Salon Dekorasyonunda Doğal Renkler

, , 47 Comments

Dekorasyonda doğal renkler tanımı aslında çok kesin hatları olmayan bir tanımdır ama canlı ve parlak renklerden çok nötr, gözü almayan ve sade olarak nitelendirdiğimiz renkleri kapsadığı söylenebilir. Siyah, beyaz ve grinin yanı sıra açık bej, fildişi, krem, kahverengi tonları, toprak rengi benzeri renkler doğal renkler olarak ele alınabilir. Çoğu zaman pastel mavi ve yeşiller de bu çerçevede kendilerine yer bulur.hardal-renk-yastiklar

Doğal renklerle salon dekorasyonu yaparken en zorlu aşama, ortaya çıkan tablonun sıkıcı veya tek düze görünmemesini sağlamak olacaktır. Bunun için desen, aksesuar, kumaş veya bir rengin farklı tonlarının birlikte kullanımı gibi, çeşitli ipuçlarından yararlanmak gerekir. Genel olarak beyaz ile döşenmiş bir salonda siyah beyaz desenli yastıklar ya da gümüş rengi aksesuarlar salona hareket katacak örneklerdir.

kontrast-renklerDekorasyona sade renkler hakim olsa bile, örneğin bir bej tonunun çok açık tonu ile en koyu tonunu bir arada kullanarak da salonda derinlik yaratılabilir ve kontrast sayesinde canlı renklere gerek kalmadan, dikkat çekici köşeler düzenlenebilir.

gri-kanepe

Doğal renklerle döşenmiş salonlarda ev bitkileri, ayna, cam, kristal, metalik renkte aksesuar kullanımı evi aydınlatır ve salonun sönük görünmesini engeller. Doğal renkler kullandığınız salonunuzu biraz canlandırmak isterseniz bu tip malzemelerden faydalanabilirsiniz.

gri-turuncu-uyumu

Doğal renklerin bir diğer avantajı ise canlı renklerin hemen hepsiyle uyumlu olabilmeleridir. Böylelikle eve renk katmak istediğinizde, fazla zorlanmadan, birkaç parça renkli aksesuarla kolayca bunu başarabilirsiniz.

mavi-kahverengi-uyumu

Salon mobilyasında sade renklere yöneldiğinizde duvar rengine karar vermeden önce ince eleyip sık dokumakta fayda var. Açık renk koltuk takımı ile kahve ya da koyu bej gibi, genel olarak görmeye alıştığımızdan daha koyu boya renklerine yönelmek salonun tüm havasını değiştirebilir. Ancak eğer salon karanlıksa, az veya küçük pencereleri varsa koyu renk duvar riskli olabilir. Bu durumda sadece tek bir duvarı koyu yapmayı, örneğin TV ünitesi arkasını farklı renkte boyatmayı düşünebilirsiniz.

ayna-dekorasyonu

Salonda değişiklik yapmak isteyen pek çok kişinin ilk aklına gelen perdeleri değiştirmektir. Tadilat gerektirmediği ve pek çok renk seçeneği sunduğu için perdenin değişiklik için oldukça uygun bir aksesuar olduğu söylenebilir. Öte yandan salonun renk dengesini bozmadan, dokulu bir duvar kağıdı ya da ton-sür-ton bir halı ile, çok daha etkili bir değişim elde edilebileceği de unutulmamalıdır.

bej-duvar

Adı üzerinde doğal renklere en çok yakışan aksesuar renklerinden biri, doğada sıkça karşımıza çıkan yeşil tonlarıdır.

desenli-duvar-kagidi

Kahverengi veya bej mobilyalarla desenli duvar kağıdı kullanmak isterseniz, açık zemin üzerine pastel yeşil içeren bir duvar kağıdı salona renk ve çarpıcılık katabilir.

tas-duvar-dekroasyonu

Duvar kağıdından söz açılmışken, doğal renklerle bezeli bir salonda taş duvar dekorasyonu da rahatlıkla kullanılabilir.

duvar-renkleri koyu-gri-duvar koyu-kahve-duvar mavi-aksesuar-rengi sade-dekroasyon salonda-dogal-renkler salon-nisleri tas-duvar  vizon-renk-hali vizon-renkte-perde

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

47 Responses

 1. Fulya

  26/02/2015 16:43

  Merhaba sitenizi bulduğum için çok mutlu oldum çok şık fikirler veriyorsunuz. Sitenizdeki bütün yazıları okumaya çalıştım edindiğim fikirler doğrultusunda aklıma gelen bir çok seçenekten hangisini seçeceğim konusunda çok kararsız kaldım renk kombini için acil yardımınıza ihtiyacım var, yeni taşınacağımız evimizin salonu için modern avangarde tarzda bej bir koltuk takımı aldık, ahşap kısımlar krem renk. Yemek takımı için mondi lalezar modelini düşünüyorum salonu basitleştirmeden soğuk, modern fakat içinde sıcak renklerinde göze çarptığı şık bir salon olsun istiyorum, koltuk döşemelerinde renk istemediğimiz için renklendirmeyi 2 berjer arasında Fransız penceremizin önünde kullanacağımız uzun bir pufta bunun yanında sizin önerilerinize göre masa sandalyelerinin 6sında ya da baştaki 2sinde koltukların ortasında yuvarlak kırlentlerde ve aksesuarlarda ve perde fonunda kullanayım diyorum ilk aklıma gelen renkler petrol yeşili-mavisi, mor yada violet sizce bu renklerden biri mi olmalı ve bu durumda salonda renk kontrastını oluşturmak için perde-fon, halı, aksesuar ve tüm oda için renkleri nasıl nerelerde kullanabilirim? Ya da sizin şık önerileriniz olursa çok sevinirim yerler meşe, duvarlar kağıt krem renk, kapılarımız beyaz acil yardımıza ihtiyacım olduğu için güncel bir konu altında sormaya özen gösterdim umarım yanlış olmamıştır şimdiden teşekkürler.

 2. yd360

  28/02/2015 16:42

  Fulya Hanım öncelikle halınızı da koltuklara uyacak şekilde açık renk seçmenizi, en azından ağırlıklı olarak açık bir zemin üzerine belki daha koyu tonda desenli bir model öneririm. Aksesuar rengi için de doğru yerleri düşünmüşsünüz. Petrol mavisi soğuk renk grubundan olduğundan, sıcaklık açısından mor tonlarını (açık ya da koyu olabilir) daha çok öneririm. Sevdiğiniz bir renk ise gül kurusu da krem tonlarına çok yakışan bir renktir. Zevkli seçimleriniz var, bir tek perdede biraz düşünmek gerekir. Mor ya da gül kurusu bir perde ileride kullanışsız olabilir. Örneğin gün gelir yastık ve puf rengini kolayca başka bir renge çevirerek evinizin havasını değiştirebilirsiniz ama perde değiştirmek zor olabilir. Perdenizi duvar renginin koyusu bir krem veya bal rengi gibi bir renk düşünebilirsiniz. Parlak renkte aksesuarlar, ayna veya ev bitkileri de renk kullanmadan evi hareketlendirir.

 3. funda cerbezer

  02/03/2015 11:46

  Merhaba öncelikle sitenizdeki güzel fikirleriniz için çok teşekkür ederim. İki aydır fırsat buldukça sitenizi okuyorum ve birçok fikirde yararlandım. Salonumda perde konusunda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Keşke fotoğraf gönderebilsem ama sanırım olmuyor. Salonumda modern tarzda koltuk ve mobilyalar var. Yemek masam tv ünitesi sehpa ahşaplar bej gibi akçaagaç rengi değil biraz daha farklı bir ton. Parkeler gri bej gri ağırlıklı. İkili üçlü koltuklar koyu vizon berjer ve sandalyeler sarı renkli. Tv ünitesinin olduğu duvar vizon koltuklarla aynı renk diğer duvarlar ise beyaz. Ayrıca iki siyah berjerle fiskos köşesi var. Perdelerimi rustik yapsam nasıl olur yaparsam rustiklerin rengi siyah mı yoksa beyaz mı olmalı. Perde rengi olarak ne kullanabilirim? Teşekkür ederm

 4. yd360

  05/03/2015 19:23

  Funda Hanım gözümde canlandırdığım kadarıyla modern desenli beyaz üzeri sarı-gri bir perde veya koyu krem ya da yeşilimsi kahve perdeler olabilir. Bu renkleri gözünüzde canlandırmak için aşağıdaki makalemize bir bakın. Bu tıklayacağınız yazıdaki fotoğraflarda perdeden ziyade kırlentlerdeki renkleri de bir değerlendirin.

  http://www.yapidekorasyon360.com/vizon-rengi-ile-ev-dekorasyonu/

 5. beyza

  09/03/2015 10:37

  merhaba öncelikle 🙂 nişanlımla evimizi dekore etmeye başladık. yardımınız evimizi güzelleştirecektir. şöyle ki evimizde tek bir oturma grubu olacak büyük bir salona uyguluyoruz onu da. 25 metrekarelik bir oda düşünün hemen hemen iki duvarı kaplayan bej renginde L oturma grubu aldık akabinde de antrasit renk bir tane berjer ve yine antrasit büyük bir puf aldık puf sehpa görevi görecek ortada konumlanacak. duvar rengini değiştireceğiz bej veya tonları düşünüyoruz ve çok beğendiğim bir de duvar kağıdı aldık tv ünitesi arkası konumlanacak onun rengi de mor timsah deri desenli bir duvar kağıdı. size sorum şu ki fon ve perde rengi ve halı rengi ne olmalı. parkeler açık renk mor duvar kağıdını bir yerde yakalamaya çalışmalı mıyız yoksa zıtlık mı olmalı? şimdiden çok teşekkürler

 6. yd360

  11/03/2015 20:50

  Beyza Hanım bej koltuk renginde veya daha koyu tonunda bej halı öneririm. Mor duvar kağıdı yalız kalmamalı. Yastık gibi küçük aksesuarlarda kullanarak salona biraz taşımanız daha iyi olur. Açık gri, açık bej veya krem rengi fon kullanabilirsiniz. Koltuklar krem gibi açık bej ise lila rengi fon da olabilir .

 7. MELİSS

  27/03/2015 11:39

  merhaba sitenizi çok beğeniyorum iyi ki karşıma çıktı :)) ağustos ayında taşınacağımız evimin salonunu fawori canvas 165 ve yemek masası fon duvarını da bir ton koyusu olan canvas 170 e boyadım perdelerimi krem, bej gibi renkler düşünüyorum koltuk takımımı da hatta yemek masası sandalyelerini de öle, ama bir renk katmak istiyorum nasıl bir tercih yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim :))

 8. yd360

  28/03/2015 16:24

  Melis Hanım siklamen gibi parlak bir pembe tonu ya da turkuaz gibi canlı bir mavi kullanabilirsiniz.

 9. fatma kara

  20/04/2015 23:27

  dardayımmm…. yazılarınızı tekrar tekrar okumaktayım. ve hala tereddütle salon için koltuk ve yemek odası bakınıyorum . Doğtaş ya da kelebek. marka bu ama modelde kararsız kalıyorum. Doğtaşda son ikiye düştük noble yemek odası ve salon takımı. carlino salon takımı ve Retro yemek odası. Kelebek mobilya ise corvus salon takımı ve palu yemek odası. Vaktiniz olursa ya da öneriniz olursa cevap bekliyorum.

 10. yd360

  20/04/2015 23:52

  Sayın Fatma Kara, söz ettiğiniz takımlara bakınca bir Doğtaş’tan modern çizgileri olan modelleri, Kelebek’ten klasik modelleri seçmişsiniz. Sizin kararsızlığınız modellerle değil tarzla ilgili. Mobilyaların görünümü sizi yanıltmasın. Sizin tarzınız hangisi? Giysileriniz, takılarınız, aksesuarlarınız, yaşantınız hangi tarza yakın. Sırf rengini sevdiğiniz diye farklı bir tarz seçerseniz zamanla salon hoşunuza gitmez. Klasik ve modern salon fotoğraflarına ayrı ayrı bakın. Size yakın tarzı belirlerseniz seçim de tamamlanır.

 11. ilknur

  28/05/2015 17:46

  Merhaba, salon takımı mobilyam country ve beyaz renk. Koltuk takımında ve berjerde nasıl bir renk uyumu sağlamalıyım? Berjerin çiçekli olmasını diğer iki koltuğun ise farklı renkler olmasını istiyorum. Hangi renkleri beraber kombine edebilirim? Sevgiler.

 12. mehtap

  29/05/2015 12:23

  merhabalar. dünkü bilgileriniz için teşekkür ederim.oturma odam çok renkli olacak demiştim.salon için bej ve kahve renkli bir takım beğendim. Diğer oda renkli olduğu için sadece bej renginde mi yaptırmalıyım ona karar veremedim.önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

 13. yd360

  05/06/2015 00:12

  Mehtap Hanım çok özür dilerim, bana diğer yorumunuz hangi makaledeydi link verebilir misiniz, yorumlar içinde ben bulmakta güçlük çektim.

 14. yd360

  05/06/2015 00:38

  İlknur Hanım şu an tüm renkler emrinizde diyebilirim. Turkuaz-beyaz, lacivert-beyaz, gir-toz pembe, vizon-fuşya gibi pek çok renk eşleşmesi olabilir. Örneğin vizon renk kanepe ve beyaz üzeri fuşya veya turkuaz desenli berjerler olabilir. Berjer renginde kırlentler kanapelere koyularak bütünlük sağlanır. Bu hafta bazı aksilikler cevaplarımı geciktirdi, kusura bakmayın.

 15. emel

  24/06/2015 15:43

  mrb öncelikle sitenizi bulduğum için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum bu harika fikirler için çok teşekkür ediyorum. Benim sıkıntım krem rengi avangart bir salon takımım var yastıkları ise acı kahve, tüllerim açık tonda perde fonum da yine aynı şekilde acı kahve renginde, halım ise krem bej ve acı kahve tonlarının olduğu bir halı, salonuma masa, sandalye ve konsol almayı düşünüyorum masayı ve konsolu yine krem düşünüyorum fakat sandalyenin rengine bir türlü karar veremiyorum. Şu sıra salonum gözüme çok renksiz görünüyor ne yapıp bu salonumu renklendirebilirim sandalyelerin rengini sizce hangi tonda kullanmalıyım. Acaba turkuazın biraz koyu rengini mi kullanmalıyım bilmiyorum ya da koltuklarımın üzerine farklı tonlarda yastıklar mı kullanmalıyım çok kararsız ve mutsuz hissediyorum kendimi lütfen bana yardımcı olun 🙁

 16. yd360

  26/06/2015 21:29

  Emel Hanım güzel yorumlarınız için teşekkürler. Salonunuza açık mavi, bebe mavisi gibi bir ton yakışabilir. Örneğin açık kahve veya bal rengi ile mavi çizgili, desenli sandalyeleri yemek odasında kullanıp koltuklara da aynı mavi tonundan dekoratif yastık ekleyebilirsiniz. Mavi yerine pastel tonda bir yeşil ya da mercan rengi de yine renklerinize yakışan 3. bir renk olabilir.

 17. ayşe

  29/06/2015 16:28

  mrb salonumun koltukları avangarde uygun perde seçimi konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Mobilyalarım krem rengi, camın önündeki koltuklarımın berjerleri düz renk petrol mavisi, üçlü kanepeleri krem rengi. Yine 2 krem ve 2 petrol mavisi yastıklar var kanepelerde. Yemek masasının iki başındaki sandalyeler de petrol mavisi, diğerleri krem rengi. salon L şeklinde. Yine yemek masasının önündeki camın önünde 2 tane dinlenme koltuğu ve sehpa var onlarda krem rengi. Duvarlarım krem rengi kağıt kaplama. Halılarım koyu kahve ve sütlü kahve tonunda desenli. Bunlara uygun perde seçimi konusunda çok kararsız kaldım. Hangi renk fon ve tül kullanmalıyım. Berjerlerimin renginin bir ton açığı petrol mavisi desenli bir fon ve arasına sütlü kahve tülden bir geçiş fonu ve kruvaze üzerinde pudra baklava desenleri olan krem bir tül nasıl olur sizce. Camın önündeki berjerlerim petrol mavisi olduğu için arkadaki fonda petrol mavisi olursa çok mu boğar bilemedim. Ya da bana önerileriniz ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 18. yd360

  03/07/2015 16:31

  Ayşe HAnım halınızdaki sütlü kahve tonunu perdede kullanabilirsiniz. Üstelik böylelikle halıda tek başına kalmış olmaktan kurtulur. Beyaz ya da krem bir fonla kullanılabilir.

 19. Aylin

  08/07/2015 02:30

  Öncelikle ev kendimize ait yani ev değişikliği uzun süreler olmayacağı düşüncesiyle biraz oturaklı tabir edeceğimiz modernle avangardın maxi chester takımları almak istiyorum fakat ürünlerin ne kadar döşenmiş halleri elimde olsa da çok soru işaretlerim var ürün baqlar’s firmasının golf koltuğu, yemek odası da vitrin hariç Nobel yemek odasıdır. Koltuğun teklisini almayacağım berjeri de garden berjer istiyorum fakat mobilya renkleri kırık beyaz düşünüyorum tıpkı yemek odasında ki gibi. Aslında 2 adet 3’lü koltuk düşünüyorum 2 lisi de var ama küçük duruyor; kafama takılan anasayfasında yayınladığı iğrenç renkte 3’lüleri 3 minderli yapmışlar fakat 2 minderli daha güzel durmuş elimdeki koyu renk döşemelilerde açık renkte de 2 minder güzel durur mu? Bir de üçlüleri kırık beyaz veya krem tarzı yaparsam kırık beyaz mobilyalı berjere hangi renk gider veya başka renk kombinasyonu ne olabilir sandalyelerde 2 sinide berjerle aynı yapayım diyorum fakat bu kombineler ne kadar uyar bilmiyorum aslında elimde fotolar var eğer isterseniz anasayfadakiler pek hoş değil döşenmişler çok güzel size gönderebilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

 20. yd360

  08/07/2015 23:45

  Aylin Hanım Chester koltuklar 2 minderli her renkte güzel durur. Açık renk kanepelerle mor, mavi, vizon renkte berjer kullanabilirsiniz. Sandalye ve berjerde renk eşleşmesi de hoş durur. Kararlarınız daha da netleştiğinde yine sorunuz olursa yanıtlamak isterim.

 21. Aylin

  09/07/2015 02:47

  Yukarıda bahsi geçen firmanın ürünlerine baktınız mı renk konusunda dediğim koltuk ve berjer ayrıca sandalye modellerini görürseniz söylediğim renkler hava kalmıyacak gibi 3’lü koltukları kırık beyaz berjer, 2 adet sandalyeyi ve yastıkları (kenarlarına beyaz şerit olabilir) de parlement mavisi yapmayı düşünüyorum fikrinize ihtiyacım var.

 22. yd360

  09/07/2015 14:47

  Aylin Hanım fotoğraflara baktım. Şu an için renklerinizde ben sorun yaratacak bir nokta göremiyorum. Kırık beyaz chester ve parlement berjerler birlikte çok güzel duracaktır.

 23. Şenay Şentürk

  09/07/2015 22:43

  Mrb, İki ikili iki tekli koltuklarım var, kolları kahve ,yüzlerin değiştirmek istiyorum, ikisini turkuaz, ikisini mor renk yapmak istiyorum uygun olur mu? Ayrıca beyaz lake masam ve sandalyelerim var yüzlerini ne renk yapmalıyım? Halım ve fon perdelerim ne renk olmalı? Yardımcı olur musunuz lütfen?

 24. yd360

  14/07/2015 22:13

  Şenay Şentürk Hanım mor ve turkuaz bir arada kullanılabilir. Koltuk kollarına uygun bir kahverengide ahşap rengi seçebilirsiniz. Halı ve fon perdede ise krem, açık bej gibi açık renkler seçerek koyu renkleri dengeleyebilirsiniz.

 25. Mrve

  17/07/2015 05:22

  Merhaba, yeni ev kuruyorum. Eşya secimi aşamasındayım. Bej rengin hakim olduğu bir salon düşünüyorum koltuklarda. Ne renk duvar, perde, berjer ve kırlent tercih etmemi önerirsiniz? Duvarımın birinin farklı bir renkte olmasını istiyorum ancak salonumda tek cam var. Aksesuarda klasik tarzı seviyorum. Bakir objeler ebru tablolar vs. Yemek odası mobilyamı country tarzı ve üzeri ahşap kaplama olarak düşünüyorum. Açıkçası ferah, şık ve klasik dokunuşları olan bir salon istiyorum. Önerilerinizden istifade edeceğimi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 26. elif

  19/07/2015 20:23

  Merhaba, ben sizinle bir kez bağlantı kurmuştum. Salonum için. Size yazdığım renklerden çok farklı bir salon ortaya çıktı. Yurtdışında olduğumdan her şeyi rahatlıkla bulamadım diyebilirim. Resim gönderme imkânımız da olmadığından anlatmaya çalışayım. Yemek takımım istikbalin kayra serisi. Koltuğum iki renkli üst çok koyu olmayan kahve tonunda kumaş alt kısmı beyaza yakın krem. Duvarlarım krem pudra arası televizyon arkasındaki duvar koyudan bir ton acık mürdüm. (Aklımda farklı renkler varken boyan misti duvarlar ) Size sorum su; aksesuar, halı ve yastıkta hangi renkleri kullanmalıyım. Önceden de yazmıştım renkli bir kişiliğe sahibim evimde canlı olsun istiyorum. Hangi renkleri kullanırsam uyumu yakalayabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 27. yd360

  23/07/2015 01:07

  Elif Hanım aksesuarda mürdüm renge ağırlık verebilirsiniz. Ancak halı için yine mobilyalarınızın tonlarına yakın bir halı öneririm. Eşyalarınızda renge yer vermemişsiniz, dolayısıyla tek başına renkli bir halı iyi durmayabilir.

 28. yd360

  23/07/2015 01:20

  Mrve Hanım çok fazla seçeneğiniz var. Doğrusu bu tamamen sizin zevkinize bağlı çünkü bejle hemen her rengi yan yana getirmek mümkün. Bolca salon örneği bakmanızı öneririm. Adımlar netleştikçe size fikir sunmak isterim elbette.

 29. elif

  23/07/2015 13:45

  Soruma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Renkli mobilya kullanmadığımı yazmışsınız. Evet, gerçekten renksiz bir salonum oldu. Mürdüm birkaç aksesuar aldım. Yanına hardal sarısı, yeşil, pudra tonlarında farklı renkler kullansam renklendirebilir miyim? Mesela yastıkta mesela mürdüm renginde bir aksesuarın yanında ya da farklı renkte iki sandalye eklesem. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 30. yd360

  23/07/2015 23:38

  Elif Hanım söylediğiniz şekilde salona renk eklenebilir. Hardal sarı ya da yeşil mürdüme yakışacaktır. Sandalye, puf gibi renkli mobilyalar yardımcı olabilir.

 31. Ayşegül

  10/08/2015 12:30

  Fikrinize ihtiyacımız var !!
  Merhabalar, öncelikle sitenizi çok beğenerek takip ettiğimi söylemek isterim.
  Yeni bir ev kuruyoruz sadece 2 ayımız kaldı fakat salon dekorasyonu için hala çok kararsızız. Büyük bir salonumuz var. Parkelerimiz koyu renk hatırladığım kadarıyla afzelya yada doussie tonlarında. Kapılarımız parkelerden daha koyu kahve. İşte bu aşamada mobilya, yemek takımı ve halı perde renklerinde kararsız kaldık. Koyu bir mobilya istiyoruz ama evi çok boğar diye korkuyoruz. Enza Home Positano Koltuk Takımı beğendik. Bir açık kahve (aslında çok açık değil ve hafif haki yeşile de kaçan kahve) tonu, birde krem tonu ( internet aramalarında çıkan ton) arasında gidip geliyoruz. Kahve koltuklar olursa yine bütün olarak Kelebek Mobilya Redoro Yemek Takımı, Palu yemek takımı yada Tepe Home KF044-1G26 Masa takımı düşünüyorum ki salona açık bir renk versin. Tamamen uyum delisi olarak da dekore etmek istemiyorum fakat galiba tv ünitesi sehpalar yemek masası hepsini bir araya getirmem cok zor. Parke ve kapıları göz önüne alarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 32. yd360

  11/08/2015 11:16

  Ayşegül Hanım duvarlarınızı açık renk yapar ve açık renk ağırlıklı halı alırsanız koltuklarınız istediğiniz kadar koyu olabilir. Hatta ev ışık alıyorsa duvarlarınız da çok açık olmak zorunda değil. İşin aslı önemli olan sizin evinizi nasıl görmek istediğiniz. Koyu renk duvar, zemin ve koyu renk mobilya kullanan, loş ev seven ve bundan çok mutlu olanlar da var. Koltuklara karar verdiğinizde yine detaylarda yardımcı olmak isterim.

 33. Emine

  02/09/2015 08:27

  Merhaba.öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkürler,ben salonumu değiştiriyorum koltuklarımı sipariş verdim üçlü koltuk krem ikili ve teklisi ise mavinin bir tonu. Tv ünitesi yemek odası halı perde ve sandalyelerimi nasıl seçmeliyim. Birde ünitenin oraya taş duvar mı yaptırsam kağıt mı. Teşekkürler.

 34. MÜCELLA GÜMÜŞ

  06/12/2015 17:04

  Merhabalar salonumun renklerinde oynamak istiyorum koltuklar siyah beyaz ünitem de aynı şekilde ama orta kırlentlerimin rengini değiştirip farklılık yaratmak istiyorum tabi aksesuarlarla da kombine olacak araya serpiştireceğim renk konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 35. özgül kömürcüoğlu

  10/12/2015 19:33

  Merhaba. Petrol mavisi ve taş renginde chester koltuk aldım. Seçeceğim aksesuarların rengi konusunda çok kararsız kaldım. Turuncu kırlent ve açık mavi obje seçmem konusunda öneriler var ama ben bir türlü karar veremiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz. Uçuk pembe tonlarında obje ve çiçek kullansam nasıl olur. Yoksa turuncu mu kullanmam gerek? Şimdiden teşekkürler.

 36. yd360

  14/12/2015 15:32

  Mücella Gümüş Hanım turkuaz, bordo, yavru ağzı, toz pembe, hardal ya da fuşya gibi pek çok renk içinden seçim yapabilirsiniz. Her zaman görmekten hoşlanacağınız hangi ton olabilir, bu konu üzerinde yoğunlaşarak karar vermeyi deneyebilirsiniz.

 37. yd360

  14/12/2015 19:45

  Özgül Hanım uçuk pembe de kullanabilirsiniz. Turuncu kadar patlamaz belki ama bu tamamen sizin nasıl bir görüntü istediğinize bağlı. Uçuk pembe ile turuncuya göre daha yumuşak ama yine güzel bir görüntü elde edilir.

 38. Özgül Kömürcüoğlu

  15/12/2015 17:05

  Çok teşekkür ediyorum :)) sevgiler..

 39. Emine

  11/01/2016 01:09

  Merhabalar, yeni bir eve taşınacağım. Oturma gurubun zemin mor, yastıkları büyük ve gri üzerine mor çiçekli, kolları ise koyu kahverengi deri. Perdeler, tüller açık mor güllü kırık beyaz. Oturma gurubuma kılıf diktirmek istiyorum, deri kolları sabit kalsın ama yeni bir görünüm istiyorum. Taşınacağım evin perde yeri rustik, koltuk kılıflarına ve perdeye karar veremiyorum. Açıkçası hiç bilmiyorum. Eski tülleri kullanayım mı ya da tül, fon ve koltuk kılıfı ne renk olmalı? Büyük bir salona taşınacağım ama nasıl döşeyeceğimi bilmiyorum fikir verir misiniz?

 40. sssyyy

  19/01/2016 20:38

  DuBleks evin salon kapısına sade renksiz vitray cam düşünüyorum. Moilya seçimim nasıl olmalı? Teşekkürler.

 41. Kübra

  21/01/2016 00:28

  Öncelikle böyle bir paylaşım içinde olduğunuz için çok teşekkür ederim. Salonumuza vizon rengi koltuk takım aldık yemek odası ceviz renginde fon perdeler koltuğun bir koyu tonu tül ise krem düz üzerine damask desenli. Halı kahve ve krem tonlarında. Kırlentleri mor damask mı soft çiçekli mi yoksa desensiz mi olsun diye karar veremedik. Sandalyelerde koltukların renginde olsa çok mu boğar. Siz hangi rengi nasıl kullanmanızı önerirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 42. yd360

  24/01/2016 15:52

  Emine Hanım deri kahverengi kollarla pek çok renk kullanılabilir. Yeşil, bej, mavi, vizon, krem gibi. Dolayısıyla önce sevdiğiniz renkleri gözden geçirmenizi öneririm. Sizin yerinize renk belirlemem doğru olmaz.

 43. yd360

  26/01/2016 18:29

  Sayın Sssyyy dilediğiniz gibi mobilya seçebilirsiniz. Mobilya seçimi tarzınızla ilgilidir. Vitray kapıdan yola çıkarsak klasik diyebileceğimiz ayrıntılı, işçilikli mobilyalardan hoşlanıyor olmalısınız. Bu tip mobilyalar seçebilirsiniz.

 44. yd360

  26/01/2016 18:40

  Kübra Hanım kırlentler desenli ve renkli olabilir. Koltuklar düz olduğunda kırlentler böylece bir hareket vermiş olur. Sandalyelerde farklı bir renk seçmeniz daha iyi olur. Evdeki diğer renklerden yola çıkabilirsiniz. Kahve ya da krem renk sandalyeler olabilir.

 45. sssyyy

  31/01/2016 16:21

  Dubleks merdivenlerde renk kapı ile mi yoksa zeminle mi uyumlu olmalı? Kapılar orta kahve, parke açık tonlarda. Merdivenleri nasıl seçmeliyim? Teşekkürler.

 46. yd360

  01/02/2016 23:55

  Sayın Sssyyy iç mekan merdivenlerde zeminle uyum daha çok öne çıkar. Açık tonlardaki parke renginizi kullanmanızı öneririm.

Comments are closed.