Salon Dekorasyon Örnekleri

, , 139 Comments

Salon dekorasyonu için işe koyulduğunuzda eğer fikir almanız gerekiyorsa, profesyonel tasarımcıların düzenlediği salon örneklerine bir göz atmak işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Hangi renkleri birlikte kullandıkları, mobilyaları nasıl yerleştirdikleri, hangi aksesuar renklerini veya ne tür perdeleri seçtikleri gibi detaylar kendi salonunuzda uygulayabileceğiniz fikirleri içerir.ferah salon

Buradaki dekorasyon örnekleri çoğunlukla Amerikalı ve İngiliz dekoratörlerin çalışmaları arasından seçildi. Bu tip paylaşımlara bakarken ‘Bu mobilyaları ben nasıl bulabilirim?’ gibi bir düşünceye kapılmayın. Ya da bu tasarımların ancak pahalı mobilya ve aksesuarlarla oluşturulabileceğini sanmayın. Salon örneklerinden faydalanabilmek için dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları şunlar olabilir:

 • Hangi renkler bir arada kullanılmış?
 • Koltuk, perde ve halı seçiminde hangi tonlar bir araya getirilmiş?
 • Perdeler hangi boyda seçilmiş, nasıl asılmış?
 • Aksesuarlar odaya nasıl yerleştirilmiş, hangi tip aksesuar kullanılmış? Yastık, tablo, abajur, bitki, ayna vb detaylar neler?
 • Duvar rengi ile salondaki diğer renklerin uyumu nasıl?
 • Dekorasyon tarzına göre eşya seçimi nasıl yapılmış?
 • Hangi aydınlatma türleri kullanılmış? (Tavan lambası, abajur, ayaklı lamba vs.)
 • Salon örneklerinde desenlere ne kadar yer verilmiş?
 • Beğendiğim bir fotoğrafta benim uygulayabileceklerim neler olabilir?

geleneksel tarzEn çok beğendiğiniz, sizin için öne çıkan salon örneklerini inceleyerek kafanızda ne istediğinizi daha kolay canlandırabilirsiniz. Açık renk koltuk mu istiyorsunuz, duvar kağıdı hoşunuza gidiyor mu, cam sehpa mı yoksa ahşap mobilyalar mı daha çok ilginizi çekiyor, bunları kafanızda netleştirebilirsiniz.

genis salonlar

Örneğin yukarıdaki fotoğrafta geniş bir salon dekorasyonu örneği var ve siz, ‘Benim bu kadar yerim yok ki.‘ diyerek umutsuzluğa kapılmaya hazır olabilirsiniz. Oysa fotoğraftaki bej ve lacivert uyumu işinize yarayacak bir ipucu olabilir. Salona nasıl bir perde seçilmiş, nasıl bir tablo asılmış, taş duvar dekorasyonu nasıl görünüyor, bunlar elinizdeki metrekareden bağımsız olarak da değerlendirebileceğiniz noktalar olabilir.

gri renk paleti

Her evin kendine has mimari özellikleri olacağı doğrudur. Üstelik zevklerimizden de epey değişiklik gösterebilir. Bu nedenle körü körüne kurallara bağlı kalmaya çalışmak ve ‘doğru’ diye düşündüğünüz dekorasyon önerilerinin peşinden gitmek sizi mutlu etmeyebilir. Yaşayacağınız evin ve oldukça vakit geçireceğiniz salonun sizin içinize sinmesi, sizin zevkinizi yansıtması da son derece önemlidir.

hali renkleri

Salonunuzu yenilerken günlük alışkanlıklarınızı, salonu nasıl kullandığınızı mutlaka gözden geçirin. Çok misafiriniz oluyor mu, almayı düşündüğünüz ya da çoktan aldığınız her eşya kullanışlı mı, yer işgal eden eşya ya da aksesuar var mı, bunları da aklınızda bulundurmaya gayret edin. Fazlalıklardan kurtulmak bazen sadece salonu değil içinizi de ferahlatabilir.

klasik tarz

Özellikle de mobilya takımı yerine farklı parçaları bir araya getirmeyi sevenler için bu tip örnekler oldukça yararlıdır. Salon takımı aldığınızda zaten salonun çoğu parçası kendiliğinden eşleştirilmiş olur. Oysa farklı bir tasarım yapmak istediğinizde eşyaları tek tek seçeceksiniz demektir. İşte bu örnekler hangi modellerin birlikte nasıl durabileceğine dair de fikir verecektir.

koyu bej duvar

Çoğu zaman salondaki TV ünitesiyle yemek masasının rengi uymuyor diye telaş yapılır. Oysa örneklere dikkat edin, farklı renkte mobilyaların birlikte kullanılabileceğini ve ortaya çok da güzel salonlar çıktığını göreceksiniz.

koyu renk salonlar krem renk salonlar kutuphane dekorasyon pastel renk salonlar renkli dekorasyon renkli koltuklar renkli kose takimi salon bolme salon dekorasyon ornekleri salon yemek odasi somineli dekorasyon turkuaz aksesuar acik renk paleti acik renk salonlar acik zemin perdeler bal rengi perdeler bej desenli perde bej koltuk acik mavi perdeler bej kose koltuk bej sari uyumu bej turuncu uyumu bej yesil uyumu cam sehpa desenli koltuklar Kalimian Residence, NYC/Cullman & Kravis Design eklektik tarz ev dekorasyonu

Salon dekorasyonu ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilir, yorumlar bölümü aracılığıyla düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

139 Responses

 1. sevtap

  11/10/2014 15:32

  Merhaba. iyi çalışmalar, sitenizi yeni keşfettim. sizden ricam oturma odam dekorasyonunda bana yardımcı olmanız. Ünite iki renk krem ve ceviz. koltuk gri tonlarında gibi duruyor aslında değil. ne renk olduğunu çözemedim. halı da koltuk ile aynı tonlarda. perdelerim tül beyaz kapılar kırık beyaz ve son olarak yemek masası da kırık beyaz. Duvar boyası ne renk olmalı? Perdeler değişecek nasıl ve ne tonlarında kullanmalıyım halı rengi doğru mu? Renk katmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

 2. yd360

  11/10/2014 20:39

  Sevtap Hanım şu an salonunuzdaki renkler anladığım kadarıyla doğal renkler yani hepsi birbirine uyumlu gibi anlıyorum. Zaten halı ve koltuklar aynı tonda demişsiniz. Dolayısıyla kulağa bir yanlışlık gelmiyor. Duvar renginiz krem tonlarında olabilir. Koltuklar tahmin ettiğim renkte ise (vizon olabilir diye düşünüyorum) krem rengi duvar ve turkuaz ya da mercan rengi aksesuarlar yakışacaktır. Bal rengi, bej ya da krem üzeri turkuaz desenli gibi yine salon renklerinden yola çıkarak perde kullanabilirsiniz.

 3. Selin

  14/10/2014 18:44

  Merhaba . İyi çalışmalar, Benim salonumda taş rengi koltuklar, beyaz ve beyaz alpi tonlarında tv ünitesi ve beyaz alpi yemek masası ve konsol var. Bunlara uygun perde, halı ve aksesuar almak istiyorum. Biraz soğuk bir görünüm oldu gibi geliyor daha sıcak hale getirmek için ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. yd360

  16/10/2014 20:45

  Selin Hanım şu an salonunuzda dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Ancak soğuk renklerden ziyade mercan rengi, turuncu, yeşil, mor, gül kurusu tonlarından birini yani sıcak renkler grubundan birini seçmeniz, soğukluğu, steril görünümü kırar. Aşağıdaki makalede daha ayrıntılı bir şekilde salona nasıl renk katacağınızı görebilirsiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/salona-renk-katmak/

 5. hatice

  10/11/2014 18:17

  Merhaba iyi çalışmalar. Ben de evimde bir değişiklik yapmak istedim. Oturma odam için koltuk takımı aldım fakat renkler konusunda çok tereddütteyim. Siparişimi bile erteledim. Biraz country biraz da Chester andıran bir takım. Üçlünün biri hafif pembemsi nar çiçeğini andıran kırmızı, diğer üçlü krem ve berjerler mor, antrasit, hardal sarısı, mavi, turkuaz renkte çiçeklerin olduğu krem. Kırlentlerden biri hardal sarısı, biri antrasit (berjerler için), üçlüler için de iki tane krem bir tane desenli. Ama ben üçlünün birinin krem olmasını istemiyorum. Çünkü 3 tane küçük kızım var. Diğer üçlüyü kırmızı yapmayı düşünmüştüm fakat kırmızı bizi yorabilir diye korkuyorum yani antrasit, gri, turkuaz arasinda dolaşırken acaba berjerler gibi desenli mi yapsam diyorum. kafam çok karıştı. Bir de bu koltuklara uygun perde için fikir verirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkürler.

 6. yd360

  10/11/2014 21:39

  Hatice Hanım kızlarınızı güle güle büyütün. Krem istememekte haklısınız. Seçenekler arasında berjerlerle aynı desende bir kanepe hiç önermem, kırmızıdan daha yorucu olur. Bana kalırsa kanepelerden biri kırmızı diğeri açık gri olabilir. İki kanepeyi karşılıklı koyabiliyorsanız çok da güzel durur. Ancak ister 2 kırmızı kanepe ister gri ve kırmızı kanepeler olsun kesinlikle krem tonlarında, sade perdeler öneririm. Böylece koltuklar dengelenecek. Hatta halıda da koyu krem belki çok az kırmızı, kırmızı -gri deseni olan bir halı yeterlidir.

 7. hatice

  10/11/2014 23:50

  Çok teşekkürler. İnanın çok mutlu oldum cevap vermenize. Kafamda oturdu bu model. Yarın siparişimi vereceğim. iyi çalışmalar. İlginize çok teşekkürler.

 8. Sibel75

  20/11/2014 12:22

  İyi günler, Salonumda modern çizgilere sahip siyah beyaz mobilyalarla, gri rengi koltuklarım var. Duvarlarım ve laminantlarım beyaza yakın gri. Halım gri-turkuaz-mavi-ekru renklerinden oluşuyor. Anneannemizden kalan ceviz bir taş aynamız ve kuğu ayaklı yine ceviz rengi küçük bir dolabımız var. Ben bu iki objeyi salonumda kullanmak istiyorum. Ancak bu iki objeyi salonumda kullanırsam mobilyalarıma uyumu nasıl olur kafamda bir türlü oturtamadım. Diğer bir nokta da bu iki objeyi beyaz eskitme mi yaptırsam? Fikirlerinizi rica ediyorum. Kolay gelsin.

 9. yd360

  20/11/2014 20:55

  Sibel Hanım şahsi fikrim eski mobilyaların orijinalliklerini bozmayın. Klasik ve modern tarzı harmanlamak son yıllarda epey moda. Eskilerin renklerinin uyumlu olması da avantajınız. Bu eşyaları salonda bir grup yapmayın, bunun yerine salona dağıtın. Diyelim aynayı 3’lü kanepe üzerine astınız öyleyse küçük dolap karşısında olabilir (örnek olarak). Yani tam altında tam yanında olmaması daha iyi. Çok önemli bir ipucu bu eşyaları tam olarak oturacağı yerlere, yeri burası diyebileceğiniz şekilde yerleştirmeniz. Eğreti durmamalılar. Eğer yine de bir çarpıklık hissediyorsanız ceviz rengi bir tabağı orta sehpaya ekleyebilirsiniz. Ya da dolabın üzerine siyah modern bir obje koyabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bir makalemiz de var, size yardımcı olacaktır.

  http://www.yapidekorasyon360.com/klasik-ve-modern-tarzi-nasil-harmanlamali/

 10. Sibel75

  25/11/2014 11:07

  Verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim. Şimdi sıra salona yerleştirmek olacak;)

 11. Deniz

  08/12/2014 13:10

  Merhaba, benim salonum siyah ve beyaz ağırlıklı, fonlar siyah, perdeler beyaz 2 tane üçlü koltuk beyaz 2 tane tekli koltuk siyah, masa ve orta sehpa beyaz 6 sandalye beyaz 2 tane baştakiler siyah, duvarda ayna var metalik gri halım da siyah beyaz biraz soğuk geliyor, şimdi değişiklik yapmak istiyorum renkli bir şeyler olsun istiyorum ne yapabilirim öneriniz var mıdır?

 12. yd360

  09/12/2014 21:36

  Deniz Hanım önce sevdiğiniz çarpıcı bir renk belirleyin. Mürdüm rengi, canlı bir turkuaz, nar çiçeği, turuncu ya da gül kurusu veya fuşya olabilir. Kanepelerinize bu renk yastıklar koyabilirsiniz. Benzer renkte veya beyaz üzeri renkli desenli bir puf veya sandalyeyi aksesuar olarak salona yine koyabilirsiniz. Orta sehpa üzerine ahşap veya renkli aksesuar yerleştirebilirsiniz. Ayrıca yeşil ev bitkisi bakmayı severseniz, siyah beyazı ısıtmakta çok etkilidir. Adım adım gidin. Yastık, renkli tabak, mum vs eklemeye başlayın. Belki de birkaç parça sizin için yeterli olacaktır.

 13. hatice

  12/12/2014 02:42

  Merhaba, ben de yeni koltuk siparişi verdim. 3’lü koltuk vişne çürüğü, 2’li pudra pembesi, tekli koltuk ise vişne çürüğü pudra pembesi ile karışık desenli. Ben duvar kağıt rengimi ne renk yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

 14. yd360

  12/12/2014 19:08

  Hatice Hanım renkli koltuklarınıza çok açık krem renkte duvar kağıdı öneririm. Tarzınıza göre altın rengi ya da gri desenli olabilir. Tarzınız klasikse altın rengi, modern ise gri renkte desen yakışacaktır.

 15. ayşe can

  22/12/2014 20:27

  istikbal koltuk takımı almıştım ancak perde ve halı uyduramıyorum. bana ne renk perde ve halı önerirsiniz gerçekten çok ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

 16. hülya

  25/01/2015 21:51

  Merhaba salonumun duvar boyası fildişi ve efektli kapı krem perdelerim krem köşe takımını hangi renklerde almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

 17. yd360

  29/01/2015 22:05

  Hülya Hanım krem rengi, vizon rengi ve yeşil renklerini değerlendirebilirsiniz.

 18. hülya

  01/02/2015 00:05

  Beni aydınlattığınız için teşekkürler turkuaz yeşili ve krem köşe takımı düşünüyorum uyar mı cevaplarsanız çok sevinirim.

 19. Caner

  07/02/2015 17:19

  merhaba saks mavisi chester koltuk aldım 2 berjer saks 3 lü koltuk saks diğer 3 lü gri model yemek masası beyaz sandalyeleri gri ve mavi koltukların kumaşından kaplama açık renk halı üstünde turkuaz desenler var ara ara mavimsi. berjer arasında beyaz komot avangart lake bir tv ünitesi biraz hareketlensin istiyoruz düz tül aldık salonumuza fon konusunda çok kararsız kaldık. duvar rengi roma grisi bize öneriniz ne olur?

 20. yd360

  08/02/2015 18:51

  Sayın Caner doğal bej rengi veya vizon rengi olarak tarif edebileceğim gri-kahve arası renkte fonlar evinize yakışabilir. Perdede ve aksesuarda sıcak bir renk kullanmak isterseniz çok cart bir tonda olmamak kaydıyla hardal sarısı, sarımsı yeşil tonlar olabilir. Örnekleri somut şekilde görmek için aşağıdaki linke de bakabilirsiniz:
  http://www.yapidekorasyon360.com/turkuaz-koltuklara-uygun-perde-renkleri/

 21. deniz

  19/02/2015 23:26

  Merhabalar, benim salonumda vizon renginde koltuk takımım var berjer ve üçlüler aynı renkte, köşedeki yastıklar turuncu, ortadaki yastıklar beyaz üzerinde soluk tonda yeşillerden desenler var berjerde de bu tonlarda yastık var. Halım beyaz yemek masam da vizon renginde. Aksesuar rengi konusunda sıkıntı yaşıyorum turuncuya ne renk aksesuar veya nasıl bir aksesuar kulanmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim:))

 22. aslı

  21/02/2015 17:27

  Merhaba, sitenizi yeni keşfettim, gerçekten çok aydınlatıcı. Ben de uzun zamandır araştırıyorum, salonumun dekorasyonu için bir türlü karar veremiyorum. Duvarlar kumsal rengi (kum bejinden bir ton açık) abanoz renkte dikdörtgen masa ve kahverengi derili sandalyeler mevcut, yerler kayın laminant, oda dikdörtgene yakın, sitenizi araştırdığıma göre modern tarz seviyorum, kırık beyaz tonda koltuk kullandım, şimdi koltukları yenilemek istiyorum. Kahverengi tonlarıyla gri renk köşe koltukları beğeniyorum, fakat evin diğer renklerine göre hangisinde daha başarılı olabilirim bilemedim, koltuk, halı, perde (mekanizmalı, katlamalı) üçlemesindeyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım, teşekkür ederim.

 23. yd360

  21/02/2015 23:12

  Deniz Hanım salonunuza ve turuncuya yakışacak aksesuar rengi yeşil olabilir.

 24. Edda

  23/02/2015 17:11

  Merhaba. Sitenizi daha bugün keşfettim, inceledim ve çok beğendim. Evleniyorum ve eşyaları aldık çok şükür fakat fon perdelerimin ne renkte olması gerektiği konusunda çok kararsızım 3lü koltuklarım lilyum yeşil berjerler krem mobilyam kırık beyaz masa sandalyemin iki tanesi de lilyum yeşili. Sizce fon perdem lilyum yeşili mi olmalı yoksa gri falan da olabilir mi aksesuarda seçmedim çünkü daha. Yardımcı olursanız çok sevinirim 😉

 25. yd360

  28/02/2015 17:27

  Edda Hanım tebrikler, evinizde güle güle oturun. Perdeleriniz koltuklarla aynı renkte değil de farklı bir tonda olabilir. Gri, koyu krem, kırık beyaz, bordo, açık bej ya da yeşilin farklı bir tonu gibi seçenekleriniz var. Sevdiğiniz renge ve aksesuar seçimine göre karar verebilirsiniz. Krem, gri, beyaz ve bej doğal renklerdir, her türlü aksesuara uyar. Bordo kullanırsanız salona bordo katmak gerekir. Yeşilin farklı bir tonu olacaksa da koltuklarınızın renginin daha açığı veya koyusu gibi bir tercih olabilir.

 26. zeynep

  01/03/2015 21:38

  Iyi günler ben yeni evlenicem şu an oturma grubunu aldım köşe takımı olarak renk turkuaz üzerinde yine turkuaz mor fuşya yeşil krem renkte kırlentleri var henüz halı ve perde seçimini yapmadım tül kırık beyaz fon perdeleri de fuşya olsa çok mu yorucu olur acaba nasıl bir seçim yapmalıyım henüz ünite seçiminde yapmadım hepsi için ne tavsiye edersiniz?

 27. Feyza

  01/03/2015 23:27

  Merhaba. Fikirleriniz ve siteniz harika. Salonumu baştan planlıyorum ve size ihtiyacım var. Şöyle ki; beyaz yemek odası, grili pembeli veya morcivet chestr koltuk takımı yerleştireceğim salonda yerler, duvar ne renk olmalı? Perdeler ne renk olmalı? (Kapılar da beyaz olacak, bir de salon 36 m2. Üç camı var.)
  Çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

 28. duygu

  05/03/2015 10:20

  iyi günler dilerim, siteniz çok hoş gerçekten fikirleriniz de öyle. İki aya kadar evleneceğim kısmetse inşallah açık mutfak salona sahip bir evimiz var mutfağı kırmızı beyaz olarak yaptırdık banyomuz beyaz turkuaz salon da ise yemek masası vs mobilyalar beyaz düşünüyoruz koltukları da vizon rengi fakat buradan sonra perdelerde ne renk yapmam gerektiğine karar veremiyorum soluk pastel mavi uygun olur mu ya da mint yeşili perdeler turkuazı düşünmüştüm ama banyo da turkuaz aynı renk olsun mu olmasın mı onu da bilemedim salon sıcak renklerden ve ferah olsun istiyorum sizden ricam bu konuda renk fikirlerinizi paylaşıp bana yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

 29. yd360

  05/03/2015 18:53

  Feyza hanım güzel yorumlarınız için teşekkürler. Söz ettiğiniz renklerdeki koltuklar için krem ya da açık gri duvar kullanabilirsiniz. Zemin içinse çok koyu olmayan, doğal bir ceviz rengi hemen her renkle uyumlu olacak, renkleri de öne çıkarabilecek bir renktir. Perdede ise gri, grimsi bej ya da gül kurusu gibi renkler kullanılabilir.

 30. yd360

  05/03/2015 19:09

  Zeynep Hanım beyaz bir ünite ile perdede toz pembe gibi uçuk bir renk öneririm. Yorucu olmaktan ziyade koyu ve canlı renkler hem koltukta hem perdede odayı daraltır. Bunun yerine perdede koltuk renklerinden birini seçip, bu rengin en uçuk tonunu kullanabilirsiniz. Açık gri ya da açık bej bir halı kullanılabilir.

 31. yd360

  05/03/2015 20:27

  Duygu Hanım kırmızılı açık mutfak salona da sıcaklık katacaktır. Turkuaz vizon renge yakışır, salona renk katar ama hem banyo da hem salonda aynı renk size fazla gelecekse salonda daha tatlı bir mavi kullanılabilir. Kırmızı ile yan yana nasıl durduğuna bakarak mavi seçmeli. Ne çok açık ne çok koyu, tatlı maviler kırmızılı bir odada çok hoş durabilir. Eğer hiçbir renk içinize sinmezse krem renk perdeler hem ferahlık katar hem her renkle yakışır.

 32. sevil

  12/03/2015 12:12

  Merhabalar kirlentleri mavi çiçekli bej köşe takımım var halım da krem vizon ve açık mavi tonlarında. Odamın penceresi küçük olduğu için stor perde düşünüyorum ama fon olarak ne kullanacağımı bilmiyorum maviye yakışacak bir renk olsun istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 33. leyla

  19/03/2015 13:07

  Eşyayı yeni aldım yemek odası duvarlarım açık şampanya rengi koltuk takımı ve ev aksesuvarlarında hani renkleri kullanmalıyım kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

 34. yd360

  19/03/2015 19:44

  Leyla Hanım yemek odası sanırım krem ve sütlü kahve renklerinde, dolayısıyla hemen her renk koltuk ve aksesuarla kullanabilirsiniz. Krem, vizon ya da kahverengi koltuklar olabilir. Nar çiçeği, mavi ya da mor tonları ile renk katılabilir.

 35. sevgi

  04/04/2015 11:55

  Merhaba salonumu yeniden düzenlemeye karar verdim yeni koltuk takımı aldım koyu bej ana rengi koltukların yastık ve berjerleri koyu turkuaz ve çiçekli turkuaz beyaz tonlardan oluşuyor sizden ricam nasıl bir halı almalıyım perdelerim hangi tonlarda olmalı ve salonumu hangi tonlarda boyamalıyım fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim.

 36. macide

  11/04/2015 00:20

  Mutfağım beyaz akrilik tezgâh taşım siyah parke gri, duvarlarımda beyaz aydınlık olsun diye beyaz renk tercih ettim, halidami aksesuarla canlandırabilirim bilmiyorum halı almadım yardımcı olur musunuz?

 37. yd360

  11/04/2015 18:54

  Macide Hanım bir yazım yanlışı olmuş sanırım mutfağı canlandırmak istiyorsunuz. Renkli bir mutfak halısı, halıdaki canlı renklerden birini kullandığınız bir perde, duvarlarda mutfağa uygun resim, takvim gibi aksesuarlar kullanılabilir.

 38. kararsız40

  28/04/2015 00:40

  Merhaba öncelikle sorum berjerlerim fuşya üçlü koltuğun biri turkuaz diğeri ise füme. Yastıklarım fuşya füme turkuaz birinci sorum duvar kağıdı yaptırmak istiyorum sade bir duvar kağıdı istiyorum bu ne renk olabilir perde beyaz istiyorum ama perde fonunu ne renk seçebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 39. yd360

  02/05/2015 21:59

  Sayın kararsız40, açık gri renkte perde fonu ve çok açık krem renk ya da kırık beyaz duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

 40. arzu

  07/05/2015 13:27

  Salonumda açık krem rengi bir köşe takımım var. Antrasit orta sehpa antrasit masam. Masamın sandalyeleri beyaz deri. Köşe koltuğun birer tarafına gri renkli tekli koltuk koydum. Koltuğun önündeki halı krem. Fonlarım ve köşe koltuğun yastıkları bordo ve koltuğun karşısındaki duvarı da fuşya renge boyadım. tv ünitem beyaz olduğu için çok hoş durdu. Duvar rengi aynı kalsa koltuğun minderleri ve fonlarımı ne renk yapmalıyım sizce. (bu arada storlarım da krem.)

 41. yd360

  08/05/2015 11:51

  Arzu Hanım koltuğun oturma minderlerinin rengini mi değiştirmek istiyorsunuz? Fuşya duvar kalacaksa gri veya krem fon olabilir. Minderler için de aynısı geçerli. Fuşya-krem ve gri dışında 3. renk önermem.

 42. arzu

  08/05/2015 14:22

  Koltuğun yastıkları (yaslanma kısmında olan) koltuğun iki yanındaki gri koltuktan mıdır nedir bir türlü oturtamadım odayı sanki. O iki koltuğun da rengini değiştirsem ne renk olur sizce?

 43. yd360

  12/05/2015 14:54

  Arzu hanım daha önce yazmış mıydınız? Gri koltuk dışındaki koltuk ne renk bilmeden bir şey söyleyemem.

 44. arzu

  12/05/2015 15:09

  Yazdım evet. Krem rengi köşe koltuğum bordo yastıkları. Antrasit orta sehpa ve yemek masası. Yemek masasının sandalyeleri beyaz deri. Köşe koltuğun karşısındaki duvar fuşya rengi. Köşe koltuğun iki yanındaki berjerler de gri. Acaba o iki berjerin rengi ne renk olsa? (koltuğun önündeki halı ekru masanın altındaki halı beyaz) Bu arada eşyalarım modern tarzda.

 45. yd360

  13/05/2015 14:08

  Arzu Hanım evet biraz renk çeşitlemesi olmuş. Belki bundan berjerlerin rengi size uyumsuz geldi. Salondan yola çıktığımızda köşe koltuğun bordosu berjerlerde kullanılabilir. Ya da köşeye takım krem olabilirler. Salonda renk sayısını biraz azaltırsanız daha uyumlu duracaktır.

 46. ceren çelik

  18/05/2015 09:38

  Merhaba salonumun perdesiyle ilgili yardımınıza ihtiyacım var koltuklarım bej renginde modern bir model tekli berjerim ve yastıklarım pembeli iri çiçekli kahve ve lila tonları da olan bir desende mobilyalarım eskitme kahve halım kahve taş ve pembe tonlarında camım fransız balkon zebra mı tül perde mi seçmeliyim fon rengini hangi renk tercih etmeliyim?

 47. necibe

  21/05/2015 15:39

  Sitenizi yeni keşfettim, çok güzel önerileriniz var. Eğer bana da yardımcı olursanız sevinirim. Yeni ev aldım ve salon, mutfak yenileniyor. Oturma grubunun rengi krem, üçlü koltuğun biri pudra rengi, ayakları ahşap, köşe yastıklarında turkuaz pembe, krem desenler var, masa sandalye koyu kahve (önceden aldığım için değiştiremedim 🙂 ). Tv ünitesi, yerler, perdeler, aydınlatma ve duvar rengi konusunda yardımcı olur musunuz? Odanın aydınlık ve ferah olmasını istiyorum. Mutfağında ankastreleri siyah aldık, mutfak halı ve perdesine, mutfak dolaplarının rengine karar veremedim, yardımlarınızı bekliyorum.

 48. yd360

  22/05/2015 22:50

  Necibe Hanım gri-pembe evler için özel olarak hazırladığımız bir makalemiz var. Yazıya ve örneklere bir göz atın, kararsız kaldığınız noktalarda yine yardımcı olmak isterim. Siyah ankastre ile beyaz, siyah, vişne-beyaz ya da kapüçino renk dolaplar kullanılabilir. Halı ve perdenize dolapları seçtikten sonra karar vermelisiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/ev-dekorasyonunda-gri-ve-pembe-uyumu/

 49. yd360

  22/05/2015 23:37

  Ceren Çelik Hanım fransız balkonda zebra açma kapama açısından kullanışlı gelmiyor bana ama son söz sizin. Renk olarak lila ya da açık bej tonları düşünülebilir.

 50. şenay

  24/05/2015 15:56

  Slm kısa bir süre sonra düğünüm var yardımcı olursanız çok sevinirim bej rengi koltuk takımım var tekliler koyu yeşil renkte masa orta sehpa konsol ve tv ünitesi de kırık beyaz sandalyeler de koltuktaki bej renginde bana duvar renginde ve perdeler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim bir de tv ünitesinin olduğu tarafa taş görünümlü duvar kağıdı düşünüyorum nasıl olur teşekkürler.

 51. yd360

  26/05/2015 13:34

  Şenay Hanım toprak tonlarında bir duvar boyası ile bej-yeşil / krem yeşil desenli perde kullanabilirsiniz. Taş görünümlü duvar kağıdını da tamamen zevkinize bağlı olarak kullanabilirsiniz. Yeşil, bej ve toprak renklerine uyumlu olacaktır.

 52. Burcu

  30/05/2015 10:11

  Merhaba, evimi yeni kuruyorum. Lila koltuk takımı ve içerisinde krem damarları olan kahverengi masa, tv ünitesi ve orta sehpa aldım. Sizce perdeyi ve halıyı ne renk seçmeliyim?

 53. Mine çelik

  06/06/2015 00:58

  Bu siteye bayıldım. Yönlendirmeniz çok uyumlu alışılagelmişlik yok. Ben oğlumu evlendiriyorum. Sedef beyazı rengi chester koltuk kanepe karşı diğer koltuk bordo berjerler büyük sedef beyaz. Lükens ayaklı akrilik boya masa-sandalyeler sedef b. bir tarafa sandalye yok jozefin bordo bench var halı ve perde konusunda kararsız kaldım. Ne olur yardım? Bu arada salonda 30 m civarı balkon Fransız. Duvar boyası krem tonu yerlerin laminatını akçaağaç ya da beyaz gibi düşündük. Bu arada koltuk kumaşı ipek kafe. Sizi seviyorum. Lütfen acil yardım.

 54. yd360

  06/06/2015 12:47

  Mine Çelik Hanım güzel yorumlarınız için teşekkürler ve oğlunuza da tebrikler 🙂 Sorunuza gelince, şu an renkleriniz bordo ve beyaz. Bir 3. renge ihtiyaç olabileceğini düşünüyorum, örneğin metalik gri, vizon renk, bal sarısı ya da pudra pembe gibi gibi. Pudra renk perde ile içinde pudra ve bordo tonlarını barındıran açık renk zeminli bir halı kullanılabilir. Aynı uygulama önerdiğim diğer renkler için de geçerli. Diğer seçenek de yine bordo ve beyaz ikilisini perde de kullanmak. Eğer bu şekilde gözünüze hoş geliyorsa 2 renkli dekorasyonlar da yapılabilir.

 55. ibrahim Saki

  06/06/2015 22:54

  Merhabalar, ben de yeni ev kuracağım oturma grubu ve yemek takımım krem renginde halılarım da aynı renkte. Duvar rengini nasıl seçersem iyi bir kombinasyon oluşturmuş olurum? Şimdiden ilgileriniz için teşekkür ederim.

 56. yd360

  07/06/2015 12:55

  İbrahim Saki Bey açık renk salon takımı ve halıyla 2 farklı bej rengini aynı anda kullanabilirsiniz. Tek bir duvarı, mesela TV’nin arkasındaki duvarı kahverengiye kaçan koyu bir bej ve diğer duvarları daha açık bej yapabilirsiniz. Böylece oda da hareketlenmiş olur. Renkli duvar içinde mavi ve yeşil seçenekleriniz var, şu makalemize de bir bakabilirsiniz:

  http://www.yapidekorasyon360.com/krem-rengi-dekorasyon-onerileri/

 57. aliacar

  17/06/2015 10:43

  Mrblar. Fuşya ve krem salon koltuk takımımız var. Perde ve halı nasıl olmalı. Fikri olan fotosu olan yorum yapabilir mi?

 58. Shrc

  20/06/2015 10:17

  Merhaba ben yeni ev kuruyorum. Ceviz tv ünitesi , fuşya kadife Chester , gri nubuk-deri Chester ve gri ve Mor tonlarının yer aldığı tabanı kırık beyaz desenli berjerler aldım. Bu takımı mobilya magazasinin vitrin konseptinde çok beğendim. Fakat şimdi halı ve perde seçiminde çok zorlanıyorum. Tuttuğum ev aydınlık duvar rengi sarıya benzer krem pencereler ceviz ahşap görünümlü kapılar beyaz… O kadar çok renk var ki kafam karıştı. Eğer ki tarifim yeterli olmadiysa resim de atabilirim. Çok panikledim hiçbişey yakışmayacak gibi geldi.bir de taş duvar kağıdı vitrin ünitesinde kullanmayı düşünüyorum…

 59. yd360

  22/06/2015 23:32

  Sayın Shrc, salon renkleri içinde kalırsanız hem kafanız karışmaz hem de halı ve perdeyi daha kolay yakıştırabilirsiniz. Örneğin kırık beyaz halı, gri perde veya açık gri bir halı, kırık beyaz perde veya mor perde gibi. Koltuklarınızdaki renkleri halı ve perdede zevkinize göre kullanın. Hatta bu kadar renk bana yetti derseniz kırık beyaz bir halı ve perde bile olabilir. Halınızda dilerseniz kırık beyaz üzeri mor veya fuşya hafif desen de olabilir.

 60. melek

  24/06/2015 14:15

  Merhaba. Benim salonum çok klasik mobilyalarımı beyaza boyatıyorum. Koltuk rengi halı rengi ve perde rengi nasıl olmalı? Bir de mobilyamın üzerine koltuğun renginde sis attırayım mı attırmayayım mı?

 61. azel

  25/06/2015 08:51

  Merhaba, salon için aksesuar almak istiyorum. 3lü koltuklarım mor, berjerler kırık beyaz, tül kırık beyaz, fon mor renk. Ayrıca yemek masası, konsol, sehpa, televizyon ünitesi de kırık beyaz. Sizce aksesuar seçiminde ve halı seçiminde hangi renkleri kullanmalıyım.

 62. özlem

  25/06/2015 13:03

  Merhaba,öncelikle verdiğiniz değerli fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum. Benim size danışmak istediğim konu; Kısmetse kendi evime taşınacağım yakın zamanda. Salon takımım koltuklarım siyah yemek odam beyaz sandalyelerimin 2 si siyah 4 ü beyaz şeklinde avangart tarzda. Taşınacağım evin salonunu büyütmek için balkonu dahil ettik ve arada kolon kaldı. O kısmı ayırmak amaçlı kullanıcam yemek bölümünü odanın konumu gereği mecburen katılan balkon kısmına yapıcam. Boya rengi nasıl olmalı ve ne renk aksesuar perde vs seçmeliyim. Teşekkürler şimdiden.

 63. yd360

  26/06/2015 21:21

  Melek Hanım mobilyanız beyaz olsun, renk atılması çok bağlayıcı olur. İleride koltuk renginiz değişmek durumunda kalırsa mobilyaları da tekrar boyatmak gerekir. Üstelik şu an koltuk rengi de belli değil, her renk aynı etkiyi yaratmayabilir. Koltuk rengine gelince beyaz mobilya ile dilediğiniz rengi kullanabileceğiniz için şu an size bir öneride bulunamıyorum. Bolca salon örneği bakıp hoşunuza giden örneklerdeki renklere göre karar vermeyi deneyebilirsiniz.

 64. Şema

  26/06/2015 22:56

  Merhabalar açık krem tonlarında klasik salon takımı yaptırdık fakat kumaşı parlak olduğu için her yer çok beyaz oldu. Gümüşlüğüm, perdem, yemek masası ve sandalyeler de aynı tonlarda halıyı vizyon kahverengi ve beyazların olduğu tonlarda seçtim ama yine de odamda göze çarpan bir beyazlık söz konusu acaba salona nasıl renk verebilir ve göze çarpan beyazlığı azaltabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 65. AYŞE

  29/06/2015 13:16

  Merhabalar yapı dekorasyon 360 web sitenizdeki yapmış olduğunuz kombinler harika benim evimin mobilyası ceviz ve az miktarda lake yer döşemesi ceviz koltuklar krem berjerler koyu kahve perdeler koltuk rengiyle hemen hemen aynı çok boğucu bir görüntü var biraz evimi renklendirmek istiyorum sizce ne renk yapmalıyım sizin yardımınıza ihtiyacım var şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

 66. yd360

  01/07/2015 12:26

  Şema Hanım koyu renk aksesuarlarla beyazlığı kırabilirsiniz. Örneğin koyu kahve, bronz, lacivert, patlıcan moru ya da vişne rengi gibi koyu bir renk belirleyip bu renk yastık, masa örtüsü kullanabilirsiniz. Orta sehpada ahşap tepsi, ahşap kase gibi aksesuarlar, duvarda koyu renk çerçeve de yine beyazı dengelemeye yardımcı olabilir. Büyük yeşil bitkiler de (tabii bitki bakmak istiyorsanız) eve hem renk hem canlılık verir.

 67. Melike

  02/07/2015 00:32

  Merhaba 34 m2lik bir salonum için saloni marka aspendos chester koltuk takımı aldım 3-3-1-1. 3- nubuk bordo, 3- kahve gri nubuk, berjerler ise bordolu bejli desenli. Halı ise bej tuğra saten. Yemek odası elma rengi. Nasıl bir tül perde seçmeliyim? Henüz koltuk takımım teslim olmadı sizce uyumlu olur mu? Şimdiden teşekkürler.

 68. Sevgi

  03/07/2015 00:12

  Merhaba öncelikle daha önceki sarı yeşil tonlarıyla ılgili sorumu yanitladiginiz için teşekkür ederim. Şimdi de salonum için bir sorum olacak. Salon takımım biri çiçekli (lima/ekru) diğeri vizon üçlü koltuklardan ve iki mürdüm berjerden oluşuyor. Yemek masası sandalyelerim de 2 si çiçekli diğerleri vizon şeklinde. Ben çiçekli bir fon perde yaptırdım ve vizon üçlüyü onun önüne yerleştirmeyi düşünüyorum halımı da hafif pembe krem sade renklerde düşünüyorum ve orta sehpam uçuk toz pembe. Sehpa üstüne sadece biri açık mavi biri de su yeşili diyebileceğimiz iki ferforje kafes almaya niyetlendim ama tam kafamda oturmuyor. Bu konuda önerilerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim.

 69. yd360

  03/07/2015 18:00

  Melike Hanım salon için zevkli seçimler yapmışsınız, uyumlu olacaktır. Krem tonlarında, dilerseiz klasik tarzda dilerseniz düz pileli tül perdeler kullanabilirsiniz.

 70. yd360

  03/07/2015 18:31

  Sevgi Hanım aksesuarlardan hiç olmazsa biri eğer pembe, mürdüm ya da lila gibi koltuk renklerinde olursa daha iyi olur. Salonunuzda ne mavi ne de yeşil olmadığı için aksesuarlar tam içinize sinmiyor olabilir.

Comments are closed.