Mobilya ve Perde Uyumunda Püf Noktalar

, , 216 Yorum

Perdenin bir odayı ne kadar değiştirebileceğine ve perdesiz odaların bitmemiş, tamamlanmamış göründüğüne şahit olmuşsunuzdur. Dekorasyonda perde önemli bir ayrıntıdır. Bir odada halı, oturma grubu ve parke renkleri perde rengi seçiminde etkilidir. Mobilya ve perde uyumu konusunda en sık yapılan hatalara düşmemek için birkaç ipucunu bilmek yeterli olacaktır.İlk olarak mutlaka hatırlatılması gereken nokta: perde seçimi mobilya, parke ve duvar rengi seçiminden sonra olmalıdır.

Mobilya ve perde uyumu denildiğinde en sık yapılan hatalardan biri bu ikisinin tamamen aynı renk tonunda olması için çabalamaktır. Oysa birbiriyle aynı renkte perde ve oturma grubu çoğu kez son derece sıkıcı ve yavan görünür. Üstelik aynı tonu tutturmak oldukça zahmetli bir iştir.En iyisi oturma grubu renginde bir perde seçerken, aynı rengin belirgin biçimde farklı bir tonunu seçmek olabilir. Yukarıda böyle bir örnek görüyorsunuz. Turuncu koltuklarla birlikte yine turuncu perde kullanılmış ancak turuncunun koyu bir tonu tercih edilmiş. Tam tersi şekilde örneğin koyu kahve koltuklarla açık kahve perdeler rahatlıkla kullanılabilir.

Oturma grubuyla uyumlu perde seçmenin diğer bir yolu da, desenli koltukların içindeki desen renginde perde seçmek olabilir. Bu şekilde odada bir bütünlük yakalanır ve şık bir görünüm ortaya çıkar. Aynı renkte ufak tefek aksesuarlarla tablo tamamlanabilir.

Desen konusuna gelince, desenli koltuklarla düz renk perdeler, düz renk koltuklarla da desenli koltuk kullanmak daha hoş bir görüntü verir. Alçak tavanlı evlerde desenli perdelerden ziyade düz perdeler tercih edilmelidir.

Mobilya ve perde uyumunda dikkat edebileceğiniz bir diğer nokta, aynı renk paletini kullanmak yerine mobilya renginize kontrast renkte bir perde seçmek olabilir. Kahverengi koltuklarla turkuaz rengi, mor oturma grubuyla sarı ya da krem rengi perdeler birlikte kullanılabilir. Böyle bir renk paleti uygulayacaksanız yukarıdaki gibi odaya perde renginde tek parça mobilyalar katabilirsiniz.

Beyaz, bej, kahverengi gibi nötr renkte perdeler pek çok renkte mobilyayla birlikte kullanılabilir ve hemen her renkle uyum gösterirler.

Perde ve mobilya uyumu demişken kumaş uyumundan söz etmemek olmaz. Oturma grubunuzda kullanılan kumaşla perde kumaşının dokularının örtüşmesi de önemlidir. Örneğin parlak kumaşlı koltuklarla keten perde kullanmanız doğru olmaz, denge bozulur.  Saten koltuklarınız varsa perde kumaşının parlaklık içermesi göze daha hoş görünür.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

216 Yorum

 1. fatma

  27/01/2015 11:19

  Odamdaki oturma grubu mavi renkte, bir kanapem var uyumsuzluk içinde ona nasıl renk giydirsem acaba halım da mavi krem ve lacivert renkler hakim teşekkürler.

 2. Nursen

  27/01/2015 17:32

  Krem ve kırık beyaz renk arasında bir salon takımım var. Ünitemin ve diğer parçaların üzerinde ahşap şeritler var. Fakat koltuk ve perdelerimin rengi konusunda kararsızım koltuk ve perdelerde kesinlikle kahverengi kullanmak istemiyorum. Salonumda oldukça canlı renkler istiyorum.

 3. yd360

  29/01/2015 22:19

  Kanepenizi krem rengi veya açık bej gibi düz ve açık bir renkte giydirebilirsiniz. Açık renk istemiyorsanız kahverengi de olabilir.

 4. yd360

  29/01/2015 22:30

  Nursen Hanım şu an sonsuz seçeneğiniz var, size hangi rengi söylemeliyim bilemiyorum. belki önce sevdiğiniz salon örneklerini belirlemeli ve hangi renkler sizin için öne çıkmalı karar vermelisiniz. Aşağıda örnek br link veriyorum size, sitemizde salon kategorisinde diğer salon fotoğraflarını da gezebilirsiniz.

  http://www.yapidekorasyon360.com/salon-dekorasyon-ornekleri/

 5. brnky

  04/02/2015 00:05

  Mrb. ben salonuma uygun bir fon perde istiyorum fakat karar veremiyorum salon mobilyam beyaz ağırlıkta olmak üzere ve ahşap rengindedir. oturma grubum biraz klasik ve altın yaldızlı bronz renginde kenarları beyaz ve koyu kahve renginde halılarım kahve bej ve beyaz olup perdemde düz beyaz tül üstüne altın simli ve kahve simli puantiyeler içeriyor fonlarım sizce hangi renk olmalı?

 6. yd360

  06/02/2015 02:36

  Sayın brnky koyu kahve ya da sütlü kahve renkleri fonda kullanılabilir. Ev aydınlıksa koyu, salon küçük ya da az ışık alıyorsa sütlü kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

 7. duygu

  08/02/2015 19:08

  Merhaba. Benim mobilyalarım beyaz döşemeleri gül kurusu ve krem renklerinde. Berjerlerim ise yine gül kurulu kremli ama çiçekli düz değil. Aralarında yeşil yaprakları var. Ben perde seçimimi haki yeşili yapmak istiyorum ama diğer kanepeler düz olduğu için yani biri krem biri gül kurusu renkli olduğundan yeşil nasıl durur çok kararsız kaldım. Bana yardımcı olursanız çoook sevinirim.

 8. yd360

  13/02/2015 23:35

  Duygu Hanım yeşil perde bu tabloda kulağa hoş geliyor ama gerçekten gözü yormayacak ya da göze batmayacak bir yeşil bulmanız gerekir. Aksi takdirde yeşil ve gül kurusu yan yana biraz ağır bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bunun yerine gül kurusu veya kremin farklı bir tonunu perdede değerlendirebilirsiniz.

 9. aysel

  14/02/2015 03:23

  Merhaba benim salonumda iki takım koltuk var biri haki yeşil minder diğer yerleri krem haki iri güllü diğeri koltuk sade krem yemek odam beyaz ve sandalyelerimi kaplatacağım ve fon perde yaptırmak istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum, halım krem rengi teşekkürler.

 10. yd360

  15/02/2015 22:31

  Aysel Hanım sandalyelerde yeşilin farklı bir tonunu ya da kızıl kahve tonunu kullanabilirsiniz. Perde rengi sandalyelerle eşleşebilir ya da koyu krem, yeşile kaçan bir bej gibi nötr renkler olabilir.

 11. ada

  18/02/2015 16:23

  Yatak odamda gardırobum ve yatak başlığım beyaz, fonlarım mor, ne renk halı ve yatak örtüsü kullanabilirim?

 12. Reyhan

  18/02/2015 23:20

  Yeni eve geçeceğim koltuk takımını yeni aldım sütlü kahve bir berjer var beyaz saks mavi çiçek desenli koltuklarda da o desende yastıklar bulunmakta odamın halısı perdeleri ne renk olmalı ferah görünsün istiyorum koltuk rengini de değiştirebilirim şimdiden teşekkürler.

 13. Ebru

  19/02/2015 14:46

  Merhaba ben oturma odam hakkında sizden bilgi almak istiyorum, halım krem üzerine kahve, koltuğum mor yastık kılıfını kahve yapsam olur mu?

 14. yd360

  19/02/2015 17:49

  Ebru Hanım kahverengi yastık kullanabilirsiniz, ancak mor çok koyu ise seçeceğiniz kahverenginin orta koyulukta, hafif bakıra çalan bir ton olmasını önerebilirim.

 15. yd360

  19/02/2015 22:07

  Reyhan Hanım mavi-beyaz ve sütlü kahve olmak üzere 3 renginiz var ve bu renklerle çeşitli şekillerde eşleştirmeler yapılabilir. Örneğin beyaz veya lacivert bir halı ya da sütlü kahve değil ama bej bir halı olabilir. Perdede güzel bir mavi tonu kullanabilirsiniz. Ferahlık ön plandaysa zeminde açık renk halı olması daha iyi olur.

 16. yd360

  19/02/2015 22:11

  Ada Hanım gri bir halı ile mor ya da lila veya mora yakışacak olan yeşil, pembe veya turuncu gibi çok çeşitli renklerde yatak örtüleri kullanabilirsiniz.

 17. ferda

  27/02/2015 13:57

  Doğtaş’tan (bolton) yeni koltuk takımı aldım. Mobilyası ceviz (ayakları). Kumaşın rengi bej, kırlentlerin biri koltuğun renginde diğeri koyu açık kahve ve mavi karışık pastel renklerde halımı da royal’den aldım buhara serisi İran halı modeliymiş. İçinde krem kahve tonları ve mavi var. Yemek odası takımım eski, rengi wenge, sandalyelerin içi kumaş rengi de krem duvarlar bej, parkeler ahşap rengi. Gel gelelim perdeye. Bir türlü nasıl bir şey alacağıma karar veremiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen? Salonum 35 mkare boydan balkona bakan cam var, bir de penceresi var tavanı alçak olan. Biraz gösterişli ve modern olsun istiyorum.

 18. yd360

  27/02/2015 23:24

  Ferda Hanım perde rengi olarak kırlentlerdeki renkleri yani koyu kahve, açık kahve, mavi olmak üzere bu 3 renkten birini kullanabilirsiniz. Bir seçenek de koltukların bir iki ton koyusunu kullanmak olabilir. Burada perdenizi gösterişli kılacak olan en önemli unsur kumaşıdır. Çarşaf gibi dümdüz değil de dokulu bir kumaş ile saydığımız renklerden herhangi biri çok şık duracaktır. Saten ya da benzer parlak kumaşlar klasik durur, daha mat, pamuklu, keten türü kumaşlar daha modern duracaktır.

 19. Melike

  28/02/2015 02:07

  Merhaba, salonum için vizon rengi klasik oymalı bir koltuk takımı sipariş ettim, koltuğun sırt kısmı parlak kadife kumaş vizon renk ve chester tarzı düğmeli, oturma kısmı ise vizon renk ve kendinden damask desenli. Berjerlerin kolları ve diğer koltukların ayak kısmı sedef ton üzerine cappicino renginde patina eskitme var. Yemek odası bir konsol, 6 sandalye ve masadan oluşuyor. Koltuğun ahşabıyla aynı özellikteler. Sandalye sırtı düğmeli ve yine vizon renk parlak kadife. Halım ise tuğra halı saten serisi kendinden açıklı koyulu ama yine vizon rengi.
  Ben salona fon perde ve aynı renkte yastıklarla renk katmak istiyorum. Değişimi daha kolay olduğu için bunu düşündüm. Fon olarak çift fon kullanmak ve üstte (Mor vizon damask desen) kullanıp fil ayağı şeklinde toplamak, altta ise hafif mor çizgili vizon bi fon kullanmak istiyorum. 3lü koltuklara ise aynı fon kumaşın sade mor renginde ikişer kırlent ve aynı fon perde kumaşın kombini olan mor vizon çizgili şeker yastık düşünüyorum. Berjerlere aynı çizgili kumaştan birer dikdörtgen yastık planladım. Sizden de fikir almak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 20. yd360

  28/02/2015 17:39

  Melike Hanım zevkli seçimler düşünmüşsünüz. Tek önerim perdenin vizon ağırlıklı olması olabilir. Mor desenli olsun ama söz ettiğiniz modelde eğer mor çok öne çıkarsa perde salonun geri kalanını bastıracak kadar gösterişli olabilir. Bu yanlıştır demiyorum sadece zevkinize göre perdenin ne kadar öne çıkmak isteyeceğini de göz önünde tutun.

 21. melek

  02/03/2015 00:46

  merhaba yeni eve geçeceğim mutfağım koyu mor ve beyaz renklerden oluşuyor perdemi ve halımı hangi renklerde seçmeliyim bir de salona pudra ve mürdüm ayrıntılı bir takım aldık perdeleri stor mu seçmeliyim ya da tül mü kruvaze mi yaptırayım karar veremedim halıyı da aynı şekilde renk olarak kararsızım ne yapmalıyım?

 22. Gökçen

  02/03/2015 19:30

  Merhaba evime yeni taşınacağım tekke yeşili ve kiremit rengi misafir odası takımım var krem rengi de masa aldım buna hangi renk perde alabilirim, fonlarla mı belli edebilirim? Bir de oturma grubumun rengi gri mavi ve berjerlerim de yeşil buna hangi renk perde yapabilirim gri yeşil perde istiyorum ama boğar odayı diyorlar yorumunuzu bekliyorum. İyi günler.

 23. Melike

  03/03/2015 23:45

  İlginize çok teşekkür ederim, bu hafta sonu inşaat halinde olan evimize gittik ve sadece camın önüne perde boşluğu bırakılmış ve asma tavan yapılmış. Fon kullanırsam camın önüne gelecek ve odada tek cam olduğu için karanlık görünecek diye endişeleniyorum. Salonum 6,25 x 5,50 cm genişliğinde ve tek yönünde 3.m genişliğinde cam bulunuyor. Size tarif ettiğim koltuk ve halıya nasıl bir tül yaptırsam hoş durur? Tül fon kullansam basit durur mu? yoksa hiç fon kullanmasam mı?
  Bir sorum daha var; açık turkuaz renk üzerine vizon pano desen kırlent kumaşı gördüm bunları 4 adet olmak üzere 3lü koltuklarda kullansam, aynı renk ve kumaş yapısında turkuaz vizon çizgili 2 adet şeker yastık 3lü koltuklara uygun olur mu? Birde aynı çizgiliden berjerlere kullansam tüm koltuklarda turkuaz abartı durur mu? Aklım çok karışık lütfen yardımcı olun.

 24. yd360

  05/03/2015 18:08

  Gökçen Hanım kiremit renkli takım için kiremit renginin en uçuk tonunu örneğin şampanya rengini kullanabilirsiniz. Diğer odada ise takımınızda yeterince renk var, renkli perde yerine açık bej veya gibi daha doğal bir ton seçebilirsiniz.

 25. Sedanue

  05/03/2015 18:47

  Merhaba, nisanda yeni evime taşınacağımdan dolayı bütün eşyalarımın uyumlu olmasını istiyorum. Oturma odası benim için çok önemli 3 lü chester 1 tane de spor 3 lü koltuk 2 berjer alacağım. Renk kombininde yardımınızı istiyorum petrol mavisi ile kemik rengi düşünüyordum sizce doğru bir karar mı ayrıca berjerlerimin rengi de aynı mı yoksa 3. bir renk mi düşünsem halı ve perdelerimin rengi koyu renk mi yoksa açık renk mi?yaptırmam gerekiyor.Yorumunuzu bekliyorum. İyi günler.

 26. yd360

  05/03/2015 18:56

  Melek Hanım mutfakta lila veya pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Perde de koyukrem de uygun olur. Perdede renkli bir salonda daha sade modeller seçilirse gözü yormaz, iyi olur. Ancak tül mü stor mu bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Halıda ise koyu krem veya gri tonlarında bir halı kullanılabilir.

 27. yd360

  05/03/2015 20:02

  Melike Hanım yorum yoğunluğu nedeniyle eski yorumunuza dönmekte zorlanıyorum, lütfen kusura bakmayın. Yeniden uzun uzun yazmanızı da istemem tabii ki ancak anladığım kadarıyla zevkli seçimler yapıyorsunuz, adım adım gidin. Emin olmadığınız konularda acele etmeyin. Doğru yanlış diye değil de endi zevkinizi, rahatınızı ön plana koyun.

 28. elcın

  06/03/2015 13:17

  Merhaba. Ben bu yaz evleniyorum. Ve mobilyalarımı şimdiden ısmarlattım. Misafir odam mobilya rengi krem eski tarz. Koltuk renkleri yeşil ve koyu kremde karar verdim. Ama perdelere karar veremedim. Bir de yatak odam da aynı şekilde krem ve eski tarz. Yatak başlığım ve ayak ucu koltuğumun rengine bir türlü karar veremedim. Koyu mor (patlıcan moru) rengini düşünüyorum. Perdelerim de aynı şekilde. Siz de yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Renk konusunda kararsızım. Şimdiden teşekkürler.

 29. yd360

  09/03/2015 21:05

  Elçin Hanım yatak odasında aksesuar rengi olarak mor renk kullanabilirsiniz. Krem renk ile uyumludur. Misafir odasında ise perdede krem, açık yeşil, krem üzeri yeşil desen, kahverengi, kiremit rengi veya bej gibi seçenekleriniz olabilir. Bu noktada odada ne kadar renk istiyorsunuz, perdeler koyu renk mi yoksa açık renk mi olsa odada daha iyi durur, bunları düşünerek karar verebilirsiniz.

 30. haticedemirci

  10/03/2015 14:23

  merhaba, salon koltuklarım 3lü ve 2li kahverengi, tekliler kırık beyaz. Duvar rengi açık. Masa ve sandalyeleri tekli koltuk renginde. ama ben bir türlü fon perdeye, yastıklara ve halıya karar veremiyorum. Hardal sarısı veya mor gibi bir renk olabilir mi? Halı da krem rengi mesela. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 31. yd360

  11/03/2015 20:03

  Haticedemirci Hanım, krem veya açık bej bir halı ile hardal rengi yastık ve perde olabilir. Mor kahverengi ile koyu durabilir diye onu saymadım. Ancak koltuklar açık kahverengi ise mor veya koyu kahve koltuklar ile lila tonları olabilir.

 32. funda

  12/03/2015 03:31

  Merhaba koltuklarım açık bej ve yastıklarım krem, üzerinde açık pembe gül desenleri var. Fon perdemi altın sarısı düşündüm fakat çok patlar diye vazgeçtim. Ne renk fon perde kullanmalıyım? Halım da açık krem ve gül kurusu ağırlıklı. Teşekkür ederim.

 33. pınar

  16/03/2015 13:35

  Merhaba benim köşe takımım lacivert rengi, kırlentler ve berjer lacivert ve karışık renklerde mobilyam kahve tonunda yemek masam da hemen arkasına perdem geliyor ancak perdemi krem düşündüm ama ne renk bir fon kullanmalıyım acaba biraz daha canlı durması için salonun.

 34. yd360

  16/03/2015 20:32

  Funda Hanım salondaki renklerden yola çıkarak gül kurusu, bej ya da krem tonlarından birini ama örneğin daha koyu bir tonunu perdede kullanabilirsiniz. Koyu krem altın sarısına yaklaşır ve çok da patlama yapmaz.

 35. bahar

  17/03/2015 10:35

  Merhaba. Yeni evim için bir de sizden fikir almak istiyorum. Salon takımım gül kurusu ve berjerler lacivert. Yastıkları da lacivert ve krem istiyorum tabi sizce nasıl daha iyi olabilir? Bir de halı ve perde renkleri için bir fikir verirseniz çok mutlu olurum. Salon takımı kumaşım biraz parlak ama çok değil.

 36. gulnur

  17/03/2015 12:58

  Mrb benim koltuklarım tek renk vizon yastıklar pembe ben sarı ya da turkuaz yapmak istiyorum perdeler de aynı şekil renk vermek istiyorum yemek odam da krem ve ahşap hepsi aynı yerde sizce hangi renk daha uyumlu olur perde ve yastıklar için çok cansız duruyorlar çünkü.

 37. yesim

  17/03/2015 16:40

  Merhabalar. Üçlü koltuğumun teki krem diğer üçlü ve berjerlerim mürdüm rengi. Masam krem ve bacakları açık ahşap renginde. Tül ve perdemi nasıl ve renk kullanmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim:)

 38. yd360

  17/03/2015 18:32

  Pınar Hanım lacivertağırlıklı bir dekorasyonu sarı tonlarında bir fon perde ile canlandırabilirsiniz. Aklınıza hemen civciv sarısı gelmesin. Bal rengi, kirli sarı, altın rengi gibi sarının pek çok tonu arasından bir seçim yapılabilir.

 39. yd360

  17/03/2015 18:50

  Bahar Hanım yastıklar söylediğiniz gibi de olabilir, krem ve altın ya da bal rengi de düşünülebilir. Hatta krem ve dore yastıklar kullanabilirsiniz. Tabii seviyorsanız. Perdede kesinlikle krem tonlarını öneririm, halı da ise yine krem üzeri gül kurusu veya lacivert desen olabilir. Dilerseniz perdeyi bu şekilde desenli kullanıp halıyı tek renk alabilirsiniz.

 40. yd360

  17/03/2015 19:13

  Yeşim Hanım krem tül ve krem üzeri bal rengi veya açık yeşil desenli bir perde düşünebilirsiniz. Tabii aynı renk yastık kullanmanız dekorasyonu tamamlar. Daha iddialı bir dekorasyonu göze alırsanız perdede turkuaz da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizde mürdümle kullanılan renklere bir bakmanızı öneririm:
  http://www.yapidekorasyon360.com/murdum-rengi-dekorasyon-onerileri/

 41. yd360

  17/03/2015 19:17

  Gülnur Hanım sarı renk olabilir. Hafif parlak kumaşlarla sarı hem ışık hem sıcaklık verecektir.

 42. sevgi

  18/03/2015 18:27

  salon takımı aldım perde ve halı konusunda kararsızım yardım ederseniz sevinirim koltuk takımım saks mavisi ve beyaz, üçlü koltuklarım beyaz, tekliler saks mavisi klasik bir takım duvar kağıdım gri beyaz karışımı perdemi koltuk takımıma uydurmam gerekli yoksa duvar kağıdına mı bilemiyorum, koltuklarım saten ve kadife karışımı yorum yazarsanız sevinirim.

 43. Şengül

  21/03/2015 00:46

  Merhaba benim beyaz salon takımım var vizon rengi duvar rengim, ne renk fon almalıyım sizce şimdiden teşekkürler.

 44. Seda

  21/03/2015 10:36

  Merhabalar, salonuma hardal rengi koltuk takımı aldım, mobilya rengi açık meşe, yer döşemeleri kahverengi, perdeyi koyu kahve ve tülü de krem rengi aldım, masa sandalyelerinin ikisi krem rengi olduğu için, ancak halı da karar kılamıyorum, koltuklarım desensiz, desenli halı da sevmiyorum, renk konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 45. Boztoprak

  24/03/2015 13:48

  Merhaba, salon koltuklarımı yenileyeceğim. Duvarlarımın bir tanesi vizon-gold-bej renklerini içeren damask desenli duvar kağıdı, diğer duvarlar bunun kombini bej renkte kendinden kabartmalı. Fon perdelerim gold/bal rengine yakın renkte. Bunları da kullanmak istiyorum. Koltuk kumaşlarımı açık vizon veya bej rengi seçsem çok mu sıradan olur? Lükens kol ve ayaklı iki berjerimi desenli veya çizgili yaptırıp ikili ve üçlü koltuklarımı düz renkte düşünüyorum. Sizin renk önerinizi lütfen alabililir miyim? Acildir. Bu akşam karar vermem gerekiyor. Yorumunuz için peşin teşekkürlerimle.

 46. demet

  26/03/2015 05:04

  merhaba salon duvarım belce beji, koltuklarım oturma yerleri vizon kolçakları krem renkte spor bir takım, halı daha alınmadı. Pencereler ikisi fransız biri normal pencere ayrıca salon aydınlık ve güneş alıyor. tül konusunda küçük desenli düşünüyorum. fon seçimi için yardım istiyorum desenli fon düşünmüyorum tavanım alçak. koyu renkler mi yoksa açık renkler mi önerirsiniz (kahve, camel, bej gibi)
  ayrıca renklendirmek için ne önerirsiniz çünkü kahve tonları ağırlıklı olacak. ikili fon konusunda da fikir verirseniz sevinirim mesela birleşik kahve pembe gibi. sıra perdelere geldi ve kafam çok karışık tül fon hakkında aydınlatıcı bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkürler.

 47. Sevgi

  26/03/2015 22:59

  Merhaba koltuk takımım soft açık mavi berjerlerim çiçekli yaşam ünitesi ve masam bej-vizon halı ve perde rengi konusunda kararsızım. Ayrıca koltukların kırlentleri vizon, kahve ve açık pembeden oluşuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 48. Aygül

  27/03/2015 18:23

  Merhaba, salon takımım hardal sarısı ve koyu kahve. Bu takıma ne renk fon perde gider perdeden sonra halıyı seçecek onu da açık renklerde düşünüyorum ama perdede fikirsiz kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 49. yd360

  28/03/2015 11:28

  Şengül Hanım koyu kahve, parlak gri ya da beyaz renkte fon perdeler kullanılabilir.

 50. yd360

  28/03/2015 12:41

  Sayın Boztoprak acil yanıt sistemimiz olmadığı için lütfen kusura bakmayın, bir daha ki sorunuzda yardımcı olmak dileğiyle.

 51. yd360

  28/03/2015 13:20

  Sevgi Hanım perdede vizon ve halıda bej tonu kullanabilirsiniz.

 52. yd360

  28/03/2015 16:33

  Aygül Hanım gri, bal köpüğü ya da krem rengi perdeler kullanılabilir.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak