Salon Tasarım Örnekleri

, , Salon Tasarım Örnekleri için yorumlar kapalı

Yeni bir eve taşınıyorsanız ve baştan aşağı bir salon düzenleme şansınız varsa, umarım acele etmenize gerek yoktur ve buradaki örneklere bir göz atabilirsiniz. Eskiden belki kaynaklar kısıtlıydı ve mobilya mağazalarını tek tek gezip o an bize satmaya çalıştıkları takımla ilgili bir seçim yapmaya zorlanıyorduk. Oysa şimdi internet sayesinde kaynaklar sınırsız ve açıkçası tepeden tırnağa tek bir mobilyacıdan çıkan salonların da pek geçerliliği kalmadı. Eviniz kesinlikle sizi yansıtmalı ve eşyalarınız da kullanışlı olmalı. Yıllarca kapağını açmayacağınız dev camlı büfenin içine ne koymayı düşünüyorsunuz?Foto: decorguide.tk

Salonunuzu döşerken kafanızda nasıl bir yer istediğinizi canlandırın ve ondan sonra mobilyacılarda, sizin istediğiniz parçayla örtüşenleri arayın. Uyumluluk elbette önemli. Bunun için renk, kumaş ve malzemelerin (ahşap, cam, metal vb) birbiriyle örtüşmesine dikkat etmeniz yeterli. Zevkinize güveniyorsanız ilginç eşleştirmeleri de deneyebilirsiniz elbette.

Fotoğraflara dair bir ipucu: koltuk yastıklarının duvarlarla uyumlu olduğu dikkatinizi çekti mi? Aynı tonlarda ya da aynı rengin farklı tonlarıyla salonunuzda renk uyumunu kolayca yakalayabilirsiniz.

Foto: newlivingroomdesign.blogspot.com

Dekorasyondan anlamadığınızı düşünebilirsiniz. Oysa hoşunuza giden örnekleri bir araya getirdiğinizde, bu salonlarda sizi cezbeden ortak noktalar sizin tarzınızı oluşturuyor demektir. Tarzınıza karar verdikten sonra ise geriye kalan hesaplı bir şekilde bu parçaları bir araya getirmek. Üstelik geçmiş yıllara kıyasla çok daha şanslısınız. Büyük yapı marketler ve çok sayıda mobilya mağazası sayesinde artık aradıklarınızı hesaplı fiyatlara da bulabilirsiniz.Eviniz için yapmayı düşündüğünüz herhangi bir alışveriş öncesi mutlaka ölçü alın. Ufak salonlar için açık renklere yönelin. Duvarlarınızı fazla doldurmamaya çalışın. Küçük küçük bir sürü eşya yerine az sayıda ama blok şeklinde büyük parçalara yönelin. Kapı ağzını tıkamayın ve giriş çıkışlar için alan bırakmaya çalışın. Bu şekilde hem rahat edersiniz hem de mekan daha büyük gözükür.

Geniş salonların boş durmaması için duvarları değerlendirin ve daha koyu tonlarda eşyalar seçin. Çok açık renkler özellikle de geniş mekanları fazla steril ve soğuk gösterebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: