Oda Bölme Modelleri

, , 51 Yorum

Salonu büyük 2 + 1 evlerde, stüdyo dairelerde, açık mutfaklı evlerde ve daha pek çok gerekçeyle tek bir odayı bölmek ve birbirinden ayrı algılanacak alanlar yaratmak gerekebilir. Bugün alçıpan duvar sistemleriyle, ses ve ısı yalıtımına da imkan verecek şekilde odanıza duvar ekletmeniz ve oda içinde bir oda daha elde etmeniz mümkün. Ancak bu makalede oda bölme modelleri arasından bana ilginç ve yaratıcı gelenleri buraya almak istedim. Düz duvar ördürtmek yerine, acaba başka ne gibi oda bölme fikirleri olabilir? Yaratıcı bölme modellerine bir göz atalım.Beton duvar görünümlü bir alçıpan duvar yerine ahşap blok kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Hatta alçıpandan faydalanarak ahşap olmasa bile yukarıdaki fotoğraftaki gibi süslemeli bir bölme yaptırabilir ve dilediğiniz renge boyatabilirsiniz.Büyük salonlar genellikle hem oturma odası hem de yemek odası olarak kullanılır. Bu ikisini birbirinden ayırmak için camlı bölme kullanmak iyi bir fikir olabilir. Yemek odası olmsı şart değil tabii. Camlı bölmeyle kendinize bir çalışma köşesi de ayırabilirsiniz.

Bir stüdyo daire için son derece dekoratif ve işlevsel bir çözüm. Yatak bölümü gözlerden saklanırken, ahşabın doğallığı da göz alıyor. Bu tip ahşap paravanlar için bir marangozdan yardım isteyebilirsiniz. Ağaç cinsine göre fiyatlar artabilir ancak belki de ahşap kaplama sunta kullanabilirsiniz. Biraz araştırma yapmadan pes etmeyin.

Tekrar döndük alçıpana. Oda içinde oda yaptırmak için en iyi çözüm alçıpan olacaktır. Cam ve kapı taktırmanız kolay olur. Salonda yer varsa neden ikinci bir koltuk takımı koymak yerine şöyle sağlam bir kütüphane ya da çalışma odanız olmasın ki? Bu sadece bir örnek. Müzik odası ya da oyun odası olarak da düzenleyebilirsiniz. Öncelik sizin ihtiyaçlarınızda.

Bana en ilginç gelen oda bölme modellerinden biri de bu metal dallarla mutfağı salondan ayıran çözüm oldu. Bu tip bir dekoratif malzemeyi bulmak zor. Ama metal paravanların da kullanılabileceğini göstermek için güzel bir örnek.

metal-perde

Yukarıda mutfağın metal bir perde ile ayrıldığını görebilirsiniz. Bu şekilde hem ışık engellenmemiş oluyor hem de perdenin arkasında yemek hazırlıkları ya da dağınıklık saklanabiliyor. Şimdi gelelim bu işin zor noktasına: Böylesine zarif görünen, metal ama ağ şeklinde örülmüş perdeyi nereden bulacağız? Böyle bir ürüne rastlayan olursa, burada hemen bizimle paylaşmalı!

Odayı bölmek için ustalarla görüşmeye başlamışken, neden duvarınızı bir kitaplık ya da raf olarak düzenlemek istediğinizi de belirtmiyorsunuz? Bu fotoğraftaki bölme duvar benim çok hoşuma gitti. Hem odayı ayırıyor hem de aksesuarlarla dekoratif bir köşe oluşturuyor. Kitaplık olarak da kullanılabilirdi. Bu fotoğrafı ustaya bir gösterin bakalım, ne diyecek?

Evde fazla iş çıkarmadan, alçıpanla ya da ahşapla uğraşmadan başka nasıl bir bölme sistemi olabilir diye soruyorsanız, size perdeleri önerebilirim. Yalnız bu durumda dekorasyonunuzla uyumlu, kumaşı ağır bir perde seçmenizi öneririm.

japon-perde

Oda bölmek için başka bir perde uygulaması da japon perde de denilen panel perdeler olabilir. Bu kez perde tavan ve zemin arasında daha gergin duruyor. Klasik kumaş perdeye göre bölme olarak daha sağlam duruyor. Bu tip bölmeler ince oldukları ve fazla yer tutmadıkları için çoğu odada daha kullanışlı olacaktır. Hatta daha neşeli bir kumaş seçilerek, çocuk odasını kardeşler arasında paylaştırmak için bu yöntem gayet elverişli olabilir.

Metal, kumaş ya da plastik bir arada kullanılarak yaratıcı bölme çözümleri bulunabilir. Metal ve ahşap uyumu sandığınızdan çok daha kuvvetli olabilir.

Ayaklı paravanlar da işinizi görebilir ancan ölçülerini iyi tutturmalısınız. Büyük salonlarda küçük bir paravan işlevselliğini kaybedebilir.

Fotoğraflar: Apartment Therapy, Houzz.com, Thisoldhouse.com, Remodalista.com, Realsimple.com

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

51 Yorum

 1. Sheydosh

  27/10/2011 16:04

  Çok beğendim, her biri birbirinden güzel. Yalnız çocuk odasını perde ile ayırmak fikrini ayrıca sevdim, o benim favorim. Aklımın bi’ köşesine kazıdım ve ileride uygulamaya koyabilmeyi diliyorum. =) Derlemeniz için teşekkürler…

 2. gizem

  14/01/2012 21:59

  Aslında ben de çok beğendim. Ben de salon ve mutfağımı ayırmak istiyorum; ama bir çözüm bulamadım. Ben istediğim zaman açıp kapayacağım bir şey istiyorum ama çok modern olmalı. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 3. admin

  15/01/2012 13:25

  Gizem Hanım, dilediğiniz zaman açıp kapayacağınız en iyi modern bölme yöntemlerinden biri de raylı, sürgülü kapılar olabilir. Bölme panel yapan firmalar size uygun çözümleri sunacaktır. Cam benzeri şeffaf kapı tercih ederseniz hem mekanı daraltmaz hem de modern görünür. Ancak evin yapısını bilmeden öneride bulunduğumu unutmayın, ufak bir mekanı bu tip kapılar şeffaf da olsa daraltabilir..

 4. ilknur

  08/02/2012 12:02

  Oda bölme modellerini beğendim. Ben de odayı bölerek çocuk odası yapmak istiyorum ancak böldüğüm odanın da ışık alması lazım. Bunun için nasıl bir şey yaptırabilirim. Bölünen odanın diğer tarafı da oturma odası olacağı için nasıl bir bölme modeli seçebilirim, fikir verirseniz sevinirim.

 5. oğuzhan

  04/09/2012 14:43

  Hepsi birbirinden güzel ancak biz öğrenciyiz :D salonu bölüp oda yapacağız yarısını ve perde şeklinde bir şey düşünüyoruz ama hem maddi açıdan hem güzellik açısından uygun hoş bir şey bulamadık yardımcı olursanız sevinirim admin ya hem de acilen :)

 6. admin

  07/09/2012 15:04

  Merhaba Oğuzhan Bey, eğer perde şeklinde bir bölme düşünüyorsanız benim önerim sondan 2. ve 3. resimde görülen bölmeleri örnek almanız. Bu uygulamaları pratik ve ucuz şekilde yapmak için yapı marketlerde satılan hesaplı ama şık perdelerden satın alıp tavan ve zemin arasına gergince asmalısınız. Perdeyi tutturmak için tavan ve zemine çengeller çakılabilir. Çok iyi ölçü alın ve dilerseniz mahallenizdeki bir ustaya da perde tutturma işini danışabilirsiniz. Farklı yöntemler önerebilir. Perdenin kirişe göre dikilmiş ucunu terzi kolayca kesip düzeltebilir. Biraz uğraştıracak ama sonuçta hem şık hem de hesaplı olacaktır.

 7. Aysel

  03/03/2013 03:10

  Merhaba benim de salonla mutfağım bir ve ben misafirim geldiğinde çok zorlanıyorum ve ayırmak istiyorum. Ama istediğimde açabileyim, şık ve modern bir şey istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

 8. admin

  05/03/2013 16:20

  Aysel Hanım merhaba, eğer yeriniz uygunsa, katlanır kapılar ile bir çözüm üretebilirsiniz. Akordeon kapı veya sürgülü kapı, hem çözüm olur hem de modern görünür. Piyasada ahşap görünümlü PVC kapılar da mevcut. Bir firmayla görüşüp yeriniz müsait mi, kapı sistemi yerleştirilir mi, detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler.

 9. leyla

  10/03/2013 15:37

  Merhabalar, biz eski bir evi tadilata soktuk. Bu evde banyoya mutfaktan geçiliyor. Tadilat kapsamında gerekli çözümü bulamadık ve şimdi ev bitti sayılır. Ben gaz betondan bir bölme yapayım diyorum ama diktörgen bir mutfak daraltabilir ve ışığı keser. Sizin bir öneriniz olabilir mi?

 10. admin

  11/03/2013 11:31

  Leyla Hanım merhaba, eviniz hayırlı olsun. Bu aşamada bölme olarak gaz beton yerine belki pleksi malzemeden, daha ince ve ışık geçiren bir bölme yaptırmanız, mutfağı boğucu olmaktan kurtarabilir. Ancak çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Mutfağın daralması mı yoksa banyoya geçiş mi sizi daha çok rahatsız edecek. Pek çok ev açık mutfaklıdır ve mutfak bu şekilde kullanılamaz anlamına gelmez. İyi günler.

 11. tuğba

  17/05/2013 19:35

  Ben kiracıyım, mutfakla salonu ayırmak istiyorum ama hem ev sahibim hem de eşim için maddi bakımdan uygun nasıl olduğuna dair bir fikrim yok, bana yardımcı olursanız sevinirim.

 12. admin

  18/05/2013 16:56

  Tuğba Hanım merhaba, sizin için perde bölmeler uygun olabilir. Japon perde denilen, gergin panel perdelerin takılması kolaydır ve sadece tavana korniş eklendiğinden ev sahibiyle sorun yaşanmaz. Yukarıda en baştan 9. fotoyu inceleyin. Sonradan sökülebilir. Bir perde firmasıyla detayları görüşebilirsiniz. İleride söküleceğini söyleyebilir ve buna göre çözüm isteyebilirsiniz. İyi günler.

 13. necla

  03/09/2013 15:28

  Merhabalar efendim sizin dekorasyon fikirleriniz mantıklı buluyorum ve takip ediyorum mümkünse bana yardımcı olabilir misiniz? Benim salonum büyük le şeklinde ben şıklık bakımından renkli bir kitaplıkla bölmek istiyorum amaç aksesuar bir kitaplık, nasıl bir şey yaparsam daha doğru olur?

 14. admin

  07/09/2013 00:05

  Necla Hanım merhaba, ilk olarak aşağıdaki L salonlarla ilgili makalemize bakmanızı öneririm. Salonu kapatmaması için sırtsız yani salonun diğer tarafı da görünen türde bir kitaplık olabilir. Başka bir seçenek de yarım boy, kısa kitaplık kullanabilirsiniz. Böylelikle salonun ortasında büyük bir mobilyanın ağırlığını duymazsınız. Yorumlarınız için çok teşekkürler.

  http://www.yapidekorasyon360.com/l-seklinde-salon-yerlesimi/

 15. Mustafa

  23/09/2013 22:04

  Merhaba. Kışın salonumu ortadan ikiye bölmek istiyorum. Evim sobalı. bölmelerden birisinde soba kullanacağım. Ancak yaz geldiğinde salonun tamamını kullanmak da istiyorum. Nasıl bir şey kullanmam gerek? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 16. admin

  26/09/2013 19:11

  Mustafa Bey, bir şekilde odayı böldüğünüzde sobalı bölümün pencereli ve havalandırılabilir olması önemlidir. Eğer açılır kapanır bir çözüm istiyorsanız ilk akla gelen sürgülü/sürme veya akordeon kapı sistemleri olabilir.

 17. aysel yavuz

  28/09/2013 23:04

  Merhaba ben odanın duvarını kırıp bölme koyarak oda olsun istiyorum, bütçeyi zorlamadan hangisi veya ne güzel olabilir? He, unutmadan odanın biri çocuk odası olacak. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

 18. admin

  01/10/2013 17:07

  Aysel Hanım merhaba, eğer çocuk odası olacaksa en uygun çözümlerden biri alçıpan duvar bölmesi olabilir. Yine de uygulama için başvuracağınız kişiler, odayı gördükten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunacaktır diye düşünüyorum.

 19. ATİLLA AKDEMİR

  18/10/2013 22:13

  Kolay gelsin, benim dublex evim var fakat üst tarafı fazla kullanmıyorum. Bu yüzden kışın evi ısıtamıyorum. Sıcak yukarı gidiyor. Yukarı çıkışı bir şekilde kapatmak istiyorum. Tabii kullanılabilir bir şekilde. Önerilerinizi bekliyorum. Biraz da ekonomik çözüm olursa sevinirim.

 20. admin

  21/10/2013 14:34

  Atilla Bey merhaba, dubleks evlerde ısınma sorunu yaygın bir sorun ne yazık ki. Evde yukarı çıkışı kapatarak ısıyı ilk katta tutmaya çalışırsanız, duvar ördürmek kapı eklemek derken bu ekonomik bir çözüm olmaktan çıkar. Bunun yerine evin yalıtımını ve ısıtma sisteminizi iyileştirmeye çalışın. Isı yükselse de eğer pencerelerden kaçmazsa ya da duvarlar soğuk havayı geçirmezse daha iyi ısınabilirsiniz. Isınma tesisatının alt katta desteklenmesi, iyileştirilmesi de olumlu sonuç verebilir.

 21. imran

  29/10/2013 18:41

  Merhaba ben mutfak ile salonu ayırmak istiyorum. Çatı katı olduğundan tavan eğimli hem ışığı engellemeyen hem ekonomik bir şey düşünüyoruz. Önerilerinizi merakla bekliyorum. Teşekkürler:)

 22. admin

  01/11/2013 09:00

  İmran Hanım odanın yapısına göre farklı çözümler olabilir. İki bölümü tamamen ayırmak için sürgülü cam kapı kullanılabilir. Sadece kullanım alanı ayrılmış olsun derseniz yemek masası iki bölüm ortasına yerleştirilerek bir ayrım yapılabilir. Bu çözümler ışığı engellemeyen çözümler olacaktır. İyi günler.

 23. ESRA

  31/01/2014 23:12

  Merhaba ben de salonu bölmek istiyorum. Çocuk odası yapmak istiyorum salondan da böleceğim için hem güzel olmasını isterim hem de fiyatının uygun olmasını sizce ne yapmalıyım? Bana öneride bulunur musunuz? Fiyatlar nedir özellikle ses geçirmeyen bir bölme olsun, yardımcı olursanız çok sevinirim :)

 24. admin

  01/02/2014 18:32

  Esra Hanım biz sadece bilgilendirme, öneri, tanıtım yazıları yayınlıyoruz. Herhangi bir ürün satışımız ya da yapı, dekorasyon hizmetimiz yok maalesef. Ses geçirmeyen bir bölme için, özel olarak oda bölme sistemleri üzerine çalışan bir firma ile konuşmalısınız. Oda bölme sistemleri diye aratarak internetten firmalara ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Oda bölerken, evin yapısı-metrekaresi da önemlidir. Fiyatlar mekana göre verilir.

 25. ayşe

  14/03/2014 00:35

  Merhaba ben salonumu bölmek istiyorum. Fakat güzel görünmesini istiyorum ayrıca her iki tarafın aydınlık olmasını istiyorum. Acaba ne yapabilirim, fikriniz nedir paylaşırsanız sevinirim. İyi günler. :D

 26. Hatice Ciyanci

  14/03/2014 01:38

  Çok beğendim yazınızı teşekkür ederim. Bugün aynı sorun için saatlerce türlü ustalarla kafa yorduktan sonra sizin çözüm önerileriniz iyi bir özet olmuş. Araştırmalarım sonrasında 2 fikir daha var çok hoşuma giden: Demir bir rayda ilerleyen renkli sürgü cam kapı ve akvaryum gibi duran bir camlı ayırıcı. Bu ikisi de özel tasarım olabiliyor bildiğim kadarıyla.

 27. admin

  14/03/2014 12:43

  Ayşe Hanım fikirlerimizi yukarıda sıralamaya çalıştık, evin yapısı, genişliği de önemli tabii. Bundan sonrası sizin göz zevkinize hitap eden seçenek olacaktır. İyi günler.

 28. kübra

  09/06/2014 13:47

  Merhaba; taşındığımız evin oturma odası ile mutfak arasındaki duvarı kaldırmışlardı ancak şimdi kapatmayı istiyoruz. Ancak kapattığımızda karanlık olmayacak, otantik ve güzel bir şey olmasını istiyoruz. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

 29. admin

  09/06/2014 15:25

  Kübra Hanım yukarıda size fikir verebilecek örnekleri sıraladık ancak bunun dışında bir yapı hizmetimiz yok maalesef. Eğer karanlık olmasın derseniz ışık geçiren cam vb malzemeler, yarım duvar ya da diğer paravan tipi malzemeler kullanılabilir. Burada bir tercih yapacaksanız. Ya içerisi gözükecek ama ses ve koku geçmeyecek (cam kapılar), ya içerisi gözükmeyecek ama ses ve koku dışarı çıkacak (paravanlar) ya da sadece sınırı belirleyen bir yarım duvar-tezgah modeli olacak ama mutfak açık mutfak olmuş olacak. Bu tercih hem size hem de evin mimari yapısına bağlıdır. Bölmeyi yapacak olan kişilere de danışabilirsiniz.

 30. kübra

  10/06/2014 20:36

  Teşekkür ederim. Mutfakta 2 tane pencere var. 2 pencere de balkona bakıyor. Aslında alçı panel ile kapatmayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur?

 31. admin

  10/06/2014 21:38

  Kübra Hanım mutfakta sanki burayı kapatmışsınız gibi hareket etmeyi deneyin. Tüm beyaz eşya ve diğer mutfağa girecek eşyalar için yer kaldı mı, cam açmak istediğinizde bu kolay olacak mı, camlardan yeterince ışık giriyor mu, en önemlisi yemek hazırlarken, dolaplarınızı kullanırken rahat hareket edecek yer kaldı mı? Duvarın arkasında durum ne oldu, çok yer kaybedildi mi? Bu tip sorulara cevaplarınız olumluysa elbette alçıpan uygun bir tercih olur.

 32. Arzu

  09/10/2014 21:12

  Bizim amerikan mutfak. Salonla mutfak arasında açık bir bölme var 2 metre en 220 cm boy ahşap bölme düşünüyorum sizdeki oymalı modeli beğendim fiyat verebiliyor musunuz acaba?

 33. yd360

  10/10/2014 15:44

  Arzu Hanım sitemizdeki fotoğraflar bizim ürünlerimiz değil. Sitemiz bilgilendirme ve öneri makaleleri yayımlamakta. Herhangi bir dekorasyon hizmeti vermemekteyiz. iyi günler.

 34. sümeyra

  20/11/2014 20:03

  merhaba, siteniz bir harika. benim de evimle ilgili bir sorum olacak; evimin girişi ve salon büyük 2 kapaklı bir vestiyer ile ayrılmış. Ve bu vestiyerin arkasına yapışık bir halde kitaplık yapılmış (salona bakan kısmına). Ancak gelen kiracı bu kitaplığı beğenmeyerek kestirip ayna kaplamış. şimdi evden çıkarken de o aynaları sökecek. evim oldukça küçük bir ev, vestiyerin arkasını ne ile kaplayabiliriz? duvar kağıdı hoş durur mu? Önerilerinizi bekliyorum.

 35. yd360

  20/11/2014 20:41

  Sümeyra Hanım aslında eğer ev küçükse ayna en isabetli fikirlerden biri. Salona ışık ve derinlik katar. Ayna seçeneğini elediyseniz duvar kağıdı kaplanabilir ya da şimdi hazır duvar panelleri var. Ahşap ya da taş duvar görünümlü oluyorlar. Duvar kağıdına göre daha derinlikli ve farklı durabilirler. Koçtaş gibi yapı marketlerde bile var artık. Başka bir fikir de bu sırta raf yerleştirmek olabilir. Salonda aksesuar için size yer açılmış olur. İşlemler sırasında vestiyer arkasının bozulmaması isteniyorsa araya bir parça eklenip raflar, duvar kağıdı veya paneller bu parçaya uygulanabilir. Bu işlemi bir ustaya danışabilirsiniz.

 36. sümeyra

  23/11/2014 23:32

  Çok teşekkür ederiz yorumunuz için. Duvar paneli önerisi şimdiden hoşumuza gitti.

 37. ılknur oral

  12/12/2014 01:26

  Merhaba biz eşimle çok kararsız kaldık ve sitenin görünce hemen yazmak istedim bizim giriş kapımız büyük le biçiminde bir solana açılıyor girişte bu uzun olan kısım da 3 farklı oda kapısı var ve bu giriş kısmı hol yapıp bölmek istiyoruz işi bakımından eşim çift yönlü dolap diyor bir yönü portmanto bir yönü kitaplık ben ise sürgülü kapı diyorum bu arada odanın enine 3,5 metre oturma odası olarak kullanıyorum siz nasıl bir fikir verirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim.

 38. yd360

  12/12/2014 19:03

  İlknur Hanım yorumlar belli aralıklarla cevaplandığından sorunuzu hemen göremediniz. Sorunuza gelince portmanto ve kitaplık fikrinin artı yönü, zaten adı üzerinde hem holü bölecek, hem portmantonuz hem de kitaplığınız olacak. Eksi yönü ise yaptıracağınız bu çift yönlü mobilya yerinde sağlam duran, eğreti durmayacak bir mobilya olmalı. Yoksa ortada sırıtabilir. Sürgülü kapıda ise önemli olan siz bu kapıyı kullanacak mısınız yoksa günlük hayatta sürekli açık mı duracak? Çünkü hol kapılarının kaderi genelde budur. Mutfaktan, banyodan, odadan gelip giderken hep açık durur. Eğer içeri ses gitmesin, ışık gitmesin, koku gitmesin gibi geçerli nedenleriniz varsa yani kapı sahiden kapı görevi yapacaksa kapı olmalı. Bir de bu açılardan düşünün. Size kapı lazım mı ya da şöyle güzel, arayı bölecek bir mobilya bulabilecek misiniz?

 39. Gonca

  24/12/2014 17:57

  Ben Kızımın Odası’nı yenilemek istiyorum country tarzı olacak ama odada birde Koşu bandı bulunmakta ben bunu gizlemek istiyorum aklımda bir kaç fikir var bunlardan birisi paravan yapıp kendi imkanlarımla tabi ki yalnız nasıl yapabileceğim konusunda bir fikrim yok marangozdan yardım isteyerek üstlerinde duvar kağıdı falan yapıştırarak güzel bir şeyler elde edebilir miyim ya da ne yapıştırabilirim koşu bandının uzunluğu 180 cm hazır paravanların uzunluğu daha kısa o yüzden kendim yapmak istiyorum bana fikrim hakkımda yardım edebilir misiniz ya da koşu bandını gizlemek konusunda yeni fikirler verebilir misiniz?

 40. yd360

  29/12/2014 20:56

  Gonca Hanım koşu bandını paravanla gizlemek iyi bir fikir ancak sizin de dediğiniz gibi bu boyutta bir paravan bulması zor. Üstelik bu paravanın sıkı durmasını, devrilmemesini sağlamak da bir dert olabilir. Bence bir marangozdan yardım alın ve koşu bandını yarım dolap içine saklasın. Banyolardaki çamaşır makinesi dolapları ya da kombi dolapları gibi. Kısa bir dolap olursa hem üstü raf şeklinde kullanılır hem de içi de eşya alır. Dilediğiniz renkte boyayıp odanın tarzına da uydurursunuz.

 41. seblinna

  21/01/2015 13:09

  Merhaba fikirleriniz muhteşem gerçekten. bana da yardımcı olursanız sevinirim. yeni aldığımız evde dikdörtgen büyük bir oda var ve ben orayı önce yatak odası yapmayı planlamıştım. Fakat günlük yaşam alanı olarak kullanılacak bir oda yok maalesef. O odayı nasıl hem yaşam alanı hem de yatak odası olarak ayarlayabilirim yardımcı olur musunuz? Gergin panel perdeler hoşuma gitti ama hem tavana hem zemine mi monte oluyor bilgi verirseniz sevinirim.

 42. Esra Özcan

  24/01/2015 11:41

  Ben evimi home ofis olarak kullanıyorum hem ofis hem de ev fakat iş yerinin kurumsal olması gerekli ofis havası vermesi gerekli, çeşitli firmalarda oda bölme örnekleri var acaba ofisime kurumsal bir hava verir mi yoksa ahşap bölmeler mi kullanmalıyım teşekkürler.

 43. yd360

  25/01/2015 21:18

  Esra Hanım ev ofis için yapılacak seçimlerin eve uygun olması gerekir. Aksi takdirde ne ev ne ofis arada kalan bir görüntü oluşabilir. Bölmenizi ahşap gibi daha sıcak malzemelerden seçmenizi önerebilirim.

 44. yd360

  25/01/2015 21:34

  Sayın Seblinna odayı paneller ya da kitaplık, yarım bir kütüphane gibi geniş bir mobilya ile bölebilirsiniz. Bizim bir ürün satışımız olmadığından paneller için ancak satışı yapan firmalardan bilgi alabilirsiniz.

 45. nehir

  09/03/2015 10:13

  Merhaba çözümleriniz çok güzel siteniz harika. Benim de evimle alakalı bir sorum olacak. Bizim evimiz 2 oda 1 salon ancak giriş oldukça geniş şöyle söyleyebilirim ki 240a 450 gibi. 2 oda birbirine 5 metrelik mesafelerde bu da bebek odası için çok uzak ve kullanışsız oluyor girişe 250a 130 boyutlarında bir oda bölsek kapısını da yatak odasıyla karşılıklı konumlandırsak kullanışlı olur mu sizce? Bir de kullanılacak malzeme ne olmalı ince yer kaplamayan ancak ışık geçiren ses almayan bir yapı?

 46. yd360

  11/03/2015 20:44

  Nehir Hanım evi görmeden mimari yapı ile ilgili bilgi vermem yanıltıcı olabilir. Konuyu bir yapı firmasına danışmanızı öneririm.

 47. Zehra

  14/03/2015 16:19

  Merhabalar bende yeni bir ev aldım mutfak ve salonum bir fikirleriniz gerçekten çok cezbedici hepsini çok beğendim ama benim salon ve mutfağım küçük misafirim geldiğinde hem daha rahat hareket etmek hem de pişen yemek kokusunun salona geçmemesi için hangi modeli tavsiye edersiniz? Fazla bütçemizi sarsmayarak nasıl yapabiliriz yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 48. yd360

  16/03/2015 20:58

  Zehra Hanım salonun yapısını bilmeden fikir vermesi zor. Eğer tek duvar bir mutfaksa belki tavandan başlayan ağır kumaştan bir perde kokuyu bir miktar tutabilir. Ancak salon küçük demişsiniz, bu tip uygulamalar salonu daha da küçültecektir. Kaba da durabilir. Dekoratif bölmeler küçük salonda bana kalırsa daha iyi olur, mutfağı gözden ayırmakta işe yarar ama tabii koku engellemez.

 49. Zehra

  17/03/2015 16:52

  Tekrar merhaba salonumun yapısını sormuşsunuz benim salonumun şekli kareden biraz uzun gibi uzunluğun bir tarafı fransız cam diğer ucu mutfak bu şekilde işte birde bir şey daha söylemek istiyorum odada başka cam yok yani mutfağı böldüğümüz zaman oraya nasıl bir ışık sistemi yapabilirim aydınlık olması için lütfen yardımcı olun bir uzman olarak fikirleriniz gerçekten çok önemli benim için tekrar teşekkürler.

 50. yd360

  17/03/2015 19:07

  Zehra Hanım aslında yapıyı sormadım da, görmeden vereceğim fikir yanlışa yol açabilir demek istedim :) Mesela başka cam olmadığını söylüyorsunuz. Spot aydınlatma ile aydınlatma kolay ama havalandırma sorun olmayacak mı? Mutfak çok fazla buhar ve koku üreten bir bölümdür, daha dekoratif hava akımını engellemeyecek bir bölme düşünebilirsiniz.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak