Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı: Eternowall

, , 6 Comments

Banyolar için duvar kağıdı uygulamasından söz edilirken genellikle temkinli davranılır. Suyla temas eden duvarlara duvar kağıdı döşenmemesi tavsiye edilir. Oysa artık, belki de dünyada ilk kez, duş ünitesinin içi de dahil olmak üzere, bir banyonun bütün duvarlarını duvar kağıdı ile kaplamak mümkün. Çok katmanlı yapısıyla, ürünün yüzeyinden duvara su geçirmeyen Eternowall, dekoratif oluşunun yanı sıra kullanışlı yapısıyla mekanlarda işlevselliği ve estetiği buluşturuyor.banyoda-duvar-kagidi

Eternowall duvar kağıtlarını suya dayanıklı kılan teknik özelliklere bir göz atacak olursak: duvar kağıtlarının üstü, flalat dahil sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen vinil dokuya sahip. Ürünlerin alt katmanı duvara yüksek tutunma özelliği veren fiberlerle kaplı. Ara katmanlar ise non-woven dokusu içeriyor, duvar kağıdına su geçirmeme ve darbelere dayanıklılık özelliği veriyor. İşte tüm bu teknik özellikler sayesinde banyoda ve diğer ıslak mekanlarda, rahat ve güvenli bir şekilde duvar kağıdı uygulaması yapılabiliyor.

duvar-kagidi-modelleriPeki, bu ürünler suya ‘ne kadar dayanıklı’ diye merak edecek olursanız, suyun en yoğun olarak kullanıldığı duş duvarlarında bile Eternowall ürünleri sorunsuz bir şekilde uygulanıp kullanılabiliyor. Suyun yanı sıra Eternowall ayrıca, nem ve buhara karşı da yüksek dayanıklılığa sahip ve sauna, spa merkezi gibi bölgelerde de sorunsuzca uygulanıyor.

Nem ve rutubeti önleyen yapısıyla aynı zamanda izolasyon malzemesi görevi gören bu duvar kağıtlarının üzerine direk seramik uygulamak da mümkün. Seramiklerde derzlerin arasından geçecek olan suyu bloke etme özelliğiyle seramiğin altına da döşenebilen Eternowall, duvarlarda tek başına, seramiklerle kombinasyon yapılıp, birlikte kullanılarak veya seramiğin altında izolasyon malzemesi görevi görecek şekilde birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

suya-dayanikli-duvar-kagidi

Uluslararası Sertifikalar

Duvar kağıdı yüzeyinden uygulandığı duvara 10 yıl boyunca su geçirmeme garantisi olan Eternowall , EOTA’nın (Avrupa Birliği Teknik Ürünler Onaylama Kurumu) testlerini başarıyla geçmiş bulunuyor. Avrupa ve İsveç’te inşaat sektöründe tüketicileri mağdur etmemek adına çalışan çok önemli bir belgelendirme kuruluşu olan ve İsveç hükumeti tarafından görevlendirilen SP Sitac’ın onayından geçmiş olan Eternowall, ayrıca İsveç Sigorta firmaları tarafından da onaylı. Yüzde yüz su geçirmeme garantisine sahip bir ürün olarak banyolarda tercih edilmesi son kullanıcılara gönül rahatlığıyla öneriliyor.

Tüm bunlarla birlikte, Avrupa Birliğinin çevre ve sağlığı koruyan, risk oluşturmayan ürünler için belirlediği çeşitli yükümlülükleri yerine getirmiş olan ürünler için verilen CE kalite belgesi de bulunan Eternowall, İsveç’te iç dekorasyonda kullanılabilmesi için onay verilen malzemelerin aldığı P etiketine de sahip.

İletişim Bilgileri

Eternowall duvar kağıtlarını ‘HD GROUP‘ bünyesinde, Bağdat Caddesi’nde bulabilirsiniz. Telefon: 0 216 577 69

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

6 Responses

 1. Gezi Rehberi

  24/08/2013 17:49

  Üzerinde dünya haritası veya şehir isimleri olan haritalı duvar kağıdı arıyorum, bakalım bulabilecek miyim. Gezginin duvar kağıdı farklı olmalı.

 2. Adem Demirdağ

  17/09/2013 13:17

  Yüksek çözünürlüklü resmini gönderirseniz, istediğiniz gibi üretilebilir aradğınız ürün @gezi rehberi. 0216 577 69 29’dan ulaşabilirsiniz.

 3. sevim

  24/07/2014 23:09

  Bu duvar kağıtlarını nerede bulabiliriz yapı marketlerde vinil duvar kağıdı diye satılanlar kimyasal içerdiği için zararlı olabiliyormuş.

 4. yd360

  02/08/2014 21:17

  Sevim Hanım bu duvar kağıtlarının dağıtımını yapan firmanın telefon numarası 0216 577 69 29 olarak belirtilmiş. Kendilerini arayarak size yakın bir satış mağazası vb hakkında bilgi alabilirsiniz.

 5. FİDAN KESKİN

  19/01/2016 16:24

  Tuvalet ve banyoya mozaik ya da duvar kağıdı yaptırmak istiyorum. Bu konuda hiçbir bilgim yok. Kim ya da kimlerle irtibata geçip yardım fikir alabilirim. Giresun’da ikamet etmekteyim.

 6. yd360

  05/02/2016 16:29

  Fidan Hanım ilinizi ben de pek bilemiyorum, internetten araştırmak ya da ev yaptıranlara danışmak belki çözüm olabilir.

Comments are closed.