Küçük Mutfak Modelleri

, , Küçük Mutfak Modelleri için yorumlar kapalı

Ne yazık ki hepimizin mutfağı istediği kadar büyük olamıyor. Mutfağınız 1-2 metrekare bile olsa, doğru tasarımla ve aksesuarlarla kullanışlı hale getirmek mümkün. Bu yazıda yabancı tasarım stüdyolarının ürünlerinin yanı sıra kendi mutfağınız için fikir edinebileceğiniz küçük mutfak modelleri de bulunuyor. Bu tasarımlardan esinlenerek kendi mutfak dizaynınızı oluşturabilir, fikirlerinizi usta bir marangozla anlaşarak hayata geçirebilirsiniz.Hem masa hem de küçük bir mutfak olarak kullanılabilen bu model özellikle küçük stüdyo daireler için ideal bir çözüm olabilir. Tabii bu mutfakta 10 kişiye aynı anda yemek hazırlanamaz ama sabahları işe gitmeden önce kahvenizi yapmak ve oturup içmek için akıllıca bir çözüm.1.8 metrekarede tam fonksiyonlu bir mutfak. 180 derece dönebilen bu kompakt mutfak bulaşık makinesinden mikrodalga fırına, eviyeden raflara kadar bir mutfakta olması gereken her şeye sahip.

Sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilebilen küplerden oluşan bu mutfak toplamda 1 metrekare zemine oturuyor. 6 farklı kullanım şekli olan mutfakta, hazırlık için kullanabileceğiniz bir tezgah, eviye ve yeterli miktarda depolama rafı (küpü) var.

Yukarda gördüğünüz tasarım bir mutfakta ihtiyaç durulabilecek her türlü alanı ve cihazı içinde barındırıyor. 2.5 metre uzunluğundaki tasarım Fendi Casa ürünü olması nedeniyle oldukça pahalı.

Tek kişi olarak yaşayanlar ve mutfakla, yemek yapmakla fazla işi olmayanlar için sadece eviye ve birkaç kap kacağın saklanabileceği, tek parça mobilyadan oluşan bir mutfak.

Yine hem tezgah hem de oturma alanı bulunan küçük bir mutfak modeli. Tabureler gövdenin içine gizlenebiliyor ve hazırlık için tezgah, eviye ve rafları ile tüm dağınıklığı toplayacak bir model.

Bu arada küçük mutfak modelleri için en geniş seçenekleri İkea mağazalarında bulabilirsiniz. Hazır mutfak olarak satış yapmasalar da küçük alanlarda hangi ürünleri bir araya getirerek mutfağınızı oluşturabileceğiniz konusunda fikir edinmeniz için mağaza içinde (İstanbul) teşhir ünitesi bulunuyor. Teşhir mutfağında bulunan ürünleri dilediğiniz gibi alternatifleri ile değiştirebilir ve kendinize özgün küçük mutfak modelini yaratabilirsiniz.

Şimdi bu sıradışı tasarımların ardından gelelim gözümüzün alıştığı daha geleneksel küçük mutfak örneklerine. Galerimizdeki mutfak tasarımları sizin de işinizi kolaylaştıracak ipuçları barındırıyor olabilir.

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: