Küçük Yatak Odası İçin Pratik Çözümler

Evin yatak odasının küçük olması ilk bakışta can sıkıcı olabilir. Ne olursa olsun her şeyden önce çift kişilik bir yatak odanın büyük bölümünü kaplar ve böylelikle düzenleme işini zorlaştırır. Aslında küçük yatak odaları için son derece pratik ve hesaplı çözümler vardır. Önemli olan odayı düzenlerken daha işin en başında bu yönde hareket etmektir.

Yatak odası mobilyası için, odanız küçük olduğuna göre mobilya mağazalarındaki ağır takımlardan ziyade kendiniz bir takım oluşturmayı düşünmelisiniz. Ana prensip açık renk ve hafif mobilya olmalı.


Yatağınızı yeni alıyorsanız mutlaka bazalı ya da karyolası çekmeceli modellerden birini seçin. Yatağınızın altını bu şekilde yedek nevresim takımları, havlular, boş çantalar ya da mevsim dışı giysiler için kullanabilirsiniz. Odaya büyük bir gardırop koymanıza gerek kalmaz. Artık pek çok büyük makette bile bulabileceğiniz vakumlu saklama çantalarından edinerek, bu tip eşyalarınızı vakumlayarak yatağın altında saklayın. Hem yer kazanırsınız hem de eşyalar tozlanmaz.

Yatak başlarında ne kadar yer kaldığına bağlı olarak, komodin yerine minik sehpalarla çözüm getirebilirsiniz. Adı üzerinde yer kazanmak istiyorsanız ve sehpa bile ayakaltına dolanacaksa raf seçeneğine yönelmelisiniz. Giysileriniz, aksesuarlarınız, kitaplarınız ve diğer eşyalarınız için yerden duvara bir raf sistemini göz önünde bulundurabilirsiniz. IKEA benzeri yapı marketlerde çok ucuza, değişik ebat ve renklerde hazır raflar bulabilirsiniz.

Yatağınızın başucuna tablo asmak ya da yatak başı koymak yerine yine bir raf ya da depolama sistemi ekleyerek odanızda yer açabilirsiniz.

Yatak odasına dolap seçerken sadece giysilerinizi sığdırmak üzere değil, aksesuarlarınızı, çantalarınızı hatta belki kitaplarınızı bile koyabileceğiniz şekilde çok raflı ve çekmeceli bir model seçin.

Odadaki dekoratif öğeleri minimumda tutun. Yatağın üzerini yastıklarla ya da duvarları resimlerle doldurmayın. Açık renkleri tercih edin ve mümkün olduğunca boşluk hissi yaratmaya çalışın. Aksesuar kullanmamanız odanızda hiçbir hareket olamayacak anlamına gelmiyor. Açıkta kalan duvarlardan birini açık renk duvar kağıdıyla kaplatarak çok hoş sonuçlar alabilirsiniz. Küçük bir oda söz konusu olduğuna göre fazla da masraflı olmayacaktır.


Burada House to Home sitesinden sizler için derlediğimiz, küçük yatak odası dekorasyon resimlerini inceleyebilir ve kendi odanız için fikirler edinebilirsiniz.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim