Evde Gümüş Rengi Dekorasyon

, , 2 Comments

Işıltılı ve lüks bir görünümü olsun istediğiniz odalarda gümüş rengi kullanmak işe yarayacaktır. Gümüş rengi ile birlikte yan yana getirilecek ayna, cam mobilya, kristal avize ve lame kumaşlar dekorasyonu tamamlayacaktır. Siyah, mor veya lacivert benzeri koyu renkler evde gümüş rengini öne çıkartmanıza yardımcı olur.yatak-odasi-susleme

Gümüş rengi aksesuarlar yastıktan duvar süslemesine, çerçeveden perdeye dek pek çok şekilde karşınıza çıkabilir. Kolay erişilir bir renk olması sayesinde evinizi gümüş rengi ile süslemek istediğinizde zorlanmazsınız. Metal malzemeden üretilen pek çok mobilya da yine aynı şekilde evde gümüş renginin dağılımına katkıda bulunur.

tuvalet-lavaboGümüş rengi sabunluk veya peçetelik gibi aksesuarları bulmak kolay olabilir. Öte yandan sıra dışı bir görünüm için alışık olmadığımız detaylarda gümüş rengi kullanmak daha çarpıcı sonuçlar verecektir. Tıpkı bu banyo lavabosunda olduğu gibi.

sehpa-gumus-rengi

Sıra dışı detaylardan söz açmışken, gümüş rengi bir orta sehpa ile örneklere devam edelim. Aynı renk abajur, lamba ve yastıklarla da tamamlanabilecek bu orijinal mobilya ile fark yaratacağınız kesin. Orta sehpa yerine köşe sehpaları, dresuar, konsol benzeri mobilya parçalarından hepsini olmasa da birini bu renk seçmeniz bile rengin çarpıcı yanını ortaya koyabilir.

puf

Gümüş rengi gri ailesinden olduğu için mat gri renklerle, siyah, beyaz gibi diğer nötr renklerle birlikte şık durur. Yukarıda sehpa olarak da kullanılan puf, renksiz diyebileceğimiz bu oturma odasına hareket getirmiş. Metal şömine giydirmesi sayesinde de bu şık puf, odada yalnız kalmamış.

mutfak-lambasi

Metalik gri mutfak aletleri, gümüş bir tepsi ve gümüş rengi lambalarla mutfakta da gümüş rengini kullanabilirsiniz. Gümüş deyince akla hemen klasik tarz geliyor olsa da, rengi hemen her dekorasyon tarzında kullanabilirsiniz. Eşyaların tasarımları, dekorasyon tarzını belirlerken, gümüş rengi de eve parlaklık katacaktır.

gumus-renk-vazo

Koyu kahverengi ve lacivert renkleriyle gümüş rengi aksesuarların ne kadar uyumlu olduğunu gösteren, güzel bir örnek. Koyu renklerin arasında gümüş rengi daha da parlıyor ve sanki bir ışık yakılmış gibi etrafa ışıltı katıyor.

gumus-renk-sandalyeler

Lame kumaşlar hemen dikkat çeken ve lüks bir görüntü veren kumaşlardır. Sıradan bir günde lame ayakkabı giyerken birkaç kez düşüneceğiniz gibi, sıcak bir ev için de lame kumaş koltuklar iddialı olabilir. Nötr ve soluk renklerle bir araya getirerek ve gümüş rengi sandalyelerin etrafında fazla kalabalık yaratmayarak, rengi dengeleyebilirsiniz.

dus-perdesi

Bir banyoyu sıradan olmaktan kurtarmak için parlak ve pırıl pırıl parlayan bir duş perdesi seçmekten daha etkili bir yol olabilir mi? Gümüş renginin etkisini anlatan, iyi bir örnek. Bu rengin dokunduğu ürünler birdenbire gösterişli, çok özel parçalara dönüşebilirler.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

2 Responses

  1. meliha

    23/01/2016 16:31

    Merhaba, beyaz havlu kağıtlığım var ve pahalı bir ürün parlak gümüş renge çevrilebilir mi?

  2. yd360

    26/01/2016 15:29

    Meliha Hanım boyanabilir belki ama ne kadar iyi görünür bilemiyorum.

Comments are closed.