Gri Duvar Rengi

, , Gri Duvar Rengi için yorumlar kapalı

Salon duvarlarında salonu aydınlık ve ferah göstermek için genellikle açık renkler tercih edilir. Üstelik bu renkler hemen her renk tonuyla uyumlu olduklarından beyaz, krem, fildişi ve şampanya en çok tercih edilen duvar renkleri arasındadır. Ancak son yıllarda farklı duvar renkleriyle salonu dekore etmek pek bir moda ve gerçekten de doğru adımlar atıldığında ortaya harika sonuçlar çıkabiliyor. Denemenizi önerebileceğim renklerden biri de gri duvar rengi.Gri duvar rengi düşünüyorsanız ilk tavsiye, pencere çerçevelerinizin açık renk olmasıdır. Koyu ahşap pencerelerle birlikte gri duvar evi kapatabilir ve gereğinden fazla bir resmiyete bürüyebilir. Gri ile birlikte açık bir renk ve bir de eve enerji katacak canlı bir aksesuar rengi seçmeniz tavsiye edilir. Fotoğrafta bu söylenenlerin uygulamasını görüyorsunuz. Kanepe yine gri tonda seçilmiş ancak beyaz tekli koltuk, halı, puf ve çerçeveler yardımıyla salon karanlığa gömülmekten kurtulmuş. Aksine ferah ve modern görünüyor.

Sözünü ettiğimiz canlı aksesuar rengi için de burada kırmızı seçilmiş ve yanında biraz sarı eklenerek salonun sıcak ve samimi yönü vurgulanmış. Duvara asacağınız tabloların da dekorasyonun önemli bir parçası olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Gelişigüzel bir tablo asmak yerine, içindeki renklerle salonun dekorasyonunu tamamlayacağınız resimler seçmeli ve resim çerçevesini de salondaki diğer eşyalarla uyumlu şekilde seçmelisiniz.Az önceki daha mütevazi bir salondu şimdi biraz daha şık ve daha cesur adımların atıldığı bir salonda gri duvar rengini görüyoruz. Gri duvara gri kanepe uygulaması burada da devam ediyor. Halı, sehpa, çerçeve ve aydınlatmalarda açık renkler kullanılmış. Buna karşın tekli koltuklar desenli seçilerek eve bu şekilde hareket ve renk getirilmiş. Fotoğrafta çok belli olmasa da bu duvardaki grinin içinde biraz mavi de var ve bu nedenle mavili koltuklar salonda bu kadar uyumlu duruyor olabilir. Kırmızı, sarı ve turuncu tonları hem griye hem de mavi renge çok uyumlu renkler olduğundan aksesuarlarda rahatça kullanılmış.

Canlı renkleri aksesuarlarda tercih ederseniz böylece evde gözü yormayacak şekilde renk kullanmış ve evi de panayır yerine çevirme riskinden kurtulmuş olursunuz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: