Salon İçin Uygun Renk Paletleri

, , 8 Comments

Sadece salon için değil evin herhangi bir odası için dekorasyonu yenilemeye karar verdiğinizde, uygun bir renk paleti seçimi en önemli adımlardan biridir. Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı da düşünerek salonda bütünlük oluşturacak, birbirine uyumlu renklere karar vermek isteyebilirsiniz. Burada göreceğiniz birbirinden farklı renk paletleri hem evlerde kullanılan son moda renkleri, hem de bu renkleri birlikte nasıl kullanabileceğinizi görmeniz açısından örnek oluşturuyor. Sizi ve evinizi doğru yansıtacak bir palet görecek misiniz bakalım?Bu salondaki renk paleti turkuaz tonları, açık yeşil ve sarımsı yeşil tonlarını içeriyor. Uyumlu ve seçkin bir görüntü ortaya koydukları söylenebilir. Bu renkler benzeşik renkler ve herhangi bir kontrast oluşturmuyorlar. Salonun ferahlığı mobilya gövdeleri ve süpürgelikte kullanılan beyazla tamamlanmış. Koyu ahşap zemin kontrast oluşturan tek unsur ve bu doğayı temsil eden renklere gayet yakışmış.Nötr renklerden oluşan bir palet salon için son derece isabetli seçimlerden biri olacaktır. Bu renkleri tamamlamak için yine nötr tonlarda aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ancak biraz fark ve çarpıcı bir görünüm yaratmak istiyorsanız, parlak ve canlı bir renk seçerek aksesuarlarınızla sözünü ettiğimiz etkiyi yaratabilirsiniz. Bu salondaki renk paleti kahverengi tonlarını, taba rengini ve kırmızı ile yeşilin yumuşak tonlarını içeriyor. Bu renklerin birleşimi ortaya ilginç ama sakinleştirici etkisi olan bir atmosfer çıkarıyor.

krem rengi duvarlar ve pastel mavi perdeler koyu renk zeminle kontrast oluşturarak çağdaş ve aynı zamanda dinlendirici etkisi olan bir mekan yaratmışlar. Mekana biraz hareket katmak için kahverengi içeren zebra desen koltuklar ve krem rengi bir halı seçilmiş. Açık renk halı koyu renk zeminin hakimiyetini kırarak, ferahlık duygusunu ortaya çıkarıyor.

Kendini gösteren bir salon için koyu ve doygun renklerden yararlanabilirsiniz. Bu fotoğrafta grinin koyu bir tonu ve mor ile salonda ağırbaşlı ama sıkıcılıktan kesinlikle uzak bir düzenleme yapılmış. Koyu renklerin mekanı boğmasını önlemek için üçüncü bir renk olarak palete krem rengi eklenmiş. Böylece açık renk mobilya ve iki renkli perde salonun karanlık bir havaya bürünmesini önlemiş.

Geleneksel tarzda döşenmiş bir ev için kırmızı ve krem rengi, koyu renk ahşap mobilya ile bir araya getirilmiş. Beyaz duvarların evi ruhsuz kılmasını engellemek için ortay canlı kırmızı renkte bir halı serilmiş. Bu son derece şık ve klasik dekorasyonun renk paleti için krem rengi, kırmızı ve altın sarısı seçilmiş.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

8 Responses

 1. hüseyin

  28/12/2014 00:17

  koltuk takımımız üçlüsü turkuaz diğerleri bej yerde turkuaz patchwork halı var. venge-bej yemek odasının önünde turkuaz sarı bej kahve renklerinden oluşan patchwork halı var. zemin meşe rengi parke. çok baskın renkli ve soğuk bir salon. perde duvar aksesuarda ne renk kullanalım teşekkürler.

 2. yd360

  29/12/2014 18:38

  Hüseyin Bey salona bal / altın rengi perde ve aksesuar koyarsanız hem turkuazı dengeler hem de sıcaklık verir. Turkuazı çok kullanmış olmanız sorun yaratmış olabilir.

 3. Şükrsn

  28/10/2015 21:10

  Salonum 50m2 american mutfak koltuklarım sivik yeşil, perdeler kiremit fon, duvarlar krem ve duvarda bir renk daha kullanmak istiyorum tavsiyenizi bekliyorum. Tşkler.

 4. yd360

  28/10/2015 23:34

  Sükran Hanım duvarda griye de çalan bir kahve ya da yeşil tonu kullanabilirsiniz.

 5. Süheyla

  03/12/2015 09:48

  Evimizi yeni oluşturuyoruz. Salon da dahil tabiki. Vizon krem istiyorum koltuk takımını. Avangard serisi koltuklar. Halı, perde nasıl olmalı. Bir de yastıklar ve berjerler ne renk olabilir?

 6. yagmur

  18/01/2016 22:19

  3’lü koltuklarım ekru rengi berjerlerim açık vizon TV ünitesi siyah ne renk halı gider salonuma?

 7. yd360

  24/01/2016 23:31

  Yağmur Hanım ilk gözümde canlanan ekru üzerine vizon ve koyu kahve desenleri olan bir halı oldu. Desen istemezseniz koyu vizon renk bir halı da kullanılabilir.

Comments are closed.