Kardan Adam Nasıl Yapılır?

, , 4 Comments

Türkiye’nin dört bir yanına kar yağarken, evin önünde sevimli bir kardan adamla fotoğraf çektirmek iyi olmaz mı? Pekala kolları sıvayın. Hem kardan adam nasıl yapılır, bir bakalım hem de malzeme olarak kar kullanan ve yaratıcılıkta sınır tanımayan kardan adam tasarımlarını inceleyelim. • Kardan adam yapmak için, ilk olarak bir miktar kar avuçlayın ve iki avucunuz arasında gezdirerek orta büyüklükte bir kar topu yapın.
 • Ardından bu kar topunu yerde, düz bir hizada yuvarlamaya başlayın. Yerdeki karları da toplayarak, kar topunuzun giderek büyüdüğünü göreceksiniz.
 • İstediğiniz büyüklüğe ulaştığında bu büyük topun üzerine koymak için aynı şekilde ikinci bir top daha yapın. Bu kez daha az yerde yuvarlayın ki diğerine göre daha küçük olsun.
 • İkinci yaptığınız kar topunu, ilk kümenin üzerine yerleştirin. Bir kardan adam iskeletinin ortaya çıkmış olması gerekir.
 • Bulabilirseniz ince ve uzun bir sopayı dikine doğru, üst üste duran kar toplarının tepesinden içeri sokup, bu şekilde gövde ve başı birbirine tutturabilirsiniz. (Bildiğiniz şiş kebap mantığı.)
 • Sıra geldi, havuçtan bir burun ve kömürden gözler yapmaya. Bu noktada iş, sizin yaratıcılığınıza kalmış. Kaşkol, şapka, kuru dallar ve çevrede bulunan diğer malzemelerle kardan adamı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Baş aşağı duran bir kardan adam, yoldan geçenleri epey şaşırtabilir!Adam deyip duruyoruz ama eğer eliniz yatkınsa, kar kullanarak dilediğiniz karakteri oluşturabilirsiniz.

Evde artan yılbaşı süs varsa, kardan adam süslemek için kullanabilirsiniz.

Sünger Bob bu şekilde  bahçenizde otursa iyi olmaz mı? Kabul edelim, bu tip çalışmalar biraz daha profesyonellere göre.

Yerde yatan kardan adama bakılırsa, ayaktaki adamımız düelloyu kazanmışa benziyor.

Kuru dallardan sakal yapacağınız bir kardan adam, mahallede epey sükse yapabilir.

İstanbul’dan, kırmızı şapkası ve havuç burnuyla, amatörler için oldukça sevimli bir örnek. Mükemmel yuvarlaklar yapmak zorunda değilsiniz. Unutmayın, esas olan işin eğlence kısmı!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

4 Responses

 1. admin

  21/12/2012 21:35

  El alıştıkça daha kolaylaşır ama nasıl olduğu önemli değil ki, zaten sonunda eriyor hepsi. Karın tadını çıkarmak, biraz eğlenmek yeterli 🙂

 2. dilara

  01/01/2015 21:51

  kar yağsa yaparım da izmir’de kar yağmıyor ki inşallah yarın yağar hiç kardan adam yapmadım.

Comments are closed.