Kara Tahta Boyası

Hafta sonu nasıl oyalansam diye düşünenler varsa onlar için harika bir fikri paylaşmak istedim. Bunun dışında eve biraz hareket getirecek ve sadece yetişkinlerin değil çocukların da çok hoşuna gidecek bir fikir. Yazıyla aranız nasıl? Arada bir evin duvarlarını karalama tahtası olarak kullanmak isteyebilirim diyorsanız kara tahta boyası ya da okul tahta boyası adı altında satılan boyalardan bir kutu satın alıp, evin istediğiniz bir köşesini hatta kapı arkalarını ya da evde karşınıza çıkan karton, metal, tahta her eşyayı kara tahtaya çevirebilirsiniz.

Foto: designwinedine.com

Kara tahtalı okul günlerim geride kalalı çok oldu ama tahtanın büyüsü kaybolmadı. Bazen kafelerde duvarda asılı olduğunu görünce hala hoşuma gidiyor. Renkli tebeşir ne kadar da özeldi! Biraz nostalji biraz da dekorasyon amaçlı olarak evinize bir kara tahta köşesi yapabilirsiniz. Özellikle mutfak, antre, çocuk odası ya da çalışma odaları için dekoratif özelliğinin yanı sıra işlevsel de olacaktır. Buradaki birkaç örnek gerçekten de çok çekici.

foto: jodiebyrne.com

Kara Tahta Boyası Nerede Satılır?

Kara tahta boyasını nereden alacağınızı merak ediyorsanız, pek çok boya firmasında bulabilirsiniz. Bekotaş, Akpol ve Darsa okul tahta boyası satan firmalardan bazıları. Eğer kapı kapı dolaşamam evime gelsin diyorsanız Tahtakalehobi.com‘da bu boya türünün her rengini bulabilir ve online sipariş verebilirsiniz. Üstelik kutusu sadece 9 TL.

Foto: housetohome.co.uk // budgetwisehome.com

Unutmamanız gereken en önemli nokta, tebeşir tozuyla kolay başaçıkabileceğiniz uygulamalar yapmanız. Ayda yılda bir yazılacaklar sorun değil ama çocuk odası söz konusu olduğunda kolay toz alınacak bir düzenleme yapılması yerinde olur.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim