Ev İçin Fil Aksesuarlar, Biblolar, Figürler

, , Ev İçin Fil Aksesuarlar, Biblolar, Figürler için yorumlar kapalı

Evde fil figürleri bulundurmanın bereket, başarı ve şans getirdiğine inanılır. Asya toplumlarında çeşitli Tanrılar fil figürüyle temsil edilir ve pek çok doğu ülkesinde filler kutsal hayvanlardır. Bizim kültürümüzde Uzak Doğu toplumlarındaki kadar köklü bir biçimde olmasa da, 7’li fil bibloların uğuruna inanılır ve bu figürler yıllarıdr pek çok evin vitrinini süsler.Seramik, cam, bakır, gümüş ya da ahşap her türlü malzemeden üretilebilen fil figürleri özel süslemelerle daha da renklendirilebilir. Dolayısıyla pek çok farklı renk ve malzemede bulunabilecek fil biblolar hemen her ev için uygun bir aksesuar olabilir. Buraya hep karşılaştığımız 7’li fil bibloları yerine, daha ilginç ve daha yaratıcı tasarımları almaya çalıştım. Kimi zaman modern kimi zaman daha gelneksel bir tasarımı olan bu figürler eviniz için aradığınız ilginç aksesuarlardan biri olabilir.Bu birbirinden şık vedeğişik fillerin hepsini Dekorasyon.com‘da ‘dekoratif objeler’ kategorisinde bulabilir ve online olarak sipariş edebilirsiniz. İlk sırada sol baştaki gümüş renkkli metal fil 148,00 TL  , kırmızı akrilik üçlü filler 120,00 TL , beyaz seramik fil ise 15 TL. Alt sıradaki bakır fil figürü ise 15 TL. En son fotoğraftaki sevimli, beyaz filin bileğinde parlak taşlar var, fiyatı 41 TL. Gördüğünüz gibi her bütçeye uygun bir biblo bulmak mümkün.

Yarı değerli doğal taşlardan şekillendiriilmiş bu renkli filler gerçekten de çok şekerler. Sırasıyla unakit/epidot, lazurit ve kırmızı jasperden filleri görüyorsunuz. Degerlitastaki.com‘u ziyaret ederseniz daha fazlası olduğunu da görebilirsiniz. Fiyatları ortalama 45 TL.

20 cm’i geçen ölçüleriyle Mudo‘da bulabileceğiniz fil aksesuarlar hiç de küçük sayılmazlar. İkisi de gri tonlarıyla doğal bir fili temsil ediyorlar. Kütüphanede ya da konsol üzerinde çok şık durabilecek bu ürünlerin fiyatları sırasıyla 41.65 TL ve 31.60 TL.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: