İkiz Bebek Odası Dekorasyonu

, , İkiz Bebek Odası Dekorasyonu için yorumlar kapalı

İkiz bebekler benzerlikten hoşlansa da yine de her bebek kendini özel hissetmek ister. İkiz bebek odalarında hem bir bütünlük sağlanmalı hem de bebeklere ayrı alanlar yaratılmalıdır. Kulağa zor gibi görünse de aşağıda bu konu ile ilgili oldukça pratik ve dekoratif örnekler bulabilirsiniz.Tek bir bebek için olduğundan biraz daha geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Yine de ikiz bebek odalarının dekorasyonu tek bir bebeğin odasından çok farklı değildir. Hemen hemen aynı adımlar takip edilir. Karşılaşılabilecek zorluklar neler ve ne gibi dekorasyon önerileri sunuluyor birlikte bakalım.İlk birkaç ay tek yatakla idare edebilseler de sonunda ikiz bebek odasında iki bebek yatağı olacaktır. Odayı mümkün olduğunca iyi değerlendirmek adına yataklar odayı daraltmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Yukarıda yatak yerleşimlerine örnekler görüyorsunuz. Odanızın yapısına hangisi en uygun düşünün. Odada hareket etmeyi zorlaştırmayacak, diğer eşyalar için yer açacak yerleştirme düzenini seçmeye çalışın.

Çocuk odası için tek bir tema seçip bu tema içinde farklılıklar yaratabilirsiniz. Orman teması, denizcilik, klasik tarz, bir masal ya da çizgi film kahramanı size ilham verebilir. Bu temaya uygun renkleri odanın her yerinde kullanabilirsiniz. Farklılık yaratmak içinse örneğin hayvanlar alemini tema olarak seçtiyseniz bir yatak duvarına aslan diğer duvara zürafa çıkartması yapıştırabilirsiniz. İkili aksesuarlarda temayı bozmadan başka başka karakterler, desenler seçerek hem benzerlik hem farklılık yaratmış olursunuz.

Burada da dikkatinizi çekeceği gibi yatak uçlarına bebeklerin resmini asarak ve dekoratif biçimde duvara isimlerini yazarak ikiz bebek odası süslemek oldukça revaçta. Burada ikizler için birebir aynı tasarımlar tercih edilmiş ama daha farklı da olabilirdi. Örneğin bir tablo mavi üzerine kahverengi, diğeri kahverengi üzerine mavi yazılı gibi. Havluda yatak örtüsünde bu tip zıtlıklarla farklı tasarımlar düşünülebilir.

Zıtlıklardan, farklılıklardan söz ettik ama tabii ki bu ayrımı yapmak şart değil. Hatta simetriyi kullanarak sanki bir ayna yansıması gibi görünen düzenlemeler de mümkün. Yukarıda klasik tarzda döşenmiş iki z bebek odası görüyorsunuz. Bebekler için ağır bir tema belki ama söz konusu miniklerin odası olunca klasik tarz bile sevimli niteliği kazanıyor.

Elbette odada iki bebek olduğunun altını çizen espriler sevimli ama her zaman için ortak temalı, sade ve iki yatak dışında herhangi bir bebek odasından farkı olmayan bir oda düzenleyebilirsiniz. İkiz bebek odası düzenlerken mobilyaları hemen ikişer ikişer almak zorunda değilsiniz. Bu hem yer açısından hem de bütçe anlamında zorlayıcı olabilir. İlk aylarda dolap, etajer, raf benzeri mobilyaları rahatlıkla paylaşabilirler. Bu ürünlerden birer tane satın alsanız da iki bebeğin eşyalarını sığdırabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: