Siyah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

, , Siyah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu için yorumlar kapalı

Yatak odasında siyah renk hakimiyeti riskli bir seçim olabilir. Yatak odalarında açık renkler kullanılması tavsiye edilir çünkü uykuya dalmak için açık renkler çok daha huzurlu bir atmosfer sağlayabilir. Aynı şekilde güne başlarken de koyu tonlarla değil, açık ve ferahlatıcı tonlarla çevrili olmak enerjinizi yükseltecektir. Öte yandan yatak odasında siyah beyaz ikilisinin ortaya koyduğu şıklığı görmezden gelmek mümkün değil.Siyah beyaz bir yatak odası hayal ediyorsanız, çizgi deseni ne yapıp edip odaya dahil etmenin bir yolunu bulun. Aşağıda başka örneklerde de göreceğiniz gibi siyah beyaz ikilisini en iyi yansıtan desenlerin başında çizgi desenler geliyor. Duvar kağıdı, halı, nevresim takımı, puf ya da perde… Bu ürünlerden birini çizgi desenli seçebilirsiniz.Yatak odası sizin özel bölgeniz ve bu odada kesinlikle en çok sizin rahatınız ve sizin zevkleriniz öne çıkmalı. Misafirleri dert etmenize gerek yok. Her zaman denemek istediğiniz iddialı bir deseni duvar kağıdında deneyebilirsiniz. Siyah beyaz demek odadaki tüm öğelerin ya siyah ya da beyaz olacağı anlamına gelmez. Desen kullanarak yatak odasına hareket ve sıcaklık katabilirsiniz.

Koyu renk bir duvar, hele siyah bir duvar her yatak odasında uygulanamayabilir. Geniş ve aydınlık bir yatak odası gerekir. Eğer siyah boya konusunda ısrarcıysanız, en azından sadece tek bir duvarınızı siyah yapıp diğerlerini beyaza boyamayı düşünmelisiniz. Koyu renk bir duvarı açık renk mobilya ve aksesuarlarla dengeleyebilirsiniz.

Siyah beyaz demişken zebra deseni atlamayalım. Zebra desen pek çok farklı renk ve desenle bir araya gelebileceği için oldukça da kullanışlıdır. Klasik bir avize ve ferforje bir karyola ile siyahın ağır havasını dağıtabilirsiniz.

Siyah beyaz yatak odalarında az da olsa farklı ve canlı bir renge yer vermek odadaki atmosferi olumlu yönde etkileyebilir. Burada altın rengi tercih edilmiş ve yatak odasına hem lüks bir görünüm kazandırılmış hem de siyahın ağır havası kırılmış.

Siyahın sert yüzünü yumuşatmak için desen ve canlı renklerin dışında yumuşak kumaşlar, pelüş aksesuarlar, ışığı yansıtan yüzeyler ve parlak aksesuarlar da kullanılabilir.

Siyah rengi duvarda kullanacaklar boya yerine duvar kağıdı tercih ederek görüntüyü yumuşatabilir ve daha şık görünmesini sağlayabilirler.

Siyah beyaz ile herhangi bir aksesuar rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada yeşil bitkiler tercih edilmiş ve odaya doğal bir hava verilmiş. Odada yeşillik huzur verici de olabilir.

Yukarıdaki uygulama yani açık rengin hakim olduğu bir odada siyahı mobilyada kullanmak, siyah beyaz dekorasyon sevenler için en risksiz uygulamalardan biri olacaktır. Şık, koyu renk mobilyaları beyaz kumaşlarla eşleştirebilirsiniz. Açık renk duvarlar ve zemin sayesinde oda aydınlık görünür ve siyah renk göze batmaz, içinizi karartmaz.  Siyahın koyuluğundan çekinenler, siyahı geniş yüzeylerde kullanmamalı.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: