Şömineli Salon Dekorasyonu Örnekleri

, , Şömineli Salon Dekorasyonu Örnekleri için yorumlar kapalı

Daha çok kır evlerinde kendine yer bulan ancak bazı apartman dairelerinde de rastladığımız şömineler, bir salonda pekala odak noktası olarak değerlendirilebilir. Odak noktasından kastımız, dekorasyonun çevresinde şekillendiği ve salona girildiğinde gözleri üzerine ilk çeken köşe demek. Şömineniz yansın yanmasın, çarpıcı bir dekorasyon ortaya koymanızda size çok yardımcı olabilir. Burada göreceğiniz şömineli dekorasyon örnekleri size ilginç fikirler verebilir.  • Burada şömine üzerinde ayna kullanılarak salona ışıltılı ve şık bir hava katılmış. Ayna kullanmanın güzelliği, evdeki tarzınıza göre ister modern ister klasik görünümlü bir ayna seçerek her salonda bu uygulamanın gerçekleşebilir olmasıdır. Buradaki gibi özellikle duvar rengi çok açık değilse, ayna evin aydınlık görünmesinde yardımcı olur. Üstelik mekanı da daha geniş gösterir.
  • Şömine üzerine genellikle tablo asılır ama burada tablolar şöminenin iki yanına simetrik olarak asılmış. Bu simetri esprisi ayrıca şömine önünde iki berjer ve yan sehpa ile devam ettirilmiş.
  • Eğer bacanız müsait değilse ya da hava şömine için henüz soğumadıysa, kısaca şöminenin yakılmadığı durumlarda buradaki gibi şömine içine büyük boy mumlar dizerek, odun alevinden olmasa da mum alevinden yararlanabilirsiniz. Hem çok şık duruyor hem de ortama  sıcak bir hava katıyor. Dekorasyonunuza göre mumları farklı renklerde de seçebilirsiniz.
Taş şömineler, her zaman kır evlerini hatırlatır ve bu doğal malzemenin şöminelere çok yakıştığı da doğrudur. Yine de bu kadar geleneksel bir tercih yapmak yerine taş kullanarak şömine dekorasyonunda nasıl bir farklılık yaratabileceğinizi düşünüyorsanız, işte güzel bir örnek. Şömine rafını unutun ve tavana kadar taş döşemeyi devam ettirin. Taşların içindeki renge uygun seçilmiş duvar rengi bir bütünlük oluşmasını sağlamış. Bu şekilde taş duvar aykırı durmuyor.
Şömine dekorasyonunda geleneksel çizgilerin dışına çıkmak için yapabileceğiniz uygulamalardan biri de farklı renkte bir plaster giydirme olabilir. Burada hem mozaik hem de plaster giydirme ile birlikte sade ama göze çarpan bir tasarım oluşturulmuş. Kahverengi mobilyaya uyumlu olarak kahverengi boyanan şömine duvarı modern bir görüntü oluşturuyor. Mobilya ve aksesuarlarınıza uygun olarak farklı renkler deneyebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: