Renkli, Modern Porselen Yemek Takımları ve Fiyatları

, , Renkli, Modern Porselen Yemek Takımları ve Fiyatları için yorumlar kapalı

Porselen yemek takımı bir evin olmazsa olmazları arasındadır. Işığı geçiren bu şeffaf ve doğal malzeme ne kadar narin görünürse görünsün aslında pek çok seramik üründen daha dayanıklıdır. Porselen takımlar genellikle beyaz renk ağırlıklıdr çünkü bu porselenin doğal rengidir. Porselenle ilk kez karşılaşan Avrupalılar, öyle olmamasına karşın, o zamanlar bu malzemenin sedef içerdiğini düşünmüşlerdir. Porselenin kar beyazı olması kalitesini gösterir. Bu nedenle, renk ve desen eklenmesine karşın porselen takımların beyaz ağırlıklı olmasından vazgeçilmez.Şık bir yemek masası için eksiksiz bir porselen yemek takımı diğer pek çok dekoratif öğenin yerini tutabilir. Bazen takımın şıklığı yeterince göz kamaştırıcıdır ve ev sahibinin süslemeler için fazla yorulmasına gerek kalmaz. Üstelik porselen takımlarınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Seramik gibi su geçirgen değildir ve çatlama olmaz. Servis esnasında ise iyi bir porselen tabak yemeği sıcak tutar ve çabuk soğumasını önler.

Gelelim piyasada satılan modern porselen yemek takımlarına. Evinde renkleri cesurca kullanan ve sofrasına da bunu yansıtmak için burada renkli ve modern porselen yemek takımlarına yer verdik. Bu renkli yemek takımlarının fiyatlarında görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.Kütahya Porselen‘den 12 kişilik  ve 97 parçalık, renkli ve modern tasarımlı bir yemek takımı. Her zaman yemek masası dekorasyonunda renklerin, daha doğrusu renk uyumunun öneminden söz ediyoruz. Bu tip bir yemek takımıyla kırmızı, sarı ve bej tonlarını değerlendirerek çok güzel sofralar kurabilirsiniz. Takımın ismi Corner ve fiyatı: 801,00 TL. Üstelik 5 yıl garantili.

Sarı ve pastel bir mavinin zarif desenlerle birleştiği bu yemek takımı hem renkli hem farklı. Aynı tonlarda çiçekler ve mumlarla masa harika görünebilir. 75 parçalık bu Bone China Mikasa Moor markasıyla Dekorasyon.com‘da yer alıyor. Ve elbette bu güzelliğin yüksek bir bedeli var, fiyatı: 5000 TL. Bone China porselen demek ham malzemenin içine atılan kemik külüyle daha da sağlamlaşmış porselen türünün adıdır. Türkçe’de ‘kemik çinisi’ de denir.

Güral Porselen‘den 82 parçalık Gala yemek takımı. Yeşil, kırmızı ve pembe gibi canlı renkler, beyaz porselen üzerinde son derece modern bir tasarımla uygulanmış. Aynı yeşil tonda peçeteler hatta bir yemek örtüsüyle dergilerdeki gibi bir sofra kurabilirsiniz. Yeşil yapraklı küçük pembe çiçekleri masanıza çekinmeden yerleştirebilirsiniz. Bu takımın fiyatı Güral Porselen’in sanal mağazasında 899.09 TL.

Sadeliği, şıklığı, siyah beyaz ve griyi ustaca bir araya getirişiyle modern bir yemek takımı daha. Bernardo‘nun bu 72 parçalık Black Pearl adlı takımı hem modern bir tasarım isteyenlere hem de sofraya ekstra renk katmak isteyenlere hitap ediyor. Bu renk tonlarını turkuvaz, turuncu ya da pembe gibi sıcak renklerle birleştirerek güzel kombinasyonlar ortaya koyabilirsiniz. Yemek takımının fiyatı: 899 TL.

Turuncu ve sütlü kahveyi doğadan esinlenen desenlerle birleştiren bu romantik ve modern tarzı bir araya getiren yemek takımı Karaca‘nın sanal mağazasında (Krcshop.com) sadece 555 TL.  ve 84 parça.

Eğer en az 20 parça olmalı demiyorsanız Mudo‘nun renkli porselen takımlarına bir göz atabilirsiniz. 16 parçalık bu porselen takıma benzayen renkli farklı modellerde başka setler de görebilirsiniz. Üstelik şu an indirimli fiyatları da çok uygun: 72.50 TL.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: