Salon Dekorasyon Örnekleri

, , 139 Comments

Salon dekorasyonu için işe koyulduğunuzda eğer fikir almanız gerekiyorsa, profesyonel tasarımcıların düzenlediği salon örneklerine bir göz atmak işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Hangi renkleri birlikte kullandıkları, mobilyaları nasıl yerleştirdikleri, hangi aksesuar renklerini veya ne tür perdeleri seçtikleri gibi detaylar kendi salonunuzda uygulayabileceğiniz fikirleri içerir.ferah salon

Buradaki dekorasyon örnekleri çoğunlukla Amerikalı ve İngiliz dekoratörlerin çalışmaları arasından seçildi. Bu tip paylaşımlara bakarken ‘Bu mobilyaları ben nasıl bulabilirim?’ gibi bir düşünceye kapılmayın. Ya da bu tasarımların ancak pahalı mobilya ve aksesuarlarla oluşturulabileceğini sanmayın. Salon örneklerinden faydalanabilmek için dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları şunlar olabilir:

 • Hangi renkler bir arada kullanılmış?
 • Koltuk, perde ve halı seçiminde hangi tonlar bir araya getirilmiş?
 • Perdeler hangi boyda seçilmiş, nasıl asılmış?
 • Aksesuarlar odaya nasıl yerleştirilmiş, hangi tip aksesuar kullanılmış? Yastık, tablo, abajur, bitki, ayna vb detaylar neler?
 • Duvar rengi ile salondaki diğer renklerin uyumu nasıl?
 • Dekorasyon tarzına göre eşya seçimi nasıl yapılmış?
 • Hangi aydınlatma türleri kullanılmış? (Tavan lambası, abajur, ayaklı lamba vs.)
 • Salon örneklerinde desenlere ne kadar yer verilmiş?
 • Beğendiğim bir fotoğrafta benim uygulayabileceklerim neler olabilir?

geleneksel tarzEn çok beğendiğiniz, sizin için öne çıkan salon örneklerini inceleyerek kafanızda ne istediğinizi daha kolay canlandırabilirsiniz. Açık renk koltuk mu istiyorsunuz, duvar kağıdı hoşunuza gidiyor mu, cam sehpa mı yoksa ahşap mobilyalar mı daha çok ilginizi çekiyor, bunları kafanızda netleştirebilirsiniz.

genis salonlar

Örneğin yukarıdaki fotoğrafta geniş bir salon dekorasyonu örneği var ve siz, ‘Benim bu kadar yerim yok ki.‘ diyerek umutsuzluğa kapılmaya hazır olabilirsiniz. Oysa fotoğraftaki bej ve lacivert uyumu işinize yarayacak bir ipucu olabilir. Salona nasıl bir perde seçilmiş, nasıl bir tablo asılmış, taş duvar dekorasyonu nasıl görünüyor, bunlar elinizdeki metrekareden bağımsız olarak da değerlendirebileceğiniz noktalar olabilir.

gri renk paleti

Her evin kendine has mimari özellikleri olacağı doğrudur. Üstelik zevklerimizden de epey değişiklik gösterebilir. Bu nedenle körü körüne kurallara bağlı kalmaya çalışmak ve ‘doğru’ diye düşündüğünüz dekorasyon önerilerinin peşinden gitmek sizi mutlu etmeyebilir. Yaşayacağınız evin ve oldukça vakit geçireceğiniz salonun sizin içinize sinmesi, sizin zevkinizi yansıtması da son derece önemlidir.

hali renkleri

Salonunuzu yenilerken günlük alışkanlıklarınızı, salonu nasıl kullandığınızı mutlaka gözden geçirin. Çok misafiriniz oluyor mu, almayı düşündüğünüz ya da çoktan aldığınız her eşya kullanışlı mı, yer işgal eden eşya ya da aksesuar var mı, bunları da aklınızda bulundurmaya gayret edin. Fazlalıklardan kurtulmak bazen sadece salonu değil içinizi de ferahlatabilir.

klasik tarz

Özellikle de mobilya takımı yerine farklı parçaları bir araya getirmeyi sevenler için bu tip örnekler oldukça yararlıdır. Salon takımı aldığınızda zaten salonun çoğu parçası kendiliğinden eşleştirilmiş olur. Oysa farklı bir tasarım yapmak istediğinizde eşyaları tek tek seçeceksiniz demektir. İşte bu örnekler hangi modellerin birlikte nasıl durabileceğine dair de fikir verecektir.

koyu bej duvar

Çoğu zaman salondaki TV ünitesiyle yemek masasının rengi uymuyor diye telaş yapılır. Oysa örneklere dikkat edin, farklı renkte mobilyaların birlikte kullanılabileceğini ve ortaya çok da güzel salonlar çıktığını göreceksiniz.

koyu renk salonlar krem renk salonlar kutuphane dekorasyon pastel renk salonlar renkli dekorasyon renkli koltuklar renkli kose takimi salon bolme salon dekorasyon ornekleri salon yemek odasi somineli dekorasyon turkuaz aksesuar acik renk paleti acik renk salonlar acik zemin perdeler bal rengi perdeler bej desenli perde bej koltuk acik mavi perdeler bej kose koltuk bej sari uyumu bej turuncu uyumu bej yesil uyumu cam sehpa desenli koltuklar Kalimian Residence, NYC/Cullman & Kravis Design eklektik tarz ev dekorasyonu

Salon dekorasyonu ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilir, yorumlar bölümü aracılığıyla düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

139 Responses

 1. Zeynep

  22/07/2015 11:52

  Merhaba, salonum için renk uyumu konusunda çok kararsız kaldım. Parke koyu renk, duvarlar açık krem. Salonumda koltuk takımı, tv ünitesi ve yemek masası olacak. Beğendiğim yemek masası beyaz metal ayaklı fakat koltuk rengine bir türlü karar veremiyorum. Parkelerin koyu renkte olması kafamı kurcalıyor. Krem bej, gri hardal sarısı gibi renkler geliyor aklıma. Sürekli kullanacak olduğum için boğucu renk ya da sonradan gözüme batacak renk olsun istemiyorum. Sizce hangi renkleri tercih etmeliyim, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım 🙂 Teşekkürler.

 2. yd360

  24/07/2015 00:06

  Zeynep hanım koltuk takımındarenk kullanmak isterseniz koyu ve açık renkleri birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin hardal rengi veya gri kanepe ile krem renk tekliler gibi. Renk konusunda kararsızsanız gri ya da bej koltuklar her zaman daha az risk taşır.

 3. neslihan

  24/07/2015 00:13

  Merhaba harika fikirler veriyor ve çok başarılısınız.:) Yakında evleniyorum ve şu an evimi hazırlıyorum. Beyaz country salon takımıma koyu somon koltuk ve kırlentleri somonlu grili kırlentlerle kombine ettim. Fakat duvar rengim perdelerim ve halılarıma karar veremiyorum ne olur yardım edin :((

 4. yd360

  29/07/2015 11:17

  Neslihan Hanım kırık beyaz duvar rengi, gri desenli açık renk halı (gri yanında somon desen de olabilir) ve krem perdeler önerebilirim.

 5. EDA

  03/08/2015 12:20

  merhaba koltuklarım vizon rengi fakat gün ışığında açık renk gün batımı koyu renk gibi görünüyor ünitem ve ve masa takımım beyaz saldalyelerim de koltuk renginde parkem de açık renk kırlentim taba rengi beyaz içinde yeşil ve griye yakın renkte model var ne renk fon perde yapıcam kakarsızım evimi vizonla bunaltmak istemiyorum.

 6. Merve

  04/09/2015 10:33

  Merhaba solonum için krem yüzeyli bacak bölümleri koyu kahve mobilya takımı aldım koltuk takımım koltuklardan birisi gri ve diğeri koyu mavi renkli, duvar rengim nasıl olmalı? Mobilya ve koltuk takımı iki ayrı renkli gibi olduğu için duvarda 2 renk kullanmak olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 7. yd360

  06/09/2015 15:22

  Merve Hanım renklerinizi gri-mavi ve krem olarak düşünürsek bu renkler içerisinde kalmanızı öneririm. Örneğin duvarda krem ya da bej tonları kullanılabilir. Duvarda 2 renk düşünürseniz açık bej ile koyu bej gibi uygulamalar renklerinize yakışacaktır.

 8. Hülya sivri

  14/09/2015 10:08

  Merhabalar, salonum için gece mavisi L koltuk aldım. Minderlerin bir kısmı ve tek berjer desenli çiçek ve içinde gece mavisinin açıklığı yeşil ve pembe var zemini krem. Yerler parke TV ünitem beyaz lake masa ve sehpa da. Perdelerim store şeklinde kırık beyaz gibi. Ne renk halı ve aksesuar almalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 9. yd360

  15/09/2015 00:10

  Hülya Hanım açık renk bir halı öneririm. Açık bej, kırık beyaz ya da krem olabilir. Berjerdeki renklerde yastık kullanabilirsiniz. Ayrıca metalik gri ya da gümüş rengi aksesuarlar da gece mavisi koltuğunuza yakışacaktır.

 10. zehra

  15/09/2015 16:57

  Merhaba ben yeni evleniyorum doğtaşın bolton yemek takımını aldım krem rengi kapitoneli yemek masam country ağaç sandalyelerin rengine perdeye ve halıya karar veremiyorum bir de duvar boyası tabi kafam karışık yardımcı olur musunuz?

 11. duygu

  28/09/2015 17:12

  Merhaba, aşağıdaki linke yemek odası takımımın resmini ekledim. Bu takıma göre perde ve koltuk renkleri konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 12. yd360

  28/09/2015 18:02

  Zehra Hanım krem rengi ile sonsuz seçeneğiniz var, sevdiğiniz renkelri belirlemeye çalışmalısınız. Toz pembe ya da yeşil tonları sıcak bir görüntü verebilir.

 13. yd360

  28/09/2015 18:17

  Duygu Hanım koyu krem perde ile açık bejin hakim olduğu bir takım öneririm. Sandalye renginde yastıklar, puf kullanılabilir. Renk katmak için mercan rengi gibi ya da turkuaz gibi bir renk de aksesuarlarda kullanılabilir.

 14. nilay

  04/10/2015 00:13

  Meraba. Evim sütudyo tipi. Avrupada oturuyorum. Kışı uzun havası soğuk ve güneş az görüyoruz. Hava çok erken kararıyor ve sıkıntı yapiyor insana. 3 oda ve açık mutfak ama çok küçük odalar. Kararsızım dekor ve eşya uyumunu yapmakta. Ev küçük diye duvarları ve tavanı beyaz boya yaptik. Güzel ferah ama 3 küçük çocuklu ev. sık sık leke ve sararma var. Aslında ayrı ayrı yazmak gerek odayı ve eşyayı size. Fikir almak için. İnanılmaz ihtiyacım var. ilk kendimi yazayim daha sonra odaları. Sayenizde fikir alıp çok güzel değişim yapmak istiyorum.
  ben minimalist insanım. Az eşya çok huzur istiyorum. Eşyalar kullanışlı az yer kaplayan olsun. Açık ve insana huzur veren bahar gibi bir evim olsun istiyorum. Fazla temizlik gerektirmeyen düzenli evleri seviyorum.

  Salonum Kare salon
  zemin bal renginde laminant.
  Koyu kahverengi deri 3’lü kanepe ikide koltuk takim.
  yardımcı sehpa kahverengi
  1 masa 6 sandalye kahverengi.
  Avize kapı sandalye sehpa kenarları gümüş renginde.

  Duvar rengi perde korniş halı tv unite tablo dekor yastık abajur masa örtüsü hangi renklerde önerirsiniz?

 15. Ayşenur

  13/10/2015 10:15

  Merhabalar, ben de fikirlerinizi çok beğendim. Salon takımım ceviz rengi. Koltuklarım koyu kapuçino kahve gibi arada bir renk nubuk. Tekli koltuğum krem rengi. Zemin ve duvar açık krem ve halı koltuklarla aynı renk koyu. Tek duvarda krem kahve karışık küçük patlatma taş ile kaplı. Avize bal rengi. Eşyalar modern tarzda. Koltuk yastıkları aksesuarlar ve perdeler için ne renk önerirsiniz. Krem veya kapuçino ile sıkıcı duracak gibi. Mercan rengi ise iddialı gibi geldi :(şimdiden teşekkür ediyorum.

 16. aslı

  14/10/2015 13:03

  Mrb koltuk takımı alıcam bugün renk seçimine gideceğim fakat benim salonumda mobilya olarak sadece yaşam ünitesi var rengi ise kapakları lake beyaz içi ceviz rengi koltuk takımını ne renk almalıyım ben 3.lünün biri farklı diğeri farklı renk olsun istiyorum renk seçimini hangi renkler arasında yapmalıyım tşk ederim.

 17. yd360

  16/10/2015 22:22

  Aslı Hanım ceviz ve beyaz mobilya ile dilediğiniz renkte koltuk alabilirsiniz, bu nedenle şu an seçeneklerinizi daraltamıyorum.

 18. yd360

  18/10/2015 23:15

  Nilay Hanım biraz geç yanıtlıyorum kusura bakmayın. Yazınızı gördüm fakat o kadar çok seçeneğiniz var ki nereden başlayacağımı bilemiyorum. Şu an tek yola çıkabileceğimiz parçalar kahverengi mobilyalar ki, bunların çevresinde yüzlerce farklı dekorasyon düşünülebilir. Ben yine de sizin İskandinav tarzını deneyebileceğinizi düşünüyorum. İlk olarak aşağıdaki makalemize bir bakın, kahverengi ile turuncu, yeşil, turkuaz, bebe mavisi gibi canlı renkler düşünülebilir.

  http://www.yapidekorasyon360.com/sade-ve-renkli-iskandinav-evleri/

 19. yd360

  19/10/2015 00:06

  Ayşenur Hanım koltukları renklendirmek için vişne rengi veya bebe mavisi gibi renkler de düşünülebilir. Perdede ise açık bir krem rengi düşünebilirsiniz. Aksesuar için sıralanan renkler tek başına perde için iddialı olabilir. Ama bir diğer seçenek de örneğin krem ağırlıklı ama içerisinde hafif miktarda vişne, mercan ya da bebe mavisi desenler olan fon perde olabilir. Perdede her krem, bej gibi açık tonları tek başına da kullanabilirsiniz.

 20. nurdan

  20/10/2015 23:57

  Merhaba yeni koltuk takımı alıcam ama yemek masam ve vitrinim siyah onları değiştirme sansım yok parkelerimde koyu kahve kapılarda kahverengi simdi ne renk koltuk alıcam karar veremiyorum ve TV ünitesi alınacak çok koyu renk istemiyorum artık üniteyi beyaz istiyorum ama siyah masa ve vitrinin yanında kötü durur mu?

 21. yd360

  21/10/2015 21:34

  Nurdan Hanım beyaz TV ünitesi alabilirsiniz. Siyah beyaz birbirine ters düşmez. Dilerseniz içerisinde çok az siyah da olan bir ünite olabilir. Örneğin tek bir kapağı, sadece yanı siyah gibi ama şart değil. Koltuklara gelince siyah beyaz mobilyayla uyumlu olması açısından kanepenin beyaz ya da gri olmasını öneririm. Tekliler dilerseniz renkli, desenli olabilir.

 22. Funda

  23/10/2015 13:16

  Selam salonum beyaz Chester koltuk takımı beyazlı grili hafif mavi esintili bir halı fon perde mavi yemek takımı da beyaz ve kenarları taşlı yani lame renkte. Ben konsolun üstüne dekoratif renk olarak süs eşyası önce lame düşünmüştüm sonra kırmızıya karar verdim ama emin değilim sizce yoksa cam şamdan tarzı bir şey mi koysam? Yanıi salonda gösterişi seviyorum ve dikkat çekici bir şey istıiorum hem renk hem eşya olarak. Önerinizi bekliyorum.

 23. Sıla

  05/11/2015 17:23

  Siyah beyaz modern yemek odası takımına beyaz dışında ne renk koltuk takımı önerirsiniz?

 24. yd360

  13/11/2015 01:52

  Funda Hanım gösterişli olmasını isterseniz lame ya da kırmızı gibi düşündüğünüz renklerde aksesuarlar uygun olacaktır.

 25. yd360

  13/11/2015 01:53

  Sıla Hanım gri, şarap rengi ya da mavi renkler siyah beyaz yemek odasıyla rahatlıkla kullanılabilir.

 26. Fadime

  16/11/2015 13:34

  Merhabalar benim salonum dikdörtgen oldukça büyük ama giriş kapısı ortada eşyaları nasıl yerleştirmem lazım kafam çok karışık.

 27. yd360

  24/11/2015 01:51

  Fadime Hanım giriş kapısı olan duvara eşyalarınız yan bakacak şekilde bir düzenleme olabilir. Televizyon kısa duvarlardan birinde ve oturma grubu ona dönük şekilde ve arkasında yemek odası gibi. Kanepeniz salonu ikiye bölmüş olacak.

 28. serpil

  06/12/2015 15:24

  Merhaba yd360 ekibi. Salonumun dekorasyonu için yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kare ve aydınlık olan salonumun parkesi koyu renkli ve duvar rengi krem. TV ünitesi ve yemek masası ceviz-beyaz renklerinde. Dekorasyona uygun ne renk koltuk, halı, perde ve aksesuar seçimi yapmalıyım? Sıcak bir salon olmasını düşünüyorum.

 29. serpil

  06/12/2015 15:31

  Merhaba yd360. Salonumun parkesi koyu renkli ve duvar rengi krem. Tv unitesi ve yemek masasi ceviz-beyaz. Koltuk halı perde ve aksesuarları hangi renkte tercih etmeliyim? Sıcak ve uyumlu bir salon yaratmayı düşünüyorum.

 30. Ilknur

  07/12/2015 23:58

  Mrb Salon koltuklarım krem kol koyma yerleri ve alt kısmı siyah deri. Salonumu siyah krem dekore etmek istemiyorum. Halıyı turkuaz mavisi, fonları ve kırlentleri yine turkuaz mavisi yapsam kötü mü olur. TV sehpası da krem olacak. Duvarlarda açık vizon.Fikir verirseniz çok sevinirim. Olmazsa mecburen siyah krem dekore etmek zorunda kalacağım.

 31. yd360

  11/12/2015 21:20

  Serpil Hanım şu an pek çok seçeneğiniz var. Ceviz beyaz mobilya ile ister turkuaz ister vizon renkli koltuklar kullanabilirsiniz. Duvar ve parkeniz de çoğu renge uygun. Önce sizin renkler arasında eleme yapmanız gerekiyor. Karar aşamasında yardımcı olmak isterim ama siz öneri sunmadan benim aklıma gelen bir rengi ortaya atmam doğru olmaz.

 32. Yaren

  13/12/2015 02:28

  Merhabalar ben yarı klasik koltuk takımımın iki kişilik parçasını kaplatıp çocukların odasında duran bol minderli rahat koltuğu da kaplatıp kombinlemek istiyorum. Klasik parçayı koyu lacivert kadife minderliyi de vizon kadife olarak. Fakat bu arada takımım bozulmuş olacak. Berjerleri de kaldırıp annemin lükens berjerleri koyucam. Sıcak bir atmosfer istiyorum ama çevreden takımı niye bozuyorsun ya da lacivert koltuk olur mu gibi tepkiler aldım. Bana bir fikir verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

 33. yd360

  14/12/2015 15:30

  Serpil Hanım şu an dilediğiniz rengi kullanabileceğiniz bir salonunuz var. Bu durumda öncelikle sizin hiç olmazsa birkaç seçenek belirlemeniz gerekir ki, arkasından yardımcı olabilelim. Bej, mavi, yeşil, vizon, krem, beyaz, hardal vs çoğu renk salona eklenebilir. Beğendiğiniz salonlarda hangi renklerin öne çıktğına bakarak bir eleme yapmayı deneyebilirsiniz.

 34. yd360

  14/12/2015 16:45

  İlknur Hanım salona turkuaz ekleyebilirsiniz. Krem üzeri turkuaz desenli bir halı ile turkuaz kırlentler olabilir. Fon turkuaz da olabilir ama turkuaz bu kadar da baskın olmasın derseniz krem fonlar da kullanılabilir.

 35. yd360

  16/12/2015 23:42

  Yaren Hanım lacivert koltuk da olur, takım da bozulur. Ne istediğinizi bilmeniz aslında büyük şans. Bence değerlendirin, vizon ve lacivert çok uyumlu olur. Bu ikiliyi ısıtmak adına lila, mürdüm ya da bal rengi (sarı) gibi sıcak renkli aksesuarlar kullanılabilir. Ülkemizde dekorasyon denildiğinde bir salon takımını alıp koymak gibi daha az riskli bir yol takip ediliyor. Oysa bu tür denemeler yapmak, farklı parçaları birleştirmek de çok iyi sonuçlar verebilir. Eleştirilere söyleyeceğiniz, ben böyle seviyorum demek olacaktır 🙂

 36. gunes

  19/12/2015 23:32

  Merhaba bir konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim benim koltuklarım narçiçeği fakat fakat fon perdeyi ne renk almalıyım bir türlü uyum yakalayamadım lütfen bana yardımcı olur musunuz?

 37. yd360

  23/12/2015 23:44

  Güneş Hanım narçiçeği ile en kolay krem rengi, kırık beyaz ya da açık gri perdeleri kullanabilirsiniz.

 38. Yasmin

  25/12/2015 23:33

  Merhaba koltuk takımım kaşmir renk chester. Kırlentler fıstık yeşili. Halılar kırık beyaz (kombin yapamazsam değiştirebilirim) Masa sandalye beyaz, venge renk gümüşlük var, krem fon ve tül var. Renk uyumundan emin olamadım. Halıyı mı değiştirmeliyim yoksa fonu mu karar veremedim ya da başka bir öneri lütfen.

 39. Hülya

  29/12/2015 04:49

  Merhaba ben salonumu yenilemek istiyorum koltuklardan biri kesin yeşil olmasını çok istiyorum diğer renklere karar veremiyorum parke beyaz duvarlar beyaza yakın renk duvar kağıdı olacak tivi ünitesi beyaz en önemlisi bunlara kırmızı konsol beyaz yemek masası uyar mı konsolun rengine karar veremiyorum lütfen yardımcı olmanızı rica ediyorum slm.

 40. gnlina

  29/12/2015 13:16

  Merhaba; benim koltuklarım spor tarzda ve turkuaz mavisi. Halı olarak ve fon perde olarak ne renk daha uygun olur acaba. Teşekkür ederim…

 41. Zeynep

  01/01/2016 21:35

  Merhabalar. Salonum dekorasyonu için yardım etmenizi istiyorum. Önerileriniz iç açıcı. TV ünitesi ve yemek masam ceviz kaplama ve sandalyeleri vizon renginde. Duvar rengi krem parkeler orta koyulukta. Koltuk takımım ne renk olmalıdır. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

 42. yd360

  05/01/2016 00:29

  Hülya Hanım kırmızı konsol ve beyaz yemek masası kullanabilirsiniz. Koltuklardan biri de yeşil olacaksa diğer renkleri daha nötr seçmenizi öneririm. Açık gri ya da bej olabilir.

 43. yd360

  06/01/2016 12:11

  Yasmin Hanım renk uyumunda sorun var gibi gelmiyor kulağa. Sizi rahatsız eden acaba hangi bölüm. Perde mi yoksa halı mı sizi görüntüde rahatsız ediyor. Buna göre düşünebilirsiniz. Halıda sade beyaz yerine kaşmir veya yeşil renklerini de içeren bir model belki daha içinize sinebilir.

 44. yd360

  09/01/2016 10:51

  Zeynep Hanım dilerseniz yine vizon renk içeren bir takım olabilir. Vizon – hardal, vizon – krem, vizon – mavi, vizon-bordo gibi. Bunun dışında sözü geçen renklerde renkli bir takım ya da krem veya koyu kahve nötr renk takımlar da olabilir.

 45. liva

  13/01/2016 19:48

  Merhaba salonumu yenilemeyi düşünüyorum yemek masam koyu kahve sandalyeler deri ve koyu kahve duvar rengim krem ve salonum dar nasıl oturma grubu hali ve perde seçmeliyim aydınlık olmasını istiyorum salonum fazla güneş görmüyor ne tavsiye edersiniz şimdiden tskler.

 46. Yasemin

  18/01/2016 13:13

  Salon koltuklarım laciverte kaçan kadife. TV ünitem ve masam siyah. Yemek masasına ne renk veya desen sandalye olur? Bir de perde seçiminde çok kararsız kaldım yardım ederseniz sevinirim.

 47. yd360

  24/01/2016 17:55

  Sayın Lİva açık bej, açık krem ya da açık vizon gibi açık renk bir koltuk takımı öneririm. Perdede aynı şekilde, Dilerseniz kırlentler renkli olabilir. Halıda açık zemin üzerine kahverengi ile birlikte yine biraz renk kullanılabilir.

 48. ELÇİN

  27/01/2016 11:44

  Merhaba salon dekorasyonu için yardım ederseniz sevinirim. Koltuk rengine karar veremiyorum. Parkem koyu kahve yemek masam yüzeyi kahve bacakları vizon sandalyeler krem aynı şekilde TV ünitesi ve konsolum da kahve bacakları vizon koltukları renklendirmek istiyorum koltukların bacakları kahve salonumu hangi renklerle açabilirim. mayısta düğünüm var şimdiden teşekkürler.

 49. derya

  29/01/2016 14:13

  Merhabalar,
  Önerileriniz çok hoşuma gitti. Biz perdelerimiz dışında tüm eşyalarımızı aldık ve dekore ettik. Şu anda eşimin perdeleri var; ama ben değiştirmek istiyorum. Salonda 2 adet 3’lü koltuk ve 1 adet berjer var. Salon koltuklarımız spor modern tarzda. Koltuğun biri turkuaz, diğeri buz mavisi (griye yakın bir renk) rengindedir. Berjerimizde ise karışık renkler hakimdir. Kelebek desenli beyaz, pembe, mavi, krem, siyah çizgiler bulunmaktadır. Berjerimizin deseninden yastıklar yaptırdık. Duvarlarımızın rengi dyo’nun yakamoz rengidir. Masamız ahşap ceviz rengindedir. Sandalyeleri de turkuaz, buz mavisi ve berjerin renklerinde kombine ettik. Odamız amerikan mutfaktır. Mutfak dolaplarımız ve mutfak eşyalarımız beyaz renktedir. TV’ nin arkasında turuncu, siyah gibi koyu renklerin hakim olduğu duvar kağıdı bulunmaktadır. Geriye bir tek perdeler kaldı. Perdelerimiz hangi tarzda ve renkleri ne olmalı? Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar dilerim.
  Derya DEMİR TAŞ

 50. yd360

  29/01/2016 19:36

  yasemin Hanım sandalyelerde siyah beyaz ya da açık vizon renk kullanılabilir. Mobilyalar koyu olduğu için perdede de yine açık tonları öneririm.

 51. yd360

  09/02/2016 14:25

  Elçin Hanım aslında hemen her rengi kullanabilirsiniz. Ama açık bej veya açık vizon tonları mobilyanızla daha bir bütünlük sağlar. Örneğin açık vizon kanepe ile renkli tekliler kullanılabilir.

 52. yd360

  10/02/2016 17:41

  Sayın Derya Demir Hanım mobilyalarda ve duvarda yeterince renk kullandığınızı ve perdelerin artık gözü dinlendirmek üzere krem, çok açık bej ya da kırık beyaz gibi sade bir renkte olmasını öneririm. Ancak renk seviyorsanız ve perdede de renk tercih ediyorsanız toz pembe ya da uçuk mavi gibi koltuk renklerinden yola çıkılarak seçilecek pastel bir ton kullanılabilir.

 53. Azime

  13/02/2016 23:39

  Merhaba biz antrasit gri u koltuk alacağız yanına bebek mavisi berjer mi olur yoksa soft sarı mı. Bir de konsol ve TV ünitesini beyaz lake almayı planlıyoruz ama yemek masamız acık renk ağaç olsun istiyoruz. Lakelerle uygun olur mu sandalyesini beyaz mı alalım farklı renk mi teşekkürler?

 54. yd360

  15/02/2016 12:44

  Sayın Azime gri ile sarı berjer daha uyumlu görünecektir. Ahşap ve lake uyumlu olabilir. Önerim ahşabın rengi çok sarımsı değil de biraz soğuk, griye kaçan bir ağaç olsun. Sandalyeleriniz farklı renkte olabilir, beyaz olmak zorunda değil.

 55. Azime

  15/02/2016 18:16

  Öneriniz için teşekkürler peki lake parlak beyaz mı olmalı yoksa mat beyaz mı olursa dediğiniz soğuk griye kaçan ağaç ile iyi gider.

 56. yd360

  17/02/2016 00:07

  Azime Hanım sizin zevkinize bağlı, iki türlü de kullanılabilir ama ben parlak olacağını düşünerek cevapladım.

Comments are closed.