Salon Duvar Dekorasyonu

, , Salon Duvar Dekorasyonu için yorumlar kapalı

Salon duvarları boş kaldığında eve sanki tam yerleşilmemiş gibi bir boşluk hissi doğabilir. Bunu önlemek için en çok başvurduğumuz aksesuarların başında tablolar gelir. Kimi zaman aile fotoğraflarını kimi zaman da sevdiğimiz bir doğa manzarasını salonumuzu süslemek için çerçeveletiriz. Salon duvar dekorasyonu için hem beğendiğimiz hem de salonun tarzına uyan aksesuarlar kullanmak en idealidir.renkli-duvar-dekorasyonu

Sade renklerin hakim olduğu salonlarda, renkli tablolar dekorasyona renk katmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Tabloda öne çıkan renkleri yastık, vazo, mumluk benzeri aksesuarlarla salona dağıtmak tablonun yalnız kalmamasını ve salonda dengeli bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar.

salon-aksesuarlariTabloların yanı sıra aynalar da salon duvar dekorasyonu için her zaman tavsiye edilen aksesuarların başında gelir. Ayna bulunduğu odayı daha geniş gösterir ve ışığı yansıtarak, mekana aydınlık katar. Duvara ayna asacaksanız aynanın nasıl bir görüntü yansıttığı dikkate alınabilir. Boş duvarı değil de pencereyi yansıtan bir ayna daha çarpıcı duracaktır. Ayna çerçevesi de önemli. Salonun tarzına göre modern ya da klasik bir çerçeve seçilebilir.

aksesuar-uyumu

Siyah beyaz yastıklar, siyah beyaz çerçeveli fotoğrafları tamamlıyor. Gördüğünüz gibi tablolarla renk uyumu yaratmak için sadece resmin kendisi değil, çerçeveler ve paspartular da devreye girebiliyor.

duvar-dekorasyonu

Salonunuzda pembe ve uçuk mavi aksesuarlar var diye, asacağınız tablonun da birebir aynı renkleri içermesi gerekmez. Aynı renklerin daha koyu veya daha açık tonları da aksesuarlarınıza uyumlu olabilir.

raf-dekorasyonu

Resim, fotoğraf, ayna dedik. Şimdi bunlara bir de salon duvar dekorasyonunun en çok tercih edilen diğer bir öğesini ekleyelim: duvar rafları! Duvar rafları o kadar çok çeşitli model ve renklerde üretiliyor ki, neredeyse artık bir sanat eseri gibi duvar dekorasyonuna farklılık katıyorlar. Duvar raflarının büyük bir avantajı da, ihtiyaca özel bir modeli marangoz aracılığıyla kolayca yaptırabilecek olmanız.

  • Şimdilerde hemen akla gelmeyen ama aslında her dönem salonlarda kendine yer bulmuş bir başka aksesuar grubu tabaklar içinse ‘Duvarda Tabak Dekorasyonu‘ adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Salon duvarlarınızı süslemek için biraz daha fikre ve örneğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki örnek fotoğraflara da bir göz atabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: