda bu tip, fazla yer kaplamayacak tekli koltuk kullanılması daha pratik olacaktır.

Diğerlerine göre daha modern çizgilere sahip bu takım hem ölçülü hem de rahat görünüyor. Koyu renk koltuk takımlarına renkli aksesuarlarla her zaman dilediğiniz tarzda bir dekorasyon uygulayabilirsiniz. Yastık, koltuk şalı, abajur ve halı seçimi, koltuklarınızın duruşunu da tümüyle değiştirebilir. Bu tip bir koltuk takımına sıcak ve canlı renkte bir halı ve dekoratif yastıklar seçilebilir. Bu takımın adı Nova.

Tek renk bir kanepenin yanına bu tip romantik tarzda bir tekli koltuk eklenerek, iddialı bir desen ölçülü şekilde kullanılmış. Dekoratif yastıklarla elde edilen uyum dekorasyonda önemli ipuçlarından birini gösteriyor. Böyle bir takım kullandığınızda duvar ve perde döşemelerini sade tutmanız daha iyi olabilir. Desenin içinden bir renk seçerek, aynı tonda halı serebilirsiniz.

Sadelikten hoşlananlar içinde Tepe mobilya koltuk takımları arasında çok şık örnekler var. Yukarıdaki fotoğrafta açık renk ve silik desenli bir koltuk ve onu tamamlayan berjerlerle hem sade hem şık bir kombinasyon oluşturulmuş.

Koltuk takımları arasında benim favorilerimden bu vintage desenli kanepe ve şık ayaklarıyla dikkat çeken berjerler tek başına bir salonu göz alıcı görünüme bürüyebilir gibi duruyor. Carmen büyük ikili koltuk yanına daha çarpıcı renkte tekli koltuklar da seçilebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

4 Responses

 1. seda

  09/07/2012 22:58

  Çok profesyonel bir site, çok faydalı değerlendirmeler. Tebrik ederim, emsalleri arasında en iyisi!

 2. Özlem

  22/10/2014 17:51

  Sizin de favoriniz olan takımdan aldım yeni ama uygun dekoru sağlamak için çok zorlanıyorum. Neyi neyle kombineleyeceğimi bilemiyorum. Help me please!!

 3. yd360

  27/10/2014 00:18

  Özlem Hanım söz ettiğiniz takımı hatırlayamadım, acaba reklam mı yapılıyor diye sansürledim açıkçası. Yanlış anlama varsa kusura bakmayın, takım ismi yerine koltuk rengi söylemeniz daha uygun olur.

Comments are closed.