Hardal Rengi ile Dekorasyon Önerileri

, , 80 Yorum

Sarı, sıcak renkler arasındadır ve koyu sarı olarak da nitelendirebileceğimiz hardal sarısı, ev dekorasyonuna sıcaklık katan bir renktir. Her nedense hardal sarısı dekorasyon sırasında hemen akla gelmez. Çoğu kez demode olarak etiketlenir. İşin gerçeğini hardal renginin kullanıldığı örneklerle bulmaya çalışalım.Hiç şüphe yok ki, ev dekorasyonu sırasında çoğu kişinin gözden kaçırdığı hardal rengini evde kullandığınızda dikkat çekici bir adım atmış olursunuz. Hardal rengi altın rengine çok yakın bir renktir. Klasik tarzda döşenen mekanlara yakışacaktır.Hardal rengi koltuk takımı iddialı bir seçim olabilir ama tek parça, örneğin bir kanepe, tekli koltuk ya da puf benzeri bir mobilya ile odaya hardal sarısı eklenebilir. Gri, bej, krem rengi ya da siyah beyaz oturma odalarında çoğu kez aksesuar rengi seçimi sorun olur. Hardal sarısı bu renklerle rahatlıkla kullanılabilir.

Hemen sözünü ettiğimiz gri ve hardal rengi uyumuna bir örnek görelim. Aslında hardal rengini biraz araştırdığınızda, dekorasyon alanında en çok gri renk tonlarıyla bir araya getirildiğine siz de şahit olabilirsiniz. Grinin ihtiyacı olan sıcaklığı hardal rengi çok kolay bir şekilde sağlar. Siz de benim gibi gri-kırmızı ikilisinden bıktıysanız, gri koltuklarınızı renklendirmek için hardal sarısına bir şans verebilirsiniz.

Duvarda hardal rengi kullanacaksanız banyo, antre, yemek odası ya da yatak odası gibi odalar hardal renk duvarlar için uygun olacaktır. Hardal sarısı koyu tonda bir sarı olduğunda odayı kapatmamak için duvarda bu rengi kullandığınızda mobilyaları açık ve nötr renklerde seçmeniz daha uygun olur.

Yine gri bir koltuk ve hardal rengi yastıklar. Ancak bu kez ahşap ve hardal rengi ikilisinin uyumuna değinmek istedim. Ahşap zemin veya ahşap mobilyalar kahverengi ya da sarı ile oldukça yakışan hardal rengiyle elbette estetik bir görüntü ortaya çıkarır.

Yemek odaları genellikle sevdiklerimizle bir araya gelip ağız tadıyla yemek yediğimiz ve keyifle sohbet etmek istediğimiz odalardır. Böyle bir odayı sıcak bir renkle çevrelemek iyi bir fikirdir. Hardal rengi duvar bu nedenle yemek odalarına çok yakışır. Ancak duvar boyası seçerken seveceğiniz bir ton bulana kadar pes etmemelisiniz. Her boya kataloğundaki hardal rengi birbiriyle aynı değildir.

Genellikle koyu renklerle uyumundan söz ettik ama hardal rengi beyaz, krem, fildişi gibi açık renklerle ya da mercan, turkuaz, ördek yeşili gibi çarpıcı renklerle de bir araya gelebilir. Kombinasyon yaparken önemli olan renkleri dengeli kullanmak ve göz yorucu düzenlemeler yapmaktan kaçınmaktır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

80 Yorum

 1. sümeyra korucu

  19/02/2013 02:58

  Merhaba, benim fazla güneş almayan bir odam var. Duvar rengi su yeşili perdesi beyaz ile mavi. Odaya girince soğuk hissi
  veriyor. Sıcaklık katması için hardal sarısı İngiliz tarzı mobilya düşünüyorum. Yalnız mobilyalar beyaz. Uyum sağlar mı ve çok karışık durur mu?

 2. admin

  19/02/2013 13:18

  Sümeyra Hanım merhaba. Beyaz renk ile her rengi kullanabilirsiniz. Hardal rengi beyaz mobilya ve su yeşili duvar ile gayet şık duracaktır. Hardal rengi mobilyanın eğer görünen ahşap vb gövdesi varsa, tabii onu da beyaz seçin. Bu şemada kahverengi ahşap kalabalık yaratabilir. Mavi perde, yeşile kaçan bir maviyse, o da sorun çıkarmayacaktır. Güle, güle oturun.

 3. BURCU KARABEKİROĞLU

  27/03/2013 13:38

  Merhabalar benim yemek odam lake siyah beyaz, koltuk takımlarım ise hardal yeşili büyük yastıklı. Yastıklarının içinde koyu kahve,hardal yeşili ve bej renkleri var. Duvarım da bej rengi. Perdelerde koltuklarımla aynı renk hardal yeşili. Tüllerim bej. Orta sehpamı değiştireceğim fakat bir türlü ne renk alacağıma karar veremedim. Salonumda aksesuar olarak çerçeveler çok onları ve diğer aksesuarlarımı ne renk yapayım. Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

 4. admin

  28/03/2013 11:53

  Burcu Hanım merhaba,
  Salonunuzda şimdiden kullanabileceğiniz pek çok renk var, o nedenle yeni bir renk önermek doğru olmayabilir. Yemek odanız ve salon ne kadar iç içe bilemiyorum ama salon küçükse cam bir sehpa düşünebilirsiniz. Bu şekilde yemek odasıyla karmaşa yaratmaz. Ferah bir salonsa yastıklardaki kahverengiyi baz alarak, tatlı bir tonda, koyu kahverengi bir sehpa alabilirsiniz. Aksesuar için de yine evinizdeki renklerden yola çıkın. Bronz renk aksesuarlar salona uyacak ve ışık katacaktır.

 5. Ayşe

  26/12/2013 18:41

  Merhaba benim de bir sorum ve çok acil cevaba ihtiyacım var. Salon koltuklarımın kumaşını değiştirmek istiyorum fakat masam, sandalyelerim ve ünitem kahverengi beyaz, aynı zamanda koltuklarımın kenarları beyaz deri. Bu kahverengi beyaz mobilyaya ne renk kumaş yaptırabilirim? 2 tekli koltuğum var onun da kenarları beyaz deri. Ben iç açıcı ferah renkler istiyorum. Aslında aklımda hardal rengi var ama olur mu bilemiyorum. Bir de şöyle söyleyeyim, 3’lü koltuklarımı bir renk, teklileri ayrı renk, yastıklarımı da 2 renge uygun olsun istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum. 1 ay içinde bebeğim olacak ve çok az vaktim var. İnş hemen değerlendirip cevap verirsiniz. Teşekkürler.

 6. admin

  28/12/2013 07:07

  Ayşe Hanım kahverengi – beyaz mobilya ile söylediğiniz gibi hardal rengi, bal rengi, leylak rengi, cam göbeği, pastel yeşil, kiremit rengi gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kanepenizi beyaz veya kahverengi ya da bej yaptırıp (mobilyalara uygun olarak) teklilerde canlı bir renk kullanmanızı öneririm. Bu canlı renkte küçük yastıklarla kanepeyi ve teklileri eşleştirebilirsiniz. Mobilyalarınızdaki kahverengi, koyu kahve ise teklilere bal rengi ya da cam göbeği gibi açık bir renk seçmeniz ferahlığı arttırır. Koltukların modeli de önemli. Karar verdiğiniz renkleri kaplatmadan önce, o renkte bir örtüyü, kumaşı, giysiyi koltuklara sererek nasıl duracak, renk tonu iyi duruyor mu test etmeyi deneyebilirsiniz.

 7. Eylül

  28/12/2013 12:39

  Merhaba,
  Mayıs ayında düğünüm var evin dekorasyonu ile ilgili yardımcı olur musunuz?
  Salon için aldığım koltuk takımının bir koltuğu hardal ve bir koltuğu kahverengi renklerinde iki rengin uyumu çok hoşuma gitti ancak TV ünitesi beyaz :) Salon amerikan mutfak. Mutfak dolapları da beyaz genel görüntü itibari ile beyazlar birbirine uyum sağlar diye düşündüm. Bu renklere turuncu rengini katsam nasıl olur soft turuncu bir duvar kağıdı beğendim TV ünitesinin olduğu duvara düşünüyorum sizce olur mu ve salonda perde halı renklerinde neye dikkat etmeliyim? Koltuklarım desensiz yardımcı olursanız çok sevinirim.

 8. admin

  07/01/2014 19:33

  Eylül Hanım turuncu rengi salona katmanızda bir sakınca yok. Ancak turuncunun enerjisi zamanla yorucu olabilir. Bu nedenle, seçtiğiniz ürünü ve rengini sevdiğinizden emin olun. Yumuşak bir ton beğenmeniz çok iyi olmuş. Hardal ve turuncu salonda olduktan sonra artık perde ve halıda nötr renkler kullanabilirsiniz. Daha fazla renk eklemek riskli olabilir. Koltuklar desensiz olduğuna göre örneğin bej üstü hardal / turuncu gibi desenli bir perde ya da halı da kullanılabilir. Bu biraz karşınıza nasıl ürünler çıkacağına bağlı.

 9. gökhan

  20/04/2014 19:16

  Merhaba, oturma odamızda iki adet üçlü hardal rengi kanepemiz var. Yeni ev aldık, oturma odamız çok büyük, boş kalan yere hangi renk berjer ya da uzun puflardan yaptırabiliriz. Laminant parkemiz kahverengi, halımız krem, açık kahve çiçekler, Fon perdemiz hardal, tül ve güneşlikler krem. Tv ünitesi ise beyaz kahve. Yardımcı olursanız sevinirim.

 10. admin

  21/04/2014 18:59

  Gökhan Bey size gri rengi ya da krem üzerine kahve-hardal desenli (elbette rastlayabilirsieniz) modelleri önerebilirim. Hardal deyince tabii farklı tonları var, gri tonlarını koltuklarınızın açık veya koyuluğuna göre değerlendirebilirsiniz.

 11. deniz

  26/04/2014 11:01

  Merhaba krem, kırık beyaz, bej alternatiflerinden birini üçlü koltuk, berjerleri koyu bir gri uygularsam doğru bir kombinasyon olur mu? Ya da krem üçlülerle birlikte evde şık asil ama ferah bir görüntüyü nasıl sağlarım? Bu tip uygulamada yemek masası ve konsol sandalyeler hangi renk olmalı şimdiden teşekkürler.

 12. admin

  26/04/2014 14:49

  Deniz Hanım, sözünü ettiğiniz beyaz – gri vb kombinasyonlar doğrudur ve istediğiniz etkiye yaratır. Grinin çok koyu olmasına da gerek yok. Nötr renkler kullanmış olacağınız için yemek odasında da sınırsız seçeneğiniz olacak. Metal ayaklı mobilyadan tutun da açık renk ahşap bir takıma kadar pek çok farklı seçim yapabilirsiniz. Benim fikrim, yemek odasında ahşap kullanmanız salondaki sade renklere sıcaklık katar, eve doğallık, yaşanmışlık verir.

 13. Huzur

  12/05/2014 14:32

  Merhaba fildişi rengi klasik tarzdaki salon takımımla uyumlu, evimi ferah gösterecek halı ve perde rengi konusunda bana yardımcı olur musunuz ? Ben turkuaz rengi yahut yeşil rengi düşünüyorum perde kanatları için, sizin tavsiyeniz nedir?

 14. admin

  13/05/2014 17:55

  Sayın Huzur, fildişi ile birlikte petrol rengi, yeşil ya da pudra renklerini kullanabilirsiniz. Halıda açık bir zemin rengi üzerinde seçtiğiniz renkte desen olursa daha ferah olur. İyi günler.

 15. Hanzade

  16/06/2014 16:40

  Merhaba hardal rengi koltuklarım, patchwork koyu mavi yeşilimsi bir halımız var. Koltukların mobilyaları ahşap ama sadece ayaklarında var. Tv sehpasını hangi renk alabiliriz. Beyaz alsak koltukların ayaklarıyla zıtlık yaratacak sizce ne yapmayalım? Bir de patchwork halı ile çiçekli kırlentler ne kadar uyum sağlar? Şimdiden teşekkürler.

 16. admin

  16/06/2014 19:41

  Hanzade Hanım beyaz TV ünitesi kullanacaksanız, iki renkli olanlardan kullanabilirsiniz. Geneli beyaz olur ama örneğin ünitenin bir kapağı kahverengi ahşaptır. Veya beyaz TV sehpasının üzerine TV yanına ahşap bir obje koyabilirseniz o da bir uyum yaratabilir. Patchwork halınızla çiçekli kırlent kullanabilirsiniz, renk uyumu göz önünde tutulabilir, örneğin mor, pembe, yeşil desenli yastıklar halıyla da koltukla da bütünlük sağlar.

 17. Fatma

  28/06/2014 01:23

  Merhaba, salonumun koltuklarını değiştirmek istiyorum. Petrol mavisi üçlü bir koltuk yanına, hardal sarısı üçlü bir koltuk almak istiyorum sizce uyar mı? Ya da hangi renk uyumlu olur? Bir de duvar, halı ve perde de hangi renkleri kullanmalıyım. Acil cevap bekliyorum teşekkürler.

 18. yd360

  29/06/2014 00:32

  Fatma Hanım sözünü ettiğiniz koltuk renkleri uyumlu olur. Ancak bu renklerin parlak / cart tonlarını değil de daha gözü yormayan tonlarını tercih edin ki çabuk sıkılmayın. Koltuklar renkli olduğu için halı ve duvar da krem – bej tonları denge sağlar. Perdede ise kanepeden daha açık bir petrol mavi ya da açık hardal tonu kullanılabilir.

 19. yunus

  09/07/2014 15:38

  Hardal sarısı koltuklarımız var, duvar rengi ne olabilir? Mobilyalarım kahverengi. Mutfağım ve salonum birlikte, mutfak dolabımı yenileyeceğim, hangi renkleri tavsiye edersiniz şimdiden çok teşekkürler.

 20. yd360

  09/07/2014 17:03

  Sayın Yunus gri, beyaz, yeşil, fildişi sarı tonlarından sevdiğiniz ve hoşuna giden birini duvarınızda kullanabilirsiniz. Buradaki fotoğrafları bu anlamda inceleyebilirsiniz. Yine açık renk, örneğin beyaz mutfak dolapları açık mutfaklı salonu geniş ve aydınlık gösterir. Dilerseniz kahve-beyaz gibi 2 renkli bir mutfakla salondaki mobilyalarla da uyum yakalayabilirsiniz.

 21. yunus

  09/07/2014 17:15

  Çokk teşekkür ederimm. :) En üstte paylaşmış olduğunuz fotolardan 2. olan foto, duvarda büyük bir yüz resmi olan duvar rengi tam olarak hangi renktir, çook güzel asil durmuşşş ;)

 22. zeynep

  10/07/2014 21:20

  Merhabalar ben turkuaz ve hardal sarısı koltuk takımı yaptırdım da, yalnız halıda bir seçim yapamadım henüz bu konuda yardımcı olur musunuz acaba? Hangi renk halı almalıyım, perde fonunda da hardal sarısı ve turkuaz çiçekli yaptırıyorum sizce uyar mı?

 23. yd360

  10/07/2014 23:01

  Zeynep Hanım perdeniz koltuklarla uyacaktır. Bu uyumlu renkleri yeterince kullandıktan sonra artık halı da düz açık renk, örneğin krem rengini tercih ederek renklerin enerjisini dengelemenizi önerebilirim.

 24. ozlem

  11/07/2014 01:03

  Mrb mor hardal sarı ve çiçekli berjerleri olan koltuk takımına uygun perde ve halı nasıl olmalı sizce?

 25. Bilgen

  16/07/2014 19:03

  Merhabalar. Yatak odamda değişiklik yapmak istiyorum fakat renk konusunda kararsızım. Şu an ki duvar rengim mum ışığı başlık kısmının arkasındaki duvar kağıdım krem damask desenli. Yatak odam krem kahve, başlığım krem deri kapitoneli. Apliklerim kırmızı. Halılarım krem, parkem açık renk. Çatı katı olduğu için tavan kısmı yatak başlığına doğru alçalıyor. Halı ve perdelerimi ne renk alabilirim.

 26. yd360

  16/07/2014 22:37

  Beyaz, lila, krem rengi veya bej tonlarını halı ve perde de kullanabilirsiniz.

 27. yd360

  18/07/2014 00:42

  Bilgen Hanım gül kurusu rengi perde ve kahve krem karışık bir halı kullanabilirsiniz.

 28. zeliha

  20/07/2014 01:26

  Mrb benim aciiiiillll yardıma ihtiyacım var, yardımcı olur musunuz düğünüm var mobilya renklerine karar veremedim hardal sarısı ve yeşil renk koltuk takımına yemek odası masası kahve rengi olsa ve sandalyeler gri olsa sizce nasıl olur ya da sandalyeler hangi renk olsa daha hoş durur, halı ve perde önerirseniz sevinirim teşekkürler.

 29. zeliha

  21/07/2014 16:50

  Ben bir yemek masası aldım sandalyeler hardal sarı masa ahşap rengi ama buna hangi renk oturma grubu alsam karar veremedim yardımcı olur musunuz?

 30. yd360

  02/08/2014 23:24

  Zeliha Hanım gri ya da krem rengi takımlar olabilir. Buradaki fotoğraflardan bir fikir edinebilirsiniz.

 31. yd360

  02/08/2014 23:31

  Zeliha hanım bayram tatili nedeniyle acil cevap verilemediği için lütfen kusura bakmayın. Eğer hala alış veriş yapılmadıysa krem rengi sandalyeler, yeşil perde ve krem renkte halı önerilebilir. Ancak pek çok kombinasyon mümkün, seçim yaptıysanız yanlış yaptığınızı düşünmeyin, burada çok çeşitli seçeneklerden bazılarını dile getiriyoruz.

 32. Bilge

  09/08/2014 11:20

  Merhabalar. Koltuk takımı beğendim 3+3+1+1 krem kapitoneli ayaklar ahşap. 3lü koltuğun biri kiremit rengi tamamı kapitoneli ayakları ahşap. Ne renk perde ve halı seçebilirim? Kiremit rengi salonda nasıl bir etki bırakır. Aksesuar seçimini hangi renklerde yapabilirim. Modern ve sıcak bir ortam yaratmak istiyorum. Teşekkürler.

 33. yd360

  13/08/2014 13:38

  Bilge Hanım kiremit renginin kendisi sıcak bir renktir dolayısıyla eve sıcaklık verir. Bu canlılığı krem rengi ile dengeleyebilirsiniz. Ayrıca pastel mavi ve gri de kiremit rengine uygun, aksesuarda kullanabileceğiniz renklerdir.

 34. zeliha

  19/08/2014 01:27

  Yorumunuz için teşekkür ederim ama ben alışverişi yaptım ama yarın perde ve halı bakacağım onun için yardım istiyorum koltuklarım kök yeşili. Berjerlerim ise bej renginin koyusu yastıkta renk katsın diye fuşya pembe kullandım nasıl sizce ve buna hangi renk perde ve halı alabilirim ben biraz neşeli bir şeyler olsun istiyorum. Evimi ama aldığımız mobilyacının kartelasi da pek güzel renk yoktu onu yaptırdım.

 35. yd360

  19/08/2014 15:16

  Zeliha Hanım perdede uçuk pembe veya uçuk yeşil desen kullanılabilir. Pembe ve yeşil uyumludur. Halıda ise renk ve deseni görmeden şu olur demek çok zor, bu nedenle biz buradan genellikle renkli koltuklara bej halı öneriyoruz. Fakat siz çok hoşunuza giden, salon renklerinde ve odaya istediğiniz havayı katacağını düşündüğünüz bir halı bulabilirseniz tabii ki kullanılabilir.

 36. Sevcan

  13/09/2014 08:57

  Merhabalar bizim koltuk takımımız mürdüm ve hardal. İki tane üçlü koltuk mürdüm, iki tane tekli koltuk hardal rengi. Ünitenin ve halının rengine karar veremedik. Teşekkürler.

 37. yd360

  16/09/2014 21:17

  Sevcan Hanım renkli koltuklar ile beyaz ünite kullanmanızı öneririm. Hem koltukların rengi öne çıkar hem de salona ferahlık getirir. Halıda ise açık bej veya krem rengin ağırlıkta olduğu (içinde hardal renk desen olabilir) bir model öneririm.

 38. Selin

  18/10/2014 20:50

  Kum beji duvarımız, düz krem halılarımız var. iki krem berjer ve kenarları krem deri minderleri açık kahve kanepelerimiz. Canlandırmak için sadece hardal sarısı küçük yastıklar ve dekoratif çerçeveler yeterli olur mu? Dikdörtgen salonda pencere önüne berjerlerimizi koyduk. (Dar bir duvar, küçük bir pencere) tek duvar kağıdı kaplasak taş deseni önerir misiniz veya yine sarılı bir duvar kağıdı mı olsa? Çok teşekkür ederim.

 39. yd360

  27/10/2014 14:04

  Selin Hanım benim de her zaman tavsiyem adım adım gidilmesi. Önce hardal yastıklarla başlayın. Yeterli olabilir, bu sizin zevkinize, nasıl bir ortam istediğinize de bağlı. Yeterli olmadı derseniz o zaman ek bir renk ya da aksesuar düşünürsünüz. Salonda tek bir aksesuar rengi kullanılması oldukça yaygın bir uygulamadır. Taş duvara gelince, taş duvar dekorasyonu olan bir salonun kır evine ya da sahil evine yani doğa evlerine yakın bir tarzı olması duvarı daha anlamlı kılar. Yoksa neden bir taş duvar var? Tarzınızı değerlendirin. Alakasız duracaksa başka bir duvar kağıdını değerlendirmek daha iyi olabilir.

 40. hanife

  11/11/2014 13:35

  Salonumu yeni dizeceğim üçlü kanepelerin biri hardal sarısı diğeri lacivert, tekliler de hardal sarısı fon perdesini de gene hardal ve lacivert yapmak istiyorum salon büyük ve güneş alıyor çok mu karışık olur lütfen acele cevap istiyorum.

 41. yd360

  11/11/2014 21:00

  Hanife Hanım 2 renk üzerinde yoğunlaştığınız için bir karışıklık olmaz. Karışıklık daha çok, çok fazla renk tonu veya desen bir arada kullanıldığında görülür.

 42. seda

  13/11/2014 14:10

  Merhaba, koltuklarım açık gri, masam açık renk ama beyaz değil. Sandalyelerim koltuklarımla aynı renk, zemin rengi açık. TV sehpam beyaz. Koltuklarıma morlu kırlentler aldım. Sandalye ayaklarım masanın aynı rengi mi olmalı? Tv sehpasının rengi (beyaz) mı olmalı? Perdem için hardal nasıl olur? Ya da haki yeşilin açığı? Her türlü öneriye açığım.

 43. yd360

  13/11/2014 16:50

  Seda Hanım yemek odasında mobilyada 2 renk kullanılabilir. Ancak her 2 rengin de yemek odasının geneline yayılması tercih edilir. Sandalyelerin rengi başka ise örneğin aynı renk zigon sehpa veya büfe gibi başka bir mobilya daha olması görüntüyü tamamlar. Tv sehpanız beyaz ise sanırım orta sehpayı soracaktınız, o da beyaz olursa daha iyi olur. Salonda mobilyalar farklı farklı renkte oldukça dağınık ve uyumsuz görüntü riski doğar. Perde için haki de hardal da uygun olur ancak koltuğa morun yanına bu renkte kırlentler eklemenizi öneririm ki perde yalnız kalmasın.

 44. funda

  20/11/2014 23:32

  mrb salonumu düzenliyorum evim krem tonlarında gri bir köşem var ve iki tane de tekli krem berjerim var. koyu mor perde aldım fon olarak halım da beyaz tonlarında. Evimi biraz canlandırmak istiyorum tv nin arkasını ve bir kolonumu hardal sarısı yapsam nasıl durur çok mu karışık olur bilgilendirirseniz çok yardımcı olursunuz teşekkür ederim.

 45. yd360

  20/11/2014 23:43

  Funda Hanım bu tip renkli denemeler her zaman hoşuma gidiyor ve açıkçası sizin de bunu denemenizden yanayım. Renk seçiminiz doğru, mor, krem ve gri ile hardal sarısı bir duvar olabilir. Bana kalırsa kolona gerek yok, TV arkası yeterli olacaktır. Yalnız rengi belirlerken dikkatli olun. Mutlaka duvarınızda önce deneyin, doğru ton olsun. Doğru tondan kastım parlak sarı bir duvar çıkmasın ortaya. Altın rengi tonlarına doğru düşünebilirsiniz.

 46. funda

  21/11/2014 09:59

  Ayrıca bu site çok yararlı olmuş sizi tebrik ederim bizlere çok yardımcı oluyorsunuz tekrar teşekkürler.

 47. funda

  21/11/2014 10:22

  Bnm bir sorum daha olacak bnm tv nin oldugu duvarda bir çerçeve var tv onun içinde çerçevenin dışında ise kalan daha büyük bir duvar kısmı var ben tv ünitesinin içini sarı dış tarafı gri mi yapayim yoksa dış taraf hardal sarısı iç taraf mi gri olsun bunun kararını bi veremiyorum. bir ihtimal daha var bnm mor fon perdelerimin olduğu camın önünde iki berjerim var krem orası daha bi köşe gibi orasını mi tek renk hardal ya da koyu gri mi yapsam cevaplarsanız çok mutlu olurum.

 48. yd360

  25/11/2014 15:57

  Funda Hanım ben daha önceki yorumunuzla birlikte önerimi zaten belirtmiştim ancak sizin gri isteğiniz ağır basıyor gibi geliyor bana. Lütfen kendi iç sesinize öncelik verin, çünkü evde siz oturacaksınız. İyi günler.

 49. sibel

  26/11/2014 12:09

  merhaba oturma odama yeni koltuk takımı aldım k. yeşil ve hardal renkli 3lü 2 koltuk ve 2 adet berjer desenli ama çiçek desen değil perdem krem rengi zebra kafam çok karıştı duvar rengi, fon perde ve halı renkleri konusunda yardımcı olursanız çokkkkkkk sevinirim.

 50. yd360

  27/11/2014 01:22

  Sibel Hanım koltuklarınız renkli ve desenli olduğu için artık duvarda çok açık bir krem ya da çok açık bej gibi açık ve sade bir renk kullanmanız yeterlidir. Perde için çok koyu bulmazsanız vizon rengi, kahve tonları olabilir. Açık renk düşünüyorsanız pastel yeşil (koltuğa uyumlu tonda mutlaka) olabilir. Halıda bej üzeri hardal veya sade bej bir halı kullanılabilir. Koltuklarınızın rengini bastırmamaya evin kalanında daha nötr renkler kullanmaya çalışabilirsiniz.

 51. Duygu

  30/11/2014 13:14

  Merhaba, Yeni koltuk takımı aldım 3lü koltuklarım hardal sarı ve haki yeşili tekli koltuklarda krem rengi ve düz renkler desensiz. halı tercihim ne renk olmalı ve desenli mi desensiz mi tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

 52. esra

  01/12/2014 12:40

  Mrhb. üçlü koltuklarımdan biri hardal sarısı diğeri bej. tv arkası duvar kağıdım kahve, üzerinde beyaz raflar var. masa sandalyeler de beyaz. buna uygun halı ve perde kanat rengi ne olabilir? perde iç rengi kırık beyaz.

 53. yd360

  02/12/2014 19:32

  Esra Hanım halıda bej ya da kahverengi veya bej üzeri hardal sarısı desen olabilir. Perdede ise halıda hangi rengi kullandıysanız diğer rengi kullanabilirsiniz. Örneğin halı bej ise hardal rengi perde. Halı hardal renkli ise kahverengi perde gibi.

 54. yd360

  02/12/2014 21:04

  Duygu Hanım koltuklarınız desensiz ise desenli bir halı kullanabilirsiniz. Krem ya da açık bej üzeri yeşil ya da hardal veya iki rengi de içeren desenli bir halı olabilir. Dilerseniz koltuklarınızın renginin farklı bir tonu da olabilir. Örneğin haki yeşiline yakışacak daha açık bir yeşil gibi. Ancak renk istemezseniz bej, sade bir halı da yeterlidir.

 55. merve

  06/12/2014 12:58

  Merhaba . Yemek masası üstü beyaz (ya da krem) ayaklar koyu ceviz. Sandalye üst kısım kumaş ayaklar yine ceviz. Tv ünitesi ceviz beyaz. Koltuk takımı füme hardal olsa perde halı ne renk uygun olur. Yada 3+2+1+1 hangi renklerde desensiz renkleri önerirsiniz?

 56. yd360

  09/12/2014 21:14

  Merve Hanım koltuk renklerinize göre koyu gri, beyaz, krem ya da açık zemin üzerine gri veya hardal desenli bir perde kullanabilirsiniz. Halı için de aynı renkler geçerli ancak halıda çok açık bej veya sarımsı krem bir halı salona sıcaklık katacaktır.

 57. feraye34

  13/12/2014 05:58

  Merhabalar ben salonuma ikili koltuk rengim hardal, üçlü koltuk rengim ceviz kahve ayak kısımları açık ahşap rengi var ben halıda duvar renginde ve cam eşyalarımı koyacağım büfemde hangi renk kullanabilirim acaba duvara asacağım çerçeve veya tablo ne renk olabilir lütfen yardımcı olur musunuz ilginize şimdiden teşekkür ederim :) koltuklarım parlak değil pastel tonlarında ona göre değerlendirin lütfen.

 58. yd360

  13/12/2014 22:57

  Feraye34 Hanım hardal rengi koltuklara en çok yakışan halı renkleri genellikle çok açık bej, açık krem ya da gri tonları oluyor. Dilerseniz açık bej zeminde yine hardal rengi desenli bir halı karşınıza çıkarsa böyle bir halı da uygun olur. Çerçeve, tablo ve büfe renginize gelince orta sehpa veya yemek masanızın renginde seçimler yapabilirsiniz. Böylece kullanılan ahşap rengi eşyalar arasında bir uyum yakalanmış olur.

 59. tuğçe

  30/12/2014 16:37

  Merhaba, yeni ev düzüyoruz. Yemek odası takımımda sandalyelerim kumaş-krem rengi. Beğendiğimiz koltuk takımı da 3+3+1 şeklinde. Gri ve hardal sarısı renklerini bir arada kullanmayı çok istiyorum. Fakat sandalyelerimle uyumluluğu konusunda tereddütlerim var. Çok renk cümbüşü olsun istemiyorum açıkçası. Koltuk takımımda bu istediğim renkleri kullanmam doğru olur ise fon perde ve halı renkleri konusunda tavsiyeniz nedir? Teşekkürler.

 60. yd360

  30/12/2014 19:50

  Tuğçe Hanım krem de bir sarı tonudur ve nötr renktir. Dolayısıyla dilediğiniz renklerle kullanabilirsiniz. Ancak renk cümbüşü yerine daha tutarlı bir görüntü için örneğin sandalye tonunda perde veya halı kullanabilirsiniz. Örnek olarak krem üzeri gri veya hardal desenli bir halı, krem renk yastıklar ve gri tonlarında bir fon perde olabilir. Gri bir halı, krem fon perdeler yine krem-gri yastıklar başka bir eşleştirme. Kısaca eğer krem-hardal-gri üçlüsüne bağlı kalırsanız karmaşa yaşamazsınız.

 61. sevtap

  12/01/2015 01:41

  Merhaba evimi yeniliyorum eskitme bohem tarzı yeşil koltuk takımına 3lü kapitoneli hardal sarısı koltuk ilave ettim sandalyeleri de 4 yeşil 2 hardal. Tv arkası doğal taş kaplama aralarında hardal sarısı var. Duvar ne renk olmalı bir de halı ne renk olmalı? Teşekkürlerr:))

 62. zahide

  14/01/2015 01:19

  Bana acil yardım ederseniz çok sevinirim hardal yeşili köşe takımıma uygun patchwork halı arıyorum fakat bulamıyorum ne renk almalıyım lütfen yardımcı olun.

 63. yd360

  15/01/2015 21:48

  Sevtap Hanım krem renk duvar ve bej halı kullanabilirsiniz. Halı tabii göreceli. Belki koltuklarınızın rengini içeren sevdiğiniz bir modele rastlarsınız. Örneğin krem üzeri yeşil bir halı çok uyabilir salona. Halıyı ancak karşınıza çıkan ürünlere göre değerlendirebilirsiniz.

 64. yd360

  15/01/2015 22:37

  Zahide Hanım kahverengi ya da gri ağırlıklı halılara bakabilirsiniz.

 65. Fatma

  17/01/2015 00:38

  Merhabalar mobilyamın üçlülerinden birisi hardal sarısı diğeri krem rengi berjerlerimi eskitme tarzında istiyorum berjerleri mor renk düşünüyorum sizin önerebileceğiniz bir renk var mı halım patchwork tarzında bir de perde rengim ne renk olmalı şimdiden teşekkür ederim.

 66. yd360

  18/01/2015 01:15

  Fatma Hanım gri berjerler ve mor tonlarında yastık, puf benzeri aksesuar öneririm. Mor berjerleri ancak rengi çok sevdiyseniz, eminseniz tercih edin çünkü salonu yoğun şekilde renklendirecekler. Renkli mobilyalarla krem, bej gibi açık renk perdeler tercih edilebilir.

 67. SEZİN

  01/02/2015 16:29

  merhabalar. köşe takımım bej 2 ad. hardal sarısı 2 adet haki yeşil tonlarında yastıkları var. ünitemin ufak bir kutu detayı yastığın sarısında. yalnız halı ve perdeyi haki yeşil yaparsam renkleri çok mu fazla kullanmış olurum? bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim :)

 68. derya tosunoğlu

  02/02/2015 09:39

  Merhabalar benim yatak odam kahverengi perdelerimi hardal sarısı yapmayı düşünüyorum sizce uygun olur mu?

 69. nur

  02/02/2015 16:00

  Merhaba, İki üçlü koltuk (4 adet büyük yastığı var) ve iki berjerden oluşacak bir koltuk takımı için şu renklerin uyumu nasıl?
  Üçlü koltuklar kremin hafif griye kaçan tonu, yastıkların ikişer tanesi turkuaz, ikişer tanesi hardal. Berjerler turkuaz, yastıkları hardal.

 70. yd360

  03/02/2015 15:22

  Sezin Hanım haki yeşili köşe takımına göre koyu bir renk olduğundan hem perdede hem halıda olursa dediğiniz gibi odada çok öne çıkar. Bunun yerine örneğin haki bir halı serip perdede bej veya krem üzeri haki yeşil desen gibi bir çeşitleme yapabilirsiniz. Ya da tam tersi. Perde haki, halı açık zemin üzeri yeşil desen olabilir. Rastlayacağınız ürüne göre seçebilirsiniz.

 71. yd360

  03/02/2015 15:24

  Uygun olur Derya Hanım, ancak çok sönük kalmaması için biraz canlı bir hardal sarısı öneririm.

 72. yd360

  03/02/2015 15:35

  Nur Hanım renkler kulağa gayet hoş geliyor. Yalnızca turkuaz berjerlerde belki yastıkları üçlülerin renginde düşünebilirsiniz. Buna ne kadar renk istediğinizi/sevdiğinizi düşünerek karar verin. Enerjisi fazla olabilir yoksa uyumluluk açısından bir sorun yok.

 73. kader

  13/02/2015 12:34

  merhabalar benim oturma odam koltuklarım koyu kahve çikolata gibi ayakları ceviz rengi, perdelerim beyaz, mobilyalarım ceviz ve beyaz, turkuaz renginde bir kaç aksesuar aldım. ama salonumun sıkıcı havasından kurtulamadım. kırlent ve perdelerimde değişiklik yapmayı düşünsem ne renklerde olmalı sizce? şu anki kırlentlerim hardal rengi. ve halım ne renk olmalı? duvarlarım kırık beyaz bu arada. şimdiden teşekkürler :)

 74. Ülkü

  20/02/2015 01:58

  Merhaba berjerlerim fuşya diger üçlülerim de biri krem biri hardal sarısı, sizce renk uyumu nasıl çok kararsızım yardımcı olun teşekkürler.

 75. yd360

  21/02/2015 23:05

  Ülkü Hanım renklerin uyumunda kulağa çarpan bir sorun yok. Görüntü olarak sizin de hoşunuza gittiyse rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak renk sevdiğinize emin olun. Zaman içerisinde sadelik özlerim derseniz, ya fuşyayı ya hardalı tercih edin.

 76. NEŞE

  26/02/2015 16:23

  Merhaba, benim yatağımın başlık ve bazası kumaş, hardal sarı perde, mobilya ve halısını ne renk yapmalıyım. Teşekkür ediyorum.

 77. türkan

  28/02/2015 12:35

  Merhaba, mayısta düğünüm var ve kafam çok karışık. Salonumdaki mobilyam toprak rengi-gri arası perdelerime çiçekli kanat yaptırıyorum içinde her ton var cıvıl cıvıl olsun diye. Yemek odası takımım sütlü kahve salonun duvarlarını ne renk yapmalıyım? Bir de oturma odamda hardal sarısı-petrol mavisi köşe takımı var oturma odamın duvarları ne renk olmalı? Şimdiden tesekkürler :)

 78. yd360

  28/02/2015 16:43

  Neşe Hanım beyaz mobilya ve gri bir halı önerebilirim.

 79. yd360

  28/02/2015 17:42

  Türkan Hanım tebrikler. Salona açık bir bej tonu, oturma odanıza ise renkli koltukları tamamlaması için krem rengi bir duvar öneririm.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak