İkea Banyo Dolapları

, , İkea Banyo Dolapları için yorumlar kapalı

İkea’nın en çok aşağı yukarı her metrekare için çözümleri olmasını seviyorum. Yani 60 metrekarelik banyolar için de 3 metrekarelik banyolar içinde dolap, raf, aksesuar gibi ürünleri bulmak mümkün. Üstelik modelini beğendiğiniz İkea banyo dolabı dışında aynı serinin diğer aksesuarları ile dekorasyonda bütünlük sağlamak mümkün oluyor. Tek dert bu banyo dolaplarının montajını kendimizin yapıyor olması. Onu da artık mahallenizdeki bir marangoz aracılığıyla ya da bu işlere eli yatkın bir tanıdığınızla çözme yoluna gidebilirsiniz.İkea banyo dolapları fiyatları ise üretildiği malzeme çeşidine, büyüklüğüne ve tasarımcısına göre 50TL ile 550 TL arasında değişiyor. Hangi banyo dolabı modelinin sizin için en uygunu olduğuna karar verebilmek için önce dolabı yerleştireceğiniz alanın ölçülerini alın. Kapağın açılması için gereken alanı hesaplamayı unutmayın. Daha sonra dolaba koyacağınız havlu, sabun, deterjan ya da her ne yerleştirecekseniz bunların sığabileceği alanın ne olduğunu kabaca belirleyin. Belki bir dolap yeterli olmayacak bir de tekerlekli raflı araba almanız gerekecek. Bunları bir kağıda yazarsanız defalarca İkea mağazasına gitmekten ve eve geldiğinizde banyonuza sığmayan mobilyalar almaktan kurutulabilirsiniz.

İlla dolapta durması gerekmeyen havlu, sabun, diş bakım setleri, tıraş makinesi gibi aksesuarlar için çok çık metal ve ahşap raflar İkea’nın banyo mobilyası bölümünde bulunabilir. Hatta düzenlemeyi başarılı bir şekilde yapabilirseniz bunlar banyo dekorasyonunun renkli bir parçası olarak kullanılabilir.

Aşağıda İkea’nın banyo dolabı seçenekleri arasında bulunan bazı modellerin fotoğrafları yer alıyor. Tabii tüm banyo dolapları bunlarla sınırlı değil. Mağazada aynı serinin farklı ölçülerdeki modellerini ve tamamen farklı seri dolapları bulabilirsiniz.İkea Godmordon banyo dolabı 70x14x96 cm ölçülerinde ve aynalı. Lamine ahşaptan üretilen dolap 559TL. Raf derinliği sadece 14 santim olduğu için lavabo üstü dolabı olarak, makyaj malzemesi, diş fırçası, ilaç gibi küçük şeylerin düzenlenmesi için kullanılabilir.

İkea Lillangen model banyo dolabı yere konabiliyor ve büyüklüğü ile banyonuzdaki dağınıklığı tek başına toplamaya aday. 179 santim yüksekliğinde olan dolap 38 santim derinliğindeki rafları ile havlulardan temizlik malzemelerine kadar pek çok ürünü saklayabileceğiniz bir alan yaratıyor. Aynı serinin lavabo üstü, duvar dolabı ve kısa dolap modelleriyle tüm banyonuzu dekore edebilirsiniz. Fotoğraftaki dolabın fiyatı 199TL.

548TL‘ye satılan Odensvik banyo dolabı 80 cm genişliğinde ve 64 cm yüksekliğinde. Raf derinliği ise 48 santim. 2 adet çekmecesi bulunan dolap lavabo altına yerleştirilmek için tasarlanmış. Masif huş ağacından üretilen dolap bu yüzden diğer dolaplara göre daha pahalı.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi banyonuzda her şeyi dolaba tıkmaya gerek yok. Fotoğrafta gördüğünüz bank modeli raf sistemi havluların, baskülün, banyo terliklerinin düzenli bir şekilde toplanması için şık bir seçenek. Molder model düzenleme ünitesi 109 TL‘lik fiyatıyla hesaplı bir çözüm arayanlar için ideal olabilir. Ünite Masif huş ağacından imal edilmiş ve doğal duruyor.

Beyaz banyo mobilyalarından sıkıldıysanız İkea banyo dolapları arasında doğal ağaç rengi hatta siyah renkte dolaplar bulmanız mümkün. Fotoğrafta gördüğünüz Godmordon dolap (ilk fotoğraftaki seriden) değişiklik arayanlar için ahşabın doğal görünümü ile şık bir seçenek sunuyor. 40x37x160 santim ölçülerinde yere konan dolap 399 TL‘ye satılıyor.

Eğer camlı ve klasik tarzda bir model arıyorsanız Flaren banyo dolabı modellerine göz atabilirsiniz. 126 santim yüksekliğindeki bu dolap 3 adet ayarlanabilir rafa sahip ve lamine ahşaptan üretilmiş. Ayakları zemine göre ayarlanabilen dolabın fiyatı ise 299 TL.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: