Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

, , 18 Comments

Beyaz ağırlıklı mutfaklara gözümüz alışık ancak siyah beyaz temalı mutfaklara daha az rastlıyoruz. Siyah renk sanki mutfağa ağır gelirmiş gibi bir ön yargıdan kaynaklanıyor bu. Oysa siyah ve beyazın doğru şekilde dengelendiği, siyah beyaz bir mutfak şık, temiz ve lüks bir görünüm ortaya koyacaktır.siyah-beyaz-mutfak-tasarimi

Siyah beyaz bir mutfakta mutfağın ne kadar ışık aldığına bağlı olarak dolapların rengine karar verilebilir. Aydınlık bir mutfakta siyah mutfak dolapları rahatlıkla kullanılabilir. Öte yandan yine geniş ve aydınlık bir mutfak, siyah renkte duvar karosu, siyah zeminli duvar kağıdı gibi koyu renk duvarla oluşturulacak bir kontrast için son derece elverişlidir.

ankastre-mutfakSiyah beyaz mutfakların bir avantajı da mutfak dolaplarında iki renk kullanmanın oldukça kolay olmasıdır. Siyah ve beyaz dolaplar göze batmadan dengeli bir biçimde yan yana gelebilir. aydinlik-mutfak

Mutfağın siyahı bir noktaya kadar kaldırabileceğini düşünüyorsanız, mutfak dolaplarını beyaz ve geri kalan aydınlatma, sandalye, masa benzeri aksesuarları siyah seçmeniz mümkündür. Sadece aksesuarları kullanarak da siyah ve beyazın gücünü ortaya koyabilirsiniz.

beyaz-mutfak-adasi beyaz-tezgah-duvari

Siyah beyaz mutfaklarda hareket ve enerji sağlamak için desenlerden ya da parlak yüzeyli malzemelerden faydalanabilirsiniz. Metalik renkte beyaz eşyalar veya cam mozaik döşemeler bu konuda epey kullanışlı olacaktır.

dar-mutfak

klasik-mutfak koyu-renkli-mutfak

Mutfakta aksesuarları dışında pişirme malzemeleri de mutfağı ister istemez süsleyen öğelerdir. Renkli baharat takımları ya da erzak dolu kavanozlar siyah ve beyaz içerisinde farklılıklarıyla başka bir aksesuar rolü oynayabilir. Siyah ve beyaza ne kadar renk katacağınız size bağlıdır. Dilerseniz farklı renkteki her aksesuar ya da malzemeyi göz önünden kaldırabilir, dilerseniz de dekorasyona katabilirsiniz.

genis-mutfaklar

 

kucuk-mutfaklar

Siyah beyaz temalı olması istenilen bir mutfakta zeminin de siyah beyaz ya da bu renklerden biri olması temayı kuvvetlendirir. Ancak bu bir şart olarak düşünülmemeli. Kahve, bej, gri gibi farklı tonlar da siyah beyaz bir mutfakta kullanılabilir. Siyah ve beyazı dilediğiniz bir renkle birlikte pekala kullanabilirsiniz.

luks-mutfak minimalist-mutfak-dekorasyonu modern-mutfak mutfak-aydinlatma mutfak-dekorasyonu mutfak-duvar-kagidi mutfak-renkleri mutfak-sandalyeleri mutfak-susleme-aksesuar mutfak-suslemeleri renkli-mutfak-halisi

Siyah beyaz mutfağınız için 3. bir renk arayışı içerisindeyseniz kırmızı veya altın rengi ile çarpıcı sonuçlar alabilirsiniz. Ancak renk seçenekleri bu kadarla sınırlı değil. Turuncu, yeşil, gri, mor ya da sevdiğiniz herhangi bir rengi seçmekte özgürsünüz.

siyah-beyaz-dekorasyon siyah-beyaz-mutfak-dekorasyonu siyah-beyaz-mutfak-halisi siyah-beyaz-mutfaklar siyah-mutfak-dolaplari siyah-tezgah-modeli

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

18 Responses

 1. Aynur

  10/07/2015 14:32

  Merhaba yorumlarınız beni çok aydınlattı. Renkli ev ortamları beni çok mutlu ediyor özellikle kırmızı, turkuaz, turuncu, pembe ve lila tonları. Eylül ayında yeni evime taşınacağım her oda için sizden fikir almak istiyorum. Mutfak üst dolaplar beyaz parlak ve alt dolaplar bordo parlak renkte mutfağım uzun 14 metrekare balkona bakan 2 kanatlı Fransız pencere var dolaplar mutfak kısmının uzun duvarında ve karşı uzun duvar petek hariç bos nasıl bir renk düşünmeliyim mutfak kapısı beyaz, fayans ve zemin beyaz şimdiden teşekkürler 🙂

 2. AYŞE DURMUŞ

  10/07/2015 16:32

  Mutfakta zemin açık renk mermer, dolapları ise lake beyaz ve parlak kapuçino rengi ile kombinlemek istiyorum. Kapuçino rengini parlak mı mat mı seçmeliyim?

 3. yd360

  14/07/2015 22:41

  Aynur Hanım bordo dolaba en çok giden boya renkleri gri veya beyaz / kırık beyazdır. Fakat boş ve uzun bir duvarın doğru olmayan bir gri tonuna boyanması riskli olabilir. Nispeten sıcak, çok koyu olmayan, beton gibi görünmeyecek bir gri olmalıdır. Bunu da elde etmesi kolay değil. Bu durumda bir önerim gri-beyaz desenli bir duvar kağıdı olabilir. Modern, mutfağa ağır kaçmayacak, açık gri-beyaz tolarında bir duvar kağıdı. Ancak mutfakta su buharı olur, dolayısıyla buhar ve nemden etkilenmeyecek marka seçilmelidir. Bu da olmazsa bence kırık beyaza boyatın, raf, tablo, saat, bir takım aksesuarlarla duvar değerlendirilebilir.

 4. yd360

  14/07/2015 22:59

  Ayşe Durmuş Hanım lake beyaz kapaklar parlak olacağından kapuçinoyu da parlak seçebilirsiniz.

 5. 1234

  30/07/2015 22:17

  Mutfak dolaplarımp beyaz yaptırmak istiyorum yerleri de beyaz damarlı parlak granit düşünüyorum duvarları da beyaz üzerine gümüş desenli boyalar var onları yaptırmayı düşünüyorum sizce nasıl?

 6. zeynep

  01/08/2015 22:08

  Merhaba mutfak zemin gri dolap kırık beyaz tezgah, tezgah arası cam, hangi tonlarda olsun. Bir de boya ve perde ne renk olmalı şimdiden teşekkürler.

 7. yd360

  04/08/2015 11:11

  Sayın 1234 gayet şık ve ferah bir mutfak olacak gibi geliyor kulağa.

 8. ecrin

  13/09/2015 16:55

  mutfağım dolaplar hepsi komple beyaz tezgah siyah, ara fayans kırmızı siyah ve beyaz masa sandalyeler siyah masa siyah beyaz deseni var üstünde halka halka şeklinde. cam masa, perdem kırmızı beyaz zebra. beyaz eşya gri hepsi. halı ne renk gider acaba nasıl bir desen gider sizce???

 9. yd360

  18/09/2015 16:46

  Kırmızı sade bir halı kullanabilirsiniz. Kırmızı, beyaz da olabilir, geometrik ya da çizgili desen olabilir.

 10. nazan

  17/11/2015 11:02

  Mutfak dolaplarımızın üst kapaklar beyaz alt siyah, halı avize ve perdeler ne renk olmalı fikir verir misiniz ayrıca bar masası ve sandalyesi düşünüyorum masa ve sandalye rengim ne olmalı yardımlarınızı rica ederim.

 11. Gözde

  26/11/2015 16:16

  Merhabalar yardımınıza ihtiyacım var mutfak dolapları siyah beyaz renklerinde ben bu mutfağa stor değil normal kırık beyaz uzun perde kanat perde olarak da kırmızı renk perde kullanacağım aksesuarlar kırmızı beyaz eşyalar gri halı ne renk kullanabilirim kırmızı da çok boşuna istemiyorum. Ve kırmızı kanat perde mutfağı çok boğar mı tereddütteyim.

 12. yd360

  30/11/2015 10:36

  Nazan Hanım ya siyah ve beyazla devam edebilirsiniz, siyah bar sandalyesi ve siyah-beyaz halı olabilir ya da 3. bir renk katabilirsiniz, örneğin bordo-beyaz halı ve bordo sandalyeler gibi.

 13. yd360

  03/12/2015 12:27

  Gözde Hanım mutfakta hem tül hem fon fazla olabilir. Kapattığınızda ışığı fazla engellemeyecek ama içeriyi de göstermeyecek tül ya da ince keten türünde mutfak perdesi öneririm. Kırmızı yoğun bir renktir, çok çok istemiyorsanız kırmızı yapmayın perdeyi. Kırık beyaz daha iyi. Kırmızıyı halıda kullanmanız daha iyi olur.

 14. sedef

  02/01/2016 22:21

  Mutfak dolap kapaklarım parlak beyaz tezgâh siyah tezgah arası gri beyaz siyah tonlar mutfak kısmı yerleri bej fayans mutfak küçük odamla birleşik yerleri açık gri laminant duvarlar kum beji ne renk küçük bir köşe takımı alabilirim mürdüm, petrol mavisi mi, koyu gri mi gider nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 15. yd360

  12/01/2016 13:01

  Sedef Hanım mürdüm öneririm. Daha sıcak bir renktir, mutfağa yakışır. Mavi ve gri soğuk renkler olduğu için mutfakta daha mesafeli bir hava yaratır.

Comments are closed.