Kardan Adam Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin dört bir yanına kar yağarken, evin önünde sevimli bir kardan adamla fotoğraf çektirmek iyi olmaz mı? Pekala kolları sıvayın. Hem kardan adam nasıl yapılır, bir bakalım hem de malzeme olarak kar kullanan ve yaratıcılıkta sınır tanımayan kardan adam tasarımlarını inceleyelim.

 • Kardan adam yapmak için, ilk olarak bir miktar kar avuçlayın ve iki avucunuz arasında gezdirerek orta büyüklükte bir kar topu yapın.
 • Ardından bu kar topunu yerde, düz bir hizada yuvarlamaya başlayın. Yerdeki karları da toplayarak, kar topunuzun giderek büyüdüğünü göreceksiniz.
 • İstediğiniz büyüklüğe ulaştığında bu büyük topun üzerine koymak için aynı şekilde ikinci bir top daha yapın. Bu kez daha az yerde yuvarlayın ki diğerine göre daha küçük olsun.
 • İkinci yaptığınız kar topunu, ilk kümenin üzerine yerleştirin. Bir kardan adam iskeletinin ortaya çıkmış olması gerekir.
 • Bulabilirseniz ince ve uzun bir sopayı dikine doğru, üst üste duran kar toplarının tepesinden içeri sokup, bu şekilde gövde ve başı birbirine tutturabilirsiniz. (Bildiğiniz şiş kebap mantığı.)
 • Sıra geldi, havuçtan bir burun ve kömürden gözler yapmaya. Bu noktada iş, sizin yaratıcılığınıza kalmış. Kaşkol, şapka, kuru dallar ve çevrede bulunan diğer malzemelerle kardan adamı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Baş aşağı duran bir kardan adam, yoldan geçenleri epey şaşırtabilir!

Adam deyip duruyoruz ama eğer eliniz yatkınsa, kar kullanarak dilediğiniz karakteri oluşturabilirsiniz.

Evde artan yılbaşı süs varsa, kardan adam süslemek için kullanabilirsiniz.

Sünger Bob bu şekilde  bahçenizde otursa iyi olmaz mı? Kabul edelim, bu tip çalışmalar biraz daha profesyonellere göre.

Yerde yatan kardan adama bakılırsa, ayaktaki adamımız düelloyu kazanmışa benziyor.

Kuru dallardan sakal yapacağınız bir kardan adam, mahallede epey sükse yapabilir.

İstanbul’dan, kırmızı şapkası ve havuç burnuyla, amatörler için oldukça sevimli bir örnek. Mükemmel yuvarlaklar yapmak zorunda değilsiniz. Unutmayın, esas olan işin eğlence kısmı!

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır.



 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar: 2

Görüşlerinizi paylaşın »

 
 • Bir türlü güzel olmuyor :)

   
   
   
 • admin

  El alıştıkça daha kolaylaşır ama nasıl olduğu önemli değil ki, zaten sonunda eriyor hepsi. Karın tadını çıkarmak, biraz eğlenmek yeterli :)

   
   
   
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim