Küçük Genç Odası Dekorasyon Önerileri

, , 4 Comments

Genç odasındaki yer darlığına, odanın tarz sahibi ve şık görünümünden ödün vermeden çözüm bulunabilir. Böyle bir oda düzenlerken farklı tasarımları araştırmak, eldeki alanı olabildiğince kullanışlı bir hale getirmekte yardımcı olur. Kompakt genç odası modelleri küçük genç odaları için pratik çözümlerden biridir.Kompakt genç odalarında yatak, çalışma masası ve dolap az yer kaplayacak biçimde, birbirine bağlı olarak tasarlanmıştır. Bu mobilya modelleri özellikle küçük genç odaları için düşünülmüştür. Yukarıda gayet şık görünen bir kompakt (compact) genç odası mobilya örneği görebilirsiniz.Bu fotoğrafta Kupa Modüler Mobilya‘nın özel tasarımlı ürünlerini görüyorsunuz. Mobilyanın kendisi başlı başına bir oda gibi görünüyor. (Firma bilgileri bu makalemizin sonunda yer almakta.)

Genç odalarını sadece bir yatak odası gibi algılamak hata olur. Bu oda uyumak için de kullanılır tabii ama gençler giyinmek, ders çalışmak veya boş zamanlarını değerlendirmek, hobileriyle ilgilenmek için de odalarında sıkça zaman geçirirler. Bu nedenle sadece yatak ve gardırop sığdırmaya çalışıp odanın işlevselliğini azaltmamakta fayda var.

Böyle bir oda düzenlerken gençlerin fikrini almak işinizi kolaylaştırır. Büyük bir kitaplık istiyor mu, bilgisayarı için ne kadar yere ihtiyacı var, giysilere meraklı mı, odasında televizyon olmalı mı gibi soruların cevapları odayı şekillendirmeyi kolaylaştırır. Gencin meraklı olduğu konulara ve hobilerine göre odayı şekillendirmek her bakımdan daha olumlu olacaktır.

Mobilya alışverişi sırasında her bir mobilyanın çok fonksiyonlu olması odada saklama için ekstra yer açılması demektir. Genç odası için çekmeceli veya bazalı yataklar olmazsa olmazlar arasındadır diyebiliriz.

Küçük bir odanın sadece kahverengi eşyalarla döşenmesi karanlık bir hava yaratabilir. Açık renk mobilyalar seçmek odayı da daha geniş gösterir. Üstelik kahverengi gençler için yeterince enerjik bir renk değildir. Kahverengi mobilyanın arasına canlı bir renk katmak gerekebilir. Renkli dolap kapakları, renkli yatak örtüsü, desenli duvar kağıdı veya halı benzeri odadaki bazı ayrıntılarda canlı renk kullanılması odanın havasını değiştirecektir.

Kimi gençler renkten pek hoşlanmaz. Böyle bir durumda pastel tondaki renkler veya nötr renklerle ama bu kez desenlere ağırlık vererek odada farklılık yaratılabilir.

Yukarıda iki basamak yükseltilen çalışma köşesinin odayı ne kadar zenginleştirdiğine ve farklı kıldığına bakın. Küçük odalarda uygulanabilecek oldukça ilginç fikirler olabileceğini unutmamak gerek.

Kompakt Genç Odası Satan Firmalar

Genç odası satışı yapan çoğu firma aslında küçük genç odalarını da hesaba katar. Yine de nereden başlamalı diye soracak olursanız aşağıda kompakt genç odası mobilyaları satan birkaç firmanın iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Bu firmalar İstanbul merkezli olsalar da farklı illere de teslimatları olabileceği aklınızda olsun.

 • Mevsim Dekorasyon: mevsimdekorasyon.com / (0216) 632 52 42
 • Kidde: kiddegencodasi.com / (0212) 295 28 20
 • Balhome: balhome.com / (0216) 352 55 60
 • Kupa Modüler Mobilya: kupagencodasi.com / (0216) 593 30 00

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

4 Responses

 1. büşra

  24/02/2013 10:56

  Ama ben bunun fiyatlarını öğrenmek istiyorum ve bunlar yazmıyor hiç bir yerde ya da ben bulamıyorum.

 2. admin

  26/02/2013 12:25

  Büşra Hanım merhaba, yazıda firmaları belirtilmiş olan ürünlerin fiyatını, makalede en altta yer alan telefon numaralarından öğrenebilirsiniz. Firmalar fiyatlarını İnternet üzerinde pek yayınlamıyorlar. Ancak bazı örnekler yurt dışından firmalara ait. Onları daha çok örnek olması ve ilham vermesi için koyuyoruz. İyi günler.

 3. Laçin

  31/08/2014 15:28

  Paylaştığınız sitelerde (kidde hariç) bu ürünlerin benzerlerini bile bulamadım nereden ulaşabilirim başka bildiğiniz bir firma var mı ya da?

 4. yd360

  01/09/2014 19:05

  Sayın Laçin burada yer alan firmalarla ya da modüler çocuk veya modüler genç odası sözcükleriyle arama yaparsanız, karşınıza çıkan firmalarla özel üretim mobilyaları görüşebilirsiniz. Buradaki fotoğrafları epey firma sahiplenmiş durumda ama kataloglarda yok. Herhalde ‘yapabiliriz’ demek istiyorlar.

Comments are closed.