Kırmızı Koltuklara Ne Renk Halı?

, , 14 Comments

Kırmızı koltukların yüksek enerjisi, bir salonu diğerlerinden hemen ayıracak ve farklı bir hava katacaktır. Kırmızı koltuk dekorasyonunda işin sırrı bu yoğun enerjiyi dengelemekten geçer. Enerjiyi dengelemek içinse, kırmızı koltuklara uygun bir halı seçimi işinizi epey kolaylaştıracaktır.cizgili-halilar

Kırmızı koltuklarla birlikte en çok tercih edilen halı renklerini şöyle sıralayabiliriz:

Bej, krem rengi, beyaz, gri, siyah-beyaz, kırmızı-beyaz, kırmızı ağırlıklı klasik tarzda halılar.Elbette seçenekler sadece bu renklerle sınırlı olmak zorunda değil ancak kırmızı koltuklarla birlikte nasıl bir halı seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, işte bu renkler imdadınıza koşacak ve ve göze hoş gelen bir dekorasyona imkan tanıyacaktır.

krem-kirmizi-uyumu

krem-kirmizi-dekor

kirmizi-desenli-hali

Kırmızı koltuklarınızı koyu renk ahşap mobilya ile eşleştirdiyseniz hiç şüphesiz salonun biraz ferahlamaya ihtiyacı olacaktır. İşte bu durumda örneğin krem rengi halı ve perdeler gözün dinlenmesi için bir alan yaratmış olur. Rastlarsanız, krem üzerine kibar, kırmızı desenli bir halı da çok şık durabilir.

gri-bej-kirmizi

desenli-koltuklar

acik-renk-hali-modeli

Bej halı ile ilgili olarak fazla söze gerek yok. Sadece kırmızı değil tüm renkli koltuklarla birlikte uyumlu olabilen hem de salonu ferahlatan bir seçimdir. Kırmızı mobilya ile birlikte yine aynı sonucu verir.

Eğer iki renk bir halı düşünüyorsanız siyah-beyaz veya kırmızı-bej gibi ikililere bej-yeşil ikisini de ekleyebiliriz.

kirmizi-salon

kirmizili-halilar

desenli-hali

Eğer kırmızı koltuklarla birlikte kırmızı veya kırmızı ağırlıklı bir halı serecekseniz bu durumda duvardan diğer mobilya ve aksesuara dek açık tonların bolca kullanılması önerilir. Böylece kırmızı yoğunluğu dengelenebilir.

Öte yandan eğer çok ışık alan, aydınlık bir salonunuz varsa kırmızı veya koyu desenli bir halıya şans vermek daha az risk taşır. Kırmızılı salonlarda aksesuar miktarını dengeleyerek yine salonun ferahlığını koruması sağlanabilir. Yoğun renk ve aksesuar bir arada kalabalık bir görüntü yaratacaktır.

koyu-renk-koltuklar

siyah-beyaz-aksesuar

salon-renkleri

hali-renkleri

Kırmızı koltuklar söz konusu olduğunda açık renk halılara yapılacak övgünün sonu gelmez ama bir taraftan da herkes açık renk halıdan hoşlanmaz. Bu durumda koyu zemin üzerine açık renk desenler de yine bir nebze salonu ferahlatabilir. Aynı şekilde siyah-beyaz desenli halılar da kırmızı koltuklara çok yakışan halı tasarımları olabilir.

kucuk-salonlar

gri-desenli-hali

gri-beyaz-halilar

Kırmızı koltuk diyorsak gri halılara da geniş bir yer ayırabiliriz. Gri kırmızıyı oldukça yumuşak bir biçimde dengeler. Açık renk halı kullanmak istemiyorsanız iyi bir alternatiftir. Koltuklarınız desensiz ise gri tonlarda desenli bir halı seçerek odayı daha fazla renklendirmeden ortama hareket katabilirsiniz.

klasik-halilar

klasik-dekor-halilar

kirmizi-dekorasyon

Lüks tasarımlara yakıştırılan renklerden biri olan kırmızıya klasik ve zengin desenli halılar da yakışacaktır. Kırmızı içeren modellerin yanı sıra bej veya kırmızı-mavi tasarımlar oldukça hoş görünüm verir.

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

14 Responses

 1. Tuba Akgün

  04/09/2014 17:17

  Merhaba
  Sitenizden çok istifade ettim. Ellerinize sağlık! 12 yıllık salonumuzu yeniliyoruz. Farklılık olması açısından bayağı radikal bir değişiklik yapıyoruz. Su yeşili chester koltuklar ve inci beyazı gümüş (ama içinde altın parıltıları da olan) varaklı avan garde salon takımı aldık. Perde, halı ve duvar rengi konusunda önerilerinize ihtiyacımız var acill!!!! Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Sizin de desteğinizle evimizde bambaşka bir hava esecek inşallah
  İyi çalışmalar.

 2. yd360

  05/09/2014 15:15

  Tuba hanım, güle güle oturun. Salonunuz için alt tonu pembe olan (bunu gözle görmeseniz bile boya firması size söyler) beyaz duvarlar, gül kurusu perdeler ve içinde uçuk pembe, yeşil veya bordo-yeşil olan bir halı önerilebilir. Veya; alt tonu gri ya da mavi olan beyaz duvar; petrol mavisi perdeler ve petrol mavisi-yeşil tonları içeren bir halı olabilir. Bu şekilde uygulayabileceğiniz başka bir 3. renk de altın sarısıdır. Unutmayın ki eşyalarınızı görmeden yorum yapmaktayım, zevkinize güvenin ve sevdiğiniz, yakıştığını düşündüğünüz bir 3. renkle eşyalarınızı tamamlayabilirsiniz.

 3. sevinç can

  15/10/2014 16:08

  Kırmızı yeşil koltuklarımıza ne renk halı ve duvar rengi önerirsiniz teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 4. yd360

  16/10/2014 20:32

  Sevinç Hanım krem rengi tonlarında duvar hem kırmızı hem yeşil duvarları tamamlar, halıda ise krem üzerine yeşil veya kırmızı desenli bir halı olabilir. Yazımızdaki halı renklerinden yola çıkabilirsiniz.

 5. Berna

  17/11/2014 01:08

  Merhaba, yeni oturacağımız dairenin salon ve yatak odası birer duvarında önceki sahibinden kalan duvar kağıdı var. Duvar kağıtları krem zemin üzerine sarı ve yeşil yaprak desenli. Benim koltuklarım kırmızı. Yatak odası mobilyalarım ise krem ve mürdüm. Sizce duvar kağıtları kırmızı ve mürdüme uyumlu mu? Teşekkürler.

 6. yd360

  18/11/2014 01:09

  Berna Hanım duvar kağıtları hem koltuklarla hem de yatak odasıyla uyumlu. Salonda kırmızı koltuklarla yeşil aksesuarlar kullanabilirseniz bütünlüğü tam olarak sağlayabilirsiniz. yeşil salon bitkisi veya birkaç parça cam yeşil obje gibi aksesuarlar da olabilir.

 7. nurdan

  18/12/2014 17:54

  Kırmızı koltuk takımım var kolları beyaz yumuşak spor deri sizce duvar rengi ne olmalı? Teşekkürler.

 8. yd360

  20/12/2014 12:16

  Nurdan Hanım burada fotoğraflarda görddüğünüz duvar renklerine bakın. Bej tonları, krem, açık gri, kırık beyaz benzeri pek çok renk seçeneğiniz olabilir.

 9. zühal tunçel

  30/01/2015 00:23

  Hayırlı akşamlar. Ben salonumu yenilemeyi düşünüyorum duvar rengimiz Osmanlı renklerinden damla sakızlı kahve köşeli koltuk rengi yeşil düşünüyorum yastıklarını marsala, turkuaz yanına ne renk uyar merak ediyorum. Sandalye rengi ne tavsiye edersiniz? Ben marsala olur mu merak ediyorum. Bir de büyük tv ünitesi ve masa rengi en uyumlu ne olur? Yarın renklerini seçmeye gideceğim hemen cevaplarsanız çok sevinirim. Halı rengi ne olmalı tavsiyeleriniz ne olur? Sevgilerimle.

 10. yd360

  03/02/2015 15:15

  Zühal Hanım hemen cevaplama sistemimiz olmadığı için kusura bakmayın. Neyse ki siz birbirine yakışan renkleri düşünmüşsünüz zaten. Yeşil, marsala ve turkaz renkleri ile açık renk ahşap ünite ve masa öneririm. Yastıklarda ise daha fazla renk eklemeyip açık krem kullanabilirsiniz.

 11. seda

  14/02/2015 13:48

  Koltuklarımı değiştirmek istiyorum. Tüllerim çiçekli. İçinde gri petrol yeşili biraz koyu sarı kabartma şeklinde çizgileri olan halıma ne renk köşe koltuk önerirsiniz? Perde ve duvar rengi ne olmalı? (Zemin hafif koyu meşe renginde.)

 12. yd360

  15/02/2015 22:18

  Seda Hanım köşe takımında dilerseniz halıdaki renklerden birini seçerek örneğin gri, petrol yeşili gibi dilerseniz de her renkle uyumlu doğal renklerde yani krem, açık bej gibi bir renk seçebilirsiniz. Aynıları perde için de geçerli. Hoşunuza giden tonda bej bir duvar ile de salonu tamamlayabilirsiniz.

 13. bilgi

  24/02/2015 10:20

  Salonumda kırmızı 3lü kanepe, gri 3lü kanepe, gri tekli koltuk var, halı perde rengi nasıl olmalı, bu arada duvar rengi de önerebilirsiniz, şu anda deniz kabuğu rengi mevcut. Ayrıca masa ve sandalye renkleri, duvar ünitesi renkleri konusunda da yardımcı olursanız çok çok çok sevinirim. Sevgiyle kalın.

 14. yd360

  28/02/2015 00:30

  Sayın Bilgi makalemizde gördüğünüz fotoğraf ve renk önerilerini kullanabilirsiniz. Buradaki örnekler kırmızı ve gri ikilisi için de geçerlidir. Fotoğraflardaki mobilya ve halı renkleri arasından size hoş gelen birini seçebilirsiniz.

Comments are closed.