Mobilya ve Perde Uyumunda Püf Noktalar

, , 126 Yorum

Perdenin bir odayı ne kadar değiştirebileceğine ve perdesiz odaların bitmemiş, tamamlanmamış göründüğüne şahit olmuşsunuzdur. Dekorasyonda perde önemli bir ayrıntıdır. Bir odada halı, oturma grubu ve parke renkleri perde rengi seçiminde etkilidir. Mobilya ve perde uyumu konusunda en sık yapılan hatalara düşmemek için birkaç ipucunu bilmek yeterli olacaktır.İlk olarak mutlaka hatırlatılması gereken nokta: perde seçimi mobilya, parke ve duvar rengi seçiminden sonra olmalıdır.

Mobilya ve perde uyumu denildiğinde en sık yapılan hatalardan biri bu ikisinin tamamen aynı renk tonunda olması için çabalamaktır. Oysa birbiriyle aynı renkte perde ve oturma grubu çoğu kez son derece sıkıcı ve yavan görünür. Üstelik aynı tonu tutturmak oldukça zahmetli bir iştir.En iyisi oturma grubu renginde bir perde seçerken, aynı rengin belirgin biçimde farklı bir tonunu seçmek olabilir. Yukarıda böyle bir örnek görüyorsunuz. Turuncu koltuklarla birlikte yine turuncu perde kullanılmış ancak turuncunun koyu bir tonu tercih edilmiş. Tam tersi şekilde örneğin koyu kahve koltuklarla açık kahve perdeler rahatlıkla kullanılabilir.

Oturma grubuyla uyumlu perde seçmenin diğer bir yolu da, desenli koltukların içindeki desen renginde perde seçmek olabilir. Bu şekilde odada bir bütünlük yakalanır ve şık bir görünüm ortaya çıkar. Aynı renkte ufak tefek aksesuarlarla tablo tamamlanabilir.

Desen konusuna gelince, desenli koltuklarla düz renk perdeler, düz renk koltuklarla da desenli koltuk kullanmak daha hoş bir görüntü verir. Alçak tavanlı evlerde desenli perdelerden ziyade düz perdeler tercih edilmelidir.

Mobilya ve perde uyumunda dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta, aynı renk paletini kullanmak yerine mobilya renginize kontrast renkte bir perde seçmek olabilir. Kahverengi koltuklarla turkuaz rengi, mor oturma grubuyla sarı ya da krem rengi perdeler birlikte kullanılabilir. Böyle bir renk paleti uygulayacaksanız yukarıdaki gibi odaya perde renginde tek parça mobilyalar katabilirsiniz.

Beyaz, bej, kahverengi gibi nötr renkte perdeler pek çok renkte mobilyayla birlikte kullanılabilir ve hemen her renkle uyum gösterirler.

Perde ve mobilya uyumu demişken kumaş uyumundan söz etmemek olmaz. Oturma grubunuzda kullanılan kumaşla perde kumaşının dokularının örtüşmesi de önemlidir. Örneğin parlak kumaşlı koltuklarla keten perde kullanmanız doğru olmaz, denge bozulur.  Saten koltuklarınız varsa perde kumaşının parlaklık içermesi göze daha hoş görünür.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

126 Yorum

 1. yd360

  17/10/2014 23:57

  Nurten Hanım beyaz, krem, gri veya siyah-beyaz halılar şık duracaktır. Krem üzeri sarı, gri desen gibi modeller de olabilir. Koltuk sarısından daha açık veya daha koyu sarı da yine başka bir seçenek. Perde için de bu renkler hareket noktası. Örneğin gri bir halı ve krem rengi perde olabilir. Sarı gri desenli krem halı ile gri perde veya yine krem perde olabilir. Siyah beyaz halı ile beyaz perdeler veya tersi şeklinde eşleştirme yapılabilir.

 2. Çiğdem Akkülah

  23/10/2014 00:24

  Lacivert koltuk beyaz yemek odası ve gümüş sandalye gümüş berjere halı ve perde de hangi renkler olabilir

 3. yd360

  27/10/2014 00:16

  Krem, gri, bal rengi, açık bej, kırık beyaz gibi renkleri kullanabilirsiniz.

 4. Melahat

  09/11/2014 15:14

  Mrb benim salonumun mobilyaları beyaz kahverengi. koltuk takımımı sonradan aldım gri koltuklar mor berjerleri ve bu tonlarda çiçek desenli yastıkları var tüllerim krem rengi kenarlarına perde yaptırmak istiyorum ne yaptırmalıyız yardımcı olur musunuz?

 5. yd360

  10/11/2014 20:44

  Melahat Hanım koltuklarınızı tamamlayacak şekilde, gri ve mora uygun olarak, lila, mürdüm veya hardal yeşili perde düşünebilirsiniz.

 6. damla34

  12/11/2014 00:41

  Salon dekorasyonu için fikir almak istiyorum. Televizyon ünitem beyaz, koltuklarım berjerlerim çiçekli (içindeki renkler=mürdüm yeşil pembe ve krem) 2’li ve 3’lü tek renk mürdüm. Bu renklere uygun perde ve halı nasıl olmalıdır?

 7. yd360

  13/11/2014 14:35

  Damla34 Hanım birkaç seçeneğiniz var. Örneğin bal rengi perdeler ve krem üzerine yeşil desenli bir halı gibi. Berjerlerdeki çiçek renklerini ister halıda ister perdede kullanabilirsiniz. Örneğin yeşil ya da daha açık mürdüm tonunda perde gibi. Perde veya halıda renk istemezseniz krem, bal rengi, altın sarısı, açık kahve, bej gibi renkler mürdümle son derece uyumludur. Koltuklar desenli olduğu için perdelerin desensiz olmasını öneririm. Mürdüme yakışan renkleri aşağıdaki linkte daha ayrıntılı görebilirsiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/murdum-rengi-dekorasyon-onerileri/

 8. arzu peker

  16/11/2014 17:07

  krem rengi kenarları ceviz rengi mobilyalı koltuk takımım var. halım da krem rengi halının birkaç yerinde koyu pudra rengi kullanılmış. perde fonu olarak pudra rengi aklımdan geçiyor ama cesaret edemiyorum lütfen yardımcı olun alternatif olarak ne yapabilirim pudra rengi sırıtır mı?

 9. yd360

  18/11/2014 01:31

  Arzu Hanım pudra rengi perdelerde sık kullanılan bir renktir. Ancak eve romantik, oldukça dişi bir hava katacaktır. Bu tarz sizin tarzınız mı, o önemli. Eğer bu renk içinize sinmezse daha güvenli bir renk olan ve hem kreme hem pudraya yakışacak bal rengini veya çok koyu bir krem tonunu da düşünebilirsiniz. Pudra rengi yastıklarla halıyı tamamlarsınız. Eğer rastlayabilirseniz krem gibi açık bri zemin üzerine pudra tonu desenleri olan bir perde de düşünülebilir.

 10. fatma bozkurt

  18/11/2014 21:24

  Krem beyaz karışık büyük yastıkları olan dijital baskı leylak mor çiçek desenli oturma grubum var. halım da yine krem açık lila mor tonlar. perde seçiminde karar veremedim perde seçimi için. oturma grubun yastıklarıyla aynı renk aynı çiçek dijital baskılı fon perde gördöm alsam mı sizce uyar mı ikisi de çiçekli olması sıkar mı?

 11. yd360

  19/11/2014 01:35

  Fatma Hanım perdede daha sade bir seçim yapmanızı öneririm. Koyu krem veya lila ama tek renk olması daha iyi olur. Diğer türlü oda küçülecek veya boğuk görünmesi gibi bir risk doğacak. Ancak salon çok büyükse bu tip eşleştirmeler rahatsız edici olmayabilir.

 12. fatma bozkurt

  19/11/2014 11:10

  Fatma Hanım sorunuz çoktan cevaplandı lütfen yorumlar kısmında aşağı doğru son yorumlara bakın.

 13. cicek

  25/11/2014 15:46

  salonumun dekorasyonu için perde seçiminde yardımcı olabilir misiniz? salon takımım tay tüyü açık vizon rengi hatta gece ışıkla gri gibi görünüyor bir de salonumun bir köşesinde açık meşe ve fildişi krem rengi yemek masası ve büfesi var. tv ünitesi ve orta sehpa oksit meşe karamela renklerinde. perde için perdecide çok beğendiğim iki renk oldu modern çizgilerde renk geçişleri mürdüm ve gülkurusu pembe tonlarında, bir de lacivert mavi ve grili tonlarda renk geçişleri olan iki renk beğendim. ama hangisi daha iyi olur karar veremiyorum. bu arada halımı henüz seçmedim nasıl bir şey olmalı? kırlentlerimi de perdeye göre tekrar yaptırmayı düşünüyorum.

 14. yd360

  25/11/2014 16:12

  Çiçek Hanım her iki perde de salon renkleriyle uyumlu. Ancak karar vermenize şu nokta yardımcı olabilir: Lacivert, gri renkleri soğuk renklerdir. Eve biraz daha ağır, mesafeli ama modern bir hava verir. Diğer perdede ise sıcak tonlar var. Evi daha sıcak ama bu kez daha romantik, daha feminen gösterecektir. Tarzınız hangisine yakın? Perde rengine uygun renkte kırlentler iyi olur, dekorasyonda bütünlük sağlar. Salonda biraz açık renge ihtiyaç olacak diye düşünüyorum. Halıda çok açık bej, krem tonu ağırlıklı olabilir. Dilerseniz koltuk veya perdedeki bir tonda hafif (perdeyle karmaşa yaratmayacak kadar) deseni olabilir.

 15. özlem

  26/11/2014 00:29

  Merhaba. benim avangard açık gri koltuklarım var beyaz da yemek takımı. sade beyaz hayalet perde aldım. kadife fonlar düşünüyorum aynı renk de yastıklar. ama fonun rengine karar veremedim mor ya da koyu mavi olabilir mi ki karar veremedim. fikir verirseniz sevinirim.

 16. Deniz Ayhan

  26/11/2014 12:21

  evimin renginden çooook mutsuzum :((( Salonum kırmızı ve koltuk takımlarım siyah krem ve altın sarısı renklere sahip ve ben de açık ferah ve renklerin olduğu bir salonum olsun istiyorum. renkler konusunda koyu renkleri istemiyorum ancak açık renkleri de nasıl kullanacağıma da karar veremiyorum. sarı yeşil mavi pembe lila krem gibi renkleri seviyorum kırmızıyı da küçük hareketlerde olsun istiyorum. ana rengi belirlemede ve devamında hangi renkleri nelere uygulamayı önerirsiniz. (koltuk takı. perde. halı sehpa ve aksesuar)

 17. gökçe

  26/11/2014 15:11

  Merhabalar, Öncelikle böyle bir site yaptığınız ve ppaylaşımlarınız için teşekkürler. Sizden perde seçimi konusunda yardım rica edeceğim; salonumda koyu gri renginde spor köşe takımım var. halım açık gri, TV ünitem ve orta sehpam ise ceviz renginde nasıl bir perde almalıyım karar veremiyorum. Teşekkürler.

 18. yd360

  27/11/2014 01:12

  Özlem Hanım karar verememekte haklısınız çünkü salonunuza pek çok renk perde uyacaktır. Karar aşamasını kolaylaştırmak için şöyle düşünün: Koyu mavi soğuk bir renktir mesafeli, resmi bir hava yaratacaktır. Mor eğer çok koyu değilse, kumaş rengini belli ediyorsa salona lüks, zengin, klasik bir hava verir. Somon rengi ya da gül kurusu renkleri sıcak renklerdir, salona sıcaklık katar ve romantik bir hava verirler. Gözünüze soluk gelecekse bu renklerin koyu tonlarına bakılabilir. Bir diğer renk de bebe mavisi / açık turkuaz renktir. Gri ve beyaza ferahlık verir, renk katar. Şimdi tarzınızı düşünün, hangisinden sıkılmazsınız, eviniz nasıl bir atmosfere sahip olsun istersiniz, buna göre renk elemeye çalışın. Aşağıdaki yazıda perde değil ama yastıklar renk uyumu hakkında size fikir verebilir.

  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-gri-ve-beyaz-uyumu/

 19. cmlf

  28/11/2014 03:42

  Mrb. bnm mobilyam beyaz we acik vizon renklerndn olusmakta kirlentlerde koyu vizon cicek deseni war. perdelerm beyaz. fon perde we halim nasil renklerde olmali. yardmci olursaniz cok sevinirm. teskkrler….

 20. alime

  02/12/2014 03:24

  Siyah perde fonlarım var tv ünitemde de siyah renkler bulunuyor halım gri siyah ve beyazdan oluşuyor buna en uygun mobilya ne olabilir? Siyah beyaz koltuk takımım vardı değiştirmek istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

 21. yd360

  02/12/2014 16:08

  Alime Hanım gri ile birlikte şeftali, somon, toz pembe, pudra veya daha koyu nar çiçeği, fuşya tonlarında bir koltuk takımı kullanabilirsiniz. Örneğin gri kanepe ve pudra tekliler gibi. Ya da gri kanepe ile beyaz üzeri fuşya desenli tekliler gibi.

 22. yd360

  02/12/2014 21:40

  Gökçe Hanım takımınız koyu olduğu için krem, açık bej tonlarında perde öneririm. Bu renklerin belli belirsiz yeşile kaçan tonları vardır. Böyle bir ton olabilir. Renk seviyorsanız açık zemin üzerine fuşya, mürdüm, yeşil, hardal sarısı gibi farklı renkte deseni olan bir perde olabilir. Ancak desen rengine göre salona aksesuar katmanız iyi olur.

 23. yd360

  02/12/2014 21:43

  Deniz Hanım kırmızı duvarlarınız mı var? Salonunuza yeni eşya mı alacaksınız yoksa siyah-krem koltuklara mı renk eklemek istiyorsunuz? Bu noktaları aydınlatabilirsek önerilerim olabilir.

 24. ayşenaz

  03/12/2014 01:30

  Merhaba koltuklarım 2 renk mavi ve kahve fon perde olarak ne renk kullanmalıyım yardımcı olur musunuz?

 25. yd360

  05/12/2014 14:12

  Ayşenaz Hanım gri veya bej tonlarında perde kullanabilirsiniz. Daha sıcak br görüntü için altın rengi veya bal rengi tonları olabilir. Renk seviyorsanız gül kurusu hatta şarap rengi rengi bir perde olabilir. Koltuklar desenli değilse tüm bu renkleri desen rengi olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin krem üzeri gri veya gül kurusu desenli perde gibi.

 26. nermin

  05/12/2014 15:34

  merhabalar, mutfağım için çözüm arıyorum akçaağaç zemin üzerinde bordo-kırmızı arası renk laminant kaplama dolap kapakları, metal kulpları, tezgah içinde kızıllıklar olan gri hakim granit, alın ise krem rengi. halım gri hakim içinde siyah, beyaz ve kırmızı var. öncelikle size sormak istediğim duvar rengim bulut grisi yere kadar cam ve ışık alan bir mutfağım var rengimi değiştirmeli miyim, nasıl bir perde almalıyım rengi nasıl olmalı masa örtüsü ve sandalyelerimi nasıl kombine etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim. sevgilerimle şimdiden teşekkür ederim.

 27. yd360

  09/12/2014 00:05

  Nermin Hanım mutfağınızı bordo, gri, krem olarak düşünelim. Aksesuarda halıda da siyah, beyaz, kırmızı kullanmışsınız. Bundan sonraki renk seçimlerinde artık bu renkler içinde kalmanız daha iyi olur. Bunlar birbirine uyumlu renkler zaten. Örneğin krem rengi perde, bordo masa örtüsü gibi. Ya da halınıza uyumlu siyah beyaz perde ve kırmızı sandalyeler gibi. Yani perde masa örtüsü ve sandalyeleri mutfakta şu an olan renklerle eşleştirerek seçin.

 28. nebahat

  11/12/2014 12:01

  Merhaba benim evimin genel rengi kahve ve krem sonradan koltuklarımı değiştirdim koyu kırmızı aksesuarlar da krem rengi halılar krem kahve, ben yastıkları rengarenk yapabilir miyim? Ve sandalyelerimi değişmek istiyorum ne renk olmalı mobilyam açık kahve rengi onları da beyaz mobilya düşünüyorum ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

 29. aslı tan

  11/12/2014 12:28

  krem rengi koltuklarım (yastıkları yeşil bordo ve açık kahverengi) ve yeşil berjerim var salonda yemek odası takımım ise doğal meşe renginde salonum tamamen spor döşenmiş olup yerlerde bulunan parkelerim ise açık renkte halı ve perde rengi seçiminde yardımcı olur musunuz? yeşil renkte fon perde baktım ama aynı tonu bulamadım bir türlü ne yapmalıyım sizce?

 30. Elif

  11/12/2014 19:25

  Merhabalar benim perdelerim pembe beyaz altın sarısı yaldızlı çizgili renkte koltuklarım mürdüme yakın koyu pembe yan dayanma yerleri deri yastıklar siyah krem renkte bir halıyı çok beğendim pembeli çiçekleri var küçük küçük osmanlı desenli işlemeli bir halı krem yoğunluğunda bir halı. Nasıl olur sizce fikir istiyorum teşekkürler.

 31. yd360

  12/12/2014 19:12

  Elif Hanım koltuklar desensiz ise ve halıdaki pembe koltuk veya perdedeki pembeyle örtüşüyorsa (ya da en azından bunlardan birine yakın bir pembeyse) halı salona yakışacaktır.

 32. yd360

  12/12/2014 19:37

  Aslı Hanım perdenizin aynı ton olması için uğraşmayın. Aynı ton zaten hem zorlama gözükebilir hem de artık pek bu tarz uygulanmıyor. Koltuklar desenli değilse perdede krem renk zemin üzerine açık yeşil veya bordo desenli bir model kullanabilirsiniz. Ya da yeşilimsi bej veya yeşile kaçan krem gibi açık renk bir fon olabilir. Eğer bir türlü içinize sinen modeli bulamıyorsanız sade bej veya krem her zaman evi hem aydınlatır hem de tüm renklere uyar. Tüm bunlar halı için de geçerli.

 33. yd360

  12/12/2014 19:44

  Nebahat Hanım koltuklarınız zaten oldukça yoğun enerjisi olan bir renkte. Rengarenk yastıklar önermem. Parlak gri, krem rengi, siyah-beyaz desenli yastıklar daha iyi tamamlayacaktır. Bunları bir arada kullanabilirsiniz. Sandalyelerinizi de orta sehpa, tv ünitesi gibi diğer öne çıkan mobilya renkleriyle eşleştirmeniz bütünlük sağlar.

 34. arzu

  15/12/2014 04:17

  Mrb lar benim salonum açık vizon beyaz ve az da olsa kahverengi renkleriyle döşenmiş (mobilya, koltuk, halı ve perde). Ayrıca sanki bu renkler koltuklarımı hep kirli gibi gösteriyor hissi veriyor. Bu yüzden bu renklerden çok sıkıldım ve odaya canlılık katmak istiyorum. Tablo ve kırlentlerle hareketlendirmek geldi aklıma. Sizce hangi renkler kullanabilirim turkuaz ya da turuncu aklımda olanlar ama çok kararsızım lütfen yardım. Şimdiden teşekkürler.

 35. yd360

  15/12/2014 13:40

  Arzu Hanım turkuaz ya da fuşya renklerini önerebilirim. Ayrıca metalik renkte veya aynalı aksesuarlar da ışık katar.

 36. ayfer

  17/12/2014 20:18

  Merhabalar benim salonum sütlü kahve oturma gruplarım ve ben yastıklarımla renklendirmek istiyorum sizce hangi renk uyumlu olur halım da düz krem perde ve yastık kılıflarım sizce hangi renk olmalı?

 37. Nuray

  18/12/2014 13:54

  Beyaz üzerine sarı turkuaz ve gül kurusu minik çiçek detaylı şık bir halım var. Koltuklarımı halıma uygun döşetmeyi düşünüyorum. Ancak pudra tonlarını çok sevdiğim için halıyla zıt olacak diye endişeli ve kararsızım. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

 38. nurdan

  19/12/2014 12:39

  merhaba, salonumda kullanacağım dekoratif objelerle ilgili sorum olacak; koltuklarım krem rengi kırlentler krem üzerine kahve rengi desenli, perdelerim açık turkuaz yeşili, halım da perdedeki yeşil ve krem tonlarında karışık renkli ağırlıklı olarak açık renk krem ve su yeşili gibi. mobilyalarım beyaz ve ceviz rengi. orta sehpam ceviz rengi. akseuar olarakta yine aynı tonlarda ve birkaç farklı renkte dekoratif obje kullandım fakat daha büyük olarak sehpamın ortasına masamın ortasına ya da abajur vb gibi objelerde mavi lacivert tonlarını seçsem çok absürt durur mu?? yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim :) perdelerim de halıdaki yeşil tonunda tek renk ama dokulu pamuklu bir kumaş. koltuklarım krem rengi.

 39. Yasemin

  19/12/2014 20:31

  Iyi akşamlar, koltuklarım Osmanlı tipi, döşemesi pembe tahtası beyaz, bergerler ise beyaz zemin üzere pembe çiçekli ve yaprakları biraz su yeşili renginden, halı seçiminde kararsız kaldım, nasıl bir halı albilirim, hangi renkte, yardımcı olursanız mutlu olurum, teşekkür ederim.

 40. serfinaz

  20/12/2014 01:03

  Merhaba, odam dar olduğu için köşe koltuk tercih ettim 3e 5m. koltuklar cam olan duvara geldiğinden nasıl bir perde almalıyım? Koltuklar beyaz deri üzerine açık krem orta kısım yastıkları mürdüm moru. yan yastıklar beyaz üzerine m. moru açıklı koyulu. çok hafif hardal sarısı çiçekli. Çiçekli kumaştan da bir tane berjer yaptırıyorum. sizce perdem ve halım nasıl ve ne renk olmalı? teşekkür ederim.

 41. yd360

  20/12/2014 12:10

  Ayfer Hanım kahverengi koltuklar için o kadar çok seçeneğiniz olabilir ki. Bununla ilgili makaleleri ve fotoğrafları inceleyerek hoşunuza giden aksesuar renklerini seçebilirsiniz. Aşağıdaki linklere bir bakın lütfen. Yazı başlıklarına takılmayın siz genel olarak yastık, perde renklerine bakın.

  http://www.yapidekorasyon360.com/kahverengi-koltuklara-uygun-perde/
  http://www.yapidekorasyon360.com/kahverengi-koltuklara-ne-renk-hali-almali/
  http://www.yapidekorasyon360.com/kahverengi-salon-dekorasyonu/
  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-kahverengi-ile-uyumlu-renkler/

 42. yd360

  20/12/2014 12:14

  Nuray Hanım doğru anlıyorsam pudra rengi koltuklar halınıza yakışır mı diye soruyorsunuz. Gül kurusu tonu ile seçeceğiniz pudra tonu eğer uyumluysa, yani biri açık biri daha koyu pembe tonu olarak görünüyorsa, pudra rengi koltuk kullanabilirsiniz. Pembe hem sarıyla hem de turkuazla yan yana gelebilecek bir renktir.

 43. yd360

  20/12/2014 12:48

  Nurdan Hanım evinizin renkleri krem, kahverengi ve turkuaz diye düşünürsek bu tabloya laciverti de ekleyebiliriz. Krem, kahve, su yeşili veya turkuaz, lacivertle ve çeşitli mavi tonlarıyla (özellikle hafif yeşile kaçanlarla) gayet uyumludur. Burada tabii ben görmeden bazı tonlar canlandırıyorum kafamda. Teoride uygundur evet ama siz renk tonu seçerken örneğin mavi tonu seçerken hangi ton daha yakışır anlayacaksınız. Zaten hiç uymayan bir ton sırıtır, aksesuar salonda eğreti durur, burada zevkinize güvenin.

 44. yd360

  20/12/2014 20:27

  Yasemin Hanım aşağıda verdiğim linke bir bakın. Burada pembe koltuklarla döşenmiş salonları ve çeşitli halı renklerini göreceksiniz. Burada tarz ya da aksesuar renklerine takılmayın. Önemli olan renk uyumu. Gri, bej, yeşil-beyaz, koyu pembe gibi pek çok seçeneğiniz var. Fotoğraflar seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

  http://www.yapidekorasyon360.com/pembe-koltuklarla-dekorasyon/

 45. yd360

  20/12/2014 20:34

  Serfinaz Hanım, salonunuza hardal rengi ekleyebilirsiniz, mürdüm rengine de çok yakışır. Perdeleriniz hardal rengi, halınız krem rengi olabilir. Halıda yine az miktarda mürdüm veya hardal renk desen bulunabilir.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak