En Güzel Mutfak Örnekleri

Mutfağınızı yenilemek ya da sıfırdan kurmak için, en güzel mutfak örneklerinden ilham alarak mutfak dolaplarının rengi, mutfağın dekorasyon tarzı ve kullanışlı bir mutfak için ipuçları toplayabilirsiniz. Burada toplanan örnekler yabancı firmalardan derlenmiş olsa da ahşap kullanımı, renk, malzeme seçimi ya da mobilya yerleşimi gibi, mutfağın dekorasyonu sırasında öne çıkan maddeler konusunda fikir verebilirler.

altin-rengi-ahsap-mutfak

En güzel mutfak dediğimizde ilk akla gelen özellikler neler? Belki her evin kendine göre farklı ihtiyaçları var ve pek çoğumuzun zevkleri örtüşmüyor ancak güzel bir mutfak için sayılabilecek belli başlı özellikler bulabiliriz elbette.

Mutfak dekorasyonunda kullanılan malzeme: Mutfağın özellikle zemin ve tezgahında kullanılan malzemenin kolay temizlenen, suya ve lekelere dayanıklı olması önemlidir. Aksi takdirde malzemenin bozulacağı korkusu, güzel görünse bile rahat hareket edemeyeceğiniz için mutfağınıza gölge düşürecektir.

cam-kapak-dolap

Mutfak dolaplarının akıllıca seçimi: Mutfak dolabı seçerken sadece ve sadece rengine odaklanmak hata olur. Özellikle küçük mutfaklar için bol çekmeceli ve mutfak gereçlerini sığdırabileceğiniz, sığdırmanın ötesinde düzenli bir şekilde dizebileceğiniz dolap modellerine odaklanın. Mutfak dolapları yerleştikten sonra yapı marketlerden dolap içlerini düzenlemenize yardımcı olacak çekmece-dolap içi düzenleyicilerinden edinebilirsiniz.

koyu-renk-mutfak-dolaplari

Mutfak aydınlatmasının önemi: Mutfağı olduğundan daha kullanışlı kılacak ve hatta mutfağın görünüşüne de güzelleştirecek önemli adımlardan biri de aydınlatmanın doğru şekilde yapılmasıdır. Özellikle tezgah, ocak ve dolap içleri için gerekiyorsa ekstra aydınlatma sağlanmalıdır. Mutfakta sadece genel bir aydınlatma kullanmak, rahat çalışmanız için yeterli olmayabilir.

mutfak-modelleri

Dekorasyon tarzınıza uygun bir mutfak modeli: Dekorasyon tarzınızın adını koyamıyorsanız bile önemli değil. Beğendiğiniz örneklerin ortak noktalarını düşünün. Dolaplar ne renk, yer döşemesinde hangi malzeme göze çarpıyor, tezgahta hangi malzeme kullanılmış, mutfağın genelinde hangi renkler öne çıkıyor? İşte bu sorulara verdiğiniz cevaplardan yola çıkarak beğeninizi kesinleştirebilir ve kendi mutfağınızda uygulayabilirsiniz.

mutfak-adasi

Mutfak aletlerinin seçimi: Beyaz eşya, küçük mutfak gereçleri, el aletleri gibi mutfakta pişirme ve saklama sırasında kullanılan mutfak aletleri ne kadar kullanımı kolay ve tasarruflu ürünler olursa, sizin için o kadar memnuniyet verici olur. Bütçenizin el verdiğince enerji tasarrufu yapan, uzun ömürlü ve teknolojik yenilikleri takip eden ürünleri almaya gayret gösterebilirsiniz.

tek-duvar-mutfaklar

Mutfağınızı planlarken nasıl kullanacağınızı iyi düşünün: Eğer yemek yapmakla aranız iyi değilse, gidip en büyük boy fırını mutfağa sığdırmaya çalışmanız yersiz olur. İşte bunun gibi ayrıntıları gözden geçirmek, hem şık hem de kullanışlı bir mutfak için önemlidir. Sizin için mutfakta masa olması mı daha önemli yoksa tezgahınızı büyük tutmak mı? Mutfağı nasıl kullanıyorum, gün içinde mutfakta neler yapıyorum, evdekiler mutfaktan nasıl faydalanıyor gibi sorular işe yarar. Biz hiç mutfakta yemeyiz diyen bir aile için, mutfakta büyük bir mutfak masası sadece yer kaybettirir.

klasik-mutfaklar

Fotoğraflarla En Güzel Mutfak Örnekleri

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim