Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu

, , Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu için yorumlar kapalı

Siyah beyaz banyo dekorasyonu denildiğinde bunun iç karartıcı bir seçim olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Doğru hamleler sayesinde banyonuzun görüntüsünü iç açıcı kılarken siyah ve beyazın zarif ve asil katkılarından da faydalanabilirsiniz. Bu tip banyolar her zaman şık ve klasik olarak tanımlanırlar. Havlu veya askılarınızda yapacağınız modern seçimlerle bu klasik görüntüyü hafifletebilir ve modern zamana ayak uydurabilirsiniz.Foto: fournimagz.com

Banyonuzun dekorasyonuna başlarken ilk önce renk skalanızda karar kılın. Siyah ve beyaz ana renklerimiz olacak ama acaba araya kırmızıyı da katmak istiyor musunuz? Karolar döşenirken aradan göz kırpacak farklı bir rengi de dekorasyonunuza eklemek isteyebilirsiniz.

Eğer eski banyonuzu yeniliyorsanız, boya kısmını sakın atlamayın. Yeni boyanmış duvarlarla eski görünecek bir oda olamaz.

Foto: seasonalhomedecoration.com

Duvarlarda beyazı tercih etmeniz yerinde olacaktır. Siyah beyaz mozaiklerle ya da şeritlerle duvarınızı süsleyebilirsiniz. Duvarınızın bir bölümüne, örneğin lavabo ve ayna kısmına siyah mozaik ya da fayans uygulayabilirsiniz. Duvarlarla ilgili başka bir fikir de, eğer biraz iddialı olmaya varım derseniz, resimdeki gibi bir duvar dekorasyonu da fena fikir olmayabilir. Dikkat ettiyseniz şeritli bir duvarla sade ve desensiz bir zemin tercih edilmiş.Banyo aynası dekorasyonunuzun önemli parçalarından biri. Aynanıza siyah bir çerçeve düşünebilirsiniz. Beyaz duvarla oluşturacağı kontrast oldukça şık bir görüntü yaratacaktır.
Aynayla birlikte ışıklandırmayı da ele alırsak, siyah beyaz bir banyoya krom malzemeden ışıklandırma hem modern duracak hem de renk tercihinizle uygun olacaktır. Banyo dolaplarını beyaz renkte tercih etmeniz, siyah gibi sert bir renge rağmen banyodaki tazelik ve canlılığı korumanızı sağlayacaktır.

Dolap kapaklarınızın kulpları ya da havlu askılıklarınız krom değilse, onları da değiştirmeyi ihmal etmeyin. Böylelikle tam bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Hatta ışıklandırma malzemenizle birlikte sabunluk, diş fırçalık ve diğer banyo aksesuarlarınızın da benzer malzemede olması en idealidir. Verdiğimiz örneğe göre krom bir banyo aksesuar takımı bulmakta zorlanmayacağınız kesin. Ne de olsa son yıllarda oldukça revaçtalar.

Foto: towelring.net

Duş perdesi için umarım yeriniz vardır. Siyah beyaz gibi özel temalı bir banyoda, duş perdesi dekorasyon açısından son derece işlevsel olabilir. Siyah beyaz baskılı bir perdeyle banyoda yaratmak istediğiniz havayı da tamamlayabilirsiniz. Geometrik desenli ya da illüstrasyonlu veya bir Eiffel Kulesi baskılı ama mutlaka siyah beyaz bir duş perdesi harikalar yaratabilir. Ya da simsiyah bir zemin üzerine beyaz puantiyeli bir perdeyle banyoya mizah katmanız da olası.

Duvarlarınızda yer varsa siyah ya da beyaz raflar veya ufak bir banyo sehpası aksesuarları yerleştirmek ve dekorasyonu tamamlamak için ideal olabilir.

Sıra geldi son dokunuşlara: Şimdiye dek yaptığınız çalışmayı esas ortaya çıkaracak olan aksesuarlardır. Basit ve şık bir anlayışla beyaz pofuduk havluları kullanabilir metal kaselere sabunlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Çerçeveleteceğiniz siyah beyaz bir fotoğraf da banyonuza tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yakışabilir.

Yeri olanlar için siyah mumlarla birlikte siyah beyaz banyonuzu kullanmaya kıyamayabilirsiniz!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: