Evde Kolay Dekorasyon Fikirleri

, , Evde Kolay Dekorasyon Fikirleri için yorumlar kapalı

Evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmak istediğinizde fazla vaktinizi almayacak, masraf çıkartmayacak ama yine de evde değişiklik yaratacak önerilerden bazılarını burada derledim. Evde kolay dekorasyon fikirlerini uygulayarak evin hemen her odasını farklılaştırabilirsiniz. Mobilya yenilemek kadar büyük sonuçlar elde edilemese de, baktığınızda kendini gösteren ve evin atmosferi üzerinde etkisi olan fikirler bunlar.Boş duvarınızı tablo ile süslemek oturma odası için yapabileceğiniz en basit ama en etkili sonuçları doğuran fikirlerden biridir. Bu kez bu dekorasyon önerisine başka bir ilginçlik daha ekleyeceğiz. Duvara çocuklarınızın çizdiği resimleri asmaya ne dersiniz? Okulda hazırladıkları ya da evde yaptıkları çalışmaları paspartu ve çerçeve yardımıyla salonunuza uygun hale getirebilirsiniz.

Bunlar naif, çocuk resimleri olduğundan ağır işçiliği olan, yaldızlı, çok süslü tablolar kullanmamanız daha uygun olur.Sıra banyoya geldiğinde mekanı yenilemiş gibi göstermek için yapabileceğiniz farklı hileler var. Banyo halısını ya da duş perdesini değiştirip eskilerinden daha farklı, kontrast renklerde seçmekle başlayabilirsiniz. Bu banyo takımlarına uygun renkte havlu ya da sabunluk takımı alabilirsiniz.

Başka bir alternatif de aynanızın önüne dekoratif çiçek ve mum ekleyebilirsiniz. Küçük bir sepette el havlularını da ekibe dahil ettiğini zaman banyo bir kır evi gibi doğal ve sıcak görünmeye başlayabilir.

Az önce duvara çocukların yaptığı resimleri asmayı önermiştim ama tabii her duvar bu tip bir dekorasyon tarzına uygun olmayabilir ya da evde çocuk olmayabilir! Bu durumda size en uygun önerim duvara ayna asmanız olacaktır. Evdeki mobilyaların stiline göre vintage tarzda ya da modern görünümlü bir ya da birkaç ayna ile odanın havasını değiştirebilirsiniz.

Salon ve sehpa demişken bir başka önerim de sehpa üzerinde mobilya tarzınıza uygun malzemede seçtiğiniz bir tepsiyi aksesuar olarak kullanmanız olacak. İçine mumlar, dekoratif kutular ya da minik bir çiçek demeti koyabilirsiniz. Çok ufak bir tepsi seçmeyin ki, esprisi ortaya çıksın. Kenarlı tepsiler bu amaca daha uygun olacak ve dekoratif duracaktır.

Evi süslemenin ve ufak ama çarpıcı yollarından biri için gereken malzemeler arasında çiçekler ve kitaplar bulunur. Orta sehpaya şık bir vazo içinde taze çiçekler koyup ardından ilgi alanınızı yansıtan, ciltli kitaplar koyabilirsiniz. Moda, sinema, müzik, mimari gibi pek çok farklı konuda satılan, şu ağır ve şık ciltli kitaplardan söz ediyorum. Üstelik bu kitaplar elinizin altında olursa boş zamanlarınızda karıştırarak vaktinizi de verimli bir biçimde değerlendirmiş olursunuz.

Yatak odasını bir çırpıda farklılaştıracaksanız bunun en iyi yolu yeni bir nevresim takımı ya da yatak örtüsü olacaktır. Rengine ve desenine göre isterseniz capcanlı isterseniz daha ölçülü desenlerle sizin ruh halinizi yansıtacak bir dekorasyonu yatağı yapar yapmaz elde edebilirsiniz!

Bu öneriyi mutfak için yazıyor olsam da aslında evin hemen her odası için geçerli: Halıları kaldırın. Tabii bunu söylerken alttaki zeminin temiz ve kullanışlı olduğunu var sayıyorum. Eğer öyleyse, halıları kaldırmak, ‘bu evde değişiklik olmuş’ dedirtecek en kestirme yollardan biridir.

Mutfak için bir başka kolay değişiklik önerisi de mutfak perdesini değiştirmeniz olacaktır. Farklı bir renk ya da model deneyebilirsiniz. Hatta kumaş perde yerine ahşap stor perde takabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: