İkea Ofis Raf Sistemleri ve Fiyatları

, , İkea Ofis Raf Sistemleri ve Fiyatları için yorumlar kapalı

Sade mobilyaları ile özellikle modern dekore edilmiş mekanlar için farklı model ve fiyat seçenekleri sunan İkea’da aynı zamanda ofis dekorasyonu için kullanılabileceğiniz ürünleri bulabilirsiniz. İkea’nın özellikle ofisler için üretilmiş raf sistemleri diye bir ürün ayrımı yok. Ancak duvara sabitlenen ya da yerden tavana raf modelleri içinde ofisiniz için uygun seçenekleri bulmanız mümkün.Rafı seçmeden önce hangi amaçla kullanacağınızı belirleyin ve her bir rafın taşıyacağı yükü kabaca hesaplayın. Çünkü genellikle tasarımın ön plana çıktığı ve taşıma kapasiteleri 13 kg ile 30 kg arasında değişen İkea raf modelleri ağır yükleri depolama veya istifleme amaçlı kullanımlar için pek uygun değil. Ancak bir kaç dekoratif obje ve matbu evrak için kullanacaksanız farklı tasarımlar bulabilirsiniz.

İkea Besta Raf Ünitesi

120x40x64 cm ölçülerinde üretilen Besta raf ünitesi sıkıştırılmış liflerden imal edilen lamine ahşap. Beyaz ve kahve (ağaç) modelleri bulunan Besta raflar direk duvara monte edilebiliyor ya da ayrıca satın alacağınız ayaklar ile zemin üzerinde kullanabilirsiniz. 149 TL fiyat etiketiyle hem dekoratif hem de hesaplı bir raf seçeneği.İkea Besta Büyük Raf Ünitesi

Yine Besta koleksiyonu içinde yer alan bu modelin de beyaz ve siyah renkleri mevcut. Lamine raflar istenilen yükseklikte ayarlanabiliyor. 60x40x128 cm ölçülerindeki model raf başına maksimum 30 kg taşıma kapasitesine sahip. Bu modelin fiyatı ise 119 TL.

İkea Ekby Duvar Rafları

İkea duvar rafları arasında metal raf destekli, farklı renk seçenekleri bulabilirsiniz. Farklı duvarlar için uygun bağlantı elemanlarını ayrı olarak satın alabildiğiniz raf fiyatları 10 TL ile 60 TL arasında değişiyor. Ortalama 30 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan raflar sunta üzeri kaplama.

İkea Expedit Yerden Tavana Raf Modelleri

Sunta üzeri kaplama ile üretilen Expedit raflar değişik ölçülerde satılıyor. Renk seçenekleri beyaz ve huş olan model raf başına 13 kg taşıma kapasitesine sahip. Zemine yerleştirildikten sonra duvara sabitlenen Expedit’in askı rayları çelik. Fotoğrafta gördüğünüz modelin ölçüsü 149×149 cm ve fiyatı 250 TL.

İkea Hyllis Çelik Raf

Galvanizli çelikten üretilen rafı ünitesi raf başına maksimum 25 kilogram taşıma kapasitesine sahip. 29,95 TL’lik fiyatı ile ekonomik raf çözümü arayanlar için ideal olan ünite plastik ayakları sayesinde yerleştirildiği zemini çizmiyor.

İkea Lerberg Çelik Raf

Çelik üzeri epoksi boyalı (koyu gri) metal raf sistemi modern ofislerde kullanılabilecek bir ürün. Derinliği 35 cm ve yüksekliği 148 cm olan raf ünitesinin fiyatı 49,95 TL.

İkea Udden Duvar Rafı

Bağlantı elemanları çelik ve rafları sunta üzeri kaplama olan modelin raf derinliği 17 cm. Fiyatı 99 TL olan Udden raflar diğer raflar ile kombine edilebilir.

Yukarıda listelediğimiz raf sistemleri ve üniteler dışında İkea mağazalarında özellikle duvar rafları için pek çok farklı seçenek bulunuyor. Raf seçerken fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız İkea’ya gitmeden önce rafları yerleştireceğiniz zeminin ya da duvarın ölçülerini detaylı bir şekilde not edin. Rafların taşıyacağı yüke göre kaç adet dirseğe ihtiyacınız olduğunu ve monte edilecek duvarın malzemesine göre uygun bağlantı elemanlarının ne olduğunu belirleyin. Farklı bağlantı elemanlarının ayrıca satıldığını unutmayın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: