Epoksi Boya Fiyatları

Uygulandığı zeminlere parlak bir görünüm kazandıran ve genellikle garaj zemini, fabrika zemini ve endüstriyel tesisler gibi yoğun trafiğin yaşandığı, kimyasal maddeye maruz kalan epoksi boya fiyatları kullanılan epoksi boyanın bileşenlerine göre farklılık göstermektedir. Zeminin yüksek dayanımlı olması için kullanılan %100 katı epoksi boya çoğunlukla profesyonel zemin kaplamalarına ihtiyaç duyan endüstriyel tesislerde tercih edilmektedir. Su bazlı epoksi boyalar ise %40 ile %60 arasında epoksi içerdiği için katı olan epoksiye nazaran daha az dayanıklı olmaktadır.

Eğer epoksi boyayı uygulayacağınız beton zemin yeterince düz değilse, zeminde bulunan eğimleri düzeltmek, boşlukları tam anlamıyla doldurabilmeniz için %100 katı epoksi boya kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak zeminin durumu ortalamaysa ve zemin üzerinde yoğun bir trafik olmayacaksa su veya solvent bazlı eposi boya işinizi görecektir. %100 katı epoksi boya uygulanırken kimyasal maddeden kendinizi korumak için mutlaka gaz maskesi kullanmalısınız.

Daha az yoğun olan su bazlı epoksi boya fiyatı litre başına 12-15 TL‘ye satılırken %100 katı epoksi boya fiyatları litre başına 20-30 TL arasında değişmektedir. Eğer epoksi kaplanan zemin üzerine astar uygulanacaksa bunu da ayrıca fiyata eklemelisiniz.

Şunu da hemen ekleyelim; epoksi boya kullanmayı düşünüyorsanız karar vermeden önce iki kere düşünün. Çünkü özellikle %100 katı epoksi boyayı uygulandığı zeminden çıkarmak oldukça zahmetli bir iştir. Bu işlem için çok yüksek sıcaklıklara maruz bırakmak ya da metilen klorür gibi ağır kimyasal maddeler kullanmak gerekebilir. Bir de epoksi boya uv ışınlarına maruz kaldığında parlaklığını zaman içinde kaybeden. Bu nedenle dış mekanlarda kullandığınız epoksi boyanın parlaması için astar kullanmanıza gerek yok.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim