Mutfak Ve Salon Bir Arada

, , Mutfak Ve Salon Bir Arada için yorumlar kapalı

Mutfak ve salon bir arada olduğunda mutfağın kapısını kapatıp dağınıklığı gözlerden saklayamamak bir dezavantajdır. Bununla birlikte artan konut fiyatları küçük evlerde daha pratik düzenlemeler için hepimizi zorlamakta. Açık mutfaklı salonlar planlı bir şekilde dekore edilirse ortaya çok kullanışlı bir salon mutfak birlikteliği çıkabilir.Salon mutfakla birlikte kullanıldığında çok daha geniş gözükeceği için bu önemli bir artıdır. Ancak mutfak, yemek odası ve salonu bir arada planlamak zorlu bir iştir. Bütünüyle bakıldığında salonu en verimli şekilde kullanmak gerekir. Her bir bölüm kendi içinde mümkün olduğunca gündelik yaşamı kolaylaştırmalı, bu birliktelik işinizi zorlaştırmamalıdır.Dekorasyonun ilk aşaması olarak duvar boyasını ele alabilirsiniz. Bu konuda birkaç seçeneğiniz var. Dilerseniz tüm odanın duvarları tek bir renk olabilir. Ya da mutfak ve salonu birbirinden ayırmak için farklı renkler kullanabilirsiniz. Farklı renkler kullanırken aynı rengin farklı tonlarını kullanmak, uyumlu renkler seçmek odada bir akış sağlar ve salonu daha geniş gösterir. İlginç bir uygulama da kontrast renkler seçmek olabilir. Mavi yeşil ya da fuşya sarı gibi tamamlayıcı renklerle salon ve mutfak birbirinden ayrılabilir.

Perde seçiminde tüm oda için tek tip perde seçimini odada bütünlük sağlayacağından mutfak ve salon tarafındaki pencerelere bir örnek perde asılması tavsiye edilir.

Duvar rengi ya da perdelerde olduğu gibi sıra mobilyaya geldiğinde de elbette yemek odası, mutfak ve salon birlikte düşünülürse sonuç daha tatmin edici olacaktır. Mutfak mobilyası ile salon mobilyasının tarz ve renk olarak birbirine uyması ya da birbirlerini tamamlamaları beklenir. Son derece modern mutfak dolaplarıyla klasik bir koltuk takımı yan yana geldiğinde elbette gözü tamamlayacaktır.

Birbirini tamamlayan mobilyalar kadar, birbirine tümüyle uyumlu, bir örnek mobilya malzemesi kullanılması da oldukça ilgi çekici bir görüntü ortaya çıkarır. Salon da mutfak da olduklarından geniş görünür. Odanın genelinde elde edilen tutarlı görünüm ortaya dikkat çekici ve ferah bir dekorasyon çıkarır.

Odanın duvar, perde ve mobilya gibi ana hatlarında uyumlu renkler ve malzemeler kullanıldıktan sonra aksesuar aşamasında bu kez mutfak ve salonu ayrı ayrı düşünüp her bölüm için kendine özgü parçalar seçebilirsiniz. Mutfak için daha sade aydınlatma ürünleri kullanırken salona daha büyük ve ilgi çekici bir sarkıt lamba asılabilir. Halı da salonu mutfaktan ayıracak ve salonun sınırlarını belirleyecek aksesuarlar arasındadır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: