Kanca Askılara Bir Şans Verin

, , Kanca Askılara Bir Şans Verin için yorumlar kapalı

Küçük antrelerde yer kazanmak için veya dekoratif amaçlı olarak kullanabileceğiniz askı kancalar son günlerde pek çok evde en pratik çözümlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eskisi gibi duvar kancaları sadece havlu asmak için değil, geniş antrelerde bile portmanto yerine tercih edilebiliyor.Dar mekanları büyük mobilyalarla doldurmak yerine duvar raflarından ve hatta kanca askılardan yararlanmak göz önünde bulundurulması gereken bir alternatif. Böylelikle mekanı daraltmamış olursunuz. Üstelik yukarıdaki gibi sade renklerdeki bir duvarda renkli giysi, şapka ve çantalarla dekoratif olarak da daha sıcak bir görüntü ortaya çıkacaktır.Duvarda kanca askı fikri hoşunuza gittiyse bu uygulamayı daha da renklendirebileceğinizi ekleyelim. Yan yana bir örnek asılmış askılar yerine, her biri farklı modeldeki kancaları asimetrik şekilde duvara çakabilirsiniz. Hiçbir şey asmasanız bile bakıldığında kendi başına ilgi çekebilecek değişik figürlü askılar hem kullanışlı hem dekoratif olacaktır.

Genellikle kancaların antrede kullanıldığı örneklerden yola çıktık ama elbette kanca askılar sadece antrelere özgü değildir. Mutfakta, banyoda, yatak odalarında da kullanılabilir. Yukarıda eski kapı kollarının havlu kancası olarak kullanıldığı yaratıcı bir örnek görüyorsunuz. Banyonun renkleriyle de uyumlular. Eğer banyo farklı renklerde ise kapı kolları boyanarak renklendirilebilir.

Kapı kollarının hemen ardından dolap kulplarından meydana getirilmiş bir başka askı fikri yine oldukça yaratıcı ve ilginç görünüyor. Farklı şekillerdeki, dekoratif kulpları askı olarak kullanarak çanta veya fularlar için yer açabilirsiniz. Elbette mont asmak da mümkün ama bu yaratıcı fikrin ve güzel kulpların görünmemesi yazık olur.

Kanca askı veya benzeri bir düzenleme yaparken ne amaçla kullanacağınıza ve yerinizin ne kadar müsait olduğuna bağlı olarak farklı kullanım biçimleri düşünülebilir. Yukarıdaki örnekte palto asmaktan ziyade çantalar için yer açılmış. Pratik ve derli toplu bir düzenleme ile küçük bir duvar ne kadar verimli bir biçimde değerlendirilmiş.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: