Örnek Alabileceğiniz 10 Güzel Salon Dekorasyonu

, , 80 Yorum

Bir evin salonu, bütün evle ilgili bir izlenim oluşturur. Uzun sohbetlerin edildiği ve misafir ağırlanan salonlarda sadece konuklarınızın değil sizin de rahat etmeniz önemlidir. İş çıkışı bir an önce salonunuza varmak istiyorsanız doğru bir dekorasyon tarzı uygulamış olmanız muhtemeldir. Burada farklı tarzlarda, oldukça şık döşenmiş, değişik salon örnekleri göreceksiniz. Tarzınızı belirlemenizde ya da nasıl bir salon istediğinize karar vermenizde yardımcı olabilirler. Bu tip örnekleri ilham almak ve hoşunuza giden detayları uygulamak için inceleyebilirsiniz.

Bu makalede gördüğünüz tüm fotoğrafları tek tek beğenebilirsiniz. Ancak bu her dekorasyon tarzının sizi yansıttığı ya da her salon uygulamasının sizin yaşam biçiminize uyduğu anlamına gelmez.

Yukarıda gördüğünüz, son derece şık ve özenli duran beyaz ev dekorasyonunda ne kadar az mobilya kullanıldığına dikkat edin. Sadeliği sadece beyaz renk değil, biraz da bu ‘az’ eşya kullanımı sağlıyor. Eğer az eşya ile yetinebiliyorsanız, bu tip minimalist bir salon dekorasyonunu deneyebilirsiniz.

Evi steril, yani soğuk ve kimsenin yaşamadığı bir yermiş gibi göstermekten kurtaran detaylara dikkat edin: kontrast oluşturan koyu kahverengi (toprağı ve doğallığı simgeliyor) bir zemin ve beyaz saksılarından salona sıcaklık yayan yeşil bitkiler.

Bu salon daha çok ‘country’ tarzını yani bir kır evi tasarımını yansıtıyor. Ahşap malzemeye bolca yer verilmiş. Halıda ya da duvarda farklı desenlerin kullanılmasından kaçınılmamış. Ultra modern mobilya tasarımları yerine daha geleneksel tarzda mobilyalar kullanılmış.

Duvarı enine kesen uzun raf uygulamasının salona apayrı bir hava kattığı kesin. Tavan aydınlatmalarına da dikkat. Evin gelenekselliğini kıran ve country tarzı günümüze taşıyan bir uygulama olduğu söylenebilir.

Uzun ve dar bir salondan mümkün olan en verimli şekilde yararlanıldığını yukarıdaki fotoğrafta görebiliriz. Televizyon duvara monte edilerek, televizyon sehpasının yer kaplaması engellenmiş. Bunun yerine televizyonun altına bir puf koyularak, misafirlerin oturabileceği ya da kimse yokken sehpa olarak kullanılabilecek bir bölüm oluşturulmuş. Salonun sonu yemek odası olarak düşünülmüş. Dar bir salona büfe sığdırmak sorun olacağından yine akıllıca duvar değerlendirilmiş ve özel bir raf çakılmış.

Evin aydınlık bölümünün yemek masası ile değerlendirilmesi pratik bir düşünce. Hem televizyona fazla ışık vurmaz hem de sabah kahvaltı ederken ya da masa başında bir şeyler okurken ışıktan sonuna kadar faydalanılabilir.

Gri rengin beyaz renkle birlikteliği bana kalırsa her zaman son derece modern bir görünüm ortaya çıkarıyor. Gri renk siyah kadar sert değil ve beyaza çok güzel ayak uyduruyor. Buradaki rahat koltuklar ve alçak beyaz sehpa elbette dekorasyonun bu kadar çarpıcı olmasında pay sahibi.

Yine de duvar uygulamasını es geçemeyiz. Zaten mobilyalar da duvardaki panelleri bastırmayacak veya bir karmaşa oluşturmayacak şekilde desensiz, sade ve açık renk tercih edilmiş.

Klasik ve modern tarz bir arada nasıl olabilir diye merak ediyorsanız, işte yukarıda bunun çok güzel bir örneğini görüyorsunuz. Sade ve açık renk duvarlar ve zemin ile ilk önce ferahlık elde edilmiş. Ardından yine açık renk mobilyalarla çağdaş görünüm sürdürülmüş. Vurgu rengi olarak seçilen turkuaz perdelerde ve yemek masasını aydınlatacak olan klasik avizede kullanılmış. Klasik avizeye rağmen oturma bölümünde tavandan sarkan modern bir sarkıt lamba evin havasının ağırlaşmasını önlemiş.  Klasik tarzı vurgulayan sadece avize değil elbette. Köşe takımının karşısında bir de josephine koltuk göze çarpıyor.

Eğer önceki fotoğraflardaki salonları geniş bulduysanız ve küçük salonların bu kadar şık olamayacağını düşünüyorsanız, yanıldığınızın ispatı yukarıdaki fotoğraf olabilir.  Küçük olmasına rağmen benim için en favori salonlardan biri olmaya aday. Açık renklerin tercih edilmesinin ve fazla desenden kaçınılmasının nedeni elbette odayı daraltmamak. Koyu renk zemin açık renk bir halı ile yumuşatılmış.

Fazla aksesuar kullanılmadığına ve ayak altına dolaşacak detaylara izin verilmediğine dikkat edin. Tekli koltukların modern tasarımları salonu süslemeye yetiyor. Duvar asılan cam tablo ve köşedeki yeşil bitki dışında vazolar, biblolar ya da mumlar için bu salonda yer yok. Açıkçası eksiklikleri de hiç hissedilmiyor bence.

Sade renklerden söz edip duruyoruz ancak salonunuzda renk kullanamazsınız diye bir kural yok elbette. Yukarıdaki fotoğrafta beyaz, mor ve siyahın ne kadar dengeli bir biçimde bir araya getirildiğine dikkat edin. Geniş alanlarda beyaz kullanılmış, aksesuarlarda mor ve daha küçük parça mobilyalarda ise siyah.

Bütün bu tercihler bilinçli olarak yapılmış diyebiliriz. eğer duvarlar mor olsaydı, bu ev çok daha göz yorucu ve depresif olabilirdi. Ya da siyah bir halı evin sıcaklığından çalıp, burayı daha soğuk bir mekan olarak algılamanıza neden olabilirdi. Açık renk kullanırken daha cömert olup, canlı renkleri kullanırken cimri davranmanız dengeyi korumanız açısından iyi bir yöntemdir.

Muntazam ve modern bir görüntü yaratmak isteyenler için gereken iki ipucu da bu fotoğrafta bulunuyor. Simetri ve desensiz alanlar. Ahşap zemin eve sıcaklık katıyor, tabii bu konuda köşedeki uzun ve zarif ev bitkisini de atlayamayız. Köşeli mobilyalar seçilmiş olmasına rağmen, bol ışık alan bu salon biraz ciddi görünümüne rağmen, rahatlık konusunda kesinlikle taviz vermiyor.

Az önce renk kullanımından söz etmiştik. Mor kadar kırmızı da iddialı renklerden biridir ve kırmızıyı dengeli bir biçimde eve dağıtmayı başarırsanız, çok özel görüntüler elde edebilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi. Tekli kırmızı koltuk, kırmızı sırt yastıkları ve bir de yemek masasının üzerine sarkan kırmızı lamba. Ne kadar az kullanılmış olmasına rağmen, nasıl da göze çarpıyor ve fotoğrafta hemen fark ediliyorlar.

Kırmızı ile birlikte bej ve kahverengi de son derece uyumlu bir renk paleti oluşturmuş. Açıkçası kırmızıyı genelde siyah renk ile birlikte kullanmaya meyilliyiz ama bana kalırsa çikolata rengi ile birlikte kullanılan kırmızıdan çok daha iyi sonuçlar alınıyor.

İşte geleneksel salon çizgilerini yerle bir eden çok farklı bir dekorasyon. Kanepe yerine herkese özel, içine gömülebilecek koltuklar. Siyah bu salona oldukça maskülen bir hava katmış. Aynı şekilde duvardaki ‘Baba’ filminin posteri de öyle. Bana kalırsa bu salonun ev sahibi bir erkek. Salon oldukça dar olduğundan odak noktası olarak televizyonun seçilmesi doğal görünüyor. Üstelik televizyon seyredilmediği zamanlarda koltuklar birbirlerine bakacak şekilde çevrilerek uzun bir sohbet için ideal ortam oluşturulabilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

80 Yorum

 1. Derya

  23/12/2011 17:45

  Merhabalar, yeni taşındığım evimde 37 m2 salonumun bir duvarında koyu yeşil ama ışıkta parlayan sarı deseni olan bir duvarkağıdı yaptım. iki büyük koltuk koyu kahve, iki berjeri de lame döşettim. mobilyam eskitme tarzında. şömine yaptırdım bej mermer ama üstünü bir türlü dekore edemedim. perdelerim kendinden desenli yandan bağlamalı tül ama varak korniş taktırdım. dekoru başta çok beğenmiştim ama şimdi çok koyu gibi geliyor. . duvarlarımda pek birşey kullanmadım. konsolun üstünde varak çerçeveler var sadece. salonumu nasıl renklendirebilirim? şimdiden teşekkürler

 2. admin

  23/12/2011 19:55

  Merhaba, anlattıklarınızdan eviniz kulağa çok hoş geliyor, öncelikle güle güle oturun. Fotoğraf olmadığı için mümkün olduğunca isabetli öneriler vermeye çalışacağım ama elbette hepsini uygulamak zorunda değilsiniz, mümkün olanları deneyebilirsiniz. İlk olarak şömine üstündeki duvara ayna asabilirsiniz. Fazla gösterişli bir çerçeve kullanmayın, çok ince varak olabilir. Halıdan söz etmemişsiniz, eğer büyük ve bej renk (şömine rengine uyumlu) bir halı sererseniz koyuluğu alır ve odayı açar. Kahverengi koltuklarınızda yine bej renk ya da lame dekoratif yastıklar kullanabilirsiniz. Kahverengi, lame ve yeşil renklerine dördüncü bir renk eklemenizi önermem. Aksi halde oda gözünüze kalabalık gelmeye başlayabilir. Yine şömine üstüne, ayna olsun olmasın, şık cam bir vazo içine açık renk çiçekler koyarak bir süsleme yapabilirsiniz. Şömineyi yakmıyorsanız, içine büyük ve açık renkte mumlar koyabilirsiniz. Dilerim yardımcı olabildim..

 3. yasemin güler yıldız

  11/01/2012 00:50

  Ben mor hastasıyım, yıllardır elimi attığım her şey mor oluyor. Gerekirse boyuyorum. Size evimin fotoğraflarını göndermek istiyorum, dekorasyon konusunda bana yardımcı olacağınızı düşünüyorum. Teşekkürler.

 4. elif

  16/04/2012 21:53

  Merhabalar sitenizi uzun süredir takip ediyorum ve bazen girmeye çekiniyorum. Çünkü bir başladım mı sonunda esnemeye başlıyorum zaman nasıl geçmiş anlamıyorum. :) Şu an kirada oturuyorum. Kendimizce dekorasyon yapmaya çalıştık ancak kira olunca istediklerimizi tamamen yapamıyoruz. Aslında sevdiğim tarzın İskandinav olduğunu fark ettim. Umarım kendi evimiz olunca siz de bana yardımcı olursunuz. Çünkü bu defa dilediğim gibi dekorasyon yapmak istiyorum teşekkürler.

 5. admin

  17/04/2012 10:37

  Elif Hanım merhabalar,

  Siteyle ilgili güzel sözlere çok teşekkürler. Dediğiniz gibi kiralık bir evi insanın dilediği gibi düzenlemesi ne yazık ki mümkün değil. Elbette yapılabilecekler var ama insanın kendi evi gibi parasına ve zamanına acımadan dekorasyon yapması mantıklı değil. Kendi eviniz olduğunda elbette çok daha özgür olacaksınız ve biz de seve seve size önerilerde bulunuruz. İskandinav tarzı hem sade hem de çarpıcı olabilen ve çok da beğenilen bir tarzdır. Dileriz kısa sürede içinize sinen bir mekana kavuşursunuz :)

 6. feriha

  10/09/2012 13:27

  Merhaba, benim koltuklarım klasik bej. Yemek masam diğer mobilyalarım da aynı renk. Çok sıkıldım odaya renk katmak istiyorum, biraz daha modernleştirmek istiyorum. Evim kira olduğu için duvarlara bişey yapamıyorum. Hangi renklerle neler yapabilirim yardımcı olun lütfen?

 7. admin

  11/09/2012 22:03

  Feriha Hanım merhaba,

  Bej rengi salonunuza mavi, turkuaz ya da şarap rengi ile renk katabilirsiniz. Ayrıca altın sarısı veya tercihinize göre metalik renkte aksesuarlar da beje yakışır. Aşağıdaki linklerde bej rengin hakim olduğu salon örneklerini bulabilirsiniz. Umarım salonunuza uyarlayabileceğiniz fikirler edinebilirsiniz.
  http://www.yapidekorasyon360.com/bej-rengi-duvar-ile-dekorasyon-ornekleri/
  http://www.yapidekorasyon360.com/salon-dekorasyonunda-kahverengi-bej-uyumu/

 8. merve

  07/12/2012 03:32

  Merhaba, evleneli 1 yıl oldu fakat evimizde hala eksiklikler var. Dekorumuzun -gücümüz yettiğince- sıradanlıktan biraz farklı olmasına dikkat ediyoruz. Evde en sevdiğimiz odamız yatak odası. Oda küçük olmasına rağmen çılgınlık yapıp duvarları hercai mora boyayıp mobilyayı beyaz, tülümüzü de açık gri, hafif de parlak seçtik. Ve odamızı ilk görenler beyazı fark edip sonra moru görüyorlar. Yani iç açıcı oldu. Bunu mor fanatiği olarak sizinle paylaşmak istedim.:)

  Sizden ise salonum için fikir almak istiyorum. Salonum 24m2, sütlü kahve 2′li ve 3′lü modern tarzda koltuğum bir de krem zeminde sütlü kahve tonlarında desenleri olan berjerim var. Halım da krem. Odada krem ve sütlü kahve hakim ve bana çok donuk geliyor. Odaya renk katmak istiyorum. Tülümü almamıştım renkte zorlandığımız için. Tül, aksesuar, duvar rengi için nasıl öneride bulunabilirsiniz?

 9. admin

  07/12/2012 11:59

  Merhaba Merve Hanım. Öncelikle yatak odanızla ilgili, tebrikler! Ne güzel kalıplara bağlı kalmayıp zevkinizi yansıtmışsınız. Salonunuzda nötr renkler hakim ve zaman içinde size monoton gelmesi çok normal. Tatlı bir mavi tonu, şarap rengi, zeytin yeşili, altın sarısı ya da hardal sarısı gibi renklerden biriyle enerji katabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki linklerdeki fotoğrafları inceleyin .
  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-kahverengi-ile-uyumlu-renkler/
  http://www.yapidekorasyon360.com/bej-rengi-salonlarda-ferahlik-one-cikiyor/
  http://www.yapidekorasyon360.com/bej-rengi-duvar-ile-dekorasyon-ornekleri/
  Evdeki renkli giysilerden bir seçmece yapın. Bunları koltuklarınızın üzerine sererek hangi renk tonu daha iyi duruyor, hangi rengi daha çok seviyorsunuz pratik bir şekilde görebilirsiniz. İyi günler.

 10. yeliz

  26/02/2013 02:28

  Merhaba ben mutfağa mutfak dolabı yaptıracağım ama tavan açık renkte lambri olduğundan karar veremiyorum. Mutfağım aydınlık görüyor ve de Amerikan mutfak. Lake dolap düşünüyorum ve renk olarak da karar veremiyorum. Yeşil ve lila arasında kaldım. Sizin öneriniz ne olabilir? Çok kararsızım lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.

 11. admin

  26/02/2013 12:31

  Yeliz Hanım merhaba. Mutfak için renk seçerken, doğadaki yiyecek renklerini kullanmanız mutfağı daha doğal ve sıcak gösterir. Bu durumda sizin seçtiğiniz renkler arasında yeşil, mutfağa daha çok yakışacaktır. Amerikan mutfak diyorsunuz, demek ki açık bir mutfak. Yeşil renk salona da uyuyor mu dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca yeşilin çok parlak tonlarını değil de, daha yumuşak tonlarını seçerseniz, sıkıcı veya iç bayıcı durmaz.

 12. sefa

  05/03/2013 23:21

  Selamlar, heykel bölümünde okumama rağmen dekorasyon aşığıyım diyebilirim. Özellikle tasarım kısmı koltuk, mobilyadan en ufak detaya sahip herhangi bir nesneye kadar dikkat etmeye çalışıyorum. Maddiyat da etkili tabi fakat bir evin güzel olması kesinlikle maddiyata bağlı değil, insanın zevkine bağlı diye düşünüyorum. Erkek olmama rağmen ailece bir mobilya seçilecekse benim payım ve kararım (ortak karar tabiki:)) etkili oluyor ve admin size fotoğraf gönderip sizden fikir almak istiyorum, teşekkürler kolay gelsin.

 13. admin

  11/03/2013 11:12

  Sefa Bey merhaba,
  Dekorasyonla ilgili söylediklerinizde çok haklısınız. Bir evin sıcaklığı, estetik görünüm, iyi bir tasarım kesinlikle maddiyata bağlı değil. Aksine çok para harcanmış ama mobilya mağazasına benzeyen evlere şahit olabiliyoruz. Ayrıca evle daha çok kadınlar ilgileniyor gibi görünse de bu kadınlara özgü bir konu değil asla. İç mimarlık veya dekoratörlük yapan, bu işi meslek olarak seçen erkekler olduğu gibi, bunu hobi olarak gören pek çok erkek de var. Resimlerinizi, yorumlarınızı yapidekorasyon360@gmail.com adresine maille gönderebilirsiniz, memnun oluruz. İyi günler.

 14. hatice

  11/03/2013 17:05

  Merhabalar benim salonum tamamen kahve krem karışık eşyalarla dolu. Koltuklarım krem kahve kırçıllı, ortadaki halının zemin krem üzerinde koyu kahve tek tek serpme yaprakları var. Perdelerim krem üzeri halıda oldugu gibi açık kahve yapraklar mevcut. Tamamen bilinçsiz bir şekilde alışveriş yapmış olduğumu düşünüyorum. Salonuma girdiğimde artık çok sıkıcı ve sıradan gelmeye başladı. Eşyaları değiştirmek yerine ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorum fakat aksesuar fazla sevmiyorum . Duvarlarımda tablo kullanmak istiyorum. Ne renk bir yağlı boya tablo önerirsiniz salonum için? Bir de perdelerime fon eklersem sizce evde ufakta olsa hareket olur mu? Fon kullansam bile yine kahve mi yoksa farklı bir renk öneriniz var mı? Ayrıca kahve krem kırçıllı koltuklarım içn renkli kırlentler düşünüyorum fakat ne renk olacağını tam kestiremedim, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler .

 15. admin

  11/03/2013 17:26

  Hatice Hanım merhaba, salonunuz tamamen nötr renklerde olduğu için enerjisi size düşük geliyor olabilir. Biraz renge ihtiyacınız olduğu doğru. Ama büyük bir avantajınız var o da kahve ve krem ikilisine hemen her rengi uydurabilirsiniz. Hangi rengi seviyorsunuz? Turkuaz, mor, mercan rengi veya yeşil renklerinden birini seçerek kullanabilirsiniz. Giysilerinizden veya örnek fotoğraflardan yola çıkarak önce salona katacağınız renge (aksesuar rengi) karar verin. Ardından bu renkte bir fon perde ve kırlentler kullanarak salona hareket katabilirsiniz. Perde fonu daha açık ama kırlentler daha koyu bir yeşil olabilir örneğin. Rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Tablolarda ise içinde canlı renkler olan ama perde veya kırlentlerinizin renginin göze çarptığı tablolar uyumlu olacaktır. Aksesuar sevmiyorsanız, yeşil ev bitkileri de eve sıcaklık, canlılık katar. Değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki linkte farklı aksesuar renklerini inceleyebilirsiniz. İyi günler.

  http://www.yapidekorasyon360.com/bej-rengi-salonlarda-ferahlik-one-cikiyor/

 16. hatice

  11/03/2013 17:55

  Önerdiğiniz renklerin arasında en sevdiğim renk turkuaz, ama söylemeyi unuttuğum koltuklarımın kenar kısımları koyu kahve deri. Bu şekilde yine önerileriniz geçerli midir? Bir de maliyeti yüksek birkaç tane yağlı boya tabloları beğendim fakat ilerde eşyamı değiştirdiğimde alacağım tablo uyumsuz kalarak ziyan olsun istemiyorum. Tüm renk seçenekleriyle uyum sağlayabilecek bir renk öneriniz var mıdır bana? Örneğin şu renk bir tablo alırsanız alabileceğiniz her renk eşya ile kombin yapabilirsiniz gibi? Önerileriniz sayesinde güzel şeyler ortaya çıkacağına eminim. İlgi alakanız için çok teşekkür ederim. Sevgi ile kalın.

 17. admin

  11/03/2013 19:31

  Hatice Hanım, koltuk kenarlarınız kahve rengi deri olsa da, söylediklerim hala geçerli.

  Tablo konusunda ise, eğer her renge uyumlu olsun diyorsanız, içerisinde çarpıcı renkler olmaması yeterli olur. Örneğin fuşya, sarı, cam göbeği gibi çok gözü alan, tablodan fırlayan renkler yerine, pastel tonların ağırlıkta olduğu, renklerin eşit dağıldığı bir tablo gözü yormaz. Zaten tabloların farklı bir havası, ifadesi olur. Bir tabloya baktığımızda perdelere uymamış demeyiz aslında. Sadece eğer uyarsa daha hoş, daha tamamlanmış bir görüntü yaratır. Çok sevdiğiniz bir tablo bulduysanız, eşyalara uymadı demeyin. Onun size verdiği iyi enerji, evinizi de sevdirir size. Sitemizi ziyaret ettiğiniz ve yorumlarınız için biz teşekkür ederiz.

 18. elif

  17/05/2013 18:36

  Merhabalar, benim salonum turkuaz ve beyaz ağırlıklı, yani halılar koltuklar beyaz, sandalyelerim ,kırlentlerim ve perdelerim turkuaz. Ama perdelerim biraz daha farklı koyu gibi kalıyor, rengini bulamamıştım yukarıda ev dekorasyonundaki perdenin rengini çok beğendim acaba nerede satılıyor, hangi markanın ürünü biliyor musunuz? Biliyorsanız nereden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

 19. elif

  17/05/2013 18:46

  Bir şey daha eklemek istiyorum, salonuma bir tablo almak istiyorum, İstanbul manzarası olan bir tablo nasıl olur, renk tonları nasıl olmalıdır? Çok teşekkür ederim. İçinde bir kaç renk olan pastel tonlar mı yoksa turkuaz beyaz mı kullanmalıyım?

 20. admin

  17/05/2013 19:16

  Elif Hanım merhaba, önce resimdeki perdelerle ilgili olarak, bu fotoğraflar yabancı kaynaklardan derlendiği için ne yazık ki fotoğraftaki ürün nereden bilmek çok zor. Markasına ulaşsak bile, internetten satış var mı, Türkiye’ye gelir mi gibi sorunlar giriyor devreye.

  Tablo fikri ile ilgili olarak, salonunuzdaki renklerine uyan turkuaz-beyazlı bir tablo da olur ama şöyle pembesi öne çıkan örneğin erguvan ağaçlarının ya da kiraz çiçeklerinin yer aldığı bir tablo salon renklerinizi tamamlayacak, çok güzel duracaktır. İyi günler, dileriz.

 21. elif

  21/05/2013 11:23

  İlginiz ve fikriniz için teşekkürler. Yani manzara fotoğrafı değil de daha çok çiçekli tabloların olması sizce daha uygun mudur? Bayağıdır tablo bakıyorum bir türlü karar veremiyorum nasıl bir tablo alacağıma. Salonun fotoğraflarını size gönderirsem bana bir fikir verebilir misiniz bu konuda. Ayrıca eksiklerimi sizin gibi dekorasyon konusunda uzmanlaşmış birinin yardımıyla tamamlasam çok müteşekkir olurum.

 22. admin

  22/05/2013 15:02

  Elif Hanım, tablo alırken içinize sinmesi önemli. Sevdiğiniz bir çalışma karşınıza çıkana dek bekleyin. Ben renk açısından erguvan örneği verdim ama sizin içinize sinen her resim olur. Hep göz önünde olacağı düşünülürse, gerçekten bakmaktan hoşlanacağınız bir tablo bulana dek bekleyin. yapidekorasyon360@gmail.com adresine fotoğraf gönderebilirsiniz.

 23. özen

  11/06/2013 16:02

  Merhaba çok güzel bir sayfanız var kendimi kaybediyorum girince o kadar güzel, salonumun dekorunu değiştirmek istiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Öncelikle köşe koltuklarım vizon yastıkları da aynı renk, yemek masam kahve sandalyelerim de deri kahve kılıflarını değiştirmek istiyorum ne renk yapmalıyım? Tv ünitem kahve arkasını taş deseni duvar kağıdı kaplamak istiyorum ve koltuklarımın yanına iki tane berjer almak istiyorum. Çiçekli mi düz renk mi almalıyım? Halım kırmızı perdelerim krem ince tül, fon perdelerim ne renk olabilir ve kandilli avizeleri çok beğeniyorum, salonuma güzel olur mu önerilerinizi bekliyorum :))

 24. admin

  13/06/2013 11:55

  Özen Hanım merhaba, güzel yorumlarınız için teşekkürler. Tam size vizon rengi ile uyumlu renklerden söz edecektim ki, kırmızı halı demişsiniz, bu da bir aksesuar renginiz var demektir. Vizon rengi, kahverengi ve kırmızı üçlüsünü baz alarak hareket ederseniz daha tutarlı bir dekorasyon elde edilir.

  İçinde kırmızı olan bir fon perde kullanabilirsiniz. Salonda eğer göze batan desenli koltuk ve halı varsa berjerleri sade alın. Eğer diğer mobilyalar sade ise desenli berjer alabilirsiniz.

  Kırmızı yanında salonda kullanabileceğiniz diğer bir aksesuar rengi su yeşili olabilir. Perde ya da sandalyeleriniz için düşünebilirsiniz. Ancak unutmayın fotoğraf olmadan ben kendi hayalimdeki renk tonlarını düşünüyorum, siz mutlaka önce küçük parçaları deneyerek renkleri sevip sevmediğinizi kontrol edin.

  Kandilli avizelerin de hem klasik hem modern modelleri var artık. EVinizin tarzı nasıl, mobilyalar modernse klasik bir model ne yazık ki sırıtabilir. İyi günler de oturun..

 25. sibel

  28/06/2013 01:37

  Merhaba sitenizi arkadaşım önerisiyle öğrendim size böyle bir site oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim. Sayfanıza bakınca bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Benim salonumla ilgili danışmam gereken sorularım var resimlerini size göndersem yardımcı olur musunuz?

 26. Selcan

  05/07/2013 09:32

  İyi günler. Sayfanızı severek takip ediyorum. Bir noktada yardımınıza ihtiyacım var: Arkadaşıma ev hediyesi olarak yağlıboya tablo yapmak istiyorum. Benim evim gibi onun evi de country. Ancak biraz göz yorucu duruyor. Koltuklar krem ama üzerilerinde deseni şallar ve yastıklar var. Halının birisi pembe, diğeri çiçek desenli, perdeler çiçekli. Mobilyalar ve tek tek düşünüldüğünde her şey çok güzel, ama bu karışıklığın içine ne renk ve konusu nasıl bir resim yapmalıyım. Pastel yeşil tonlar bulunan natürmort (Vazo içinde çiçekler) çok mu gözü yorar?

 27. admin

  06/07/2013 10:24

  Merhaba Sayın Selcan, yağlı boya tablo güzel bir hediye olacaktır. Country tarz bir ev için vazo ve çiçek kompozisyonu da son derece uygun. Gözü yormamak adına, pastel yeşil, uçuk pembe gibi renkler ve nötr renklerin olduğu bir tablo çalışabilirsiniz. Çok detay kullanmamak, tablonun fazla gerçekçi olmaması da faydalı olur. Şimdiden emeğinize sağlık.

 28. yeliz candan

  22/08/2013 14:17

  Merhaba, benim koltuklarım kenarlar koyu kahve deri, minderler açık kahve ince kadife (kendinden desenli) halı düz krem, mobilyalar koyu kahve, yerler ve kapı dişbudak ve perdeler kendinden küçük desenli katlamalı keten. Duvarları ve mobilyaları boyamaya karar verdik. Duvarda turkuaz düşünüyorum. Mobilyaları kreme boyasam renk karışıklığı olur mu? Turkuaz duvarda bir tarafı kahverengi motifli duvar kağıdı mı uygulasak acaba? Modern aydınlık bir salon istiyorum bu arada salonun ön camı tamamen cam. Teşekkürler….

 29. admin

  22/08/2013 19:36

  Yeliz Hanım merhaba,

  Boyamaları yaptığınızı düşünelim demek ki salonda kahverengi, krem rengi ve turkuaz olacak. Renk cümbüşü olacak gibi görünmüyor. Hatta turkuaz duvarlar olacaksa salona pembe aksesuarlar eklemenizi de öneririm. Canlı renkte duvarlar zaman içerisinde göz yorucu olabilir bu nedenle benim önerim duvarlardan birinin kahverengi yerine krem ya da kırık beyaz gibi açık bir renk olması yönünde ama siz de oldukça zevkli seçimler yapmışsınız. Salon yeterince ferahsa turkuaz-kahverengi duvar ikilisi de denenebilir.

 30. handan

  30/08/2013 22:11

  merhaba yeni ev aldık ancak ev toplamda 65 m² gibi 2+1 benim 10 m² bir salonum var bunu döşemek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 31. admin

  07/09/2013 00:17

  Aşağıda size yardımcı olabilecek makaleleri bulabilirsiniz. Köşe takımı kullanabilirsiniz. Büyük mobilyalardan kaçının. Duvarınıza büyük ayna asmanız salonu genişletir. Geniş alanlarda açık renkler kullanın ama aksesuarlar renkli olsun. Çok eşya almayın ve çok amaçlı mobilyalara, duvar raflarına yönelin. Güle güle oturmanızı dilerim.

  http://www.yapidekorasyon360.com/kucuk-salon-dekorasyon-onerileri/
  http://www.yapidekorasyon360.com/oturma-odasi-dekorasyonu/

 32. tarçın

  24/09/2013 14:41

  Merhabalar. Öncelikle evlerini güzelleştirmek için uğraş veren bizlere yardımcı olmaya çalıştığınız için size çok teşekkür ediyorum. Tüm yorumları okudum eksiksiz cevaplayışınız çok güzel. Ben de evime yeni taşındım salonumu özenle döşemeye çalıştım fakat içeri girdiğimde beni bir şeyler rahatsız ediyor, sebebini bir türlü çözemedim. Evim modern bir ev, eşyalarım ise klasik. Ben de bu yüzden perdelerimi ve avizemi klasik seçtim, halım el dokuması, aksesuarlarım şamdan, vazo mumlar da klasik. Tüm bunları modern parçalarla kombinlemek istiyorum. Orta sehpayı modern seçmek, modern abajur almakla nasıl sonuç elde ederim? Size salonumun fotoğraflarını göndermek istiyorum bahsettiğiniz adresten gönderebilir miyim?

 33. admin

  26/09/2013 19:04

  Sayın Tarçın, yapidekorasyon360@gmail.com adresine fotoğraf gönderebilirsiniz. Modern ve klasik tarzlar bir arada olabilir ancak adım adım gidilmeli. Renk ve malzeme uyumu önemlidir. Eşya ve aksesuar farklı tarzda olsa bile birbirinin devamı gibi durmalı. Güzel yorumlarınıza teşekkürler.

 34. serap

  21/10/2013 12:19

  Merhabalar. Benim salon takımım kapiçino, ayrıca tv ünitesinin de kapakları kapiçino. Diğer yerleri koyu kahve çizgili. Arkasına duvar kâğıdı yaptırmak istiyorum, taş desenli mi olsun ya da daha farklı açık renkte çiçekli mi olsun karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 35. admin

  21/10/2013 13:35

  Serap Hanım merhaba. TV ünitesinin arkasına belirgin desenli bir duvar kağıdı koyarsanız TV seyrederken gözü yorabilir. Sanki duvar örülmüş izlenimi veren, tek renk bir taş duvar deseni bulabilirseniz, daha iyi duracaktır. Karışık çiçek desen önermem ama örneğin pastel yeşili, içinde yine benzer tonda büyük çiçek deseni olan bir duvar kağıdı odayı renklendirir. Eğer renk seviyorsanız böyle bir seçenek de değerlendirilebilir.

 36. filiz

  25/10/2013 17:42

  Merhabalar koltuklarımı değiştirdim çocuklardan dolayı, biraz koyu renk aldım ama şimdi salona renk katmak istiyorum koltuklarım gri içinde beyaz şerit geçiyor. TV ünitem ise siyah beyaz masa sandalyem ve konsolum ise sadece beyaz, konsolumun üstünde ise varaklı ayna var ve bir duvarımda gene varaklı tablo halım gene beyaz gri tonlarında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler…

 37. admin

  28/10/2013 00:15

  Filiz Hanım salonu renklendirmek için ilk olarak ev bitkilerinden faydalanın derim. Yeşillik tüm havayı değiştirir. Ardından tatlı bir renk örneğin camgöbeği tonunda mavi renkte yastık, vazo, tabak gibi aksesuarları salonun farklı yerlerine dağıtabilirsiniz. Salonunuza şarap rengi veya pembe de yakışacaktır. Lütfen aşağıdaki örneklere de bakınız.

  http://www.yapidekorasyon360.com/ev-dekorasyonunda-gri-ve-pembe-uyumu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/gri-kanepe-dekorasyonu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/gri-koltuklarla-ne-renk-duvar-boyasi/

 38. elmas

  08/11/2013 23:43

  Merhaba sitenizi yeni keşfettim ve çok beğendim, benim sorunuma da bir çözüm yolu önerirseniz çok sevinirim. Benim salonumda krem, koyu kahve yani venge dolu odaya bi renk katmak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum,yani salonumda istediğim havayı bir türlü bulamıyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürlerrrr.

 39. admin

  12/11/2013 09:18

  Elmas Hanım merhaba, salonunuza turkuaz, cam göbeği, hardal sarısı ya da vişne renklerinden birini seçerek aksesuar ekleyebilirsiniz. Küçük bir puf, koltuk yastıkları, sehpa üzerine cam objeler olabilir. Yeşil ev bitkileri de salona canlılık katar. Duvarınızı ayna, tabak, çerçeve benzeri biraz ışıltısı olan aksesuarlar asarsanız yine odaya ışık girer. Ancak aksesuarı da abartmamak, adım adım gitmek gerekir. İyi günler dilerim.

 40. nazlı

  15/11/2013 11:50

  Koltuk takımım kırmızı siyah derili minderlerini desenli beyaz kırmızı desenli yaptırdık. Tv ünitesi ve masa beyaz orta sehpa beyaz fakat halı aldık beyaz grili geometrik kare desenli bir türlü yakıştıramadık sizce ne yapmalıyım?

 41. admin

  19/11/2013 19:09

  Nazlı Hanım koltuklarınıza halıdaki griden düz yastıklar koymayı deneyebilirsiniz. Belki gri bir puf da eklenebilir. Bu şekilde, aksesuarlarla halı odayla biraz bütünleşebilir.

 42. seda

  06/01/2014 12:28

  Merhaba. Öncelikle soruları eksiksiz cevapladığınız için çok teşekkürler. Sitenize bayılıyorum. 23m2 bir salonum var. Mürdüm renginde 3′lü koltuk, bir de beyaz 2′li koltuğum var. TV ünitem ve orta sehpam beyaz lake ve sade bir model. Diğer her şeyi yeni alacağım için renkler konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. Turkuaz bir berjer almak istiyorum sizce renk cümbüşü olmaması için (2 duvarımda da cam var) sizce perde fonlarım duvar rengim ve halı rengim ne olmalıdır? Ayrıca TV ünitesinin arkasını sizce duvar kağıdı ya da farklı bir duvar boyası ile boyasam çok karışık olur mu? Ya da turkuaz berjer almak uyumsuz ise vazgeçebilirim. Çok kısıtlı zamanım var bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Teşekkürler.

 43. admin

  07/01/2014 19:49

  Seda Hanım yorumunuz için çok teşekkürler. Mürdüm ile turkuaz yan yana kullanabilir. Ancak renkli mobilyanızı sade perde ve halı ile tamamlamanızı öneririm. Beyaz veya çok açık gri ya da çok açık bej tonlarında halı ve perde kullanabilirsiniz. Eğer koltuklar desensiz ise, halı veya perdede az miktarda mürdüm ya da turkuaz desen olabilir. Bu biraz karşınıza nasıl ürünler çıkacağına bağlı. Bana öyle geliyor ki, renk ve enerji seviyorsunuz, TV ünitesi arkasını hareketlendirebilirsiniz. Ancak odadaki diğer desenlere yine dikkat. Mobilya, duvar, perde ve halı aynı anda desenli olmasın.Emin olamadığınız yerde adım adım gidin. Örneğin berjer ve duvar kağıdını aynı anda almayın. Birini odaya yerleştirip diğerlerini gözünüzde canlandırmayı deneyin. İçinize sinmeyen yerde durun.

 44. derya beyhan

  23/01/2014 00:10

  Merhaba ben Derya, salon takımımda siyah ve gri tonlar var. Perde ve halıda da aynı renkleri kullandım, ev oldukça boğucu oldu. Tablo ve süs eşyalarında nar çiçeği rengini kullansam nasıl olur? Odayı nasıl modern, aydınlık hale getirebilirim? Duvar rengim, halı rengim nasıl olmalı, teşekkürler.

 45. admin

  23/01/2014 15:26

  Derya Hanım nar çiçeği rengi salonunuza yakışır ve canlandırır. Ancak aydınlık için metalik renkte veya cam aksesuarları da salona ekleyebilirsiniz. Duvara ayna, beyaz ve nar çiçeği renginin ağırlıkta olduğu bir tablo olabilir. Duvar renginde ve halıda ise çok çok açık bej, beyaz gibi en açık tonları öneririm ki salon biraz açılsın.

 46. cemile

  09/03/2014 20:32

  Merhaba sitenizi yeni gördüm çok beğendim, bize de yardımcı olup o değerli fikirlerinizi verirseniz çok sevinirim. 3+1 yeni evimize taşınacağız, salon hariç evin bütün odalarını royal beje boyattırdık ama salonda kararsız kalıp sedefli desenli altın sarısı almış bulunduk. Sanki gümüş rengi daha mı güzel olurdu? Altın sarısını boyattırırsak nasıl tül perde ve koltuk takımı almalıyız ne renkler uyum sağlayabilir? İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.

 47. kübra

  10/03/2014 04:00

  Merhaba. Ben de evimin karanlık ve renksiz olmasından muzdaribim. Evim küçük salonum dar ve uzun mutfak, çocuk odası, koridor hiç ışık almıyor, lojmanda oturuyorum ışık almayan yerlerde havalandırma bölümüne bakıyor. Evimin bütün duvarları kum beji, fil dişinin biraz açığı. Koltuk rengim halılarım da genelde bej krem kahve karışımı olduğu için çok sade ve sıkıcı gelmeye başladı. Duvarları hangi renge boyayabilirim yardımcı olursanız sevinirim fikirleriniz benim için önemli şimdiden teşekkürler.

 48. sümeyye

  12/03/2014 00:20

  Merhaba ben de sitenizi yeni keşfedenlerdenim ve tam ihtiyacım olduğu anda karşıma çıktı ne mutlu bana :) Salonumda yavaş yavaş değişiklikler yapmaya çalışıyorum fakat takıldığım yerler var yardımcı olursanız sevinirim çok büyük olmayan bir salonum var kapıdan girince sağ tarafta yemek masası beyaz renkte onun olduğu bölümde duvarda kırmızı renkte bir ayna var sol tarafta ise küçük bir kırmızı köşe koltuk karşısında beyaz tv ünitesi halılarım açık gri renk ve duvarlarımı da yemek masası ve ünitenin olduğu bölümü antrasit diğer yerleri de açık gri yaptık ayrıca pencerelerime kırık beyaz zebra yaptırdım ama oda da tamamlanmamış bir şeyler var. Koltuğuma yastık zebra perdenin yanına da kanat fon yaptırayım diye düşünüyorum ama hiçbir şeye karar veremiyorum ne renk konusunda ne de fon konusunda kimisi tek renk kanat yaptır kimiside tülden fon yaptır diyor anlayacağınız karıştım hiçbir şey yaptırmadan kaldım öyle yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca çok yazdığımın farkındayım kusura bakmayın.

 49. seval topalak

  14/03/2014 10:23

  Merhabalar misafir odam küçük, konsoldaki aynayı duvara astırmak istiyorum ama TV’ye yer bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

 50. admin

  14/03/2014 11:12

  Cemile Hanım altın sarısı ile ilgili olarak daha önce verdiğimiz çeşitli önerilere mutlaka bir göz atmalısınız. Aşağıda o makalelerin linklerine tıklayabilirsiniz. Altın sarısı ile de gayet şık bir dekorasyon yapılabilir. Gri, bej, mavi, sarı, koyu kırmızı ve beyaz duvar renginize yakışacak renkler arasındadır. Perdeler açık renk (beyaz, krem vs) olursa duvarı biraz hafifletir, daha iyi olur.

  http://www.yapidekorasyon360.com/evde-mavi-ve-altin-rengi-uyumu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/sari-ve-altin-renginin-uyumu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/altin-rengi-ile-dekorasyon/

 51. admin

  14/03/2014 11:15

  Kübra Hanım az ışık alan evlerde olabildiğince açık renk duvarlar tavsiye edilir. Eğer bir değişiklik yapmak istiyorsanız, benim tavsiyem örneğin bir odada tek bir duvara, ışıltılı, içinde parlak deseni olan, renkli bir duvar kağıdı kullanmanız olabilir. Duvar kağıdı sevmiyorsanız duvara ayna, metalik resim çerçevesi, aplik gibi ışık yansıtacak aksesuarlar asabilirsiniz. Hepsi birden olmayabilir tabii.

 52. cemile

  14/03/2014 20:31

  Sorumu cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim, tekrar boya aldık sedef beyaz gibi, griye yakın kağıt görünümlü desenli duvar boyası yaptırdık, şimdi buna göre nasıl ne renklere yakın eşya tül perde yaptırmalıyız? Bu ara her gün sitenize bakıyorum, çünkü daha çok işimiz var, salon mutfak oturma odası, sizlere soru sorarak rahatsız edebilirim, teşekkür ederim.

 53. derya

  14/03/2014 23:58

  Merhaba ben Derya, daha önce sizden salonum için fikir almıştım uygulamaya başlıyorum. Benim siyah ve gri renkli salonum olduğundan bahsetmiştim. Perdem de fon olarak siyah ve gümüş renk hakim. Acaba perdede fon olarak nar çiçeği rengi kullansam sizin dediğiniz gibi beyaz ya da bej halı, beyaz duvar, nar çiçeği ve beyazın olduğu tablo ile nasıl olur acaba çünkü siyah ve gri çok sert duruyor. Ya da önerebilceğiniz bir fikir olursa çok sevinirim. Alakanız için çok teşekkür ederim.

 54. admin

  20/03/2014 18:43

  Derya Hanım bana öyle geliyor ki, perdeleri değiştirdiğiniz an ev ferahlayacak. Fon olarak tümüyle nar çiçeği rengi yerine, bulabilirseniz açık gri veya açık bir fon üzerine nar çiçeği renk desen perde deneyebilirsiniz. Nar çiçeği de canlı bir renk olduğu için salona renk katar ama tam olarak aydınlatmaz. Çok açık tonda veya parlak olmayan pastel ton bir nar çiçeği rengi daha iyi durur. Perdeleri daha önceki yorumda atlamışım, evdeki boğuculuğun en büyük nedeni emin olun perdelerdir.

 55. admin

  20/03/2014 18:51

  Cemile Hanım seçtiğiniz yeni renklere göre pek çok seçeneğiniz var. Hem uzun kullanabileceğiniz hem de pek çok eşyaya uyumlu olabilecek renkler olmuş. Koyu gri, barut rengi, vizon rengi, koyu kahve koltuklarla cam göbeği veya mercan renkte aksesuarlar kullanılabilir. Dediğim gibi şu an sınırsız bir renk seçeneğiniz var neredeyse. Birkaç salon örneğine bakarak bir palet belirlemeniz gerekebilir. Sizin zevkiniz en önemlisi.

 56. admin

  20/03/2014 21:14

  Sümeyye Hanım zebra perdenin yanına neden fon istiyorsunuz? Bana kalırsa fon perde ya da kanat, zebra perdenin esprisini tamamen kaçıracaktır. Perdeden çok desenli yastıklar, cam aksesuarlar, ev bitkileriyle evi tamamlamayı deneyebilirsiniz. Beyaz, kırmızı ve gri tonlarını içeren desenli yastıklar kullanabilirsiniz. Üstelik bazen ara vermek iyidir. Ev biraz oturduktan sonra eksiklerin ne olduğunu fark etmek daha kolay olur. Kafanız karıştığı an durun. Kendinize zaman tanıyın, neyin eksik olduğunu daha kolay fark edersiniz.

 57. Selma Baş

  08/04/2014 09:36

  Merhaba, ben Haziran’da evleneceğim. Mobilyalarımı aldım. Masa kum beji sandalyeler krem, tv ünitesi kum beji ve beyaz tonlarında. Koltuklar sütlü kahve, berjerler hardal sarısı. Aksesuar, halı ve perde hangi tonlarda olmalı? Lütfen yardımcı olun.

 58. çiğdem

  11/04/2014 13:00

  Yeni oturma grubu aldım, döşeme tatlı kahverengi [açık toprak rengi gibi] bej yaslanma yastıklı, duvarımın rengi şampanya yemek takımını hangi renk alsam kararsız kaldım şimdiden teşekkür ederim.

 59. admin

  16/04/2014 10:24

  Çiğdem Hanım eğer renk katmak isterseniz yemek odasında yeşil veya mercan rengi tonları kullanılabilir.

 60. Gamze

  06/05/2014 13:09

  Mrb biz eve vizon tonlarında köşe takım ve üçlü koltuk aldık, masa sandalye de vizonlu, yerler krem parke kapılar beyaz. Halı ve boyada kararsızım sizce ne renk yapsam hoş olur?

 61. nnnnn

  17/05/2014 14:30

  Ben de şansımı denemek istiyorum herkese yardim ettiğiniz için tskler. Benim derdim salonumla, koltuklar çikolata renginde deri L biçiminde yemek masamın koltukları da aynı renkte koyu kahve deri, tv ünitem ceviz kahve parlak beyaz renklerinde duvar ve yer kırık beyaz yerler parlak taş lambalarım alüminyum, bana da halı perde ve dekorasyonda yardım ederseniz sevinirim, salonum 4m ye 7m nasıl yapmalıyım?

 62. nermin

  31/05/2014 21:02

  Merhabalar ben salonumu boyamayı düşünüyorum ama çok kararsızım. Şu anki rengi kum beji ama biraz değişiklik istiyorum. Koltuk takımım gri ve beyaz renkte, oturma odam fazla büyük değil ama çok ışık alıyor. Hangi rengi kulanabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşklr

 63. elif biçer

  06/07/2014 01:45

  Merhabalar. Ben çok kısa süre önce evlendim ve eski evime bazı yeni eşyalar aldım ancak bu eşyaları alırken alışverişi biraz plansız yaptım sanırım ki şu anda alacağım yemek odası için karar veremiyorum. Öncelikle oturma odam L şeklinde ve bir tarafına kırmızı köşe bir koltuk aldım. Eskiden kalan iki ahşap berjerimi içinde kırmızıların da olduğu çiçekli bir kumaşa kaplatmayı düşünüyorum. Yere aldığım halı da beyaz gri ve kırmızı tonlarında. Sanırım italyan cevizi denen bir tonda sade bir tv ünitesi hediye olarak evime geldi. Şimdi ben bu oda için bir yemek odası takımı almayı düşünüyorum. Alacağım yemek odası takımı masasını tv ünitesi tonlarında alırsam çok kapatacağı fikrindeyim. Ayrıca seçeceğim sandalyenin kırmızı tonlarında değil farklı bir renk olmasını düşünüyorum ama giydirme tarzı mı yoksa ahşap tarzı mı daha iyi olacak karar veremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sizce kırmızının baskınlığını azaltmak için ne tonlarda sandalye ve masa seçmeliyim? Amacım modern tarzda rahat ve neşeli bir hava yaratmak. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiler…:)

 64. yd360

  07/07/2014 22:01

  Elif Hanım tebrik ederim. Halınızda beyaz olmasından yola çıkarak ahşap masa ile modern, beyaz giydirme sandalyeler kullanabilirsiniz. Masanıza kırmızı, dekoratif bir örtü serip porselen rengi büyük bir tabak veya vazo eklediğinizde görüntü tamamlanır. Ayrıca seviyorsanız yeşil ev bitkileri de kırmızıyı dengeler.

 65. sevinç demir

  10/07/2014 13:17

  Merhaba; salonumuzun duvar rengi melanj gri ve ünitemin geleceği duvar iki ton koyusu, perde fonlarım turkuaz ve açık krem tonlarında, çiçekli tüllerim krem düz keten kumaş koltuklarım gri renk keten kumaş turkuaz ve toz pembe dekoratif yastıkları var, halım ise çok açık gri diğer mobilyalarım beyaz avize seçimini nasıl yapmalıyım yardımınızı rica ediyorum teşekkürler.

 66. yd360

  10/07/2014 22:50

  Sevinç Hanım turkuaz renginde cam veya beyaz avize modellerine bakabilirsiniz. Modern tarz seviyorsanız metalik gri de salonunuza yakışacaktır.

 67. esma

  15/07/2014 05:09

  İyi sabahlar bana da yardımcı olur musunuz? Yeşil ve mordan olusan 2 renkli koltuk takımım var üçlü koltuğun ve tekli koltuğun bir tanesi mor diğer üçlü ve tekli yeşil perdem krem rengi ama nasıl halı seçeceğimi ve fon perdemin nasıl olacağına karar veremedim yardım ederseniz sevinirim.

 68. yd360

  16/07/2014 23:45

  Esma hanım açık bej bir halı kullanabilirsiniz. eğer renkli halı olmalı derseniz koltuklardaki yeşil veya mordan birini halıda kullanabilirsiniz. Halı koltuklara göre daha açık veya koyu tonda olabilir. Örneğin koltuk açık yeşilse, halı daha koyu yeşil olabilir. Modern evlerde bu renk koltuklara siyah beyaz halılar da yakışır. Bu durumda perde de artık sade krem veya beji öneririm.

 69. Narmin

  22/07/2014 11:12

  Selam aynı odada altın ve gümüş rengi aksesuar kullanılır mı?

 70. yd360

  02/08/2014 22:00

  Sayın Narmin, aynı odada hem altın hem gümüş rengi aksesuarlar olabilir. Ayrı ayrı gruplar yerine karma bir düzenleme olursa daha iyi durur. Örneğin altın ve gümüş renkli mumluklar yan yana, altın ve gümüş rengi yastıklar birlikte gibi..

 71. selma

  07/08/2014 22:09

  Merhaba benim salonumda gri ve siyah renkler hakim, duvarım ve halılarım açık bej televizyon arkasına duvar kağıdı yapmak istiyorum ne renk ve nasıl bir model yapmalıyım bir de lambeder aydınlatıcı almak istiyorum onu da ne renk almam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

 72. yd360

  13/08/2014 13:49

  Selma Hanım gri ve siyahla dilediğiniz renk duvar kağıdı kullanabilirsiniz çünkü bunlar nötr renkler. Salona sıcaklık katmak için sarı, turuncu veya kırmızı renk tonlarını değerlendirebilirsiniz. Örneğin bal rengi, kiremit rengi, bordo gibi seçenekler düşünülebilir. Lambaderde ise metal veya duvar kağıdına ya da evdeki aksesuarlara uygun bir gövde seçilebilir. Ancak renkli başlıkların ışığın rengini de etkileyeceğini unutmayın. Bej bir başlık daha iyi olabilir.

 73. nuran tenk

  16/08/2014 15:04

  Öncelikle size çok teşekkürler ediyorum ben salonumu yenileyeceğim koltuklarım pastel pembe yaslanma yerleri ve berjerler çiçekli, laminantlar beyaz duvar boyamı polen rengi seçtim acil yardım bekliyorum halı ve tüller belli değil acil n’olur?

 74. yd360

  19/08/2014 14:33

  Nuran Hanım krem rengi tüller ve yine krem / bal rengi veya sarı-bej tonlarında halı kullanabilirsiniz. Renkli halı istiyorsanız çağla yeşili söz ettiğiniz renk şemasına yakışabilir.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak