Evde Romantik Sofra Dekorasyonu

, , Evde Romantik Sofra Dekorasyonu için yorumlar kapalı

Sevgililer Günü’nün yaklaşması bu makaleye bahane oldu ancak evde romantik bir akşam yemeği için pek çok farklı nedeniniz olabilir. Yıl dönümleri, doğum günleri ya da sadece içinizden geldiği için sevdiğiniz kişiye özel bir sofra kurmak isteyebilirsiniz. Klişeleri görmezden gelerek romantik bir akşam yemeği sofrası nasıl kurulabilir, örneklere bakalım.Sevdiğiniz kişiye özenerek sofra hazırlamanız hislerinizi ifade etmenin iyi bir yoludur. Üstelik sizin çaba ve özeninizin değeriyle, pahalı restoranlardaki hiçbir menü yarışamaz.Sofranız için bir tema belirleyin. Kırmızının ağırlıklı olduğu, kalpli mumlar mı yoksa kır çiçekleriyle süslü beyaz bir sofra mı istiyorsunuz? Sizin tarzınızı yansıtan bir sofra olursa daha rahat edersiniz.

Partnerinizin ağız tadını da hesaba katarak, ikinizin de seveceği yemekler hazırlamaya gayret edin. Çok acı, yemesi zahmetli, sindirimi zor yemeklerden kaçının. Atıştırmalıklar, süsleyebileceğiniz mezeler, hafif tatlılar, küçük ekmekler gibi sofrayı zenginleştirecek yiyecekleri es geçmeyin.

Kim ne derse desin, romantik bir sofrayı çiçeksiz ve mumsuz düşünmek zor. Taze çiçekler, loş ışık ve ortamı ısıtıp ışıltı katacak mumlar, sofranızın yeterince romantik olmadığını düşündüğünüz an imdadınıza koşacaktır.

Yemeği ve masayı hazırlamak için kendinize bolca vakit ayırın. Hiçbir şeyi son ana bırakmaya kalkışmayın. Alışverişinizi bir gün önceden yapmanız en iyisidir. Böylelikle ertesi gün unuttuğunuz herhangi bir şeyi erkenden fark edebilirsiniz.

Romantik yemeğiniz için misafirinizin size çiçek getirme ihtimalini unutmayın. Sofrada yoksa, yakınlarda masanıza uyacak bir vazo bulundurun.

Müzik zevkinize bağlı olarak yemek sırasında arkada çalacak müziği belirleyin. Sesinizi bastırmayacak, başınızı ağrıtmayacak ve arkada size eşlik edecek şarkılar seçebilirsiniz. Hatta misafiriniz gelmeden az önce müziği başlatın ve müzik ortamdaki doğal seslerden biri olsun.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: