Ikea Kitaplık Modelleri

, , Ikea Kitaplık Modelleri için yorumlar kapalı

Ikea’da her büyüklükte, yükseklikte ve renkte kitaplık modelleri bulmak mümkün. Kitaplık modelleri cam kapaklı, duvara monte edilen, ayaklı, çekmeceli ön paneli bulunan, sürgülü (raylı) kapaklı, televizyon sehpası, televizyon ve dolap kombinasyonlu olarak kategorilendirilmiş. Sıkıştırılmış sunta ya da çam gibi ağacın kendisinden yapılmış olan masif kitaplıklar bulmanız mümkün. Hatta mevcut kitaplığınızın kapağının eskidiğini düşünüyorsanız ayrı parçalar hakinde satın alabilir ve montajını yapabilirsiniz. Tabii bu eski kitaplığınız İkea ürünüyse geçerli. Eğer kitaplığınız için çekmece kulpu, sürgülü kapak rayı, raf, kapak, çekmece ön paneli, tekerlek gibi parça ürün satın alacaksanız mağazaya gitmeden önce modelini mutlaka not edin.Duvara monte edilen Lack raf ünitesinin beyaz, siyah ve kırmızı olmak üzere 3 farklı rengi bulunuyor. 30×190 cm ölçülerindeki rafları dilerseniz yan yana monte ederek daha büyük bir kitaplık elde edebilirsiniz. Tek ünitenin fiyatı 99 TL.

Ceviz kaplama raf ünitesi Besta‘nın rafları iki farklı aralıkta ayarlanabiliyor. Zemine göre ayarlanabilen ayakları bulunan kitaplık 64 cm yüksekliğinde, 60 cm genişliğinde ve raflar 40 cm derinliğinde. Duvara bağlantı parçaları ayrı olarak satılıyor ve fiyatı 98 TL.Yine Besta ürünlerinden biri olan duvar dolabı 120×128 cm ölçülerinde. Kaplama dolabın ön yüzünde sıkıştırılmış cam kullanılmış. Fiyatı 618 TL kitaplığın kulp ve menteşeleri fiyata dahil, bağlantı parçaları dahil değil.

İkea’da bulabileceğiniz en hesaplı kitaplık modellerinden biri olan Billy kayın kaplama ve fiyatı 159 TL. Farklı ölçülerde bulabileceğiniz Billy kitaplık modelinin rafları istenilen yüksekliğe göre ayarlanabiliyor. Duvara dayanan kısmı sunta.

139 TL fiyatıyla dikkat çeken Expedit raf ünitesi 44×185 cm ölçülerinde huş ve beyaz renkleri bulunuyor. Ek ünitelerle (Expedit’le uyumlu) kitaplığı büyütmeniz mümkün.

80×202 cm ölçülerinde, Billy model kitaplık 99 TL fiyatıyla İkea’da bulabileceğiniz en ucuz kitaplık modellerinden biri. Huş, kayın, siyah ve beyaz renkleri mevcut. Duvara sabitlenen modeli diğer Billy ürünleri ile genişletebilir, tekrar kullanım için sökebilir ve montajını yapabilirsiniz. Ayrıca satın alabileceğiniz kapaklarla kapalı bir raf sistemi kurabilirsiniz.

Aşağı yukarı her üründe olduğu gibi kitaplık modelleri içinde de çeşitli model kombinasyonlarına imkan veren İkea’nın Besta/Framsta ve Inreda‘nın birleşiminden oluşan bu dolap kombinasyonunun fiyatı 607 TL. Lamine kaplama suntadan üretilen bu dolap kitaplık olarak da kullanılabilir. Müzik seti gibi kablolu elektronik cihazlar için kabloları içerde saklamasını sağlayan bir delik düşünülmüş. Ek üniteler ile dolabı büyütmeniz mümkün. Çekmeceler için ayrıca satılan kulpları kullanabilirsiniz. Raf olarak özel sıkıştırılmış cam kullanılmış. Zemin eğri olsa da ayarlanabilir ayakları ile dolabın tam düz durmasını sağlayabilirsiniz.

Eskitilmiş görünümlü 96×190 cm ölçülerinde Grevback kitaplık modeli 198 TL‘ye satılıyor. Sıkıştırılmış panelden üretilen ve lamine kaplanan kitaplık İkea’da bulabileceğiniz nadir klasik kitaplık modellerinden biri.

Masif meşe ağacından üretilen İkea Stockholm kitaplık 569 TL. Duvara dayanan kısmı sıkıştırılmış suntadan yapılmış. Genişliği 72 cm, derinliği 31 cm yüksekliği 222 cm olan modelin rafları maksimum 20 kg taşıyabiliyor. Eğer bu tarz mobilyalardan hoşlanıyorsanız diğer Stockholm ürünleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: