Modern Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

, , Modern Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir? için yorumlar kapalı

Modern bir dekorasyon sade çizgiler, en az düzeyde süsleme ve görselliği ilginç kılacak kontrast renklerle oluşturulabilir. Bu dekorasyon tarzında ne kadar az dekoratif öğe kullanılırsa o kadar stile sadık kalınmış olunur. Mobilyaların ya da odanıza kattığınız her parçanın bir işlevi yani işe yararlılığı olması gerekir. Kısaca daha basit ve sade bir yaşam alanı için kendinizi hazırlamalısınız. Evin her odasına modern ve minimalist bir tarz uygulanabilir. Bu makalede modern bir yatak odası nasıl dekore edilir, önceliğimiz olacak.Renk Paleti

Yatak odanız için işe bir renk paleti belirlemekle başlayın. Sadece mobilyada değil, renk paletinde de sadelikten yana olmalısınız. Beyaz, krem rengi, bej ya da gri ile eşleştireceğiniz siyah ya da koyu kahve tonları kontrast yaratır ve siz de modern tasarımın olmazsa olmazlarından birini yerine getirmiş olursunuz. Yatak odasında duvarları açık renk tercih etmek daha yaygındır. Burası bir dinlenme ve rahatlama odası olduğundan ferah görünmesi daha doğrudur.Yatak Seçimi

Modern yatak odası dekorasyonunda yatak odanın odak noktasıdır. Modern stile sadık kalarak yere yakın ve sadece üzerine yatağınızı koyacağınız bir yatak platformu seçebilirsiniz. Kendinden komodini bulunan tek parça yatak platformları bu stile en iyi örneklerdendir. Platform malzemesi ahşap, koyu kahve, siyah ya da beyaz olabilir.

Aksesuar Seçimi

Modern bir yatak odası dekore ederken aksesuar konusunda tutumlu olmalısınız. Yatak odanıza vazo ve çiçek ekleyebilirsiniz ama aksesuarları birbirinden uzak ve ayrı köşelerde sergileyin. Yatak ucuna koyacağınız ya da tavana asacağınız lambalarda yuvarlak formları kullanabilirsiniz. Böylelikle düz ve sert mobilya çizgilerini de yumuşatmış olursunuz.

Aksesuar olarak duvarınıza tablo asabilirsiniz. Renkli bir yağlı boya yerine siyah beyaz bir fotoğrafı tercih etmeniz stilinize daha çok yakışır. Başından beri söylediğimiz gibi aksesuarlarda da az renkli ama ilgi çekebilecek değişik ürünlere yönelmelisiniz.

Düzenleme

Yatak odanızı dekore ederken ilk önce büyük parçayı, yani yatağınızı yerleştirip ardından diğer eşyaların yerlerini belirlemeniz daha iyi olur. Unutmayın ki kullanılmayan ve sadece süs olması için odada bulundurduğunuz eşyalara artık başka bir yer bulmalısınız. Modern stilde ne yazık ki eşya biriktirmekten hoşlananlara yer yok!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: