Örnek Alabileceğiniz 10 Güzel Salon Dekorasyonu

, , 125 Comments

Bir evin salonu, bütün evle ilgili bir izlenim oluşturur. Uzun sohbetlerin edildiği ve misafir ağırlanan salonlarda sadece konuklarınızın değil sizin de rahat etmeniz önemlidir. İş çıkışı bir an önce salonunuza varmak istiyorsanız doğru bir dekorasyon tarzı uygulamış olmanız muhtemeldir. Burada farklı tarzlarda, oldukça şık döşenmiş, değişik salon örnekleri göreceksiniz. Tarzınızı belirlemenizde ya da nasıl bir salon istediğinize karar vermenizde yardımcı olabilirler. Bu tip örnekleri ilham almak ve hoşunuza giden detayları uygulamak için inceleyebilirsiniz.Bu makalede gördüğünüz tüm fotoğrafları tek tek beğenebilirsiniz. Ancak bu her dekorasyon tarzının sizi yansıttığı ya da her salon uygulamasının sizin yaşam biçiminize uyduğu anlamına gelmez.

Yukarıda gördüğünüz, son derece şık ve özenli duran beyaz ev dekorasyonunda ne kadar az mobilya kullanıldığına dikkat edin. Sadeliği sadece beyaz renk değil, biraz da bu ‘az’ eşya kullanımı sağlıyor. Eğer az eşya ile yetinebiliyorsanız, bu tip minimalist bir salon dekorasyonunu deneyebilirsiniz.Evi steril, yani soğuk ve kimsenin yaşamadığı bir yermiş gibi göstermekten kurtaran detaylara dikkat edin: kontrast oluşturan koyu kahverengi (toprağı ve doğallığı simgeliyor) bir zemin ve beyaz saksılarından salona sıcaklık yayan yeşil bitkiler.

Bu salon daha çok ‘country’ tarzını yani bir kır evi tasarımını yansıtıyor. Ahşap malzemeye bolca yer verilmiş. Halıda ya da duvarda farklı desenlerin kullanılmasından kaçınılmamış. Ultra modern mobilya tasarımları yerine daha geleneksel tarzda mobilyalar kullanılmış.

Duvarı enine kesen uzun raf uygulamasının salona apayrı bir hava kattığı kesin. Tavan aydınlatmalarına da dikkat. Evin gelenekselliğini kıran ve country tarzı günümüze taşıyan bir uygulama olduğu söylenebilir.

Uzun ve dar bir salondan mümkün olan en verimli şekilde yararlanıldığını yukarıdaki fotoğrafta görebiliriz. Televizyon duvara monte edilerek, televizyon sehpasının yer kaplaması engellenmiş. Bunun yerine televizyonun altına bir puf koyularak, misafirlerin oturabileceği ya da kimse yokken sehpa olarak kullanılabilecek bir bölüm oluşturulmuş. Salonun sonu yemek odası olarak düşünülmüş. Dar bir salona büfe sığdırmak sorun olacağından yine akıllıca duvar değerlendirilmiş ve özel bir raf çakılmış.

Evin aydınlık bölümünün yemek masası ile değerlendirilmesi pratik bir düşünce. Hem televizyona fazla ışık vurmaz hem de sabah kahvaltı ederken ya da masa başında bir şeyler okurken ışıktan sonuna kadar faydalanılabilir.

Gri rengin beyaz renkle birlikteliği bana kalırsa her zaman son derece modern bir görünüm ortaya çıkarıyor. Gri renk siyah kadar sert değil ve beyaza çok güzel ayak uyduruyor. Buradaki rahat koltuklar ve alçak beyaz sehpa elbette dekorasyonun bu kadar çarpıcı olmasında pay sahibi.

Yine de duvar uygulamasını es geçemeyiz. Zaten mobilyalar da duvardaki panelleri bastırmayacak veya bir karmaşa oluşturmayacak şekilde desensiz, sade ve açık renk tercih edilmiş.

Klasik ve modern tarz bir arada nasıl olabilir diye merak ediyorsanız, işte yukarıda bunun çok güzel bir örneğini görüyorsunuz. Sade ve açık renk duvarlar ve zemin ile ilk önce ferahlık elde edilmiş. Ardından yine açık renk mobilyalarla çağdaş görünüm sürdürülmüş. Vurgu rengi olarak seçilen turkuaz perdelerde ve yemek masasını aydınlatacak olan klasik avizede kullanılmış. Klasik avizeye rağmen oturma bölümünde tavandan sarkan modern bir sarkıt lamba evin havasının ağırlaşmasını önlemiş.  Klasik tarzı vurgulayan sadece avize değil elbette. Köşe takımının karşısında bir de josephine koltuk göze çarpıyor.

Eğer önceki fotoğraflardaki salonları geniş bulduysanız ve küçük salonların bu kadar şık olamayacağını düşünüyorsanız, yanıldığınızın ispatı yukarıdaki fotoğraf olabilir.  Küçük olmasına rağmen benim için en favori salonlardan biri olmaya aday. Açık renklerin tercih edilmesinin ve fazla desenden kaçınılmasının nedeni elbette odayı daraltmamak. Koyu renk zemin açık renk bir halı ile yumuşatılmış.

Fazla aksesuar kullanılmadığına ve ayak altına dolaşacak detaylara izin verilmediğine dikkat edin. Tekli koltukların modern tasarımları salonu süslemeye yetiyor. Duvar asılan cam tablo ve köşedeki yeşil bitki dışında vazolar, biblolar ya da mumlar için bu salonda yer yok. Açıkçası eksiklikleri de hiç hissedilmiyor bence.

Sade renklerden söz edip duruyoruz ancak salonunuzda renk kullanamazsınız diye bir kural yok elbette. Yukarıdaki fotoğrafta beyaz, mor ve siyahın ne kadar dengeli bir biçimde bir araya getirildiğine dikkat edin. Geniş alanlarda beyaz kullanılmış, aksesuarlarda mor ve daha küçük parça mobilyalarda ise siyah.

Bütün bu tercihler bilinçli olarak yapılmış diyebiliriz. eğer duvarlar mor olsaydı, bu ev çok daha göz yorucu ve depresif olabilirdi. Ya da siyah bir halı evin sıcaklığından çalıp, burayı daha soğuk bir mekan olarak algılamanıza neden olabilirdi. Açık renk kullanırken daha cömert olup, canlı renkleri kullanırken cimri davranmanız dengeyi korumanız açısından iyi bir yöntemdir.

Muntazam ve modern bir görüntü yaratmak isteyenler için gereken iki ipucu da bu fotoğrafta bulunuyor. Simetri ve desensiz alanlar. Ahşap zemin eve sıcaklık katıyor, tabii bu konuda köşedeki uzun ve zarif ev bitkisini de atlayamayız. Köşeli mobilyalar seçilmiş olmasına rağmen, bol ışık alan bu salon biraz ciddi görünümüne rağmen, rahatlık konusunda kesinlikle taviz vermiyor.

Az önce renk kullanımından söz etmiştik. Mor kadar kırmızı da iddialı renklerden biridir ve kırmızıyı dengeli bir biçimde eve dağıtmayı başarırsanız, çok özel görüntüler elde edebilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi. Tekli kırmızı koltuk, kırmızı sırt yastıkları ve bir de yemek masasının üzerine sarkan kırmızı lamba. Ne kadar az kullanılmış olmasına rağmen, nasıl da göze çarpıyor ve fotoğrafta hemen fark ediliyorlar.

Kırmızı ile birlikte bej ve kahverengi de son derece uyumlu bir renk paleti oluşturmuş. Açıkçası kırmızıyı genelde siyah renk ile birlikte kullanmaya meyilliyiz ama bana kalırsa çikolata rengi ile birlikte kullanılan kırmızıdan çok daha iyi sonuçlar alınıyor.

İşte geleneksel salon çizgilerini yerle bir eden çok farklı bir dekorasyon. Kanepe yerine herkese özel, içine gömülebilecek koltuklar. Siyah bu salona oldukça maskülen bir hava katmış. Aynı şekilde duvardaki ‘Baba’ filminin posteri de öyle. Bana kalırsa bu salonun ev sahibi bir erkek. Salon oldukça dar olduğundan odak noktası olarak televizyonun seçilmesi doğal görünüyor. Üstelik televizyon seyredilmediği zamanlarda koltuklar birbirlerine bakacak şekilde çevrilerek uzun bir sohbet için ideal ortam oluşturulabilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

125 Responses

 1. bilginur

  29/08/2014 22:30

  Sayenizde çok hoş bir salon yaptım kendime. Ama bir kez daha danışmadan edemeyeceğim. Yine fikir verirseniz cok mutlu edersiniz beni.
  Kolları beyaz deri, zemini gri koltuk takımı yemek masası ve takımı parlak beyaz duvarlar kum beji beyaz tül perde bulunan bir salona önereceğiniz perde ve halı rengi nedir. Pudra pembesinin biraz koyu tonunda fon perde (4 tane) olmalı kırlentlerde de aynı ton(4 tane) uygun olabilir diye düşündüm ama emin olamadım. Ve halıya da karar veremedim. Bir de aksesuarlar beyaz renk. Önereceğiniz başka renk nedir? Teşekkürler.

 2. sezenay

  30/08/2014 01:16

  Çok güzel ve bilgilerinizi çok cömertçe paylaştığınız siteniz için sizi tebrik ederim. İnanın ne kadar zamandır sitedeyim bilmiyorum aralarda linkler vermişsiniz henüz onlara bakamadım. 34 yıldır kullandığım eşyalarımı yeni ev satın almamız nedeniyle değiştirmek istiyorum. Bilgilerinizden yararlandım ufkum açıldı. Stresim dağıldı. Karar vermek artık çok da zor olmayacağını düşünüyorum. Size başarılar bilgiler paylaşıldıkça çoğalır ayrıca da bu konuda tebrikler.

 3. yd360

  31/08/2014 02:38

  Sezenay Hanım eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun. Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler.

 4. yd360

  01/09/2014 19:41

  Bilginur Hanım pudra pembesini çok güzel seçmişsiniz. Gri ve beyaza çok yakışacaktır. 2. bir aksesuar rengi bebe mavisi veya lila olabilir. Halıda çok açık bej / krem ya da açık renk istemezseniz koltuklardan daha açık veya koyu yine gri halı önerebilirim. Tabii halıda model – desen çok çeşitlilik gösteriyor, yakışacağını düşündüğünüz farklı bir ürüne rastlarsanız, kullanabilirsiniz. Aşağıdaki makalemize de bir bakın isterseniz:

  http://www.yapidekorasyon360.com/ev-dekorasyonunda-gri-ve-pembe-uyumu/

 5. Zeynep

  08/10/2014 16:03

  Meraba yeni ev kuruyorum salonum için fikir verebilir misiniz bana koltuklarım kahverengi sarı fitilleri var sarı kırmızı kahve ve yazılı yastıkları var tv Ünitesi’nin olduğu yere taş desenli duvar kağıdı düşündüm ama ne renk olur bilemedim perdeler ve halıyı da bana tabii yardımcı olabilir misiniz?

 6. yd360

  10/10/2014 15:59

  Zeynep Hanım mobilyada kahverengi kırmızı gibi yoğun renkler olduğu için taş duvarın açık bej tonlarda olmasını öneririm. Kırmızı desenli krem perde ile açık krem bir halı kullanabilirsiniz. Perdede diğer bir alternatif bal rengi olabilir. Halıda renk isterseniz elinizdeki renk grubunu değerlendirin. Kahve, kırmızı ve sarı tonlarında kalmaya çalışın.

 7. nazlı

  23/10/2014 01:46

  Mrb. salon koltuklarım yanlar siyah derili oturma yeri ve kırlentlerim kırık beyaz. fon perdelerim de siyah yemek masam da siyah beyaz yani kısacası her yer siyah beyaz odaya girince içim sıkılıyor nasıl bi renk kullanmalıyım odayı açmak için renkli bi tablo ve aksesuar olabilir mi?

 8. Çiğdem akkül

  25/10/2014 17:35

  Öncelikle emeğinize sağlık lacivert koltuklarım gümüş gri iki klasik berjerim var mobilyalarım sade lake beyaz sandalyeler gri giydirme salonum 33mkare dikdörtgen sorunum lacvertin yoğunluğunu azaltmak için halı duvar ve fon perdeyi ne renk kullanmalıyım?

 9. yd360

  26/10/2014 23:36

  Tuba Hanım kırmızı koltuğa siyah mobilyaların ortaya koyduğu bir koyuluk var. Şimdi duvarlarda da koyu renk veya yoğun desen kullanırsanız salon kararmaya başlayabilir. Benim önerim açık renkte (krem, kırık beyaz, açık bej gibi) duvar kağıdı seçmenizdir. Kırmızıya mavi de yakışır. Açık zemin üzerine mavi desenli bir model karşınıza çıkarsa değerlendirebilirsiniz. Desen evinizin tarzına göre modern ya da klasik olabilir ancak çok gözü yormayan nispeten sade modelleri seçmenizi önerebilirim. İki farklı duvar kağıdını ancak az eşyanız varsa ve mobilyalarınız da çok sade ise öneririm.

 10. yd360

  27/10/2014 14:10

  Nazlı Hanım siyah beyaz salon için bebe mavisi, toz pembe, lila, hardal sarısı veya mercan renklerinden birini seçerek küçük yastıklarla, bir pufla veya çeşitli objelerle bu rengi salona dağıtabilirsiniz. Dilerseniz büyük ve renk içeren bir tablo da olabilir. Ama deneyimlerime göre gerçekten hoş bir eser olmadıkça tablo ortama ilgisiz de kaçabiliyor. Benim önerim birkaç parça renkli aksesuarı salona dağıtmanız. Renkli büyük bir tabak, yastık, masa örtüsü, mumluk gibi aksesuarları değerlendirin. Bir renk belirleyip aynı rengi dağıtmaya çalışın. Adım adım gidin, çok fazla aksesuara da ihtiyaç olmayabilir.

 11. gönül

  01/11/2014 22:10

  Merhaba. Ahşap tavan salon Amerikan mutfak. Cam tek kanat. Salon ve mutfakta 8 cam var. Ahşap rustik. Salon takımı krem kahve spor. Ne tür perde kullanabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

 12. zeynep33

  13/01/2015 23:57

  Mrb iki ay sonra düğünüm var zemin krem ve kahve deri detayları olan ve kırmızı ve hardal sarısı renklerinde çiçekli yastıkları olan bir oturma grubu aldım buna hangi renkte bir perde ve halı kullanmalıyım? Duvarlarım kum beji.

 13. yd360

  15/01/2015 22:35

  Zeynep Hanım tebrikler. Koltuklarınız desenli olduğu için halı ve perdede daha sade seçimler yapmanızı öneririm. Krem, kırmızı ve hardal renklerini temel alın. Örneğin Krem renkte perdeler ve açık bir zemin üzerine çok gözü almayan kırmızı desende bir halı olabilir. Ancak halıyı bu şekilde sipariş üzerine bulmak çok zor. Dilediğiniz gibi bir halı olmazsa krem ya da bej bir halı olabilir. Aşağıdaki örneklere bakmanızı öneririm:

  http://www.yapidekorasyon360.com/kirmizi-koltuklara-ne-renk-hali/

 14. aysun

  01/03/2015 23:04

  Merhaba benim koltuklarım chester tarzı üçlü ve ikilisi tay tüyü kumaştan krem berjerleri de sade çiçeksiz pembe halı ve perde olarak ne kullanabilirim çift fon kullanmak istiyorum bir de yemek odasının sandalyelerini hangi renk yapabilirim lütfen cvp yazın.

 15. yd360

  05/03/2015 18:49

  Aysun Hanım koyu krem ve pembeyi perdede, açık krem ya da açık beji de halıda kullanabilirsiniz. Gri tonlarında bir halı, krem ve gri perde ya da açık bej bir halı ile krem ve kahve tonlarında perde de olabilir.

 16. semra

  06/03/2015 23:09

  Merhaba halılarımı yeni değiştirdim turuncu koyu kahve ve koyu turuncu renkleri hakim, fakat koltuklarım krem renkti çok açık kaldı rengi. Yüzletmeyi düşünüyorum hangi renk olmalı karar veremedim bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 17. yd360

  08/03/2015 23:36

  Semra Hanım kahverenginin açık tonları olabilir, sütlü kahve, orta koyulukta bej gibi.

 18. aysun

  13/03/2015 22:54

  Merhabalar benim oturma odamda bej kırlentleri mavi çiçekli köşe takımım var halım da mavi vizon krem tonlarında. Odam çok küçük ve penceresi balkon kapısıyla birleşik bu nedenle perde olarak stor perde kullanmak istiyorum ama fon olarak nasıl ve ne renk kullanmalıyım bilmiyorum.

 19. yd360

  16/03/2015 20:04

  Aysun Hanım oda küçükse krem rengi gibi açık bir renk öneririm perdede.

 20. bora

  23/03/2015 23:05

  Merhabalar, salonumda tv ünitesinin arkasına 3 boyutlu duvar kağıdı uygulamak istiyorum. Tv ünitem siyah 2 tane de rafı var onlar da siyah. Tv nin yanında 2 tane de ince uzun kolon var ev sinema sisteminin. Nasıl ve ne renk bir duvar kağıdı seçmeliyim. Tv ünitesinin 2 rafı duvar kağıdını kapatır mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 21. yd360

  28/03/2015 12:07

  Bora Bey rafların büyüklüğü veya doluluğu elbette duvar kağıdının esprisini biraz azaltabilir. Bu biraz da desenin ne olduğuna bağlı. Rafların ve TV’nin arkasında kalınca ne olduğu tam anlaşılmayan bir desen olmamalı. Bir şehir manzarası ya da doğa manzarasında sorun çıkmaz ama örneğin koşan atlar varsa ve atlar raflara denk gelir de yok olurlarsa bir anlamı kalmaz resmin. Tv izlerken gözü çok yormayacak, fazla detay içermeyen bir duvar kağıdı seçilebilir. Aşağıdaki makalemize de bir bakabilirsiniz:

  http://www.yapidekorasyon360.com/tv-arkasi-dekorasyonu/

 22. Gamze

  30/03/2015 02:05

  Merhabalar ben nişanlıyım oturma odası ve salonuma pudra renkli köşe takımı ve koltuk takımı aldım sizce perdelerim ve halılarım ne renk olmalı ben koyu tatlı bir pembe düşündüm sizce nasıl olur ayrıca yemek takımım da krem rengi şimdiden teşekkür ediyorum.

 23. Nurdan Dora

  02/04/2015 11:32

  Merhabalar sizden bilgi almak istiyorum. Yeni ev aldım kapılarımı yerlerimi her tarafımı beyaz yaptım tam bir iskandinav havası istiyorum yemek odam beyaz kapılarımda hafifi gümüş çıtalar var koltuklarımı fuşya pembesi chester tarzı istiyorum ama bir tanesi beyaz bir tanesi fuşya pembesi olsun diyorum sizce güzel olur mu yoksa gümüş mü yapsam yastıklarımla mı renklendirsem bana yardımcı olur musunuz en güzel nasıl şık olur şimdiden teşekkür ediyorum.

 24. yd360

  02/04/2015 17:57

  Nurdan Hanım söz ettiğiniz her iki tarz da güzel durur. Burada önemli olan sizin ileride fuşya renk bir mobilyadan sıkılıp sıkılmayacağınız. Yastık değiştirmek kolay ama koltuğu yeniden yüzletmek ya da değiştirmek zordur. Fuşya koltuktan sıkılmayacağınıza eminseniz alın ama kararsızsanız griye yönelip yastıklarla renklendirin.

 25. birsen

  07/04/2015 15:33

  Merhaba benim salonumda eski ve kirli görüntülü bir şöminem bulunuyor. Bu şöminenin ön çıkıntılı kısmına tuğla koyulmuş ben bu tuğlaları söktürüp ahşap koymak istiyorum. Ve diğer taş kısımları da taş desenli duvar kâğıdı ile kaplamayı düşünüyorum. Zaten kullanmıyoruz sadece görünüş amaçlı olacak. Sizce mermerin üzeri duvar kâğıdı ile kaplanır mı?

 26. yd360

  08/04/2015 14:57

  Birsen Hanım mermer çok değerli bir malzemedir, üzerine duvar kağıdı yapılmasına ben ‘olur’ demiş olmak istemem açıkçası 🙂

 27. aget

  08/04/2015 22:37

  Koltuklarım tamamen beyaz konsol da yemek masası da öyle sadece yemek masaının sandalyeleri gri, perde ve halı da hangi renk kullanabilirim sizce?

 28. macide

  17/04/2015 21:45

  Merhabalar; salonumun duvarları roma grisi, kanepe 2 adet kına yeşili; berjerler krem içerisinde su yeşili serpme desen var; bacak kısımları gri altın sarısı patine renk, halım sütlü kahve ile krem karışık desenli. Yemek masam ve sehpalar krem, perdelerim kanatlar yeşil içi krem, aksesuar ne renk tonlar ve neler kullanmalıyım bize yardımcı olur musunuz lütfen.

 29. halime

  18/04/2015 15:00

  Merhaba oturma odam için sadece ful gri veya sadece ful mor köşe takımı almayı düşünüyorum ama yemek masası konsol perde halıları hangi renkte yaparsam bu tarz renkteki köşe takımına ayrı ayrı uygun olur. Oda modern ve tarz olabilir yardım ederseniz sevinirim.

 30. yd360

  18/04/2015 21:18

  Macide Hanım sarı, altın sarısı ve kahverengi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Örneğin kanepenize sarı ve kahve tonlarında parlak kumaşlı yastıkları yan yana koymanız mümkün. Altın renkte ince çerçeveli bir tablo asılabilir. Sehpa üzerine yastıklarınızla benzer renkte kase, vazo gibi objeler koyabilirsiniz. Koltuklarınıza canlı bir pembe de yakışır, min,k pembe bir obje ya da pembe gövdeli bir abajur da bir köşede salona enerji katacaktır. Aşağıdaki makalemize de bakabilirsiniz:
  http://www.yapidekorasyon360.com/salonda-kullanilan-aksesuarlar/

 31. mehmet

  12/05/2015 23:53

  Merhaba benim oturma grubum; koltuklar haki yeşil, içinde yeşil çiçeklerin olduğu krem fonlu kırlentler var. Berjerler krem. Ayakları ceviz rengi. Yemek masam ve sandalyelerim krem, ayakları ceviz. Bana halı ve perde önerin lütfeeeeeeen 🙂

 32. Fatma Tulan

  13/06/2015 11:29

  Yeni siyah deri koltuk düz renk bej hali aldım duvarlar da beyaz perdelerim de beyaz bir türlü uygun olup olmadığına karar veremiyorum beni aydınlatırsanız çok sevinirim saygılarımı sunarım.

 33. yd360

  18/06/2015 17:52

  Fatma Tulan Hanım seçimleriniz de herhangi bir yanlışlık görünmüyor. Beyaz duvar ve perde siyah mobilyalı salonlarda sıkça tercih edilir.

 34. Fulya Taşdemir

  30/07/2015 16:57

  Merhaba yeni evleniyorum. Berjerler sarı üçlü koltuklarım krem yemek masası cordoba sandalyeler krem halı, perde, TV ünitesi sizce nasıl olmalı? Çok kararsız kaldım sürekli fikir değiştiriyorum. Şimdiden teşekkürler. Hayırlı günler.

 35. yd360

  05/08/2015 12:50

  Fulya Taşdemir Hanım, ünite ve sehpaları yemek masası renginde seçebilirsiniz. Krem kahve bir halı ile kahve perde, krem hardal- rengi halı ile krem perde gibi seçenekleriniz olabilir.

 36. Ayten

  11/09/2015 20:06

  Salonum hakkında fikir verebilir misiniz? Pencereleri çok olan büyük bir salonum var duvarların rengi deniz kabuğu siyah lake yemek odası takımım var koltukları beyaz süet gibi kumaşla döşetmek istiyorum perdelerim de beyaz tül dikey perde düşünüyorum kenarlara renk katarsak fon perdeye gerek kalmaz dediler isterseniz fon da yaparız dediler ben de süet gibi dahada yumuşak pudra zemini ve beyaz karışımı desenli kumaş beğendim bağlama aparatını da ğül kurusu veya pudra rengin koyusu gibi yapma gülden beğendim halımın da zemini çok tatlı mavi içinde krem deve tüyü çok az da koyu kırmızı çizgisi olan halım var perdede ve aksesuarlarda yardımcı olur musunuz diğerlerinde de fikrinizi almayı istiyorum lütfen.

 37. yd360

  18/09/2015 16:33

  Ayten Hanım renkleriniz güzel ama birbirlerini tamamlamıyor görünüyorlar. Perdedeki pembe tonları halıda olsaydı iyi olurdu. Ya da halıdaki renkler perdede kullanılabilir. Şu an mavi, pembe, kırmızı, deve tüyü, siyah renklerin hepsi birer noktada kalmış durumda. Bana kalırsa fon kullanmayın ya da deve tüyü gibi halıyla uyum sağlayacak bir renk tercih edin. Yine de karar sizin.

 38. Funda

  23/01/2016 23:13

  Salonum hakkında yardımcı olur musunuz? Aynı zamanda açık mutfak. Duvarımın bir tanesi siyah diğer duvarımın rengi de kirli beyaz. Mobilyalarım beyaz lake. Köşe koltuğum beyaz deri.. Büyük kare orta sehpama bir türlü istediğim gibi dekore edemedim. Beyaz sehpaya siyah örtü üzerine ne renk aksesuar koymalıyım. Şimdiden tşkler

 39. yd360

  09/02/2016 11:50

  Funda HAnım gümüş rengi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Şu an referans alabileceğimiz başka bir renk yok evinizde.

Comments are closed.