Solar Bahçe Aydınlatma Sistemleri ile Tasarruf Sağlayın

Bahçenizi aydınlatmak için zaman ve paradan tasarruf sağlamak için güneş enerjisi ile çalışan solar bahçe aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz. Gün içinde güneş ışıkları ile elektrik depolayan solar aydınlatma sistemleri gece olduğunda otomatik veya manüel olarak yanmakta ve bahçenize dekoratif bir görüntü sağlamaktadır.

Son yıllarda gittikçe popülerliği artan solar bahçe aydınlatma armatürleri oldukça kolay kurulabilmektedir. Uygun fiyatları ile dikkat çeken solar sistemler zaten zaman içerisinde sağladığı elektrik tasarrufu ile maliyetini en kısa sürede çıkartmaktadır.

Günümüzde solar aydınlatma sistemleri peyzaj uygulamalarında zengin model ve tema seçenekleriyle tercih edilmektedir. Aşağı yukarı her bahçe tasarımı için uygun bir ürün bulmak mümkündür. Solar aydınlatma direkleri ile yürüme yolları aydınlatılabilir. Çim armatürleri, süs havuzu armatürleri ve daha pek çok çeşit sayesinde aydınlatılacak alanın büyüklüğüne bakılmaksızın solar aydınlatma sistemleri kullanılabilmektedir.

Bahçenizde solar aydınlatma sistemlerini kullanabileceğiniz bazı alanlar şöyle sıralanabilir:

 • Solar sokak aydınlatma ve yürüme yolu aydınlatma: Sokak ve yürüme yolları için direkli solar aydınlatma sistemleri veranda, kamelya ve diğer bahçe düzenlemelerinde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Peyzaj aydınlatma: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dekoratif bahçe aydınlatma uygulamalarında zengin solar aydınlatma ürünlerinde yararlanabilirsiniz.
 • Solar spotlar: Bahçenizde bulunan ağaçları, kayaları, süs havuzlarını, fıskiyeleri veya çiçek öbeklerini dekoratif bir aydınlatma ile ön plana çıkarmak için solar spot armatürlerini kullanabilirsiniz.

Solar bahçe aydınlatma sistemleri kullanarak enerji tasarrufu sağlayabilir ve hava karardığında otomatik olarak yandıkları için açma kapama derdinden kurtulabilirsiniz. En güzeli de elektrik enerjisinin gereksiz tüketimini önleyerek çevremizi korumak için bir katkıda bulunmuş olursunuz.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim