Genç Kız Odaları

Genç kız odası düzenlerken pek çok farklı dekorasyon tarzı arasından, artık yetişkinliğe doğru adım atan çocuğunuzun kişiliğine uygun bir tarz seçmeniz gerekir. Kimi genç kızlar sadelikten yanadır, kimileri ise süslü aksesuarlara doyamaz. Bu durumda en iyisi çocuğunuzla işbirliği yapmanız olacaktır. Burada minimalist stilden klasik dekorasyon tarzına uzanan farklı örneklere bakarak, uygun bir seçim yapmayı deneyebilirsiniz.

Taş zeminleri soğuk çeker ya da soğuk durur diye banyo ve mutfak dışında pek tercih etmeyiz ama yukarıdaki dekorasyonda ne kadar iyi bir sonuç alındığı ortada. Bu örnekte halı kullanılmamış ama odaya pekala yatak odası halıları da eklenebilir. Beyaz renk sayesinde sade ve modern bir dekorasyon tarzı elde edilmiş. Odayı sıcaklaştıran başlıca öğelerden biri ise kirli sarı duvar rengi. Televizyonun asılı olduğu duvarın çizgili deseni de bir genç odasına gereken enerjiyi katıyor.

Renklerle arası iyi olan genç kızlar için, yatak odalarında desenli bir duvar bambaşka bir atmosfer yaratacaktır. Odanın tüm duvarlarına değil de, sadece tek bir duvara desen uygularsanız oda daralmaz ya da desenler iç bayıcı olmaz. Duvardaki desen renklerine uygun yatak örtüleri de seçtikten sonra başka bir aksesuara ihtiyaç kalmayabilir.

Bu bej rengin hakim olduğu örnek, en ağırbaşlı odalardan biri. Sadelikten yana olan genç kızlar için pembe rengi kullanmadan da şık bir oda düzenlenebileceğinin ispatı. Perde ve halıda seçilen koyu renkleri duvar süsleriyle destekleyerek odayı tekdüzelikten kurtarabilirsiniz.

Çoğu evde genç kız odaları bu kadar büyük değildir ancak klasik tarz genç kız odasına iyi bir örnek olduğundan buraya almak istedim. Klasik tarz ağır bir dekorasyon tarzı olmasına karşın, burada seçilen renkler ve cıvıl cıvıl desenli duvar kağıdı sayesinde bir genç kız için uygun bir oda düzenlemesi ortaya çıkmış.

Her genç kızın tarzı aynı olmaz demiştik. Klasik tarzdan geçiyoruz son derece sade ama modern bir başka oda örneğine. Tavandan aydınlatılan, şık bir okuma köşesi ile farklılaşan bu yatak odasında yatak başındaki renkli duvar uygulaması oldukça ilginç.

Gri ve kırmızı birlikteliği sadece genç kız odasında değil, evin pek çok odasında güzel görüntüler elde edilmesini sağlar. Gri ağırbaşlı bir renk olmasına karşın, sıcak ve göz alıcı kırmızıyla birleştiğinde bir genç kız için uygun bir renk kombinasyonu ortaya çıkmış olur. Burada duvarlar açık gri görünüyor ancak oda eğer yeterince geniş değilse, duvarları kırık beyaz ya da krem rengi gibi çok açık tonlarda boyamakta fayda var.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar: 4

Görüşlerinizi paylaşın »

 
 • isimsizz

  2. resimdeki oda süper bunlara nereden ulaşabiliriz? Bir markası, satış yeri var mı?

   
   
   
 • admin

  Merhaba, bu güzel örnekler yabancı satış mağazalarından derlendi. Yine de görmek isterseniz, 2. resimdeki odanın İnternetteki satış mağazasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  http://www.furniturebyduval.com/good/Float-Bed-Synthetic-Leather

   
   
   
 • emine

  Selam, en çok 2. resimdeki odayı beğendim. Yerini bulabilseydim süper olurdu.

   
   
   
 • admin

  Emine Hanım merhaba, beğendiğiniz oda TemaHome adlı bir Portekiz firmasının ürünü, ne yazık ki Türkiye’de satışı olan bir firma değil.

   
   
   
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim