Kırmızı Beyaz Mutfak İçin Tezgah Renkleri

, , Kırmızı Beyaz Mutfak İçin Tezgah Renkleri için yorumlar kapalı

Kırmızı, doğada bolca karşımıza çıkan, iştah açıcı ve sıcak bir renktir. Bu özellikleri sayesinde mutfağa yakışır. Kırmızının yoğun enerjisini dengelemek için en iyi seçeneklerden biri olan beyazla birlikte kullanıldığında, kırmızı beyaz mutfaklar son derece göz alıcı olabilir. Bu ikiliye en çok yakışacak tezgah renkleri siyah, gri veya beyaz olacaktır.Parlak, kırmızı mutfak tezgahı beyaz mutfak dolapları arasında hemen dikkat çekerek ortama canlılık katıyor. Kırmızının kontrast rengi yeşildir. Burada tezgah duvarında pastel yeşil kullanılarak oldukça şık bir uygulamaya imza atılmış. Kırmızı beyaz bir mutfakta kırmızıyı tezgah yoluyla mutfağa katmak ilginç bir fikir.Kırmızı mutfak dolaplarını tamamlayacak olan koyu renk tezgahın mutfağı karanlık göstermemesi için beyaz renkli dolaplarla veya beyaz duvar ve zeminle dengeleyebilirsiniz.

Kırmızı beyaz mutfağınızda mutfak dolapları beyaz ise beyaz renkte bir tezgahla pürüzsüz ve ferah bir görüntü elde edilebilir. Açık renk mutfak tezgahı kullanmak zor olabilir. Tezgah malzemesinin leke tutmayan ve kolay temizlenen bir malzeme olması önemlidir. Özellikle de açık renk tezgah kullanacaksanız.

Mutfağa Uygun Mutfak Tezgahı Seçimi‘ başlıklı makalemizde konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beyaz kadar parlamayacak ama siyah kadar da koyu durmayacak bir alternatif isteyenler gri renk tezgahlara yönelmeliler. Gri ve kırmızı dekorasyonda sıkça kullanılır ve oldukça olumlu sonuçlar verir. Mutfağınızdaki diğer öğelerin tonlarına göre mekana uygun açık veya koyu bir gri tonuna karar verebilirsiniz.

Kırmızının yanına en çok yakışan renklerden biri de sarıdır. Kırmızı beyaz bir mutfağa açık renk, sarısı ağır basan tezgahlar da yakışacaktır. Ancak yukarıda önerdiğimiz renklerle kıyaslayınca daha geleneksel bir görüntü ortaya çıktığını görebilirsiniz. İki sıcak renk olan sarı -kırmızı ikilisinin yan yana geldiklerinde yaydıkları yoğun enerji, göz yorucu olabilir. Ahşap tezgah kullanacaklar açık renklere yönelerek daha sade bir düzenleme yapabilirler.

Bir diğer örnekte beyaz mutfak dolaplarıyla kullanılan koyu renk tezgahın nasıl durduğunu görebilirsiniz. Kırmızı, mutfakta çok fazla kullanılmamış olmasına rağmen kendini fazlasıyla gösteriyor. Genellikle açık renk döşenmiş olan mutfağınıza enerji katmak istediğinizde birkaç parça kırmızı aksesuar bile işinizi görebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: