Oturma Odasında Renk Uyumu

, , 220 Yorum

Oturma odası renklerini seçmek için odanın büyüklüğünü ve ışık alıp almadığını göz önünde bulundurmak en iyi yöntemlerden biridir. Bunun yanı sıra nasıl bir dekorasyon tarzı belirlediğiniz ve odanın yansıtacağı atmosfer de belirleyici olacaktır. Açık renkler odayı daha geniş gösterir. Parlak renkli aksesuarlar mekana canlılık, enerji katar. Oturma odasında uyumlu renk seçenekleri arasından hem zevkinize hem mekanınıza uygun birini seçmek en doğrusudur.Birbirine yakışan renklerin hangileri olduğunu bilmek dekorasyon sırasında işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bunun için biraz zaman ayırım renkler hakkında kısa bir bilgi edinmek farklı renkleri bir araya getirirken kolay seçim yapmanızı sağlar. Renkli aksesuarlar kullanacaksanız beyaz, bej, fildişi, krem, siyah, kahverengi gibi nötr renklerden faydalanabilirsiniz. Bu renkler hemen her renkle uyumlu olacak bir zemin oluşturmanızı sağlar.

Bej, beyaz ve kahverengi olmak üzere 3 nötr rengin kullanıldığı odaya siyah ve yeşil vurgu rengi olarak eklenmiş. Bu renk paleti içerisinde yeşil yerine mavi, şarap rengi, turuncu gibi dilediğiniz vurgu rengini kullanabilirsiniz.Renkli mobilyalar kullanacaksanız kullanacağınız koltuk renklerinin duvar ve aksesuarlarla uyumlu olması gerekir. Sarının en açık tonlarından krem rengi duvarlarla, altın sarısı, pembe, yeşil ve kahverengi bir araya getirilmiş. Sarıya en çok, tamamlayıcı rengi mor yakıştırılır ama pembe de mor ailesindendir. Renklerin tesadüfen seçilmediği ve renk çarkı düşünülerek hareket edilen tasarımlar şık ve dengeli görünür.

Çabuk kir göstermeyen gri renk salonlar için uygun bir renk olabilir. Modern ve enerjik görünmesi için biraz çaba göstermek gerekir. Lacivert, turuncu, açık pembe gibi renkler grinin yanında kullanıldığında uyumlu görünür ve salonu yavan bir tasarımdan kurtarır. Turuncu aksesuar yerine ahşap mobilyaların rengi turuncuya kaçan bir tonda seçilebilir. Koyu renk mobilyalarla açık gri bir duvar salonu aydınlık gösterir.

Pek çok kişi için mor, vazgeçemedikleri, özel bir renktir. Yukarıda mor rengi, sade ve gözü fazla yormayacak şekilde nasıl kullanabilirsiniz, şık bir örnek görebilirsiniz. Mor bir koltuk takımı yerine, mor rengi aksesuarlarda ve belki tekli koltuklarda kullanmak daha az riskli olur. Beyaz, gri, gümüş rengi, pembe, yeşil ve açık renk ahşap morla birlikte uyumlu renklerdir. Gri ve gümüş rengi yerine böyle bir renk paletine altın sarısı ya da hardal sarısı da yakışır.

Kahverengi tonları, oturma odaları için en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Bej renk, kahverenginin en açık tonlarıdır. Kahverengi bir oturma odasında, bej ve çikolata rengi kullanarak, kontrast yaratabilirsiniz. Salonu renklendirmek istediğinizde kahverengi ile birlikte kullanılabilecek pek çok vurgu rengi vardır. Bu renkler arasında en iç açıcı olanlardan biri turkuazdır.

Kahverengi ile birlikte yeşil, mercan rengi, altın sarısı, pembe, turuncu gibi pek çok vurgu rengi uyumlu olacaktır. Çünkü kahverengi nötr bir renktir. Rengin negatif bir etkisi vardır ve bu canlı renkler bu negatif etkiyi engellemeye yardımcı olur.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

220 Yorum

 1. havva

  13/11/2014 21:40

  Ben oturma odasını henüz tam karar veremedim açıkçası renk konusunda bana yardımcı olabilir misiniz tamam griyi seviyorum ama mor haricinde hangi renk yakışır ya da bana değişik renk de sunabilirsiniz koltuğum ne renk berjerim ne renk olsun ne olur bir yardım odam çok güzel olsun istiyorum.

 2. yd360

  14/11/2014 00:11

  Havva Hanım bu şekilde yardımcı olabilmem çok zor, henüz hiçbir noktada karar vermemişsiniz. Bolca salon örneği inceleyip sevdiğiniz renkleri, dekorasyon tarzını keşfetmeye çalışın.

 3. Cigdem

  04/12/2014 00:28

  Merhaba, Kirli krem renginde koltuk takımım ve beyaz tv sehpam var. Orta sehpayı da tv sehpasına uyumu açısından beyaz almayı düşünüyorum. Halım kahve ağırlıklı ve krem tonlarında. Sıcaklık ve hareket katması açısından turuncu (içinde yeşil ve kırmızı boyuna küçük çizgileri olan) tül ve krem stor perde kullanmayı düşünüyorum. Yorum ve tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 4. Müge

  04/12/2014 19:37

  Merhaba, bahçe çıkışlı salonun sağında bej rengi köşe, sol tarafta lacivert 3lü ve turuncu tekli koltuk pencere çerçeveleri kahverengi. Duvarlar için renk öneriniz olursa sevinirim teşekkürler.

 5. yd360

  05/12/2014 13:47

  Çiğdem Hanım beyaz, krem ve kahve renkleri ile pek çok canlı renk kullanılabilir. Turuncu, yeşil ve kırmızı renkli perdeler de uyumlu olur. Bu renkler sıcak renklerdir, doğru düşünmüşsünüz.

 6. zehra

  06/12/2014 00:31

  Merhaba, oturma odamda kırmızı koltuklarım var tv ünitesi olarak beyaz mı seçsem karar veremedim ayrıca perde olarak krem zebra kullanıyorum şimdilik değiştirsem hangi model ve renk olmalı acaba? Sizin değerli fikirlerinizi öğrenmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

 7. yd360

  09/12/2014 00:07

  Müge Hanım renkli koltuklarla açık renk duvarları öneririm. Krem tonlarından birini seçebilirsiniz. Hem renkleri bastırmaz hem de turuncu ve laciverte yakışır.

 8. yd360

  09/12/2014 20:13

  Zehra Hanım beyaz ünite kırmızıya çok yakışacaktır, güzel bir kontrast oluşturur, kırmızının yoğun enerjisini dengeler. Perdelerinizi değiştirirseniz yine açık renk ama gri desenli, mobilyaların tarzına uyuyorsa modern görünümlü bir model seçebilirsiniz.

 9. zehra

  10/12/2014 00:40

  Perdelerle ilgili birkaç örnek yollayabilir misiniz acaba? Ayrıca ilginiz için teşekkürler.

 10. yd360

  10/12/2014 22:15

  Zehra Hanım şu an için örnek gönderemiyorum ama zaten önemli olan sizin karşınıza çıkan perdeler içerisinden yapacağınız seçim. İyi günler dilerim.

 11. Nilgün

  26/12/2014 19:00

  Merhabalar ben yeni chester tipi koltuk aldım. Ama renk konusunda kararsızım 3lü koltukları açık mavi istedim berjerlerde bej rengi beğendim satıcı berjerlerde şal deseni güzel oluyor dedi. salonum aydınlık perdelerim beyaz ışıltılı ve katlamalı modelde masa ve sandalyeler ahşap tonunda acaba berjerlerde ne renk seçmeliyim bir de halı ne renk almalıyım ortada berjerle aynı renkte kapitoneli puf olacak teşekkürler.

 12. yd360

  29/12/2014 20:14

  Nilgün Hanım maviyi en iyi tamamlayan koltuk renklerinden biri krem rengidir. Bal rengi veya altın sarısı desenler de çok yakışır. Desenli berjerde açık renk zemin üzerine örneğin krem veya beyaz üzeri bej-mavi desenler, bal rengi-mavi desen, gri-mavi renklerde desende berjerler yakışacaktır.

 13. FETHİYE

  08/01/2015 21:14

  Oturma odamın duvarları çimen yeşili kanepe ve perdeler ne renklerde almalıyım? Şu anda perdelerim mavi beyaz ekoseli bu uygun mudur (kızıma göre uygun). oda yaklaşık 18-20 metrekare. Samimi bir oda olması için duvar rengini ya da perdeleri değiştirebilirim. Önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 14. yd360

  09/01/2015 00:05

  Fethiye Hanım çimen yeşili iddialı bir duvar rengi sayılabilir. Bu renk bir duvarla mavi-beyaz perdeler kullanabilirsiniz. Ancak koltuklarda da beyaz, kırık beyaz veya krem gibi açık tonları tavsiye ederim. Mavi ve yeşil yastıklar ile ufak tefek turuncu aksesuarlar kullanabilirsiniz.

 15. elif

  09/01/2015 01:57

  Merhaba yeni ev kuruyorum salona 2 tane 3lü kanepe koyacağım biri açık biri koyu gri almak istiyorum. Ancak yemek takımım da salonda ve ceviz rengi. Acaba yemek takımımın sandalyeleri ve berjer aynı renk mi olmalı ve renk konusunda yardımlarınızı rica ederim? (bir de tv ünitesi yemek takımıyla aynı renkte mi olmalı yardim edin lütfen:)

 16. Esra

  10/01/2015 01:07

  Merhaba oturma odam için iki tane üçlü turkuaz rengi koltuk (sırt yastıkları turuncu bej krem çiçekli) ve iki bej rengi berjer aldım. Ayakları ceviz rengi mobilya. Şimdi fon perde ve halı seçimim nasıl olmalı turkuaz kullanmalı mıyım yoksa kahve tonları mı? Bir de ceviz beyaz tv ünitesi yaptırıyorum o duvara nasıl bir duvar kağıdı kullanmalıyım? Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 17. yd360

  10/01/2015 15:58

  Esra hanım oturma grubunun büyük bölümü turkuaz olduğundan perde de artık farklı bir renk kullanmanızı öneririm. Kahverengi, bej, krem tonları olabilir. Duvar kağıdında da yine aynı prensip geçerli. Salonda şu an turkuaz, turuncu, bej, kahve gibi yeterince renk var. Yeni bir renk eklememenizi öneririm. Duvar renginiz açık renk ise bu renge göre daha koyu tonda bir duvar kağıdı seçebilirsiniz.

 18. yd360

  10/01/2015 16:06

  Elif Hanım sözünü ettiğiniz eşleşmeler olduğunda berjer ve sandalye uyumu ya da tv ünitesi ile yemek takımı rengi uyumu gibi, son derece hoş, birbirini tamamlayan bir görüntü ortaya çıkacağından sorularınızın cevabı evet. Ancak bunu bozulamayacak bir kural gibi düşünmeyin. Örnek olarak bordo berjerler ve krem rengi yemek sandalyeleri de seçebilirsiniz. Salonda yemek bölümü ayrı bir bölüm gibi duruyorsa, tv ünitesi ve orta sehpanız başka bir takım olarak farklı renkte olabilir. Ancak tv ünitesi teek başına kalacaksa, yemek masasıyla aynı renkte olması daha iyidir.

 19. Esra

  11/01/2015 02:07

  Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim peki Turkuaz koltuklara halıyı ne renk seçmeliyiz ve de desenli mi sade mi?

 20. yd360

  11/01/2015 18:48

  Esra Hanım krem ya da bej bir halı alabilirsiniz. Koltuklar düz ise desenli, koltuklar desenli ise sade bir halı tercih edilebilir.

 21. Özlem

  16/01/2015 21:18

  Çikolata kahve deri koltuk takımım var oturma yerleri yer yer aşındı ve çirkin bir görünüm oldu oturum minderleri fermuarlı çıkabiliyor bu sebeple kumaş kılıflar diktirmek istiyorum ama renge bir türlü karar veremiyorum minderler hariç diğer taraflar yine kahve kalacak renk konusunda yardıma ihtiyacım var fikir verirseniz sevinirim.

 22. yd360

  16/01/2015 23:23

  Özlem Hanım tek renk kumaş olsun derseniz krem, kırık beyaz gibi çok açık renkler hoş durur. Ancak desenli düşünürseniz yine açık zemin üzerine uçuk mavi veya pastel yeşil, kiremit ya da lila gibi aklınıza gelecek pek çok rengi desen olarak kullanabilirsiniz. Aksesuarlarınıza ya da perdenize göre karar vermeye çalışırsanız işiniz kolaylaşabilir.

 23. Leyla

  19/01/2015 12:11

  Merhabalar benim yemek odam açık gri koyu gri koltuk takımı uyarmış berjerler de koyu gri olursa çok boğar mı önerinizi alabilir miyim?

 24. yd360

  20/01/2015 01:49

  Leyla Hanım berjerlerde gri yerine krem, bej veya bordo gibi farklı bir renk tercih etmenizi öneririm. Griyi bu şekilde kırmazsanız soğuk veya tek düze bir hava verebilir. Ancak aksesuarlarla dengeleyebileceğinize güveniyorsanız tamamen gri yapın.

 25. Mesut

  21/01/2015 00:34

  Merhaba oldukça geniş (32m2) ve gün boyu güneş alan bir salonumuz var ve salonumuzu yeni baştan kuruyoruz ve koltuk takımını beyaz ve ağırlıkta pudra pembe (eşimin isteğiyle :) rengi tonlarında almaya karar verdik duvar ünitesini ise parlak yüzeyli kırık beyaz tonlarında yaptırıyoruz duvarların simli boya olmasını istiyor ama duvar rengine ve perdeye eşim bir türlü karar veremiyor yardımcı olursanız sevinirim.

 26. zeynep

  21/01/2015 15:44

  Mrb, oturma odası aldım koltukların rengi pudra krem tül aldım pudra bordo halı aldım ama kenarlık olarak ne alabilirim. Çok sönük olmasını istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 27. İlkay

  22/01/2015 22:21

  Merhabalar koyu yeşil ve hardal sarısı oturma grubuna inci kremi üzerinde krem kahve gibi desenler olan yemek takımı uyumlu olur mu acaba duvar renkleri açık tonda orta sehpayı da ayakları kahve üzeri beyaz olarak kullanabilir miyim açıkçası hardal sarısı ve yeşil koltuklara dediğim gibi beyaz tonlarında yemek takımı, orta sehpayı da ayakları kahve üzeri beyaz olarak kullanabilir miyim?

 28. yd360

  23/01/2015 22:53

  Zeynep Hanım fon perdenizi bal rengi, altın sarısı, altın yaldızlı gibi bir tonda düşünebilirsiniz. Bu tonu sevmiyorsanız metalik gri, gümüş rengi, gümüş yaldızlı modeller de olabilir.

 29. yd360

  25/01/2015 21:24

  İlkay Hanım yeşil ve hardal rengi koltuklar ile beyaz-kahverengi mobilya kullanılabilir ancak salonda renk sayısı arttıkça kalabalık görüntünün artacağını unutmayın. Bu nedenle benim önerim mecbur değilseniz kahve ya da beyaz tek renk mobilya seçmeniz.

 30. yd360

  25/01/2015 21:40

  Mesut Bey kırık beyaz veya açık gri renkler salonunuza uyacaktır.

 31. gamze

  31/01/2015 19:24

  Merhabalar. Oturma odamın köşe koltuk takımı renkleri mor ve hardal sarısıdır. Duvar rengi, tv ünitesi rengi ve berjerler konusunda çok kararsız kaldık yardımcı olur musunuz ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 32. yd360

  03/02/2015 14:55

  Gamze Hanım renkli bir köşe takımını daha nötr renklerle dengelemenizi öneririm. Berjerlerde bej ya da açık gri kullanabilirsiniz. Mobilyada çok koyu olmayan, açık ceviz gibi doğal bir ahşap rengi öneririm. Aydınlık bir krem rengi ile de dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Ancak duvar renginde açık kartelada çok fazla seçeneğiniz var. Kırık beyaz ya da hoşunuza giden bir bej de olabilir.

 33. burçin

  05/02/2015 23:51

  merhaba bana da yardımcı olursanız çok sevinirim. salonum da 3 lü ve 2 li koltuğum açık turkuaz, yastıkları krem, berjerlerim ise tam tersi ek olarak lacivert çiçekli yastıkları var. mobilyam açık kahve bej kombinli. ben perde ve duvar rengine karar veremiyorum. araştırdığımda turkuazı genelde beyaz mobilyalarla kombinledikleri için örnek bulamadım. lütfen fikir veriniz.

 34. gul

  19/02/2015 13:04

  Merhaba salonumda iki üçlü chester mor koltuk, iki krem berjer ve kapuçino yemek odası takımım var. Bu eşyalara ne renk duvar rengi ve halı gider. Teşekkürler.

 35. yd360

  19/02/2015 17:53

  Gül Hanım açık krem veya açık bej duvar ile krem, gri, yeşil ya da mor tonlarında bir halı seçebilirsiniz. Halı yeşil ya da gri olursa salona benzer tonda başka aksesuarlar eklemeniz gerekebilir.

 36. nedret

  20/02/2015 01:32

  Merhabalar sizlerden yardım alabilir miyim, bu yaz evde badana yapmak istiyorum ve beyaz yapmak istiyorum. Koltuklarım bej renginde biraz sarıya da kaçıyor parlak, sandalyelerim pembe perdelerde vişne renginde yerde de kars halım var. Renkler bayağı karışık tek renk hakimi sevmiyorum sizin önerdiğiniz ölçüde değişiklikler yapmak istiyorum, bir renk kartelası yapabilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 37. sem

  21/02/2015 00:16

  Merhaba oturma odamda iki tane yeşil renkli kanepe var. Duvar rengim krem ama biraz canlandırmak istiyorum halı, tül ve perde fonumuz ne renk olabilir?

 38. yd360

  21/02/2015 22:57

  Nedret Hanım şu anki kartelanız bej, pembe ve vişne. Bu kartelaya daha fazla renk eklenmesi karmaşa yaratır. Ancak salonda değişiklik olabiliyorsa pembe ya da vişneyi – yani ya sandalye ya da perdeyi krem renk ile değiştirerek biraz renk oranını düşürebilir, böylece daha sade bir ortam elde edebilirsiniz.

 39. dilek

  23/02/2015 17:48

  Benim salonum renkli koltuklarım pembe fuşya tonlarında, yalnız oturma odasına karar veremedim turkuaz nasıl olur ya da kahve köpüğü?

 40. yd360

  28/02/2015 00:18

  Dilek Hanım şu an seçim tamamen sizin zevkinize bağlı, öneri de bulunabileceğim herhangi bir karşılaştırma ya da eşleştirme noktası belirtmemişsiniz.

 41. emine

  28/02/2015 22:19

  iyi günler ben koltuklarımı turkuaz renk almak istiyorum salonumu hangi renk boyamalıyım ikinci koltuk takımım ise kahverengi turkuaz ve kahverengi koltuklarıma uyacak bir iç cephe boyası istiyorum ne olmalı ve perdelerim nasıl olmalı?

 42. Pınar

  01/03/2015 12:36

  merhaba ben Bellona’dan Valentina koltuk takımı almayı düşünüyorum fakat üçlü ve ikilisi krem, berjerler parlament mavisine yakın tonlarda, renk değişimi düşünüyorum berjerler mor diğerleri toz pembe olsa nasıl olur? Ya da sizin önerebileceğiniz renk tonları var mı? Teşekkür ederim.

 43. Seda

  02/03/2015 15:07

  Merhaba,oturma odası için sizden fikir almak istiyordum.Benim düşüncem 1 tane 3 lü chester, 1 tane 3 lü spor koltuk 2 tane de berjer almak. Chesterımın renginde kararsızım petrol mavisi düşünüyorum, diğer spor koltukla berjerler ise kemik rengi düşünmüştüm. Halım ve perdelerim de chesterın renginde olacaktı.Sizce renk doğru bir seçimmi ya da nasıl yapmalıyım salonum tek oda olacağı için çok güzel olmasını istiyorum.Bu koltuklara koyulacak yastık renkleri ne olmalı?

 44. yd360

  05/03/2015 19:12

  Pınar Hanım renk olarak söylediğiniz renkler mor – toz pembe birbirine uygundur ancak renkli bir salon olacak. Renk seviyor olmanız şarttır. Eğer hem renk hem de sadelik istiyorsanız bu durumda üçlüler krem berjerler renkli olsa daha iyi olur. Berjerleri mor ya da pembe dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Diğer bir seçenek kanepeleri toz pembe alıp berjerleri krem alabilirsiniz.

 45. Zehra

  07/03/2015 13:24

  İy günler ben Zehra salonum için birkaç bir şeyler sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim, koltuklarım krem rengi şimdilik ama yaza değiştirecem beyaz alacam duvarlarım beyaz tv ünitemin arkası kahverengi yemek masam filan beyaz perdelerimin kenar kısımları kahverengi ben ne gibi bir aksesuar kullanmam lazım bana yardımcı olur musunuz size zahmet nasıl bir süs eşyaları alıyım?

 46. SEVİNÇ

  12/03/2015 11:28

  Merhabalar, chester model salon takımı almak istiyorum ancak renk konusunda kararsızım pembe koltuk olsa yastıklar ve fon perdesini hangi renkle tamamlamalıyım bir de berjerleri hangi renk olmalı fikir verebilir misiniz?

 47. ESRA Ö.

  16/03/2015 15:22

  Merhaba,
  Ben Esra, salonumda siyah lake görünümlü konsol ve orta sehpam var, koltuklarım düz gri renkte, halım gri,siyah ve kırık beyazdan oluşuyor. Tüllerim desensiz krem rengi. Evime puf almak istiyorum ve aynı zamanda mevcut renklerime biraz canlılık katmak istiyorum. Puf sizce ne renk olmalı. Bu arada gümüş renk çerçeveli bir aynam var ve kapılarım açık ceviz rengi.

 48. yd360

  16/03/2015 19:53

  Esra Hanım puf tek başına farklı bir renkte olursa alakasız durabilir. Eğer salona renk katacaksanız bunu birkaç aksesuarla yapmak daha iyidir. Siyah, gri ve beyazla dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Sarı, mavi, turuncu, kırmızı, lila, yeşil vs. Sevdiğiniz bir renge odaklanın.

 49. nur

  17/03/2015 22:04

  merhabalar

  açık gri koltuk takımım var yastıkları petrol mavisi. halım da açık gri petrol mavisi ve krem mevcut. tv ünitem beyaz kapakları koyu gri. evi çok gri ve petrol mavisine boğmuş olduk bu yüzden hardal sarısı yastıklarla renk verelim dedik siz ne düşünürsünüz? yemek masasını da beyaz metal ayaklı bir takım aldık. dikdörtgen beyaz bir orta sehpa aldık. 6 sandalyenin ikisini hardal sarısı 4 ünü beyaz yaptırdık. şu an yan sehpayı nasıl alabiliriz ve duvarları koyu renk mi yapsak diye düşünüyoruz? sizin tavsiyenize ihtiyacımız var yardımcı olur musunuz? evimiz çok aydınlık duvarları koyu renk yapsak diye düşündük renge karar veremedik.

 50. yd360

  19/03/2015 19:00

  Nur Hanım hardal sarısı salona sıcaklık katacaktır, doğru bir seçim olur. Yan sehpa orta sehpa renginde olursa iyi olur, yerinize göre aynı tarzda bu kez kare ya da yuvarlak bir model seçebilirsiniz. Duvarda orta koyulukta bir bej kullanılabilir. Örnekleri görmeniz için aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ederim:

  http://www.yapidekorasyon360.com/gri-koltuklarla-ne-renk-duvar-boyasi/

 51. Derya

  22/03/2015 01:19

  İKEA koyu gri 2 tane 3lü koltuk ve beyaz tv ünitesi aldım beyaz tül kullanıyorum. Beyaz masa pembe sandalye, içinde pembe açık gri beyaz olan halı ve renkli kırlentlerle tamamlamaya karar vermiştim ancak kararsız kaldım. Sandalyelerde mavi mi kullansam ya da 4 pembe 2 mavi şeklinde ona göre halı?

 52. selda

  22/03/2015 01:41

  Merhaba bize çok acil bir tavsiye lazım petrol mavisi üçlü, turkuaz ikili. onlara da uyumlu çizgili mavi berjerimiz var ve bunlara uyumlu bir fon perdesi istiyoruz bizi n’olur bilgilendirin kahve tonlarında konsol ve yemek odası var halımız da nasıl olmalı bize çok acil bilgilendirseniz çok seviniriz şimdiden çok teşekkür ederiz.

 53. yd360

  28/03/2015 10:49

  Derya Hanım mavi katmanıza gerek yok, pembeli dekorasyonunuzu gayet iyi düşünmüşsünüz.

 54. yd360

  28/03/2015 10:51

  Selda Hanım acil durumlara yönelik bir sistemimiz yok kusura bakmayın. Siz de herhalde çoktan işinizi hallettiniz, başka bir sefer yardımcı olabilmeyi umarım.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak