Gri Kanepe Dekorasyonu

Duvarları açık renge boyadınız. Sıcak, modern ama yine de romantik dokunuşları olan bir ev istiyorsunuz. Gerektiğinde değişiklik yapabileceğiniz ne çok sade, ne çok civcivli. Yalnız değilsiniz, hangimiz böyle bir evin hayalini kurmuyoruz ki? Belki şaşıracaksınız ama bu saydıklarımız için büyük ve rahat bir gri kanepe iyi bir başlangıç adımı olabilir. Gri renk arada kalmış gibidir. Renk ve renksizlik arasında bir yerde durur. Oysa bulabileceğiniz en uyumlu renklerden biridir. Her türlü renk ve dekorasyon oyunu için sizinle işbirliği yapar.

Burada derlediğim fotoğraflarla size bunun çok güzel örneklerini göstereceğim.

İster pamuklu kumaş, ister saten kumaş ya da pelüş olsun, gri koltuklarınızı hiç tereddüt etmeden dekore edebilirsiniz. Bu 3 fotoğrafta da gördüğünüz gibi, beyaz, turuncu ve turkuvaz renkler griye apayrı bir hava verir ve çok yakışır. İlk karedeki parlak bej ve açık gri tonları da çok yakışmış.

Bu sıradaki fotoğraflarda ise biraz daha cesur renkler yer alıyor. Yine de gri renk onları o kadar güzel dengelemiş ki canlı renkler hiç de rahatsız etmiyor. Sarı ve somon renkleri değişik ama yine de gayet şık ve cezbedici bir hava yaratmış. Son karede renkler ve desenler özgürce kullanılmasına rağmen her şey birbirini tamamlıyor ve kesinlikle göze batmıyor.

Gri ve kırmızı da yan yana sık kullanılan bir ikilidir ama kırmızı çok canlı ve çok baskın bir renk olduğundan turuncuya yakın ya da kiremit rengi tercih edilmesi daha dengeli bir görüntü sağlayabilir. Elbette bu seçimlerde tamamen özgürsünüz ve kontrast seviyorsanız, hiç durmayın ve kırmızıyı kullanın. İlk karede ise renklerle arası iyi olmayanlara grinin kahverengi ve bejle ne kadar iyi durabildiğini gösteren bir örnek var.

Fotoğraflar: Beingbrazen.com, Housetohome.co.uk, Bellemaison23.com, Lonnymag.com

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar: 1

Görüşlerinizi paylaşın »

 
 • seda

  Çok güzel!

   
   
   
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim