Geometrik Desenli Halılar

Eğer geleneksel halıların desenlerini ya da kilim desenlerini düşünecek olursak aslında büyük bir bölümü geometrik şekiller ile üretilmekteydi. Tabii bu geometrik desenli halılar el emeği göz nuru olduğu için şimdi (bulabilirseniz) binlerce liraya satılıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte istenilen deseni (ne kadar karmaşık olursa olsun) dakikalar içinde halıya işleyebilen makineleri bulmak mümkün. Halı ipliklerinin kalitesi ne olursa olsun ya da yapılabilecek desen seçenekleri sınırsız olsa da geometrik desenli halılar günümüzde hala en çok üretilen ve satılan modeller arasındaki yerini koruyor.

İthal halı satışı yapan ya da halı imalatçısı firmaların her sene çıkardıkları kataloglarda farklı geometrik desenlerin bulunduğu halı modellerini görmek mümkün. Renk seçenekleri de oldukça geniş. Halıyı alacağınız odanın dekorasyonuna ve rengine göre halı bulmakta zorlanmayacaksınız. Bu sayfada tüm geometrik desenli halılara yer veremiyoruz ancak büyük markaların modelleri arasında yer alan bazı tasarımları burada bulabilir ve alışverişe çıktığınızda ne gibi ürünlerle karşılaşacağınız konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

Merinos Hobby Shaggy koleksiyonunda yer alan geometrik desenli halılar 200X290'dan 80X150'ye kadar 7 farklı ölçüde üretilmiş.

 

Kaşmir Halı'nın Antilop koleksiyonu halıları %55 polyester, %30 polipropilen ve %15 dekoratif deriden üretilmiş ve 7 farklı model seçeneği bulunuyor.

 

Saray Halı'da daha canlı renklerin kullanıldığı modern geometrik desenli halılar bulabilirsiniz.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim