Salon Dekorasyonunda Desenli Halı

, , 2 Comments

Desenli ve renkli halılar bir salona doku, renk ve hatta estetik katabilir. Salonun yeterince ilgi çekici olmadığını düşündüğünüzde grafik desenler size bambaşka bir mekan yaratma şansı verir. Salon dekorasyonunda desenli ya da renkli halının ne gibi katkıları olduğuna aşağıdaki birbirinden yaratıcı dekorasyon örnekleri aracılığıyla bakalım.Duvardaki çikolata rengi halı ile birlikte zemine kolay bir geçiş yapıyor. Büyük yuvarlak desenler hem odanın genel görünümünü yumuşatıyor hem de beklenmedik biçimde, beklenmedik bir yerde bizi bir tasarımla buluşturuyor.İster klasik ister modern bir tarzınız olsun çizgili halı bir odaya her zaman tasarım anlamında bir katkıda bulunur. Yukarıdaki örnekte çizgili halı odayı monotonlaşmaktan kurtarıyor ama salonun sadeliğini de bozmuyor.

Sarı duvarlarıyla daha ilk bakışta iddialı bir dekorasyon tarzı. Ancak bu salonun huzurlu ve şık olmasını sağlayan en büyük etken bu büyük, desenli halı diyebiliriz. Duvar ve koltuk döşemeleriyle sağlanan renk uyumu önemli.

Siyah beyazı sanırım en çok bu şekilde, renkleri dengeleme ve odanın sadeliğine bir anda baş kaldırma amacıyla kullanıldığında seviyorum. Yine de halı yalnız bırakılmamış ve siyah beyaz dekoratif yastıklarla birlikte odanın genelinde, göz hizasında bu iki renk kullanılmış.

Farklı tarzda mobilyalar, başka başka desenler ama yine de bu salonda bir bütünlük var. Halı bir anda öyle ilginç ve çarpıcı bir etki yaratıyor ki, sanki ardından eklenen tüm desen ve malzemeyi kabul ettiriyor.

Bir kez daha yerde siyah beyaz halı ve yine muhteşem etkisi. orijinal deseniyle salonu tek başına süsleyen bir aksesuar. Etrafta hiç renk olmasa bile halı sayesinde odaya bir canlılık gelmiş.

Eğer desenli halı ile bir salonun ne kadar farklılaşabileceğine çarpıcı bir örnek görmek isterseniz hayvan desenli halıları denemelisiniz. Leopar ya da zebra desen olsun, bu tip halılar her zaman dikkat çeker ve çoğu kez dikkat etmediğimiz zemin, göze ilk çarpan yer oluverir.

Son örneğimiz desenli değil ama oldukça koyu renkli bir halı ile ortaya çıkabilecek etkiyi gösteriyor. Katı bir şehir manzarasını ve taş duvarı yumuşatıp, odayı sıcaklaştıran bir uygulama olmuş.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

2 Responses

  1. yd360

    03/01/2015 20:16

    Rüya Hanım fotoğraflar yabancı sitelerden alınmıştır, ürün bilgisi ne yazık ki elimizde yok.

Comments are closed.